Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το iOS 6 είναι εγκατεστημένο στο 93% των iPhone [Έρευνα]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/06/2013 - 09:54

Μόλις 3 ημέρες πριν την παρουσίαση του iOS 7 (την οποία μπορείτε παρακολουθήσετε μαζί μας σε ένα LIVE με πολλές εκπλήξεις την Δευτέρα 10 Ιουνίου στις 20:00) και το ποσοσοτό υιοθέτησης του iOS 6 αγγίζει απόλυτα νούμερα.

Αναρτημένη εικόνα


Σύμφωνα με έρευνα του διαφημιστικού δικτύου Chitika το iOS 6 βρίσκεται εγκατεστημένο στο 93% των iPhone δείχνοντας έναν εκπληκτικό βαθμό υιοθέτησης του νεότερου λειτουργικού συστήματος της Apple. Ακολουθεί το iOS 5 με ποσοστό 5.5%, το iOS 4 με 1.7 και το iOS 3 με 0.1%.

Οι μετρήσεις αφορούν μεν τις ΗΠΑ και Καναδά αλλά σχηματίζουν μια γενικότερη εικόνα και για το τι συμβαίνει στον υπόλοιπο κόσμο. Αξίζει να σημειωθεί πως μόλις ένα μήνα μετά την κυκλοφορία του iOS 6 το αντίστοιοχο ποσοστό υιοθέτησης είχε καταμετρηθεί στο 61%.

Όσον αφορά το iOS 6 και τους χρήστες iPad, τα στοιχεία δείχνουν ένα μικρότερο βαθμό υιοθέτησης (82.9%) ενώ το iOS 5 εμφανίζεται με ένα ποσοστό 13.4%.

Αναρτημένη εικόνα


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/06/2013 - 10:19

Αυτα ειναι τα καλα του iOS (για τους developers) !! Γραφεις για την latest and greatest και καλυπτεις το 93% !!

#3   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2013 - 10:54

για εναν και μοναδικο λογο μου φαινετε μουφα η ειδηση και εχει να κανει με την χρηση του ios 3!
της δινει 0.1%,δηλαδη στα 1000 iphone που κυκλοφορουν εχει μεινει μονο 1 ειτε iphone 2G ειτε iphone 3G και οποιος τα ειχε τα πεταξε και δεν τα χρησιμοποιουν πλεον!
εεεε,εμενα μου φαινετε παραλογο και μονο αν μας εδινε στοιχεια η Apple θα το πιστευα!μεχρι τοτε απλα καπου αλλου αποσκοπει αυτη η εταιρια!

#4   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 07/06/2013 - 11:37

για εναν και μοναδικο λογο μου φαινετε μουφα η ειδηση και εχει να κανει με την χρηση του ios 3!
της δινει 0.1%,δηλαδη στα 1000 iphone που κυκλοφορουν εχει μεινει μονο 1 ειτε iphone 2G ειτε iphone 3G και οποιος τα ειχε τα πεταξε και δεν τα χρησιμοποιουν πλεον!
εεεε,εμενα μου φαινετε παραλογο και μονο αν μας εδινε στοιχεια η Apple θα το πιστευα!μεχρι τοτε απλα καπου αλλου αποσκοπει αυτη η εταιρια!


Το iPhone 3G παίρνει μέχρι και iOS 4 (1,7%). Όσο για το πρώτο iPhone, θα έλεγα πως ναι, αποτελεί μουσειακό είδος. Δεν είναι παράλογο το 0,1%.

Κατά τα άλλα αναμένουμε απάντηση gordito, να μας πει τι διείσδυση έχει το Android 4,2,x. :ph34r:

#5   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2013 - 11:43

Το iPhone 3G παίρνει μέχρι και iOS 4 (1,7%). Όσο για το πρώτο iPhone, θα έλεγα πως ναι, αποτελεί μουσειακό είδος. Δεν είναι παράλογο το 0,1%.

Κατά τα άλλα αναμένουμε απάντηση gordito, να μας πει τι διείσδυση έχει το Android 4,2,x. :ph34r:

Εχεις δικιο για το 3G(εγω το ειχα παντα στην 3.1.3 και ξεχασα την 4αρα) αλλα και παλι αυτα τα δυο πιανουν το 1.8%,με τα τοσα εκατομμυρια που εχουν πουλησει αυτα τα δυο και παλι μου φαινετε απιθανο!

#6   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 07/06/2013 - 11:53

Εχεις δικιο για το 3G(εγω το ειχα παντα στην 3.1.3 και ξεχασα την 4αρα) αλλα και παλι αυτα τα δυο πιανουν το 1.8%,με τα τοσα εκατομμυρια που εχουν πουλησει αυτα τα δυο και παλι μου φαινετε απιθανο!

Κοίτα θεωρω πως αυτές τις μετρήσεις τις έχουν πάρει από συσκευές οι οποίες χρησιμοποιούνται. Ειναι εκατομμύρια το iPhone 3G που πουλήθηκαν αλλά σχεδόν κανένας δεν τα χρησιμοποιεί με αποτέλεσμα να μην τα καταχωρούν στην λίστα.

#7   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/06/2013 - 11:55

Το iPhone 3G παίρνει μέχρι και iOS 4 (1,7%). Όσο για το πρώτο iPhone, θα έλεγα πως ναι, αποτελεί μουσειακό είδος. Δεν είναι παράλογο το 0,1%.

Κατά τα άλλα αναμένουμε απάντηση gordito, να μας πει τι διείσδυση έχει το Android 4,2,x. :ph34r:


Χαχαχα ... δεν χρεαιζεσαι gordito για αυτο. Τα μετραει τακτικα η Google και τα ανεβαζει στο development portal του Android . Οριστε !!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες