Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple σχεδιάζει ένα νέο φθηνότερο iPhone για αναδυόμενες αγορές στο δεύτερο μισό του 2013?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
148 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 09/01/2013 - 08:54

Απο εδω το πατε απο εκει το πατε off topic βγαινετε και παντα καταληγεται σε ενα apple vs samsung . :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   doctor_pin

doctor_pin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2013 - 09:19

Μην ξεχναμε ότι η apple ειναι μονή της απεναντι σε πανω απο 10 εταιρίες που κατασκευάζουν κινητα με android με γκάμα κόστους από 50-700, αρα η κίνηση αυτη θα ειναι πολυ έξυπνη, θα την ελεγα λύση "αντι Nexus "

Οικονομική συσκευή αλλα με ολες τις λειτουργιές του «μεγάλου» και σε περιορισμένες εγω παλι θα έλεγα ναι στην αγορα της.

#48   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 09/01/2013 - 09:25

Δεν νομιζω περιορισμενες συμφωνα με αυτα που αναφερονται στο πρωτο post . Απλα η απορια μου ειναι εαν εχει μεγαλυτερη οθονη , επεξεργαστη 4πυρηνο κλπ , τι ειναι αυτο που θα το κανει πιο φθηνο απο το ι5 ?! διοτι 1gb ram ειναι σιγουρο . Οποτε μηπως εχουν μπλεξει καπως τις φημες σχετικα με το "φθηνο" και την επερχομενη αντικατασταση του ι5 ?!

Τελευταία επεξεργασία από: gasgion, 09/01/2013 - 09:25


#49   Hatemost

Hatemost

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/01/2013 - 09:30

Για μενα να εριχνε τη τιμη του iphone και μετα τα πραγματα θα βρισκαν το δρομο τους. Α κ να τα βγαζει κ σε διαφορα χρωματα

#50   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 09/01/2013 - 09:56

Εγω πάλι νομίζω οτι δέν είναι θέμα συσκευής.Είμαστε σε ένα κομβικό σημείο που πρέπει το iOS να αλλάξει και να συμπεριλάβει ΟΛΑ
τα στοιχεία του JB.Αν θέλει να είναι ανταγωνιστική σε σχέση με το Android που το τον τελευταίο χρόνο έκανε άλματα και έλυσε τα
περισσότερα αν όχι όλα τα προβλήματα που είχε...

#51   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2013 - 10:17

Αν βγαλει ακομη ενα κινητο και κινηθει σε 250$ χαμηλωτερη τιμη, μονο ως καλο για την εταιρια μπορω να το δω...
Φυσικα και για τον καταναλωτη που θα ηθελε να εχει μια συσκευη iphone αλλα δεν διαθετει τα χρηματα που ζηταει το iphone 5...
Και δεν μπορω να ακουω οτι μονο τα ψωνια αγοραζουν iphone ή θα ονειρευονταν ενα φθηνο iphone...
Υπαρχουν και "χρηστες" (και δεν ειναι λιγοι) που πραγματικα γουσταρουν και βολευονται με iphone και οχι με android ή οτι αλλο επισης καλο και (συνηθως) πιο φθηνο...
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα πια! ΕΛΕΟΣ!

#52   pashok

pashok

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2013 - 10:26

για αναδυομενες αγορες λεει ρε παιδια, εμας δεν μας πιανει, ημαστε καθοδυομενη εντελωωωωςςςςς.

#53   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/01/2013 - 10:30

Αν βγει iphone mini, δεν θα είναι και φθηνό απαραίτητα. Μάλλον το αντίθετο. Θα είναι το ίσως ακριβότερο για τα κυβικά του. Απλως θα είναι φθηνότερο από το μεγαλύτερο αδελφάκι του.
Η apple είναι μια εταιρία που πρέπει να προασπίσει τον premium χαρακτήρα της και να μην την σύρει στη... σαβούρα η samsung ή η οποιαδήποτε άλλη εταιρία.
Το λανάρισμα ενός μικρού με ταυτόχρονο λίφτινγκ του λογισμικού θα σαρώσει την αγορά... Το πειραμα του ipad mini άλλωστε φάνηκε επιτυχημένο.

Τελευταία επεξεργασία από: anderson, 09/01/2013 - 10:31


#54   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/01/2013 - 11:01

Αναρτημένη εικόνα

Δημοσιεύματα των WSJ και Bloomberg επιβεβαιώνουν την αναφορά των Digitimes περί κυκλοφορίας ενός φθηνότερου iPhone μέσα στο 2013 παραθέτοντας για μια ακόμη φορά πληροφορίες «ανθρώπων εκ των έσω» με γνώση των σχεδίων της Apple. Η WSJ αναφέρει ότι το φθηνότερο τηλέφωνο μπορεί να διαθέτει ένα διαφορετικό σχεδιασμό για να χαμηλώσει το κόστος της συσκευής χρησιμοποιώντας σώμα από πολυανθρακικό πλαστικό. Τονίζει, ωστόσο, ότι η Apple μπορεί να μην προχωρήσει με την ιδέα αυτή (!) καθώς η εταιρεία σχεδιάζει αυτό το φθηνότερο iPhone από το 2009.

Η αλήθεια είναι ότι τόσο η WSJ όσο και το Bloomberg έχουν αναφερθεί τακτικά στο παρελθόν για αυτό το περιβόητο φθηνότερο iPhone χωρίς, βέβαια, να έχει ποτέ κυκλοφορήσει. Αν και φέτος θα μπορούσε να είναι η χρονιά που η Apple θα ακολουθούσε μια διαφορετική στρατηγική (μέχρι στιγμής η εταιρεία προσφέρει ως «φθηνό» μοντέλο τις παλαιότερες συσκευές μειώνοντας την τιμή τους με την κυκλοφορία του νέου μοντέλου κάθε χρόνο) μοιάζει περίεργη η κυκλοφορία ενός iPhone με πιθανόν μικρότερα περιθώρια κέρδους και απήχηση σε συγκεκριμένες αγορές. Ας μην ξεχνάμε, επίσης, ότι η χρονική στιγμή των «διαρροών» αυτών δεν είναι τυχαία ενώ βρίσκεται σε εξέλιξη η CES 2013.


[via 9to5Mac]

Follow me on twitter


#55   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/01/2013 - 11:13

Μπραβο apple... Γινε σαν την samsung. Αυτο το χαλι με τα low bugdet android τωρα και στην apple. Σουπερ... Κυκλοφορουν ποσες εκδοσεις samsung galaxy? Nexus(αυτο τουλαχιστον ειναι τηλεφωναρα)-s3(ομοιως και κατι τις παραπανω)-s3 mini-young-ace.... Ε ελεος....

#56   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 09/01/2013 - 11:34

Δεν υπαρχει λογος για μινι με την προφαση του οικονομικου.
Αν γενικα θελουν να το βγαλουν ας το βγαλουν.
Αν καποιος θελει κατι οικονομικο παει στο απλο 4!

#57   Erotokritos94

Erotokritos94

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Twitter:@Erotokritos94
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:erotokritos94

Δημοσίευση 09/01/2013 - 11:51

Μπορεί να είναι το ίδιο ρε παιδιά απλώς το κόστος να χαμήλωσε από τον επεξεργαστή που πλέον δεν τον φτιάχνει η Samsung ίσως να είναι αυτό αλλά δεν θα ήθελα να δω ένα πλαστικό iPhone

#58   dlsdls

dlsdls

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 09/01/2013 - 12:11

Κρατάτε μικρό καλάθι στις προγνώσεις..έτσι έλεγαν κάποιοι και για το ipad mini και τελικά σπάει ταμεία..


Σπαει ταμεια το Ipad mini? τοτε το Google Nexus 7 τι κανει? Κοιμαται? :P

Μήπως θες και το Aφμ μου ?
Ασε μας ρε φίλε θα σου πω και που δουλεύω ,σε ξέρω και απο χτες .
Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τι γράφω ,δεν σου φταίω εγώ αλλά το το ότι είσαι fanboy .
Πραγματικά πλέον είμαι σίγουρος ότι έχεις μετοχές στην apple ,δεν εξηγείται τέτοιο πάθος με το iPhone .
Αλλαξε λίγο άποψη (αλλωστε σοφια ειναι να αλλαζεις αποψη )και δες τα πράγματα όπως ειναι ,πάρε σοβαρη συσκευη android στα χέρια σου και μιλάς ξανά .
Μέχρι τότε αριβεντερτσι


εχει δικαιο ο φιλος, εγω εχω παρει και android, και windows phone και τωρα εχω ios... Ολα ειναι τελεια σε Κορυφαια smartphones ΠΟΙΑ δεν ειμαι fanboy αλλα τωρα που εχω χρησιμοποιηση και τα 3 και εχω αποψη ξερω πως το καθε λειτουργει σου προσφερει διαφορετικη εμπειρια και μετα εσυ διαλεγεις ποιο σε βολευει. Και τα τρεια ειναι κορυφαια λειτουργικα σε κορυφαια κινητα.

Τελευταία επεξεργασία από: dlsdls, 09/01/2013 - 12:14


#59   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/01/2013 - 13:05

Ποιο Mini και αηδίες;

Η φιλοσοφία της Apple είναι η ποιότητα κι όποιος γουστάρει αγοράζει! Cook, μάζεψε τα πράγματα σου .. όσο είναι νωρίς! Τρέμουν τα κόκκαλα του Steve μ'αυτά που κάνεις!

#60   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 09/01/2013 - 13:14

Κατά τη γνώμη μου συμβαίνουν δύο τινά:

α) Υπάρχει πράγματι στο νου των ιθυνόντων μια τέτοια ιδέα και διοχετεύουν φήμες για σφυγμομέτρηση του παλμού της αγοράς. Αγορά είναι και ένα forum, μην το ξεχνάμε αυτό.

ή

β) Είναι στη σφαίρα φαντασίας κάποιων και στοχεύουν ώστε αυτές οι φήμες που διαρρέουν, να αποτελέσουν μοχλό πίεσης στην Apple για προϊοντική διεύρυνση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες