Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 6 και iPhone 6 Plus: Ανακοινώθηκαν επίσημα από την Apple (702 μέλη έχουν ψηφίσει)

4.7 ή 5.5 ίντσες; Ποιο από τα 2 νέα μοντέλα θα επιλέγατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1141   magnet

magnet

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2014 - 08:41

Μολις εδωσα το 4s που ειχα κ ειμαι σε σκεψεις για το 6+ , θεωρω οτι αν παει καποιος σε δοσεις μεχρι 6 μηνες ειναι οκ μετα ξεφευγει το πραγμα...
Απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν το εχω δει απο κοντα, ειδα το note4 για να συγκρινω μεγεθος κ μου φανηκε οκ ( αυτο βεβαια θα το καταλαβω κ με την μακροχρονια χρηση).
Αυτο που με προβληματησε ηταν οτι ακουσα κ καλα λογια για το note , εχετε καμια αποψη επι του θεματος για συγκρισεις κτλ.. μου αρεσει το 6+ κ μαλλον αυτο θα παρω τελικα αλλα θελω να δω που κερδιζει κ που χανει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1142   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/10/2014 - 11:17

Που ειδες οτι ο γερμανος εχει τοκο στις 24;;αγορασα προχθες σαββατο ενα λαπτοπ(649 ευρω) και μου εκαναν 24 ατοκες απο την τιμη μετρητοις.
Μηπως καταλαβες λαθος;



Με τι κάρτα πλήρωσες; Εγώ πήρα το πέντε όταν βγήκε κ είχε τόκο στις 24 με diners club

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1143   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 27/10/2014 - 12:06

Με απλη πιστωτικη της εθνικης τραπεζας!

#1144   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/10/2014 - 12:32

Με απλη πιστωτικη της εθνικης τραπεζας!

E μπορει να εχει διαφορα, δεν ξερω. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1145   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 27/10/2014 - 12:48

Δεν εχει φιλε μου.μαλλον σου ειπαν ψεματα

#1146   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 27/10/2014 - 12:48

Δεν εχει φιλε μου.μαλλον σου ειπαν ψεματα

Σε τραπεζα δουλευω

#1147   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 27/10/2014 - 12:55

Οι πιστωτικές δεν είναι και το καλύτερο πράγμα..! Κάποια εταιρίες δίνουν άτοκες δόσεις και κάποιες άλλες όχι! Επίσης μπορεί να αγοράσεις ένα προϊόν χωρίς δόσεις και να περαστεί αυτο πάντα στην πιστωτική με δόσεις και υψηλό τόκο! Ανάλογα με το τι όρους έχεις υπογράψει για την πιστωτική.

Έχει παραγγείλει κανείς από public και istorm τα iPhone 6? από την Παρασκευή έχω κάνει την παραγγελία αλλά δεν έχω ακόμα καμία ενημέρωση.

#1148   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/10/2014 - 12:57

Σε τραπεζα δουλευω

Δεν εχει ο Γερμανος δοσεις με τοκο εννοεις; 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1149   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/10/2014 - 12:58

Οι πιστωτικές δεν είναι και το καλύτερο πράγμα..! Κάποια εταιρίες δίνουν άτοκες δόσεις και κάποιες άλλες όχι! Επίσης μπορεί να αγοράσεις ένα προϊόν χωρίς δόσεις και να περαστεί αυτο πάντα στην πιστωτική με δόσεις και υψηλό τόκο! Ανάλογα με το τι όρους έχεις υπογράψει για την πιστωτική.

Έχει παραγγείλει κανείς από public και istorm τα iPhone 6? από την Παρασκευή έχω κάνει την παραγγελία αλλά δεν έχω ακόμα καμία ενημέρωση.

Απο παμπλικ μην περιμενεις αν δεν κανεις νεα συνδεση. 100%

 

iStorm εχεις πιο πολλες πιθανοτητες. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1150   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 27/10/2014 - 13:09

[quote name="sakis697" post="1631326" timestamp="1414407429"]Δεν εχει ο Γερμανος δοσεις με τοκο εννοεις; [/quote
Φυσικα και εχει με τοκο αλλα λεγονται εντοκες αλλα ειναι για πολλους μηνες λογικα.οταν λεει ατοκες ειναι χωρις τοκο σε 12 η 24 δοσεις απο την τιμη μετρητοις.
Νομιζω οτι επειδη το λαπτοπ που πηρα εκανε πανω απο 300 εκαναν 24 ατοκες αλλιως μεχρι 300 ευρω ειναι με 12 δοσεις.αλλα δεν ειμαι σιγουρος παρε και ρωτα σε ενα καταστημα ειναι πιο ευκολο απο το να κανουμε εικασιες

#1151   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/10/2014 - 13:26

ΕΕ καλά τώρα πάει. Τι να ρωτήσω. Τώρα για το 6 αν χρειαστεί θα ρωτήσω!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1152   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 28/10/2014 - 12:39

Μολις εδωσα το 4s που ειχα κ ειμαι σε σκεψεις για το 6+ , θεωρω οτι αν παει καποιος σε δοσεις μεχρι 6 μηνες ειναι οκ μετα ξεφευγει το πραγμα...
Απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν το εχω δει απο κοντα, ειδα το note4 για να συγκρινω μεγεθος κ μου φανηκε οκ ( αυτο βεβαια θα το καταλαβω κ με την μακροχρονια χρηση).
Αυτο που με προβληματησε ηταν οτι ακουσα κ καλα λογια για το note , εχετε καμια αποψη επι του θεματος για συγκρισεις κτλ.. μου αρεσει το 6+ κ μαλλον αυτο θα παρω τελικα αλλα θελω να δω που κερδιζει κ που χανει...


Σίγουρα θα σου φαίνεται περίεργο το μέγεθος από 4S σε 6+/note 4. Γνώμη μου αν και δεν έχω κανένα από αυτά (το 4S έχω) επειδή σκεφτόμαι κι εγώ την μετάβαση σε 6+ και όχι 6 (γιατί για εμένα νομίζω η ναυαρχίδα το 6+ είναι για φέτος) πας σε μια εντελώς άλλη κατηγορία! Και τα 2 κινητά είναι απίστευτα που δύσκολα θα βρεις ψεγάδι! Το μόνο που τα χαλάει είναι το μέγεθος! Λοιπόν αρχικά η σαμσουνγκ νομιζω κάθε χρόνο δίνει τον καλύτερο της εαυτό και παρουσιάζει ένα απίστευτο κινητό. Σίγουρα θα εντυπωσιαστείς από την οθόνη του note γιατί οι amoled έχουν εντυπωσιακά (λίγο ψεύτικα για εμένα ) χρώματα που σε κάνουν να μην παίρνεις τα μάτια σου από πάνω τους! Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι το 6+ με την κατα πολύ χαμηλότερη ανάλυση οθόνης έχει χειρότερη απεικόνιση ! Απεναντίας έχω ακούσει τα καλύτερα για την οθόνη του 6+ και την θεωρούν ως την καλύτερη σε αυτή την κατηγορία (καλύτερη και από αυτή του G3 που έχει ίδια ανάλυση με του note ) γενικά από θέμα οθόνης ανάμεσα σε note και σε 6+ είναι υποκειμενικό! Τώρα από θέμα λογισμικού με το note μπορείς να έχεις πραγματικό multitasking κάνοντας ταυτόχρονα περισσότερα πράγματα. Τώρα από θέμα ταχύτητας από όσο έχω δει στο YouTube είναι ίδια! Πέρα από το ότι στο note κάνεις πάνω από 1 πράγματα ταυτόχρονα νομιζω δεν έχουν καμία άλλη διαφορά! Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη!

#1153   magnet

magnet

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2014 - 16:15

Σίγουρα θα σου φαίνεται περίεργο το μέγεθος από 4S σε 6+/note 4. Γνώμη μου αν και δεν έχω κανένα από αυτά (το 4S έχω) επειδή σκεφτόμαι κι εγώ την μετάβαση σε 6+ και όχι 6 (γιατί για εμένα νομίζω η ναυαρχίδα το 6+ είναι για φέτος) πας σε μια εντελώς άλλη κατηγορία! Και τα 2 κινητά είναι απίστευτα που δύσκολα θα βρεις ψεγάδι! Το μόνο που τα χαλάει είναι το μέγεθος! Λοιπόν αρχικά η σαμσουνγκ νομιζω κάθε χρόνο δίνει τον καλύτερο της εαυτό και παρουσιάζει ένα απίστευτο κινητό. Σίγουρα θα εντυπωσιαστείς από την οθόνη του note γιατί οι amoled έχουν εντυπωσιακά (λίγο ψεύτικα για εμένα ) χρώματα που σε κάνουν να μην παίρνεις τα μάτια σου από πάνω τους! Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι το 6+ με την κατα πολύ χαμηλότερη ανάλυση οθόνης έχει χειρότερη απεικόνιση ! Απεναντίας έχω ακούσει τα καλύτερα για την οθόνη του 6+ και την θεωρούν ως την καλύτερη σε αυτή την κατηγορία (καλύτερη και από αυτή του G3 που έχει ίδια ανάλυση με του note ) γενικά από θέμα οθόνης ανάμεσα σε note και σε 6+ είναι υποκειμενικό! Τώρα από θέμα λογισμικού με το note μπορείς να έχεις πραγματικό multitasking κάνοντας ταυτόχρονα περισσότερα πράγματα. Τώρα από θέμα ταχύτητας από όσο έχω δει στο YouTube είναι ίδια! Πέρα από το ότι στο note κάνεις πάνω από 1 πράγματα ταυτόχρονα νομιζω δεν έχουν καμία άλλη διαφορά! Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη!




Thanks, κ εγω πιστευω οτι το 6 plus κλεβει την παρασταση σε σχεση με το 6, το note 4 το ειδα απο κοντα κ οντως εντυπωσιάστηκα απο την οθονη του, περιμενω να δω κ απο κοντα το 6+ κ μετα να διαλεξω....
Με τα λιγα που ειδα στο youtube ναι μεν κανει αρκετα το note σε σχεση με το 6+ αλλα οπως κ να εχει αν δεν τα δω απο κοντα κ τα 2 δεν θα βιαστω να διαλεξω...οποιο κ να παρω θα ειμαι ικανοποιημενος !!!

#1154   speedtouch

speedtouch

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2014 - 20:01

Καλησπερα, γνωστος μου μπορει να μου αγορασει το iphone 6 απο Αμερικη στα 649$: http://store.apple.c...-iphone/iphone6

Μπορει να μου πει καποιος αν η συγκεκριμενη εκδοση ειναι unlocked και συμβατη για Ελλαδα - διοτι ο συγγενης μου δεν γνωριζει απο κινητα κλπ, απλα θα μου κανει την εξυπηρετηση.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.



#1155   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2014 - 20:24

Καλησπερα, γνωστος μου μπορει να μου αγορασει το iphone 6 απο Αμερικη στα 649$: http://store.apple.c...-iphone/iphone6

Μπορει να μου πει καποιος αν η συγκεκριμενη εκδοση ειναι unlocked και συμβατη για Ελλαδα - διοτι ο συγγενης μου δεν γνωριζει απο κινητα κλπ, απλα θα μου κανει την εξυπηρετηση.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Συνοπτικά αυτό που ίσχυε πέρυσι στα 5S/C.

 

Της Verizon ξεκλείδωτο να λειτουργεί παντού. Αυτό που ίσχυε με της T-Mobile, εφόσον η αγορά του γίνει απο Apple Store, ξεκλείδωτο και αυτό.

 

Αν απο την άλλη η αγορά σε κατάστημα της T-Mobile, η συσκευή κλειδωμένη. Η επιλογή για SIM Free είχε προστεθεί αρκετά αργότερα και όχι αμέσως. Κοντά σον Γενάρη.

 

Φυσικά και αυτό ξεκλείδωτο. Tα ίδια θα ισχύσουν και στο 6.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες