Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Φωτογραφία από τον οδηγό χρήσης του iPhone 5S επιβεβαιώνει τον αισθητήρα 'Touch ID'


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:10

Σε πολύ λίγα ουσιαστικά πράγματα, αλλά και το iphone 5 με το 5s τι ουσιαστικό θα μου προσφέρει?

Έτσι κι αλλιώς έχω το ipad 3 για συντροφιά που και εκεί με την τελείως ανούσια αναβάθμιση στο 4 δεν πρόσφερε τίποτα. 

εσυ απο ios πηγες σε android επιση το 5s δεν εχει διαφορα απο το 5?  ειναι διαφορετικα πραγματα! να μου πεις θελω μεγαλυτερη οθονη να σου πω οκ


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:12

Ο Α7 στα πόσα είναι;Τετραπύρηνος;Η μνήμη;Δεν τα ξέρεις όλα..

 

 

Την να τους κάνεις τους 4 πυρήνες δεν χρειάζονται η συσκευές τις Μηλοεταιρίας 4πύρηνα και 8πύρηνα και μονοπύρηνο να είναι το iOS 7 θα πηγαίνει σφαίρα. Ξέρεις πως smooth τρέχει το iOS 7 σε iPhone 4 ; :P



#33   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:15

Την να τους κάνεις τους 4 πυρήνες δεν χρειάζονται η συσκευές τις Μηλοεταιρίας 4 πύρινα και 8 πύρινα και μονοπυρίνο να ειναι το iOS 7 θα πηγαίνει σφαίρα.Ξέρεις πως smooth τρέχει το iOS 7 σε iPhone 4 ; :P

 

 

Καλα τα λες ... Δεν ειναι σαν το Android που θελεις  4 πυρηνες παραπανω μονο για να τρεχεις ενα antivirus της προκοπης στο κινητο σου  !!! (μην κολλησουμε και τιποτε...)



#34   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:17

Καλα τα λες ... Δεν ειναι σαν το Android που θελεις  4 πυρηνες παραπανω μονο για να τρεχεις ενα antivirus της προκοπης στο κινητο σου  !!! (μην κολλησουμε και τιποτε...)

γιαυτο και τα 3 gb μνημη, ενα δεσμευει το λειτουργικο, ενα το antivirus και ενα μενει για τις εφαρμογες!!!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#35   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:19

γιαυτο και τα 3 gb μνημη, ενα δεσμευει το λειτουργικο, ενα το antivirus και ενα μενει για τις εφαρμογες!!!

Οχι για τις εφαρμογες δεν εχει ενα !!! Οτι περισσεψει απο το installed malware παιρνουν ! Αλλα μην ανυσηχεις... Εχει τελεια διαχειριση μνημης  ;)



#36   bit128

bit128

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:30

ε μα.... φαντασια μηδεν... κατι πιασαρικο βρε αδερφε...  UltraAmazingSuperScan

UltraAmazingSuperScan....???χαχαχα



#37   Amaretos

Amaretos

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:49

Εγώ που είμαι καχύποπτος τωρα....σκεφτομαι με το κακο μυαλό μου με βάση αυτο 

What NSA snoops like about the iPhone
The agency can spy on Android devices and even the BlackBerry, but the iPhone is a favorite target, according to German news site Der Spiegel.
 
+ το γεγονός οτι τωρα θα εχει access και στο δακτυλικό αποτύπωμα εκκατομύριων χρηστών , που ισως να το ακολουθήσουν σιγα σιγα και οι αλλες εταιρείες τι εχουμε ευκολα ευκολα και χωρις κόπο???
 
Σκαναρισμένα ετοιμα δακτυλικά αποτυπώματα μαζι με οτι αλλο εχουν μαζεψει για εμας τα προηγουμενα χρονια... ΟΧΙ ευχαριστώ , εχω iphone απο το 3ρι αλλα μαλλον θα σταματήσω την οποιαδήποτε αγορα απο την εν λογω εταιρεια στο μελλον.
 
Σκεφτείτε το λιγο


#38   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:52

 

Εγώ που είμαι καχύποπτος τωρα....σκεφτομαι με το κακο μυαλό μου με βάση αυτο 

What NSA snoops like about the iPhone
The agency can spy on Android devices and even the BlackBerry, but the iPhone is a favorite target, according to German news site Der Spiegel.
 
+ το γεγονός οτι τωρα θα εχει access και στο δακτυλικό αποτύπωμα εκκατομύριων χρηστών , που ισως να το ακολουθήσουν σιγα σιγα και οι αλλες εταιρείες τι εχουμε ευκολα ευκολα και χωρις κόπο :huh:
 
Σκαναρισμένα ετοιμα δακτυλικά αποτυπώματα μαζι με οτι αλλο εχουν μαζεψει για εμας τα προηγουμενα χρονια... ΟΧΙ ευχαριστώ , εχω iphone απο το 3ρι αλλα μαλλον θα σταματήσω την οποιαδήποτε αγορα απο την εν λογω εταιρεια στο μελλον.
 
Σκεφτείτε το λιγο

 

fb εχεις?  email εχεις?  και μονο απο αυτα ξερουν πιοσ εισαι και τι κανεις και με πιους μιλας!  το αποτυπομε δεν θα στελνετε 99% στους servers αλλα και παλι και να στελνετε τι εγινε? νομιζεις το dna σου δεν τ εχουν? το αποτυπομα ειναι τοσο παλια τεχνολογια που ουτε στις ταυτοτητες πλεον το εχουν.... και στην τελικη αν δεν εισαι τρομοκρατης δεν εχεις να φοβασαι κατι


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#39   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:56

 

Εγώ που είμαι καχύποπτος τωρα....σκεφτομαι με το κακο μυαλό μου με βάση αυτο 

What NSA snoops like about the iPhone
The agency can spy on Android devices and even the BlackBerry, but the iPhone is a favorite target, according to German news site Der Spiegel.
 
+ το γεγονός οτι τωρα θα εχει access και στο δακτυλικό αποτύπωμα εκκατομύριων χρηστών , που ισως να το ακολουθήσουν σιγα σιγα και οι αλλες εταιρείες τι εχουμε ευκολα ευκολα και χωρις κόπο :huh:
 
Σκαναρισμένα ετοιμα δακτυλικά αποτυπώματα μαζι με οτι αλλο εχουν μαζεψει για εμας τα προηγουμενα χρονια... ΟΧΙ ευχαριστώ , εχω iphone απο το 3ρι αλλα μαλλον θα σταματήσω την οποιαδήποτε αγορα απο την εν λογω εταιρεια στο μελλον.
 
Σκεφτείτε το λιγο

 

Καλά κάνεις και το σκέφτεσαι όπως και αρκετοί εδώ μέσα, όπως και κάποιοι γνωστοί μου που το έχω συζητήσει.

 

Αλλά σκέψου και οτι δεν μπορεί το iPhone να στείλει τέτοιου είδους πληροφορίες στην Apple.

Δεν είναι σαν το Siri που συνδέεται με τους servers. Θα είναι κάτι που θα μένει στην συσκευή σου.



#40   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 10/09/2013 - 12:57

fb εχεις?  email εχεις?  και μονο απο αυτα ξερουν πιοσ εισαι και τι κανεις και με πιους μιλας!  το αποτυπομε δεν θα στελνετε 99% στους servers αλλα και παλι και να στελνετε τι εγινε? νομιζεις το dna σου δεν τ εχουν? το αποτυπομα ειναι τοσο παλια τεχνολογια που ουτε στις ταυτοτητες πλεον το εχουν.... και στην τελικη αν δεν εισαι τρομοκρατης δεν εχεις να φοβασαι κατι

μαλλον ειναι για να το φοβαται!  :P


Τελευταία επεξεργασία από: Tziko18, 10/09/2013 - 12:58

We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#41   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:01

 

Εγώ που είμαι καχύποπτος τωρα....σκεφτομαι με το κακο μυαλό μου με βάση αυτο 

....
Σκαναρισμένα ετοιμα δακτυλικά αποτυπώματα μαζι με οτι αλλο εχουν μαζεψει για εμας τα προηγουμενα χρονια... ΟΧΙ ευχαριστώ , εχω iphone απο το 3ρι αλλα μαλλον θα σταματήσω την οποιαδήποτε αγορα απο την εν λογω εταιρεια στο μελλον.
 
Σκεφτείτε το λιγο

 

 

Και να στελνόταν το αποτύπωμα.. και? Τι να το κάνουν αυτοί και τι μπορεί εσύ να πάθεις? Εκτός και αν έχεις λερωμένη τη φωλιά σου και σε ψάχνουν.

 

Αν στο μέλλον δηλαδή βγάλουν σκανάρισμα του ματιού? Κάτι που στο εγγυς μέλλον είναι σίγουρο οτι θα γίνει, τι θα κάνουμε? Θα φοβόμαστε μη σταλεί η ίριδα του ματιού μας και την έχουν? Ωραία θα δουν οτι έχω μυωπία, συγχαρητήρια!


Τελευταία επεξεργασία από: vmac, 10/09/2013 - 13:02


#42   Amaretos

Amaretos

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:01

Δεν πρεπει να εισαι τρομοκράτης για να σε φοβίζει οτι "βιάζεται" η προσωπική σου ζωη καθε μερα ολο και πιο πολύ. 

fb δεν εχω, email εχω και ουτε με ενδιαφέρει οτι ξερουν με ποιον μιλάω δεν εχω να κρυψω κατι και εις γνωσιν μου γραφω οτι γραφω μεσω email ,οτι δεν θελω υπαρχει και το face to face ;)

 

Anyway δεν ειμαι η "Λουκά" της τεχνολογίας, software developer 20 χρονια ειμαι, και ειμαι μεσα στην τεχνολογία καθε μερα, αλλα το συγκεκριμένο δεν μου κάθεται καθόλου καλα, τωρα για το αν αποστέλεται στην apple ποσο σιγουροι ειμαστε :) 



#43   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:05

Δεν πρεπει να εισαι τρομοκράτης για να σε φοβίζει οτι "βιάζεται" η προσωπική σου ζωη καθε μερα ολο και πιο πολύ. 

fb δεν εχω, email εχω και ουτε με ενδιαφέρει οτι ξερουν με ποιον μιλάω δεν εχω να κρυψω κατι και εις γνωσιν μου γραφω οτι γραφω μεσω email ,οτι δεν θελω υπαρχει και το face to face ;)

 

Anyway δεν ειμαι η "Λουκά" της τεχνολογίας, software developer 20 χρονια ειμαι, και ειμαι μεσα στην τεχνολογία καθε μερα, αλλα το συγκεκριμένο δεν μου κάθεται καθόλου καλα, τωρα για το αν αποστέλεται στην apple ποσο σιγουροι ειμαστε :)

αυτο σου λενε ομως οτι το αποτυπωμα θα ειναι καθαρα στην συσκευη σου και δεν θα στελνετε στους server της apple! (κατα 95%)


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#44   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:05

Δεν πρεπει να εισαι τρομοκράτης για να σε φοβίζει οτι "βιάζεται" η προσωπική σου ζωη καθε μερα ολο και πιο πολύ. 

fb δεν εχω, email εχω και ουτε με ενδιαφέρει οτι ξερουν με ποιον μιλάω δεν εχω να κρυψω κατι και εις γνωσιν μου γραφω οτι γραφω μεσω email ,οτι δεν θελω υπαρχει και το face to face ;)

 

Anyway δεν ειμαι η "Λουκά" της τεχνολογίας, software developer 20 χρονια ειμαι, και ειμαι μεσα στην τεχνολογία καθε μερα, αλλα το συγκεκριμένο δεν μου κάθεται καθόλου καλα, τωρα για το αν αποστέλεται στην apple ποσο σιγουροι ειμαστε :)

Κοίτα, δε λέω να κρατάμε back up στο πίσω μέρος του μυαλού μας και να σκεφτόμαστε εις διπλούν.

Αλλά κάποια στιγμή καλώς ή κακώς όλοι θα συνεχίσουν αυτό που η Apple κάνει τώρα. Και μιλάω για το δαχτυλικό αποτύπωμα. Όπως έκαναν και με την οθόνη αφής.
Δε μπορούμε να σταματήσουμε τη ροή αυτή.



#45   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2013 - 13:08

Η προσωπική σου ζωή έχει παραβιαστεί και είσαι φακελωμένος χρόνια τώρα..

 

Η Google τόσο καιρό τι κάνει? Το iCloud της Apple τι είναι? Δεν είσαι φακελωμένος?

 

Με το δαχτυλικό αποτύπωμα απλά θα έχουν κάτι επιπλέον. Ένα μικρό δώρο στην NSA.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/09/2013 - 13:59

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες