Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Πρόβλημα με παραγγελία iPhone 5S από Αγγλία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
677 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 21/09/2013 - 10:01

Καλημερα μετα απο 24 ωρες κανενα "ανησυχιτικο" εμαιλ και στο στατους αυτο !!!

https://www.dropbox....one5s-order.JPG

Κατω βλεπετε και τη παραγγελια του Φεβρουαριου που ελεγα πιο πανω !!

 

οποτε τα σωστα βηματα ειναι:

 

1) mastercard ή american express

2)billing την κανονικη διευθυνση μας εκτος βεβαια την χωρα

 

μεχρι στιγμης ουτε στοιχεια σου χουν ζητησει;;.


Τελευταία επεξεργασία από: tgiannak, 21/09/2013 - 10:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 21/09/2013 - 10:09

οποτε τα σωστα βηματα ειναι:

 

1) mastercard ή american express

2)billing την κανονικη διευθυνση μας εκτος βεβαια την χωρα

 

μεχρι στιγμης ουτε στοιχεια σου χουν ζητησει;;.

τιποτα απολυτως ΚΑΝΕΝΑ εμαιλ



#48   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 21/09/2013 - 10:11

τιποτα απολυτως ΚΑΝΕΝΑ εμαιλ

 

μια χαρα θα τα πας τοτε  :)

 

η μαλακια ειναι ποτε τον οκτωβρη θα ρθει  :unsure:



#49   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 21/09/2013 - 10:32

 ε απο τους πρωτους παρηγγειλα με τη σειρα πανε, περυσι στο iphone 5 ελεγε αποστολη σε 4 βδομαδες με το εκανα τη παραγγελια, εδω ελπιζω απο αρχες οκτωβρη να αρχισουν να στελνουν.

Μολισ το στειλουν σε 1-2 μερες ειανι aramex και σε 2 μερες το πολυ Αθηνα



#50   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 21/09/2013 - 10:38

 ε απο τους πρωτους παρηγγειλα με τη σειρα πανε, περυσι στο iphone 5 ελεγε αποστολη σε 4 βδομαδες με το εκανα τη παραγγελια, εδω ελπιζω απο αρχες οκτωβρη να αρχισουν να στελνουν.

Μολισ το στειλουν σε 1-2 μερες ειανι aramex και σε 2 μερες το πολυ Αθηνα

 

αυτο που λες φιλικα παντα στο λεω ξεχασε το....παρηγγειλα 12 η ωρα το βραδυ ωρα αγγλιας και ισως για δευτερολεπτα δε προλαβα να μπω στο πρωτο κυμα 1-3 Business days(παραδοση 30/09-5/10), Και περασα στο αμεσως επομενο κυμα 7-10 business days(Παραδοση 10/10-17/10) και πηρα μια χαρα αλλα μετα πηρα τον .....επειδη μου ακυρωσαν...βεβαια μετα δεν ξανα εκανα αποπειρα γιατι ηδη ειχε παει "October απλα"  οποτε κανε τον υπολογισμο..



#51   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 21/09/2013 - 10:44

Και είναι ποιο φτηνά από Αγγλία απο ότι όταν θα έρθει εδώ;;


#52   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 21/09/2013 - 10:51

αυτο που λες φιλικα παντα στο λεω ξεχασε το....παρηγγειλα 12 η ωρα το βραδυ ωρα αγγλιας και ισως για δευτερολεπτα δε προλαβα να μπω στο πρωτο κυμα 1-3 Business days(παραδοση 30/09-5/10), Και περασα στο αμεσως επομενο κυμα 7-10 business days(Παραδοση 10/10-17/10) και πηρα μια χαρα αλλα μετα πηρα τον .....επειδη μου ακυρωσαν...βεβαια μετα δεν ξανα εκανα αποπειρα γιατι ηδη ειχε παει "October απλα" οποτε κανε τον υπολογισμο..

φιλε μου αφου ειμαστε φιλοι του iphone πρεπει να μαθουμε να ζουμε με τους κανονες της apple οποτε σε κατανοω απολυτα σ αυτο που λες .
Ας ερθει και μεσα Οκτωβρη αφου στο συγκεκριμενο μοντελο κερδιζω περιπου 140 ευρω , φτανει να μη το ακυρωσουν και σε μενα .. Οψόμεθα !!!

#53   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 21/09/2013 - 11:26

Βοήθεια για να κάνω παραγγελία από Αγγλία παρακαλώ!!!

Μπορει κάποιος να μου στείλει pm με το τι πρέπει να κάνω;;

Ευχαριστώ πολύ!!!

#54   mariosni1992

mariosni1992

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@M_Nikolaidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/09/2013 - 15:42

φιλε μου αφου ειμαστε φιλοι του iphone πρεπει να μαθουμε να ζουμε με τους κανονες της apple οποτε σε κατανοω απολυτα σ αυτο που λες .
Ας ερθει και μεσα Οκτωβρη αφου στο συγκεκριμενο μοντελο κερδιζω περιπου 140 ευρω , φτανει να μη το ακυρωσουν και σε μενα .. Οψόμεθα !!!

Λοιπον παιδια ακουστε τι ανακαλυψα! Εκανα και εγω παραγγελια μεσω του site της apple απο αγγλια για το iphone 5s με το που ανοιξαν οι παραγγελιες την παρασκευη ομως ως γνωστον την ακυρωσαν και μαλιστα δεσμευσαν και το ποσο απο τον λογαριασμο μου.Η παραγγελια εγινε με καρτα eurobank mastercard χρεωστικη αλλα ειχα βαλει σαν billing info την διευθυνση που μου εχει δωσει η αραμεξ και μαλλον αυτο εφταιγε! Αυτο που εκανα ειναι να δοκιμασω νεα παραγγελια με καρτα χρεωστικη VISA της τραπεζας πειραιως και μαλιστα χωρις να εχω καθολου χρηματα μεσα στον λογαριασμο για να δεσμευτει το ποσο και η παραγγελια εγινε αποδεκτη! Επισης διορθωσα και το billing address και εβαλα την πραγματικη μου διευθυνση και τηλεφωνο με μια διαφορα ομως....εβαλα σαν χωρα στο billing info την αμερικη και σαν περιοχη την Αθηνα που ειναι στην πολιτεια της Γεωργιας στην αμερικη...που το αντιστοιχο ZIP code που εχουν εκει....και μεχρι στιγμης εχουν περασει 24 ωρες και δεν μου την εχει ακυρωσει η apple...ειναι στην φαση που λεει prossesing items! Ως γνωστον επισης η apple σε χρεωνει μονο οταν φυγουν τα προιοντα απο τις αποθηκες τις...οποτε θα περιμενω καμια εβδομαδα μιας και το delivery υπολογιζεται για οκτωμβρη και αν ολα πανε καλα θα βαλω και τα χρηματα στον λογαριασμο πριν φυγει φυσικα το iphone απο τις αποθηκες τις apple.....!

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ :D



#55   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/09/2013 - 15:46

Λοιπον παιδια ακουστε τι ανακαλυψα! Εκανα και εγω παραγγελια μεσω του site της apple απο αγγλια για το iphone 5s με το που ανοιξαν οι παραγγελιες την παρασκευη ομως ως γνωστον την ακυρωσαν και μαλιστα δεσμευσαν και το ποσο απο τον λογαριασμο μου.Η παραγγελια εγινε με καρτα eurobank mastercard χρεωστικη αλλα ειχα βαλει σαν billing info την διευθυνση που μου εχει δωσει η αραμεξ και μαλλον αυτο εφταιγε! Αυτο που εκανα ειναι να δοκιμασω νεα παραγγελια με καρτα χρεωστικη VISA της τραπεζας πειραιως και μαλιστα χωρις να εχω καθολου χρηματα μεσα στον λογαριασμο για να δεσμευτει το ποσο και η παραγγελια εγινε αποδεκτη! Επισης διορθωσα και το billing address και εβαλα την πραγματικη μου διευθυνση και τηλεφωνο με μια διαφορα ομως....εβαλα σαν χωρα στο billing info την αμερικη και σαν περιοχη την Αθηνα που ειναι στην πολιτεια της Γεωργιας στην αμερικη...που το αντιστοιχο ZIP code που εχουν εκει....και μεχρι στιγμης εχουν περασει 24 ωρες και δεν μου την εχει ακυρωσει η apple...ειναι στην φαση που λεει prossesing items! Ως γνωστον επισης η apple σε χρεωνει μονο οταν φυγουν τα προιοντα απο τις αποθηκες τις...οποτε θα περιμενω καμια εβδομαδα μιας και το delivery υπολογιζεται για οκτωμβρη και αν ολα πανε καλα θα βαλω και τα χρηματα στον λογαριασμο πριν φυγει φυσικα το iphone απο τις αποθηκες τις apple.....!

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ :D

 

 

γιατι εμενα μου φαινεται λιιιιγο πιο χαζο πεθαινεις...????



#56   mariosni1992

mariosni1992

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@M_Nikolaidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/09/2013 - 15:48

γιατι εμενα μου φαινεται λιιιιγο πιο χαζο πεθαινεις... :huh:?

τι να σου πω...θα δειξει..αναλογα το αποτελεσμα....ας προχωρησει σωστα η παραγγελια...και ο σκοπος αγιαζει τα μεσα ;)



#57   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:08

My take on that
Η MasterCard στην Αγγλία ειδικα εχει θεματα, πχ δεν πιστώνει πίσω κάρτες εκτός Αγγλίας, τι ξερω επειδη παίζω χρονια στοίχημα...οπότε μπορεί με το που βλέπει τέτοιες κάρτες η apple αυτόματα να ρίχνει τις παραγγελίες, οπότε δοκιμάστε με κανονικές πιστωτικές κ καλυτερα visa οι prepaid κ οι electron δεν ειναι οτι καλυτερο για online αγορές...εχει δοκιμάσει κανεις ετσι κ έφαγε ακυρώση;

#58   mariosni1992

mariosni1992

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@M_Nikolaidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:12

My take on that
Η MasterCard στην Αγγλία ειδικα εχει θεματα, πχ δεν πιστώνει πίσω κάρτες εκτός Αγγλίας, τι ξερω επειδη παίζω χρονια στοίχημα...οπότε μπορεί με το που βλέπει τέτοιες κάρτες η apple αυτόματα να ρίχνει τις παραγγελίες, οπότε δοκιμάστε με κανονικές πιστωτικές κ καλυτερα visa οι prepaid κ οι electron δεν ειναι οτι καλυτερο για online αγορές...εχει δοκιμάσει κανεις ετσι κ έφαγε ακυρώση;


Πήγα και στην Eurobank και έστειλα και φαξ με την ακύρωση της παραγγελίας μπας και αποδεσμευτεί το πόσο γρηγορότερα...

#59   Ponjo

Ponjo

    iPH Contributor

  • 932 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:17

παιδια ας μου στειλει σε πμ κ μενα αν μπορει καποιος τη πρεπει να κανω για να παραγγηλω το κινητο απο το εξωτερικο...σας ευχαριστω....!!!!



#60   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:29

εγω παντως εκανα με prepaid mastercard απο πειραιως και μεχρι στιγμης μου εχει τραβηξει 3 φορες απο 1 λιρα και στο σιτε της αππλ γραφει μονο πως εχουν παρει την παραγγελια μου αντε να δουμε



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες