Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Γλωσσα προγραμματισμου C


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 30/01/2014 - 00:46

Καλως φιλε,αν μαθεις κατι που μπορει να μου φανει χρησιμο στειλτο μου

Φυσικα.... ;)

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   jimaras17

jimaras17

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:jimaras17

Δημοσίευση 30/01/2014 - 00:51

Ναι τα κατεβασα...!!ευχαριστω πολυ

<br /><br />Τίποτα να σαι καλά! <br />Αν θέλεις καμιά βοηθεια στείλε μου. :)

#33   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2014 - 01:01

Εγινε παιδια σας ευχαριστω πολυ.παντως ορισμενα κεφαλαια του βιβλιου με τσακιζουν πραγματικα!!!σε καποια σημεια μπορει να διαβαζω επι 1ωρα μια σελιδα για να βγαλω νοημα και τελικα τα μισα πιανω..αν δεν αχεις καποιον να σου εξηγει δυσκολα ειναι!θα δειξει μωρε τι θα καταφερω τελικα!!!

#34   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 30/01/2014 - 21:13

Εγινε παιδια σας ευχαριστω πολυ.παντως ορισμενα κεφαλαια του βιβλιου με τσακιζουν πραγματικα!!!σε καποια σημεια μπορει να διαβαζω επι 1ωρα μια σελιδα για να βγαλω νοημα και τελικα τα μισα πιανω..αν δεν αχεις καποιον να σου εξηγει δυσκολα ειναι!θα δειξει μωρε τι θα καταφερω τελικα!!!

Φίλε καλησπέρα δεν σε ξέχασα απλα δεν βρήκα το φίλο μου που ασχολητε με τον προγραμματισμό....ίσως τον βρω αυριο παντός ξέρω για μια σειρά βιβλίων απλα δεν ξέρω αν εχει για τον προγραμματισμό δεν ξέρω αν την ξερεις ειναι μια σειρά βιβλίων με κίτρινο εξώφυλλο που λεει ....for dummies.Γι αυτα τα βιβλία λέω σχεδόν για τα πάντα εχουν λογικά πρεπει να εχουν και για προγραμματισμό....Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1391109164.805649.jpg   49,07KB   23 λήψεις

Knowledge Is Power


#35   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2014 - 01:40

Τα εχω ακουστα φιλε και ξερω οτι ειναι πολυ αναλυτικα.ακομα και εγω ως ασχετος που ειδα κατι κιγα σε ενα site. ,μπηκα ευκολα στο νοημα.για προγραμματισμο και συγκεκρημενα για την γλωσσα C υπαρχει βιβλιο για dummies.απλα επειδη δεν ξερω αγγλικα εκατσα και εψαξα στα ελληνικα η στα φερμανικα...στα γερμζνικα το βρηκα στα 24 ευρω στο amazone!!καλα θα ηταν να το βρω σε pdf και να το κατεβασω δωρεαν.αν μαθεις κατι πες μου...ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον!

#36   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2014 - 18:48

Παιδια αν μπορει κανεις να βοηθησει.....
Διαβαζω το βιβλιο:"γλωσσα προγραμματισμου c σε βαθος"
Και εχω κολησει στο κεφαλαιο με της εντολες επαναληψης.π.χ while,for,
Δε βγαζω ακρη ρε παιδια !!!!

#37   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/02/2014 - 18:56

Παιδια αν μπορει κανεις να βοηθησει.....
Διαβαζω το βιβλιο:"γλωσσα προγραμματισμου c σε βαθος"
Και εχω κολησει στο κεφαλαιο με της εντολες επαναληψης.π.χ while,for,
Δε βγαζω ακρη ρε παιδια !!!!

Δεν έκανες κάποια απορία για να σου λύσουμε.

 

Δεν έχεις κάνει ούτε το προγραμματισμο του λυκείου ας πουμε;



#38   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2014 - 19:02

Οχι φιλε ειμαι 35 και εντελως αρχαριος.μεχρι στιγμης στα προηγουμενα κεφαλαια του βιβλιου δεν ειχα προβλημα.
Τωρα σε αυτο το κεφαλαιο δεν βγαζω ακρη σε γενικες γραμμες.δεν εχω κατι συγκεκρημενο να αναφερω.απλα ισως αν ηταν πιο αναλυτικα γραμμενα ισως να τα επιανα.

#39   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/02/2014 - 19:12

Οχι φιλε ειμαι 35 και εντελως αρχαριος.μεχρι στιγμης στα προηγουμενα κεφαλαια του βιβλιου δεν ειχα προβλημα.
Τωρα σε αυτο το κεφαλαιο δεν βγαζω ακρη σε γενικες γραμμες.δεν εχω κατι συγκεκρημενο να αναφερω.απλα ισως αν ηταν πιο αναλυτικα γραμμενα ισως να τα επιανα.

τα while, for , do...while κτλπ ειναι loops δηλαδη οταν ισχυει η συνθήκη που έχεις βάλει στις παρενθέσεις συνεχίζει να πραγματοποιείται οτι υπάρχει εσωτερικά του βρόχου



#40   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2014 - 19:14

ναι το εχω καταλαβει ..απλα εχουν αρχισει τα πραγματα και δυσκολευουν αρκετα.φοβαμια μην απογοητευτω και τα παρατησω

αν και μεχρι τωρα οτι ασκηση εχει το βιβλιο της εχω καταφερει.μιλαω για τα προηγουμενα κεφαλαια



#41   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 16/02/2014 - 19:20

ναι το εχω καταλαβει ..απλα εχουν αρχισει τα πραγματα και δυσκολευουν αρκετα.φοβαμια μην απογοητευτω και τα παρατησω

αν και μεχρι τωρα οτι ασκηση εχει το βιβλιο της εχω καταφερει.μιλαω για τα προηγουμενα κεφαλαια

αν σου αρέσει δεν θα τα παρατήσεις. η λύση πάντως, είναι practice! μόνο αυτό τίποτα άλλο



#42   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/02/2014 - 19:23

ναι το εχω καταλαβει ..απλα εχουν αρχισει τα πραγματα και δυσκολευουν αρκετα.φοβαμια μην απογοητευτω και τα παρατησω

αν και μεχρι τωρα οτι ασκηση εχει το βιβλιο της εχω καταφερει.μιλαω για τα προηγουμενα κεφαλαια

Έλα λοιπόν τσιριτα μή το βάζεις κάτω είμαστε όλοι μαζί σου.



#43   tsixritas

tsixritas

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2014 - 19:25

μου αρεσει...απλα υπαρχουν στιγμες που θολωνω,δεν βγαζω ακρη......εκεινη την ωρα μαλον το καλυτερο ειναι να σταματησω για λιγο το διαβασμα.....

τι πιστευετε μπορω και μονος μου χωρις την βοηθεια καποιου ειδικου να τα καταφερω και να μαθω?



#44   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 16/02/2014 - 19:26

μου αρεσει...απλα υπαρχουν στιγμες που θολωνω,δεν βγαζω ακρη......εκεινη την ωρα μαλον το καλυτερο ειναι να σταματησω για λιγο το διαβασμα.....

τι πιστευετε μπορω και μονος μου χωρις την βοηθεια καποιου ειδικου να τα καταφερω και να μαθω?

Αν έχεις όρεξη, φυσικά και μπορείς



#45   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/02/2014 - 19:27

μου αρεσει...απλα υπαρχουν στιγμες που θολωνω,δεν βγαζω ακρη......εκεινη την ωρα μαλον το καλυτερο ειναι να σταματησω για λιγο το διαβασμα.....

τι πιστευετε μπορω και μονος μου χωρις την βοηθεια καποιου ειδικου να τα καταφερω και να μαθω?

Φυσικά αρκεί να το θέλεις και να διαθέσεις χρόνο/(θυσιάσεις άλλα πράγματα) για αυτο. Άμα φυσικά θέλεις να κάνεις κάτι καλό με αυτό. Αλλιώς μπορεις να ασχολείσαι στον ελευθερο σου χρονο και να καθυστερησεις αρκετα


Τελευταία επεξεργασία από: giorgos92, 16/02/2014 - 19:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες