Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

InvisibleSHIELD (Full body) Contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
197 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   foris23

foris23

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 22:48

We wish you a Merry Christmas;
We wish you a Merry Christmas;
We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year. Sorry γιά τά αγγλικά. Καλές γιορτές σέ όλους.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dparis

dparis

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2009 - 22:57

merry xmas !!

#48   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:04

Δεν υπάρχει τίποτα πιο θλιβερό στον κόσμο από το να ξυπνάς ανήμερα Χριστούγεννα και να μην είσαι παιδί.



υπαρχει : το να εισαι στεναχωρημενος

καλα Χριστουγεννα σε σας ...

Υ.Γ.: και δεν το ειπα απλως για το διαγωνισμο ... ειναι ασχημο συναισθημα να εισαι χαλια γενικα αλλα και Χριστουγεννα που ολοι ειναι χαρουμενοι ...

αισθανεσαι οτι κατι χανεις ...

ιδιως αμα θυμασαι παλιες καλες εποχες

i m dreaming of a white Christmas λοιπον ...

Τελευταία επεξεργασία από: blu, 17/12/2009 - 23:12


#49   mainstays

mainstays

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:04

Χρονια Πολλα και καλα σε ολους. Το 2010 να μας φερει περισσότερη χαρα και υγεια σε ολους.

#50   filippoz

filippoz

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:05

το καλυτερο δωροοοοοο !!!!!!! καλες γιορτες.........

#51   nightelf25

nightelf25

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:06

2010 ευχές, 2010 χαρές και μηδέν λύπες για ένα ευτυχισμένο 2010!!!!!!!!!!!!!!! Και καλά jailbreak χωρίς κολλήματα και κλάματα!!! χαχα! Άντε και καλό 4G!

#52   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:14

Ευχομαι το ξημέρωμα του 2010 να μας βρεί όλους ευτυχισμένους και υγιείς .. Καλές γιορτές να έχουμε !!

#53   payne

payne

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:21

Είναι τρία φτωχά παιδάκια την ημέρα των Χριστουγέννων και κλαίνε επειδή δεν έχουν κανένα να τους φέρει δώρα.
Ξαφνικά εμφανίζεται μπροστά τους ο Άγιος Βασίλης, τα βλέπει έτσι λυπημένα και τους λέει: «Χο, Χο, Χο, τι συμβαίνει αγαπητά μου παιδίά;»
Απαντάνε εκείνα με ένα στόμα μια φωνή: «Άγιε μου Βασίλη είμαστε φτωχά και δεν έχουμε κανένα να μας δώσει δώρα»
Απαντάει με χαρά «Χο, Χο, Χο, μην ανησυχείτε εγώ είμαι εδώ για σας, πείτε μου τι θέλετε;»
Αρχίζει το πρώτο: «Άγιε μου εγώ, θέλω όλα τα γλυκά του κόσμου!»
Άγιος Βασίλης: «Χο, Χο, Χο, πολύ ωραία το βάζω στην λίστα μου.»
Μετά λέει το δεύτερο: «Εγώ Άγιε μου θέλω να φέρεις την Πάμελα Άντερσον»
Τέλος λέει και το τρίτο: «Εγώ γεννήθηκα με ένα @ρχ1δ1 και θα ήθελα από εσένα να μου φέρεις άλλο ένα @ρχ1δ1»
Τότε λέει ο Άγιος: «Πολύ ωραία! Και οι τρείς το ίδιο λοιπόν.»
«Όχι» λέει το τρίτο «Εγώ σου είπα θα ήθελα ένα @ρχ1δ1»
και του απαντά ο Άγιος: «Γιατί τι νομίζεις ότι θα πάρουν οι άλλοι; Χο, Χο, Χο!»

#54   Oddin

Oddin

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:22

Με του Χριστού τη γέννηση

Και την αρχή του Χρόνου

Εύχομαι υγεία και χαρά

Και τέλος κάθε πόνου!

#55   geor92

geor92

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:25

Δεν υπάρχει τίποτα πιο θλιβερό στον κόσμο από το να ξυπνάς ανήμερα Χριστούγεννα και να μην είσαι παιδί.


Υπάρχει. Το γεγονός να ξέρεις ότι το βράδυ των Χριστουγέννων υπάρχουν παιδιά εκεί έξω και πεινάνε.

#56   Elveleg

Elveleg

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:39

iVasili μου καλό το τηλεφωνό. Ένα MacBook Pro τώρα;

#57   jimgroove

jimgroove

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 23:59

Χρονια πολλα σε ολους!

#58   XatzigiannisSucks

XatzigiannisSucks

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/12/2009 - 00:02

Τα τελευταία χρόνια μισώ τα Χριστούγεννα. Μου δημιουργούν ένα μείγμα από κούραση, βαρεμάρα και εκνευρισμό. Κι αυτό γίνεται φανερό μόνο και μόνο αν απαντήσω στην ερώτηση: Γιατί αγαπητή μου μισείς τα Χριστούγεννα;;

1) Γιατί πρέπει ν' αρχίσω να δουλεύω περισσότερο.

2) Γιατί στο τέλος βαριέμαι, δε δουλεύω και νιώθω τύψεις.

3) Γιατί όλοι φροντίζουν να μου θυμίζουν από μέσα Νοεμβρίου ότι έρχονται Χριστούγεννα. Μετά λοιπόν από 1 μήνα βομβαρδισμού, ο ερχομός των εορτών με βρίσκει ήδη κορεσμένη.

4) Γιατί βρίσκω τους διάφορους, ανά ολόκληρη τη χώρα χριστουγεννιάτικους στολισμούς κιτς και υπερβολικούς. Με ποια λογική ένας Άγιος Βασίλης που κουνά τον πωπό του και 10 σειρές μικρά φωτάκια που αναβοσβήνουν παίζοντας τσιριχτά τα ίδια και τα ίδια τραγουδάκια μπορούν να μου φέρουν χαρά και αγαλλίαση στην ψυχή;;

5) Γιατί οι απανταχού συγγενείς εκδηλώνουν ένα συγκλονιστικό ενδιαφέρον για την ανάπτυξή μου και μου φέρνουν μέσα στη μούρη μου δίσκους με κάθε λογής φαγητά.

6) Συνεπώς, έχω ένα συνεχές πρήξιμο στο στομάχι.

7) Γιατί πρέπει ν' αγοράσω δώρα, ενώ δεν έχω καμία διάθεση (γιατί να μην περιμένω τις εκπτώσεις;)

8) Γιατί όταν παίρνω την απόφαση να πάω να ψωνίσω, βιώνω το απόλυτο χάος. Δε χωράω να περπατήσω, εκνευρίζομαι με όσους περπατούν απελπιστικά αργά και κάνω το διπλάσιο χρόνο να γυρίσω σπίτι μου. Αφού τελειώσω τα ψώνια μου, νιώθω να με κυριεύει ένα άσβεστο μίσος για όσους συμπολίτες μου πήραν την ίδια απόφαση με μένα.

9) Γιατί κατά την περίοδο των εορτών όλα -μα όλα- είναι ακριβότερα.

10) Γιατί η κοινωνία και η ηλικία μου επιβάλλουν παραμονές και ανήμερα να βγω και να γυρίσω στις 11 το πρωί, ενώ -πείτε με ξενέρωτη- προτιμώ ειλικρινά αυτές οι μέρες να περάσουν όπως και οι υπόλοιπες. Καλύτερα να ξενυχτήσω μια άσχετη μέρα, παρά τη μέρα που πρέπει να ξενυχτήσω...(πείτε με αντιδραστική)

11) Γιατί όταν λέω στους γνωστούς μου ότι δεν έχω κανονίσει απολύτως τίποτα για τα Χριστούγεννα, με κοιτούν λες και κατέβηκα από τον Άρη.

12) Γιατί μόνο τότε οι ραδιοφωνικοί σταθμοί θυμούνται τα θαυμάσια άσματα "Last Christmas" και "All I want for Christmas is you". Τι θα πει επίκαιρο και ανεπίκαιρο; Χίλιες φορές ν' ακούω αυτά τα τραγούδια μια στο τόσο όλο το χρόνο, παρά να παίρνω υπερβολικές δόσεις τις μέρες των εορτών!

13) Γιατί η όλη διαδικασία "η-αγαπημένη-οικογένεια-που-μαζεύεται-γύρω-από-το δέντρο-ανταλλάσσει-δώρα-και-δειπνεί-με-γέλια-και-χαρές" μου φαίνεται ψεύτικη, ανούσια και βαρετή.

14) Γιατί κάθε Χριστούγεννα γίνεται ένας τεράστιος ενδοοικογενειακός καβγάς.

15) Γιατί κάθε χρόνο τέτοια εποχή εισπράττω αδιαφορία από το εκάστοτε αντικείμενο του πόθου μου.

16) Γιατί τώρα θυμάμαι ότι υπάρχουν άνθρωποι γύρω μας που υποφέρουν. Όλο το χρόνο όμως, δε θυμάμαι τίποτα.

17) Γιατί δεν μπορεί το πνεύμα (αρπαχτή) των Χριστουγέννων να μου επιβάλλει ν' αγαπήσω όλο τον κόσμο, τη στιγμή που εγώ τον μισώ...


...παρμένο από ένα φανταστικό απόσπασμα που είδα σε ένα Blog

#59   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/12/2009 - 00:09

Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές!

#60   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2009 - 00:33

Rockin' around the christmas tree..

καλά χριστούγεννα σε όλους!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες