Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Πως ελέγχουμε ένα μεταχειρισμένο κινητό πριν το αγοράσουμε;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
96 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 29/05/2020 - 21:22

Χαχα..λες ε😂😂😂

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   jack1

jack1

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2021 - 22:58

Ερώτηση αρχάριου: σκέφτομαι να αγοράσω ένα παλιό μοντέλο (budget) από αγγελία. Η αγγελία είναι σε αξιόπιστη σελίδα αλλά διαβάζω για πολλά κλειδωμένα κλπ. Διάβασα λίγα για το Activation Lock κλπ αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος τι ισχύει για παλιότερα μοντέλα.

 

Επιπλέον, κάποια πολύ παλιά μοντέλα τα έχει αποκλείσει το Appstore και αφού δεν λαμβάνουν ενημερώσεις αρχίζουν να μη λειτουργούν οι εφαρμογές και σιγά σιγά "τουβλοποιούνται".

 

Τι θα 'πρεπε να προσέξω σε ό,τι αφορά τα ανωτέρω;



#93   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/07/2021 - 09:58

Για ποιά συσκευή μιλάς?

 

To Activation Lock ήρθε με το iOS 7.

 

Μπορείς εύκολα να το τσεκάρεις κατά τα βήματα εν/ποίησης, όπου και θα πρέπει απο πρίν να έχει αφαιρέσει ο πωλητής το iD του.

 

Για τα υπόλοιπα περί AppStore, διορθώνονται με JB.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#94   jack1

jack1

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/07/2021 - 11:04

Κοίταζα κάτι πολύ οικονομικά SE 2016 αλλά έμαθα ότι εντός έτους τα καταργεί η apple οπότε κοιτάζω για τα 7 τώρα.



#95   jack1

jack1

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/07/2021 - 12:59

Αν είναι σε άλλη πόλη φαντάζομαι πως μπορώ να κάνω το εξής: φτιάχνω ένα προσωρινό Appleid και ζητάω να το περάσει ο πωλητής στη συσκευή του, αν από τον υπολογιστή φαίνεται στο λογαριασμό μου η συσκευή, όλα καλά. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά και μπορεί σε κλειδωμένη συσκευή να περάσει ένα appleid.

Αργότερα αν με το καλό έρθει στα χέρια μου βγάζω το προσωρινό και βάζω ένα άλλο.


Τελευταία επεξεργασία από: jack1, 19/07/2021 - 13:00


#96   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 19/07/2021 - 15:24

Αν είναι σε άλλη πόλη φαντάζομαι πως μπορώ να κάνω το εξής: φτιάχνω ένα προσωρινό Appleid και ζητάω να το περάσει ο πωλητής στη συσκευή του, αν από τον υπολογιστή φαίνεται στο λογαριασμό μου η συσκευή, όλα καλά. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά και μπορεί σε κλειδωμένη συσκευή να περάσει ένα appleid.
Αργότερα αν με το καλό έρθει στα χέρια μου βγάζω το προσωρινό και βάζω ένα άλλο.


Εγώ προσωπικά αν ήμουν πωλητής δεν θα το δεχόμουν με την καμία αυτό ,γιατί θα μπορούσες να αλλάξεις επιτόπου τον κωδικό και να μου αχρηστεψεις το κινητό.Βρες ένα να μπορείς να το δεις από κοντά .

#97   jack1

jack1

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/07/2021 - 16:20

Εγώ προσωπικά αν ήμουν πωλητής δεν θα το δεχόμουν με την καμία αυτό ,γιατί θα μπορούσες να αλλάξεις επιτόπου τον κωδικό και να μου αχρηστεψεις το κινητό.Βρες ένα να μπορείς να το δεις από κοντά .

Ο πωλητής θα είχε τον κωδικό του Appleid, θεωρητικά θα μπορούσε και αυτός να κάνει κάτι τέτοιο. 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες