Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Next-Generation iPhone May Have 5-Megapixel Camera


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Giorgoc

Giorgoc

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/12/2009 - 22:52

Το φλας δεν με ενδιαφερει και ελπιζω να μην εχει γιατι το ασχημενει.. Τα 5mp θα ειναι μια χαρα αν του προσθεσουν και HD video.. Και προς τον morpheusgr : το satio δεν ειναι αντιπαλος του iPhone, ειναι απλα ενα κινητο με καλη καμερα..


Επειδη ειχα και τα 2 κινητα το satio δεν μπορει να πλησιασει σε τιποτα το iphone-τωρα για την καμερα καλο νεο ειναι αυτο(και μακαρι το πισω μερος του νεου iphone να ειναι υλικο που δεν θα χρειαζεται θηκη..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   S3aFaS1a

S3aFaS1a

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2009 - 23:21

παίδες τον ήπιαμε το καφέ,πάνω που έλεγα να πάρω το 32αρι.Πότε θα είναι στα ράφια;Ξέρει κανείς το πότε θα βγεί κοινή θέα;

#18   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 23/12/2009 - 23:55

Ρε παιδιά, γιατί λέτε για τα άλλα κινητά;

Μην ξεγιελέστε μόνο με τα ΜΡ!!! Το ότι είναι πιό πολλά δεν σημαίνει κατ' ανάγκη ότι είναι καλύτερα ή κυρίως ότι βγάζουν καλύτερες φωτό...

#19   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 24/12/2009 - 01:23

+1 επαμινος και αμα θελετε 12 pixel υπαρχουν κ φωτογραφικες ελεος δλδ flash να εχει μονο

#20   Eye

Eye

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2009 - 09:42

To satio αν δεις τα χαρακτηριστικα του θα καταλαβεις οτι ειναι αρκετα δυνατος αντιπαλος για το iphone, και δεν ειναι απλα ενα κινητο, εχει ιδιο επεξεργαστη και τσιπ γραφικων με το 3gs, 256ΜΒ μνημη, wifi, gps, λειτουργικο symbian και μια πολυ καλη καμερα. το μονο στο οποιο ενδεχομενως να υστερει ειναι ο αριθμος των εφαρμογων που κυκλοφορουν


Η απλότητα του OS του iPhone καθώς και το πλεονέκτημα του appstore και του cydiastore δεν υπάρχουν σε κανένα κινητό.
Οι κάμερες στα κινητά ξεκίνησαν σαν τρικ με σκοπό την αύξηση των πωλήσεων. Δε πιστεύω ότι μπορεί να βγει σοβαρή φωτό από οποιοδήποτε κινητό όσα MΡ και να έχει.
Εγώ προτιμώ να έχω την compact μου για τις οικογενιακές φωτό και την dslr μου για πιο καλές λήψης.
Την κάμερα στο κινητό την εκμεταλλεύομαι απλά για να πάρω κάτι που θέλω να κρατήσω αν δεν έχω μαζί την compact.

Έχουν πολύ δρόμο οι υπόλοιποι για τη μυστική συνταγή!

#21   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2009 - 10:24

Η απλότητα του OS του iPhone καθώς και το πλεονέκτημα του appstore και του cydiastore δεν υπάρχουν σε κανένα κινητό.
Η κάμερες στα κινητά ξεκίνησαν σαν τρικ με σκοπό την αύξηση των πωλήσεων. Δε πιστεύω ότι μπορεί να βγει σοβαρή φωτό από οποιοδήποτε κινητό όσα MB και να έχει.
Εγώ προτιμώ να έχω την compact μου για τις οικογενιακές φωτό και την dslr μου για πιο καλές λήψης.
Την κάμερα στο κινητό την εκμεταλλέυομαι απλά για να πάρω κάτι που θέλω να κρατήσω αν δεν έχω μαζί την compact.

Έχουν πολύ δρόμο οι υπόλοιποι για τη μυστική συνταγή!

+1 μαζί σου.εγώ παντός είμαι εντάξει με τν κάμερα που έχει.εξάλου τα mp παίζουν ρόλο στην επεξεργασία που θα κάνεις στην φωτογραφία

#22   virland

virland

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/12/2009 - 10:54

Eίχα το LG Renoir 8mpx - xenon flash και οι φωτογραφίες του δεν υστερούσαν σε ΤΙΠΟΤΑ από μίας compact ψηφιακής.

Και γενικότερα από τότε που έχουν βγεί τα κινητά με κάμερες και φλας έχω βγάλει απίστευτες φωτογραφίες που δεν θα τις είχα αν δεν είχα κινητό με κάμερα γιατί πολύ απλά εκείνες τις στιγμές δεν υπήρχε περίπτωση να είχα μαζί μου φωτογραφική.

Σε όποιον αρέσει να αποθανατίζει στιγμές ξέρει ότι οι απρόσμενες είναι σχεδόν πάντα οι καλύτερες...και από τη στιγμή που βάζουν κάμερα ας κάνουν και τη δουλειά σωστή :huh: !!!!!

Τώρα το θέμα "ασχήμια" δεν το καταλαβαίνω δηλ. το φλας πόσο άσχημο μπορεί να κάνει ένα κινητό;;;;;
Ούτε εξογκωμένο είναι ούτε τεράστιο είναι και από τη στιγμή που στη πλάτη του ούτω η άλλως υπάρχει μια "τρύπα" της κάμερας ένα μικρό flat άσπρο πραγματάκι τι θα ενοχλούσε;;;;;

Τέλος πάντων εγώ εάν δεν βάλουν φλας άλλο apple δεν παίρνω και για την ακρίβεια αν μελλοντικά βγει κανένα android που θα έχει όλα αυτά που θέλω...θα την κάνω από την apple με ελαφρά πηδηματάκια... και ας κρατήσει το κλειδωμένο της bluetooth και όλα τα υπόλοιπα υστερικά της....για την πάρτη της...... :lol:

#23   S3aFaS1a

S3aFaS1a

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2009 - 21:57

και για την ακρίβεια αν μελλοντικά βγει κανένα android που θα έχει όλα αυτά που θέλω...θα την κάνω από την apple με ελαφρά πηδηματάκια... και ας κρατήσει το κλειδωμένο της bluetooth και όλα τα υπόλοιπα υστερικά της....

πότε το 2030;

#24   virland

virland

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/12/2009 - 22:20

και για την ακρίβεια αν μελλοντικά βγει κανένα android που θα έχει όλα αυτά που θέλω...θα την κάνω από την apple με ελαφρά πηδηματάκια... και ας κρατήσει το κλειδωμένο της bluetooth και όλα τα υπόλοιπα υστερικά της....
πότε το 2030;


Κοίταξε θέλω να πιστεύω σαν αισιόδοξος άνθρωπος που είμαι ότι θα βάλουν φλας, και δεν θα χρειαστεί να περιμένω για άλλη συσκευή....
Αλλά για 2030 δεν το κόβω αν σκεφτείς ότι έχει αρχίσει ένας πόλεμος μεταξύ apple και google με την τελευταία να βγάζει δική της συσκευή και χαζοι δεν είναι ξέρουν τι θέλει ο κόσμος γιαυτό και είναι Νο1 τόσα χρόνια οπότε για 2010 το βλέπω...

#25   virland

virland

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/12/2009 - 22:23

Αντίθετα θα ήθελα να μάθω πόσοι από όλους εμάς που το έχουμε θα εξακολουθουσαμε να το θέλουμε αν για κάποιο λόγο δεν μπορούσε να ξαναγίνει jailbreak.......

#26   S3aFaS1a

S3aFaS1a

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2009 - 22:41

http://www.gsmarena....s-news-1338.php
http://www.gsmarena....s-news-1332.php
http://www.gsmarena....ctures-2968.php

#27   ForBittenFruit

ForBittenFruit

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2009 - 01:00

Κατ'εμε σημασια δεν εχουν τοσο τα 2 παραπανω MP,σε σχεση με το 3GS,αλλα η πιθανοτητα να καταγραφει video τουλαχιστον σε 720p,καθως ολα σχεδον τα τσιπακια της Omnivision στα 5MP διαθετουν αυτη τη δυνατοτητα.Κι αυτο διοτι η πλατφορμα του Android θα διαθετει μεσα στο '10 αυτη τη δυνατοτητα στο οπλοστασιο της,με συσκευες οπως το επερχομενο HTC Bravo,και η Apple θα πρεπει καπως να αντιδρασει.

Τελευταία επεξεργασία από: ForBittenFruit, 29/12/2009 - 01:00


#28   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2009 - 01:23

εγω παιδια συγκρινα το iphone 3G με διαφορα αλλα κινιτα lg sony(τα μονα που δεν πιανω ειναι τα cybershot) kai nokia με 5 megapixel και κανενα δεν με περασε μεγαλο πλεονεκτημα δε το flash και σκεφτητε αν γινετε αυτο με 2mpx τι θα γινετε με 5mpx




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες