Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Πρόβλημα με παραγγελία iPhone 5S από Αγγλία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
677 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:32

m

 

Λοιπον παιδια ακουστε τι ανακαλυψα! Εκανα και εγω παραγγελια μεσω του site της apple απο αγγλια για το iphone 5s με το που ανοιξαν οι παραγγελιες την παρασκευη ομως ως γνωστον την ακυρωσαν και μαλιστα δεσμευσαν και το ποσο απο τον λογαριασμο μου.Η παραγγελια εγινε με καρτα eurobank mastercard χρεωστικη αλλα ειχα βαλει σαν billing info την διευθυνση που μου εχει δωσει η αραμεξ και μαλλον αυτο εφταιγε! Αυτο που εκανα ειναι να δοκιμασω νεα παραγγελια με καρτα χρεωστικη VISA της τραπεζας πειραιως και μαλιστα χωρις να εχω καθολου χρηματα μεσα στον λογαριασμο για να δεσμευτει το ποσο και η παραγγελια εγινε αποδεκτη! Επισης διορθωσα και το billing address και εβαλα την πραγματικη μου διευθυνση και τηλεφωνο με μια διαφορα ομως....εβαλα σαν χωρα στο billing info την αμερικη και σαν περιοχη την Αθηνα που ειναι στην πολιτεια της Γεωργιας στην αμερικη...που το αντιστοιχο ZIP code που εχουν εκει....και μεχρι στιγμης εχουν περασει 24 ωρες και δεν μου την εχει ακυρωσει η apple...ειναι στην φαση που λεει prossesing items! Ως γνωστον επισης η apple σε χρεωνει μονο οταν φυγουν τα προιοντα απο τις αποθηκες τις...οποτε θα περιμενω καμια εβδομαδα μιας και το delivery υπολογιζεται για οκτωμβρη και αν ολα πανε καλα θα βαλω και τα χρηματα στον λογαριασμο πριν φυγει φυσικα το iphone απο τις αποθηκες τις apple.....!

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ :D

Μαριε και εγω χρεωστικη visa της πειραιως ειχα βαλει αλλα με την διευθυνση της aramex και εφαγα ακυρο..αλλα δε μου δεσμευσαν λεφτα καθολου..κατι παιζει εκει..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:35

εγω παντως εκανα με prepaid mastercard απο πειραιως και μεχρι στιγμης μου εχει τραβηξει 3 φορες απο 1 λιρα και στο σιτε της αππλ γραφει μονο πως εχουν παρει την παραγγελια μου αντε να δουμε

στην ακυρωσαν την visa χρεωστικη που λεγαμε προχθες;;;



#63   mariosni1992

mariosni1992

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@M_Nikolaidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:36

m

Μαριε και εγω χρεωστικη visa της πειραιως ειχα βαλει αλλα με την διευθυνση της aramex και εφαγα ακυρο..αλλα δε μου δεσμευσαν λεφτα καθολου..κατι παιζει εκει..


Μάλιστα ...τι να σου πω...τον Φεβρουάριο που είχα παραγγείλει μέσω της MasterCard της Eurobank ένα iPad όλα πήγαν καλά ..τώρα βρήκε να έχει θέμα ;;;;...θα δούμε αν δεν την ακυρώσουν μέσα στην εβδομάδα θα βάλω και τα λεφτά στο λογαριασμό και ελπίζω να τα αποδέσμευσει άμεσα και η Eurobank

#64   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:42

 δε την ακυρωσαν αλλα δεν δεσμευτηκαν και χρηματα



#65   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:42

 δε την ακυρωσαν αλλα δεν δεσμευτηκαν και χρηματα

περασαν 2 μερες και ουτε φωνη ουτε ακροαση



#66   mariosni1992

mariosni1992

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@M_Nikolaidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:43

περασαν 2 μερες και ουτε φωνη ουτε ακροαση


Ίσως επειδή δεν υπάρχει απόθεμα δεν προχωράνε και οι διαδικασίες γρήγορα ...ας δούμε μέσα στην εβδομάδα γιατί τώρα σαββατοκύριακο δύσκολο να γίνει κάτι ..

#67   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 22/09/2013 - 16:53

εμενα σημερα μου εστειλαν να απαντησω σε ερωτηματολογιο πως ηταν η εμεπιρια μου απο την ονλινε αγορα 

https://www.dropbox....s-order1111.JPG



#68   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 22/09/2013 - 17:00

υρ

 

περασαν 2 μερες και ουτε φωνη ουτε ακροαση

 

 

Μάλιστα ...τι να σου πω...τον Φεβρουάριο που είχα παραγγείλει μέσω της MasterCard της Eurobank ένα iPad όλα πήγαν καλά ..τώρα βρήκε να έχει θέμα ;;;;...θα δούμε αν δεν την ακυρώσουν μέσα στην εβδομάδα θα βάλω και τα λεφτά στο λογαριασμό και ελπίζω να τα αποδέσμευσει άμεσα και η Eurobank

 

 

αυριο το πρωι πιστευω θα ξερετε..γιατι το σ/κ δεν κανουν processing..



#69   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 22/09/2013 - 17:02

το κακο ειναι πως κατα την παραγγελια εβαλα λαθος ονομα στο billing address  και δε με αφηνει να το διορθωσω ακομα...



#70   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 22/09/2013 - 19:24

το κακο ειναι πως κατα την παραγγελια εβαλα λαθος ονομα στο billing address  και δε με αφηνει να το διορθωσω ακομα...

οποτε αμα δε το διορθωσεις θα στην ακυρωσουν κλασσικα...



#71   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 22/09/2013 - 19:28

Ακόμα δε με αφήνει το σύστημα μόλις με αφήσει θα το κάνω αλλά με κάνει εντύπωση πως απο το λογαριασμό με χρέωσαν 3φορες απο 1£ για verification είναι λογικό αυτό;

#72   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 22/09/2013 - 19:30

Ακόμα δε με αφήνει το σύστημα μόλις με αφήσει θα το κάνω αλλά με κάνει εντύπωση πως απο το λογαριασμό με χρέωσαν 3φορες απο 1£ για verification είναι λογικό αυτό;

verify ειναι..αλλα ξερεις τι αλλο σκεφτομαι;;; επειδη εχω την συγκεκριμενη prepaid και εγω...δεν υπαρχει ονομα κατοχου στην prepaid Ουτε καποια διευθυνση δηλωμενη...καταλαβες;



#73   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 22/09/2013 - 19:32

Πάνω στην κάρτα γράφει όνομα κατόχου όπως επίσης όταν την βγάζεις σου ζητάνε και τα στοιχεία σου

#74   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 22/09/2013 - 20:07

παιδια εβαλα και εγω στο billing ελληνικη διευθυνση με χωρα αμερικη χωρις να εχω λεφτα στην καρτα..προς το παρον περασε κανονικα αλλα πως θα ξερουμε ποτε να βαλουμε τα λεφτα στην καρτα?



#75   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 22/09/2013 - 20:28

Μολις εκανα παραγγελια παιδες με ελληνικο billing...μου πηρε μια λιρα αμεσως απο την καρτα...ειδωμεν αυριο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες