Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 11 ψήφοι

LTE carrier update για το iPhone 5 από την Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
809 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/05/2013 - 16:51

Το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω αλλη μια φορα παιδια.
Η cote ειναι πολλα σκαλοπατια παραπανω απο την voda και στο σημα και στο lte και οπου θες παντου σε ολη την ελλαδα..
Ο μονος λογος που καθομαι ακομα στην voda ειναι οτι με 45 ευρα εχω 1500 λεπτα προς ολους,1500 μυνηματα
προς ολους και 2gb ιντερνετ....σε ενα προγραμμα red κατι,δεν θυμαμαι καλα και σε συνδυασμο με την hol..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 11/05/2013 - 16:53

Να το κάνει αυτο η Vodafone μόνο δεν ξέρω αλλά εγώ σε COSMOTE απλά το ζήτησα από την εξυπηρέτηση τηλεφωνικά . Λογικά το ίδιο θα είναι και VODAFONE , απλά έπεσες σε σχετικό υπάλληλο ... :)
Αυτο θα είχε νόημα μόνο αν έχεις πολυ παλιά Sim αλλά nano sim παλιά είναι λιγο δύσκολο !;)

φαντασου ηταν ο υπευθυνος του καταστηματος!! 3 πουλακια καθονται!!!

#63   VMan

VMan

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2013 - 16:57

Παιδιά κάντε λίγη υπομονή ακόμα όσοι θέλετε να δείτε να γράφει LTE το 5 σας με Vodafone, δεν θα χρειαστεί καμία αλλαγή SIM για το 4G και οι περιοχές κάλυψης είναι πολύ περισσότερες και όχι μόνο στην Αθήνα

Σχετικά με την έλλειψη της επιλογής 2G Only (στην ουσία αντικαταστάθηκε ο διακοπής του 3G με του LTE) μετά την ενεργοποίηση των LTE Carrier settings δεν φταίει ούτε η Vodafone ούτε η Cosmote, ειναί απλά επιλογή της Apple σε όλο τον κόσμο και όχι μόνο στην Ελλάδα, αν θα το αλλάξει στο μέλλον κανένας δεν γνωρίζει για να σας απαντήσει αφού πάντα η Apple ότι κάνει το κάνει με απόλυτη μυστικοπάθεια

#64   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 11/05/2013 - 17:11

Παιδιά κάντε λίγη υπομονή ακόμα όσοι θέλετε να δείτε να γράφει LTE το 5 σας με Vodafone, δεν θα χρειαστεί καμία αλλαγή SIM για το 4G και οι περιοχές κάλυψης είναι πολύ περισσότερες και όχι μόνο στην Αθήνα

Σχετικά με την έλλειψη της επιλογής 2G Only (στην ουσία αντικαταστάθηκε ο διακοπής του 3G με του LTE) μετά την ενεργοποίηση των LTE Carrier settings δεν φταίει ούτε η Vodafone ούτε η Cosmote, ειναί απλά επιλογή της Apple σε όλο τον κόσμο και όχι μόνο στην Ελλάδα, αν θα το αλλάξει στο μέλλον κανένας δεν γνωρίζει για να σας απαντήσει αφού πάντα η Apple ότι κάνει το κάνει με απόλυτη μυστικοπάθεια

εσυ καλα τα λες, αλλα γιατι του κολλητου μου το s3 lte δε του επιασε 4g με τη δικια μου nano sim?? και οι 2 εχουμε vodafone

#65   VMan

VMan

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2013 - 17:14

εσυ καλα τα λες, αλλα γιατι του κολλητου μου το s3 lte δε του επιασε 4g με τη δικια μου nano sim?? και οι 2 εχουμε vodafone


Στην ουσία απάντησα, λίγη υπομονή

#66   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 11/05/2013 - 17:15

εσυ καλα τα λες, αλλα γιατι του κολλητου μου το s3 lte δε του επιασε 4g με τη δικια μου nano sim?? και οι 2 εχουμε vodafone


Γιατι ακόμα είναι beta , το λεει και στον τίτλο! Μόνο το carrier update έδωσαν...;)

Αναρτημένη εικόνα


#67   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 11/05/2013 - 17:24

Γιατι ακόμα είναι beta , το λεει και στον τίτλο! Μόνο το carrier update έδωσαν...;)

αυτο το καταλαβα!! απλα νομιζα οτι εφοσον εδωσαν το 4g σε usb stick για το internet ,θα δουλευε και στα κινητα.

#68   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2013 - 17:39

Παιδιά, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσος πανικός; Γιατί καθόμαστε και βγάζουμε συμπεράσματα για το ποιά εταιρία είναι καλύτερη από την άλλη; Όλοι μας αγοράσαμε το 5αρι για χίλιους διαφορετικούς λόγους με τελευταίο το LTE, αφού ξέραμε εξ αρχής ότι το τελευταίο πράγμα που θα μπορούσαμε να κάνουμε στο 5αρι θα ήταν να τρέξουμε σε LTE. Επίσης, αν θέλετε να κάνετε συγκρίσεις μεταξύ εταιριών δεν αρκεί μία και μόνο σύγκριση σε έναν και μόνο τομέα. Το ότι η cosmote έφερε πρώτη το 4G δεν την κάνει και καλύτερη εταιρία.
Όσο για κάποιους φίλους που λένε ότι η Cosmote έχει καλύτερο σήμα ή αντίστοιχα η Vodafone έχει καλύτερο σήμα αύτο είναι ένα ψέμα. Είναι σημεία και σημεία. Έχω βρεθεί σε σημείο που εγώ με Voda είχα απίστευτο 3g και φίλος μου με Cote δεν είχε καν 3g, και φυσικά το αντίθετο.
Το συμπέρασμα; Μην πορώνεστε και μην "φανατίζεστε" με τις εταιρίες. Δεν υπάρχει λόγος. Και κλείνοντας θα επαναλάβω κάτι. Κανένας μα κανένας μας δεν έσκασε τόσα λεφτά να αγοράσει το 5αρι για να τρέξει ταχύτητες 4G.

#69   VMan

VMan

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2013 - 17:41

Παιδιά, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσος πανικός; Γιατί καθόμαστε και βγάζουμε συμπεράσματα για το ποιά εταιρία είναι καλύτερη από την άλλη; Όλοι μας αγοράσαμε το 5αρι για χίλιους διαφορετικούς λόγους με τελευταίο το LTE, αφού ξέραμε εξ αρχής ότι το τελευταίο πράγμα που θα μπορούσαμε να κάνουμε στο 5αρι θα ήταν να τρέξουμε σε LTE. Επίσης, αν θέλετε να κάνετε συγκρίσεις μεταξύ εταιριών δεν αρκεί μία και μόνο σύγκριση σε έναν και μόνο τομέα. Το ότι η cosmote έφερε πρώτη το 4G δεν την κάνει και καλύτερη εταιρία.
Όσο για κάποιους φίλους που λένε ότι η Cosmote έχει καλύτερο σήμα ή αντίστοιχα η Vodafone έχει καλύτερο σήμα αύτο είναι ένα ψέμα. Είναι σημεία και σημεία. Έχω βρεθεί σε σημείο που εγώ με Voda είχα απίστευτο 3g και φίλος μου με Cote δεν είχε καν 3g, και φυσικά το αντίθετο.
Το συμπέρασμα; Μην πορώνεστε και μην "φανατίζεστε" με τις εταιρίες. Δεν υπάρχει λόγος. Και κλείνοντας θα επαναλάβω κάτι. Κανένας μα κανένας μας δεν έσκασε τόσα λεφτά να αγοράσει το 5αρι για να τρέξει ταχύτητες 4G.


+1

#70   SteveWho

SteveWho

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/05/2013 - 17:44

Αυτο που δεν καταλαβαινω με ολους εσας που παραπονιεστε για το σημα και την αργοπορια οσον αφορα τη διαθεση του 4G ειναι το εξης:
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΕΤΑΙΡΙΑ;
Σοβαρα τωρα γιατι;
Προσωπικα ειμαι πολυ ευχατιστημενος απο τα πακετα και τις υπηρεσιες της vodafone. Μονιμος κατοικος σπαρτης (επαρχια) ειμαι και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα με το 3G της ακομα και στα πιο απροσμενα μερη. Παει σφαιρα! Πρεπει παντα να βρισκουμε λογους να γκρινιαζουμε;
Οταν πρωτοβγηκε το iphone 5 το LTE στη ευρωπη το υποστηριζε ΜΟΝΟ η Γερμανια και νομιζω και ενα δικτυο της Αγγλιας κ εχουν περασει μολις 8 μηνες. Σε 8 μηνες θεωρειτε οτι εχουμε την υποδομη σα δικτυο και σα χωρα να υποστηριξουμε πληρως το 4G; Και μιλαω γενικα οχι μονο vodafone/cosmote. Οταν αγορασα το iphone5 δεν το πηρα για το LTE γιατι για μενα ηταν δεδομενο οτι θα καθυστερησει να διατεθει ευρεως. Το πηρα γιατι ηταν απλα το καλυτερο smartphone της αγορας.
Τελος παντων, τη γνωμη μου εκφραζω, ελπιζω να μην εθιξα καποιον.

#71   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/05/2013 - 17:52

Μάλλον απο εσάς που κάνετε σαν τρελοί να έχετε LTE στο κινητό σας θα πρέπει να το ξανασκεφτείτε. Ο λόγος είναι οτι αν το έχεις ενεργοποιημένο απο το πρωί που πας για δουλειά να ξέρετε ότι μέχρι το μεσημέρι θα θέλετε φόρτιση. Ρουφάει την μπαταρία σαν τρελό το κινητό. Εγώ αν και είμαι απο επαρχία και κατεβαίνω πολύ συχνά Αθήνα και Θεσσαλονίκη πολλές φορές το έχω κλειστό γιατί πρσγματικά έχω κουραστεί να φορτίζω το κινητό συνέχεια.

Οπότε λέω πάλι μήπως να το ξανασκεφτείτε?

#72   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/05/2013 - 17:59

Αυτο που δεν καταλαβαινω με ολους εσας που παραπονιεστε για το σημα και την αργοπορια οσον αφορα τη διαθεση του 4G ειναι το εξης:
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΕΤΑΙΡΙΑ;
Σοβαρα τωρα γιατι;
Προσωπικα ειμαι πολυ ευχατιστημενος απο τα πακετα και τις υπηρεσιες της vodafone. Μονιμος κατοικος σπαρτης (επαρχια) ειμαι και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα με το 3G της ακομα και στα πιο απροσμενα μερη. Παει σφαιρα! Πρεπει παντα να βρισκουμε λογους να γκρινιαζουμε;
Οταν πρωτοβγηκε το iphone 5 το LTE στη ευρωπη το υποστηριζε ΜΟΝΟ η Γερμανια και νομιζω και ενα δικτυο της Αγγλιας κ εχουν περασει μολις 8 μηνες. Σε 8 μηνες θεωρειτε οτι εχουμε την υποδομη σα δικτυο και σα χωρα να υποστηριξουμε πληρως το 4G; Και μιλαω γενικα οχι μονο vodafone/cosmote. Οταν αγορασα το iphone5 δεν το πηρα για το LTE γιατι για μενα ηταν δεδομενο οτι θα καθυστερησει να διατεθει ευρεως. Το πηρα γιατι ηταν απλα το καλυτερο smartphone της αγορας.
Τελος παντων, τη γνωμη μου εκφραζω, ελπιζω να μην εθιξα καποιον.

Πάρε τηλεφωνο αδερφε την εταιρεία μου να αλλαξω και να παω στηννcosmote!
Τηλέφωνα δεν εχουν μονο οι ιδιώτες, αλλα και οι επαγγελματίες οι οποίοι συνήθως τα κανουν και πιο βαριά χρήση και εχουν απαιτήσεις εκτός απο το να παίζουν παιχνίδια!!
Σ αυτο το πλαίσιο, και επειδή γυρνάω και όλη την Ελλάδα,ενα εχω να πω: Η Vodafone ειναι της ΠΛΑΚΑΣ!Το αστειο ειναι οτι και οπουδήποτε εχω ταξιδέψει εκτός Ελλάδας και εχει voda ειναι επίσης της ΠΛΑΚΑΣ!

#73   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/05/2013 - 18:00

Για να μη πω οτι στην μόνιμη κατοικία μου αλλα και σε όλη την ευρύτερη περιοχή (Καλαμαρια) η voda δεν εχει ούτε καν GPRS!Γι αυτο και τα μηχανάκια σήμα παντού τα μοιράζουν σαν καραμελες

#74   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/05/2013 - 18:04

Α και για να μην λέτε οτι εχω προσωπικό πρόβλημα με την Vodafone, να πω οτι εχω Ίντερνετ σε στικακι και Vodafone και cosmote και βλεπω διαφορα που εχει 3G και που οχι!Για να μην μιλήσουμε για τις θάλασσες!Ιονιο και Αιγαίο, κλάμα πολυ, ευτυχώς εχω στικακι της coamote

#75   couver

couver

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2013 - 19:57

Με το 3g ανοιχτο ομως δεν μας τρωει περισοτερη μπαταρια ενω πριν με gprs/edge δεν νομιζω οτι ετρωγε τοσο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες