Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Γλωσσα προγραμματισμου C


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/01/2014 - 21:22

Ωραία το ίδιο έχουμε...εγώ προσωπικά δεν ασχολήθηκα πολύ με το βιβλίο γιατί είχα σημειώσεις από τη σχολή μου οι οποίες τα έλεγαν ιδιαίτερα αναλυτικά...

Να προσπαθήσω να τις βρω να τις βάλω σε κανένα dropbox? Νμζ θα σε βοηθήσουν.

 

Από εκεί και πέρα, νμζ ότι δεν μπορείς να κάνεις και πολλά περισσότερα από αυτά που κάνεις μέχρι τώρα. Το μόνο που θα σου πρότεινα είναι πέρα από τις ασκήσεις του βιβλίου να ψάξεις από κανένα γνωστό/φίλο/internet κάποιες άλλες ασκήσεις που ίσως να είναι λίγο πιο απαιτητικές... 

Καλά απο σημειώσεις απο τη σχολή δε μαθαίνεις τίποτα. Άμα δεν κάτσεις μόνος σου να κανεις κάτι δεν κανεις δουλεια.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2014 - 21:22

Με προγραμματισμο για mac,iphone θελω να ασχοληθω.και επειδη η objective c προερχετε απο την c ,,,,γιa αυτο το λογο ξεκινησα πρωτα με τη c!!!

#18   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 29/01/2014 - 21:23

Θα το κοιταξω....παντως αν μπορεσεις να μου δωσεις σημειωσεις,οι οποιες τα εξηγουν πιο απλα θα με βοηθησουν παρα πολυ.ετσι ισως σε καποια σημεια του βιβλιου που ζοριζομαι να μπορεσω να βοηθηθω.αν μπορεσεις να μου της στειλεις φιλε μου θα σου ημουν ευγνωμων!!

 

Φίλε μου τις βρήκα. :)

τελικά τις είχα κρατημένες στο Mac. :P

Θέλεις να μου στείλεις pm το mail σου να σου στείλω το λινκ;



#19   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2014 - 21:23

Εννοειτε πως θα σε συνεχισω να διαβαζω το βιβλιο και να κανω ασκησεις.

#20   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2014 - 21:26

Σου το εστειλα!και εγω macbook πηρα προσφατα.βασικα περιμενω να ερθει.

#21   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/01/2014 - 21:29

Με προγραμματισμο για mac,iphone θελω να ασχοληθω.και επειδη η objective c προερχετε απο την c ,,,,γιa αυτο το λογο ξεκινησα πρωτα με τη c!!!

Ά πολύ ωραία κάτσε διάβασε c να αποκτήσεις ένα καλό υπόβαθρο μέχρι και structs και αρχεία και μετά πήγαινε ευθεία για obj c! :)

Κατα τη γνώμη μου είναι πολύ διαφορετικός ο αντικειμενοστραφής προσανατολισμός της obj c αλλα και της java σε σύγκριση με τη c++ που συνδιάζει διαδικαστικό με αντικειμενοστραφή προγραμματισμό.



#22   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 29/01/2014 - 21:37

Σου το εστειλα!και εγω macbook πηρα προσφατα.βασικα περιμενω να ερθει.

<br /><br />Έχεις pm. <br />Επισης κατι ασχετο...c γράφεις στο Xcode ε;

#23   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/01/2014 - 23:10

Παντως πραγματικά σας χαίρομαι δεν είστε σχετικοί με το αντικείμενο αλλα ασχολείστε και το προσπαθητε εγω παλι που εχω τελειώσει προγραμματισμό δεν θελω ουτε να ακούω ουτε να βλέπω καν..... :)

Knowledge Is Power


#24   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2014 - 23:40

Γιατι βρε φιλε μου..;;;;ειναι τοσο μεγαλος μπελας;;;;

#25   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/01/2014 - 23:52

Για μενα ηταν να κάθεσαι να γράφεις κώδικα να τον εκτελης και να σου σου σκάει για μια γαμωτελεια που είχες βάλει καταλαθος σε ένα σημείο του κώδικα και δεν το έβλεπες....οποτε ασχολήθηκα μονο με Oracle και SQL βάσεις και κατα κύριο λόγο δίκτυα και PC σε hardware και software επίπεδο ημουν IT σε εταιρεία πληροφορικής.Και πάντα οπως ειπα και στην αρχή αυτο αποτελεί προσωπική γνώμη καθαρά ετσι...παντως αν το εχεις να ξερεις συνήθως ένα προγραμματιστής με πτυχίο παιρνει αρχικό μισθό 1600€....στο εύχομαι... ;)

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 29/01/2014 - 23:54

Knowledge Is Power


#26   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2014 - 00:09

Επαγγελματικα δεν νομιζω να ασχοληθω.απλα σαν χομπυ και ισως καποια στιγμη να ειμαι σε θεση να κανω καμιά εφαρμογη για iphone..ασχολουμε εντελως μονος στο σπιτι.χωρις καμια βοηθεια απο καποιον που να ξερει...να σε ρωτηςω λοιπον επειδη το εχεις σπουδασει....μπορω να μαθω προγραμματισμο μονος μου;;;;και αν ναι,,,τοτε οπως σου ειπα επειδη δεν εχω βοηθεια,τι θα χρειαστω επιπλεον για να τα καταφερω μονος μου;το μονο που εχω ειναι το βιβλιο "η γλωσσα προγραμματισμου c σε βαθος"
Με το οποιο ασχολουμε και παλευω!!!

#27   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 30/01/2014 - 00:16

Επαγγελματικα δεν νομιζω να ασχοληθω.απλα σαν χομπυ και ισως καποια στιγμη να ειμαι σε θεση να κανω καμιά εφαρμογη για iphone..ασχολουμε εντελως μονος στο σπιτι.χωρις καμια βοηθεια απο καποιον που να ξερει...να σε ρωτηςω λοιπον επειδη το εχεις σπουδασει....μπορω να μαθω προγραμματισμο μονος μου;;;;και αν ναι,,,τοτε οπως σου ειπα επειδη δεν εχω βοηθεια,τι θα χρειαστω επιπλεον για να τα καταφερω μονος μου;το μονο που εχω ειναι το βιβλιο "η γλωσσα προγραμματισμου c σε βαθος"
Με το οποιο ασχολουμε και παλευω!!!

Μακάρι φίλε μου να μπορούσα να σε βοηθήσω και το εννοώ αλλα λόγω οτι το εχω παρατήσει χρονια τωρα για να μην πω οτι δεν ασχολήθηκα καθόλου με αυτο δεν εχω κατι να σου προτείνω μπορω όμως να μάθω αυριο και να σου πω.....βασικά απο οτι γνωρίζω πέρα απο τα βασικά μετα ειναι θεμα πείρας....

Knowledge Is Power


#28   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 30/01/2014 - 00:22

Επαγγελματικα δεν νομιζω να ασχοληθω.απλα σαν χομπυ και ισως καποια στιγμη να ειμαι σε θεση να κανω καμιά εφαρμογη για iphone..ασχολουμε εντελως μονος στο σπιτι.χωρις καμια βοηθεια απο καποιον που να ξερει...να σε ρωτηςω λοιπον επειδη το εχεις σπουδασει....μπορω να μαθω προγραμματισμο μονος μου;;;;και αν ναι,,,τοτε οπως σου ειπα επειδη δεν εχω βοηθεια,τι θα χρειαστω επιπλεον για να τα καταφερω μονος μου;το μονο που εχω ειναι το βιβλιο "η γλωσσα προγραμματισμου c σε βαθος"<br />Με το οποιο ασχολουμε και παλευω!!!

<br /><br />Φίλε μου τα κατέβασες;

#29   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2014 - 00:39

Ναι τα κατεβασα...!!ευχαριστω πολυ

#30   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2014 - 00:40

Καλως φιλε,αν μαθεις κατι που μπορει να μου φανει χρησιμο στειλτο μου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες