Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Η Apple ετοιμάζει νέο iOS update για να διορθώσει το πρόβλημα με τα χαμένα μηνύματα του iMessage


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/05/2014 - 16:06

iMessage-iOS-7.jpg

Η Apple εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση σχετικά με το πρόβλημα που εντοπίστηκε στην υπηρεσία iMessage και θέλει τους χρήστες που έχουν μεταβεί από το iPhone σε κινητό με άλλο λειτουργικό, χωρίς να απενεργοποιήσουν το iMessage στην iOS συσκευή, τους να μην λαμβάνουν τα SMS που τους στέλνουν χρήστες από iOS συσκευές.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Apple θα πρέπει να αναμένουμε iOS update το οποίο θα λύσει το ζήτημα:

 

We recently fixed a server-side iMessage bug which was causing an issue for some users, and we have an additional bug fix in a future software update,” Apple told Re/code in a statement. “For users still experiencing an issue, please contact AppleCare.

Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2014 - 16:38

ΕπιτΡέλους!

Αυτός είναι ο λόγος που δεν χρησιμοποιώ πια το iPhone για δεύτερη συσκευή.


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#3   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 24/05/2014 - 23:50

lol ειλικρινα αυτο ηταν το προβλημα;;;;;;;ρε apple??μας δουλευεις;;; καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια ισως ;;δεν σου λεει κατι; ξενερα αν δεν κανει κατι με το επομενο update

#4   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/11/2014 - 12:28

iMessage-Deregister.png

 

Μία νέα σελίδα έκανε την εμφάνιση της στο site της Apple, ως λύση στο πρόβλημα με τα χαμένα μηνύματα του iMessage.
 

...πρόβλημα που εντοπίστηκε στην υπηρεσία iMessage θέλει τους χρήστες που έχουν μεταβεί από το iPhone σε κινητό με άλλο λειτουργικό, χωρίς να απενεργοποιήσουν το iMessage στην iOS συσκευή, τους να μην λαμβάνουν τα SMS που τους στέλνουν χρήστες με iOS συσκευές.

Η νέα αυτή σελίδα παρέχει μία φόρμα απεγγραφής από την υπηρεσία iMessage, στην οποία χρήστης συμπληρώνει τον τηλεφωνικό αριθμό που θέλει να αποσυσχετίσει από την υπηρεσία. Στη συνέχεια, ο χρήστης λαμβάνει έναν κωδικό επιβεβαίωσης στον τηλεφωνικό αυτό αριθμό τον οποίο και συμπληρώνει στο σχετικό πεδίο για να ολοκληρώσει τη διαδικασία.

Deregister-iMessage.jpg

Δυστυχώς, η Ελλάδα δεν ανήκει (προς το παρόν;) στις χώρες που υποστηρίζονται από το online αυτό εργαλείο. Αν αντιμετωπίζετε πρόβλημα με χαμένα SMS μετά την μετάβαση από το iPhone σε κινητό με άλλο λειτουργικό, θα πρέπει να επικοινωνήσετε με την τηλεφωνική υποστήριξη της Apple στο 00800 4414 5417


Behind the Scenes...

#5   xhonato

xhonato

    iPH Addict

  • 760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 06/08/2015 - 11:48

Περίεργο, έiχα συνδέσει τον αριθμό μου με iMessage (3 χρόνια το είχα)  και προσπαθώ να το διαγράψω διότι έχω προβλήματα με τα μηνύματα που μου στέλνουν άλλοι ( σε ενα Android κινητό που έχω τώρα) και μου λέει πως δεν έχει συνδεθεί με iMessage.. 

 

Με εισερχόμενα μηνύματα πάντως έχω πρόβλημα... φφ...






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες