Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Έρχεται το iOS 7.0.3 την επόμενη βδομάδα [Φήμες]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
65 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2013 - 08:04

ios_7_hero_greek_3.jpg


Σύμφωνα με δημοσίευμα του BGR η Apple έχει ξεκινήσει ήδη τη δοκιμή του iOS 7.0.3 με τους δικούς της υπαλλήλους και συνεργάτες κινητής τηλεφωνίας. Δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το πότε θα κυκλοφορήσει η αναβάθμιση αυτή αλλά ενδέχεται να είναι κάποια στιγμή την επόμενη βδομάδα.

Το iOS 7.0.3 διαθέτει αριθμό build 11B491 και έχει εμφανιστεί ήδη στα στατιστικά αρκετών ιστοσελίδων του εξωτερικού, όπως αναφέρουν τα 9to5Mac και MacRumors μεταξύ άλλων. Υπενθυμίζουμε ότι το iOS 7.0.2 έγινε διαθέσιμο την προηγούμενη Πέμπτη διορθώνοντας ένα κενό ασφαλείας στην οθόνη κλειδώματος ενώ μέσα στο μήνα αναμένουμε ακόμα και το iOS 7.1 που λογικά θα δοθεί μετά την φημολογούμενη εκδήλωση για την παρουσίαση των νέων iPad.

[via BGR]

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2013 - 08:21

Και το 7.0.3 τι θα διορθώνει ? :S Αφου λογικά ουσιαστική αλλαγή στην συμπεριφορά του λογισμικού θα δούμε με την 7.1 ποιός ο λόγος να δώσουν update ?


Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#3   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2013 - 08:27

Και το 7.0.3 τι θα διορθώνει ? :S Αφου λογικά ουσιαστική αλλαγή στην συμπεριφορά του λογισμικού θα δούμε με την 7.1 ποιός ο λόγος να δώσουν update ?

Πρέπει να φτάσει με κάποιον τρόπο στην 7.1... :P


@CaLi@


#4   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2013 - 08:32

Πρέπει να φτάσει με κάποιον τρόπο στην 7.1... :P

Τώρα θα μου πεις πήγαμε απο 7.0 σε 7.0.2 χωρίς την 7.0.1 που δόθηκε μόνο σε 5s - 5c αν θέλει να φτάσει έτσι έχουμε ακόμα δρόμο!!!


Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#5   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2013 - 08:45

Τώρα θα μου πεις πήγαμε απο 7.0 σε 7.0.2 χωρίς την 7.0.1 που δόθηκε μόνο σε 5s - 5c αν θέλει να φτάσει έτσι έχουμε ακόμα δρόμο!!!

Αυτό ήταν το κερασάκι φέτος!! Τέλος πάντως ας ελπίσουμε να διορθώνει από έκδοση σε έκδοση τις βρεφικές ασθένειες του γιατί μας έχουν ταράξει φέτος με την 7..

Πολλά τα προβλήματα, εμένα ακόμα και στο 5S μου έκανε 2 κρασαρίσματα με επανεκκίνηση, κάτι που βλέπεις μόνο στις Beta.. Σε ένα φίλο δεν άνοιγε το App του iTunes Store... και και και έχω ακούσει και διαβάσει πολλά....


@CaLi@


#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2013 - 09:19

ios_7_imessage_hero.jpg


Αναφερθήκαμε και χτες στο πρόβλημα με το iMessage που αντιμετωπίζουν αρκετοί χρήστες στο iOS 7 και σήμερα η Apple το αναγνώρισε και επίσημα. «Γνωρίζουμε το πρόβλημα», ανέφερε εκπρόσωπος της Apple, «και θα το διορθώσουμε σε επερχόμενη αναβάθμιση». Κρίνοντας από το γεγονός ότι έχουν αναφερθεί ήδη πληροφορίες για την ύπαρξη του iOS 7.0.3 δεν θα μας έκανε εντύπωση να δοθεί όσο το δυνατόν γρηγορότερα, δηλαδή μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες το πρόβλημα εντοπίζεται στο ίδιο το λειτουργικό και όχι στο iCloud. Προς το παρόν μπορείτε να ακολουθήσετε τη συμβουλή μας εδώ για να διορθώσετε προσωρινά το πρόβλημα μέχρι την αναβάθμιση.

Follow me on twitter


#7   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2013 - 09:42

Το περιμένουμε με χαρά το νέο iOS 7.0.3, αναμένοντας και την έλευση του iPhone 5S στην Ελλάδα!
Λίγο υπομονή λοιπόν... 



#8   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2013 - 09:54

Φτιάχνουν ένα χαλάνε κάτι άλλο....θα φτάσουμε μέχρι 7.0.4 άνετα....


Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#9   Dr.Konstantinos

Dr.Konstantinos

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:Macbook Pro 15' Retina

Δημοσίευση 02/10/2013 - 09:56

εγω αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το φοντο ... παω να βαλω φωτογραφια για φοντο και την ζουμαρει τοσο πολυ που μπορω να βαλω ενα κομματι της μονο ... συμβαινει και σε αλλους?



#10   igouharry

igouharry

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2013 - 10:00

Με τόσα προβλήματα ... από που να αρχίσουμε και που να τελειώσουμε !! Έχει καταντήσει το iOS να γίνεται χειρότερο σε σταθερότητα και σε λειτουργία από το Android ! Από την στιγμή που δεν ήταν "σταθερή" έκδοση γιατί την έδωσαν ??  Δεν ανταποκρίνεται στο όνομα και στην μέχρι τώρα πορεία του iPhone! 

Πολλές εφαρμογές αλλά και λειτουργίες του τηλεφώνου "κρασάρουν" ή σου "κολλάνε" το τηλέφωνο. Κάτι (έτσι στα ξαφνικά...) μπορεί να σου φάει την μπαταρία σε χρόνο μηδέν και άντε να βρεις ποια εφαρμογή είναι αυτή....!! Είναι ορισμένα πράγματα (κατά την γνώμη μου) που πριν κάνεις μεγάλο ντόρο για να τα παρουσιάσεις θα έπρεπε να τα δοκιμάσεις πρώτα και απορώ που μετά από τόσες δοκιμές από τους developers τουλάχιστον κάποιες βασικές λειτουργίες αλλά και η σταθερότητα του τηλεφώνου είναι στον αέρα. Έχω ξεκινήσει με iPhone από το 2G και έχω φτάσει μέχρι το 4S. Ξέρω και έχω περάσει όλα τα προβλήματα του λογισμικού που είχαν όλες οι εκδόσεις ,αλλά σαν και αυτά του iOS7 νομίζω ότι δεν υπήρξαν στο παρελθόν. Ελπίζω με κάποιο από τα επόμενα update να διορθωθούν τα προβλήματα!! Οψόμεθα!!



#11   tsofronas

tsofronas

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/10/2013 - 10:01

Ας ελπιζουμε οτι θα λυσει το θέμα με τους ηχους στο 4S. Αναπαντεχα και όποτε θέλει απο μόνο του το 4S με 7.0.2 μου σταματαει ολους τους ηχους απενεργοποιωντας και το ηχειο. Εκανα τα παντα αλλα το προβλημα παραμενει! Ας ελπιζουμε οτι θα φτιαξει στο 7.0.3 αλλιως,.... κλαφτα Χαραλαμπε!!!!!!



#12   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 02/10/2013 - 10:02

Άντε μα έρθει γιατι τα προβλήματα ειναι αρκετα

#13   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 02/10/2013 - 10:08

Μωρ' δε κάνω εγώ το Update σε 7 όσα notifications κι αν μου βγάλει.



#14   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 02/10/2013 - 10:26

Εκτός από το πρόβλημα με τα iMessages, θα διορθωθεί κι ακόμα ένα νεώτερο κενό ασφαλείας στην οθόνη κλειδώματος.



#15   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/10/2013 - 10:27

Με τόσα προβλήματα ... από που να αρχίσουμε και που να τελειώσουμε !! Έχει καταντήσει το iOS να γίνεται χειρότερο σε σταθερότητα και σε λειτουργία από το Android ! Από την στιγμή που δεν ήταν "σταθερή" έκδοση γιατί την έδωσαν ??  Δεν ανταποκρίνεται στο όνομα και στην μέχρι τώρα πορεία του iPhone! 

Πολλές εφαρμογές αλλά και λειτουργίες του τηλεφώνου "κρασάρουν" ή σου "κολλάνε" το τηλέφωνο. Κάτι (έτσι στα ξαφνικά...) μπορεί να σου φάει την μπαταρία σε χρόνο μηδέν και άντε να βρεις ποια εφαρμογή είναι αυτή....!! Είναι ορισμένα πράγματα (κατά την γνώμη μου) που πριν κάνεις μεγάλο ντόρο για να τα παρουσιάσεις θα έπρεπε να τα δοκιμάσεις πρώτα και απορώ που μετά από τόσες δοκιμές από τους developers τουλάχιστον κάποιες βασικές λειτουργίες αλλά και η σταθερότητα του τηλεφώνου είναι στον αέρα. Έχω ξεκινήσει με iPhone από το 2G και έχω φτάσει μέχρι το 4S. Ξέρω και έχω περάσει όλα τα προβλήματα του λογισμικού που είχαν όλες οι εκδόσεις ,αλλά σαν και αυτά του iOS7 νομίζω ότι δεν υπήρξαν στο παρελθόν. Ελπίζω με κάποιο από τα επόμενα update να διορθωθούν τα προβλήματα!! Οψόμεθα!!

εχεις καποιο σοβαρο θεμα εσυ? εμενα ειναι super.. ουτε εχω κλεισει ποτε το τηλεφωνο ουτε hard reset...  για να τρολαρετε υπαρχει το myphone... 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες