Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   kalantz

kalantz

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 13:30

Έχω το iPhone 6 (το απλό), απο χθες. Η συσκευή ειναι υπερβολικά λεπτή. Απο τις φωτογραφίες που κυκλοφορούν, δεν μπορεί κανείς να αντιληφθεί πόσο λεπτή είναι, αν δεν το δει απο κοντά.

 

Μόλις την βγάλεις απο το κουτί και αντιληφθείς πόσο λεπτή ειναι, λαμβάνοντας υπόψη ότι σ'αυτο το πάχος υπάρχει γυαλί, οθόνη, μπαταρία και αλουμίνιο, αμέσως αντιλαμβάνεσαι ότι χρειάζεται λίγη προσοχή στη μεταχείρισή της. Τόσο απλά. Όπως, εξίσου απλά, αντιλαμβάνεσαι πως αν κάνεις μονόζυγο απο τον ανεμιστήρα οροφής, ή θα σπάσουν τα φτερά, ή θα πέσει ολόκληρος ο ανεμιστηρας. Τα υλικά και οι κατασκευές δίνουν αίσθησης αντοχής απο την πρώτη στιγμή που τα βλέπεις... 

 

Τώρα, αν είσαι κάγκουρας και δεν έχεις αντίληψη, όπως πιθανώς ολοι αυτοί που το έβαλαν στην κωλότσεπη, κάθησαν και στράβωσε... τι να πω... θα είσαι μια ζωή κάγκουρας!!! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/09/2014 - 13:34

Συγνώμη ρε παιδιά , βάζει κανένας σας στην κολότσεπη ή στην μπροστινή τσέπη παντελονιού τηλέφωνο 700+ ευρώ ?? :o

 

Ποτέ δέν μου πέρασε από το νού !!! 

 

Εγώ πάντα στην μπροστινή από όταν πήρα το πρώτο μου κινητό πριν 15 χρόνια.

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανένα..(κατοχος 5s)



#63   Amaretos

Amaretos

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/09/2014 - 13:36

Οπως πχ με τα πολυ χαμηλά αυτοκίνητα ολο και κάπου θα βρίσκεις το ιδιο και με το iphone, λογω του οτι εινα λεπτο θέλει λίγο "παραπάνω" προσοχή, γιατί χαλίεστε με την πραγματικότητα??? Δεν δείχνουν κάτ ψεύτικο.



#64   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 24/09/2014 - 13:40

Τελικά όπως αποδείχθηκε το νέο δημιούργημα της Apple δεν άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις αφού όσοι το αγόρασαν παραπονέθηκαν για ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα!
Σύμφωνα με το MacRumors, λίγες μέρες μετά την κυκλοφορία του πολυαναμενόμενου τηλεφώνου, πολλοί χρήστες αναφέρουν πως είχαν βάλει το κινητό τους στην τσέπη τους και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να στραβώσει!
Μάλιστα, ένας χρήστης κατήγγειλε ότι το είχε στην τσέπη του παντελονιού του και οδηγούσε τέσσερις ώρες για να πάει σε έναν γάμο, στη συνέχεια πήγε στο γεύμα και στον χορό (συνολικά 18 ώρες) και μόλις έβγαλε το iPhone από την τσέπη του είχε στραβώσει.
Σύμφωνα με το MacRumors το λύγισμα του iPhone 6 plus θα μπορούσε να ήταν αποτέλεσμα του μεγάλου μεγέθους του.http://www.readabili...kataggelies-gia

Φαντάσου τι μ@λ@κας ήταν αυτος 18 h στην τσέπη.
Ούτε η μάνα του δεν το πήρε ενα τηλέφωνο να δει τι κάνει,και να το βγάλει απο την τσέπη.
Πήγε σε γάμο και δεν το έβγαλε απο την τσέπη να βγάλει καμία selfie με καμία φίλη της νύφης.
Ούτε ρε!!!

#65   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 24/09/2014 - 13:46

αναμενομενο  :lol:

 

 

 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 24/09/2014 - 13:47


#66   Shad

Shad

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:shadgr

Δημοσίευση 24/09/2014 - 13:48

Δυστυχώς όλα τα κινητά λυγίζουν το θέμα είναι όμως πιο λυγίζει λιγότερο και πιο είναι πιο ανθεκτικό από ότι φαίνεται το iphone 6+ λυγίζει πιο εύκολα από όλα και δυστυχώς για μένα προσωπικά εκτός από αυτό η apple με απογοήτευσε και στο θέμα μεγέθους μια και είναι το μεγαλύτερο της αγοράς αλλά και εμφάνισης λόγω κάμερας που προεξέχει και των γραμμών πίσω πάντα προσωπικά, όλα αυτά με βοηθούν να μην αγοράσω το 6 και να παραμείνω στο 5s για ένα χρόνο ακόμη, ελπίζοντας σε ένα iphone 6s με μικρότερα bezel πιο ανθεκτικό, κάμερα να μην προεξέχει και να βρει τρόπο να μην φαίνονται αυτές οι πίσω απαίσιες γραμμές....

attachicon.gif1.jpg

++++1

Ακριβώς αυτό! Πάντως σε ακριβό android δεν αξίζει να πας!



#67   pangef

pangef

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 13:50

Τώρα που και τα iphone μετά το 4 και 4S έγιναν παντόφλες και βάρκες λογικό είναι να λυγίζουν όταν μπαίνουν και στην μπροστινή τσέπη όταν πάει να κάτσει κάποιος. Η πρωτοπόρος Apple έπρεπε ή να μείνει στις λίγες ίντσες που μέσα στην τσέπη του τζιν οι συσκευές δεν λυγίζουν ή αφού έκανε το κινητό σαν γήπεδο του χόκει να έβαζε ένα υλικό που να μην λυγίζει εύκολα. Σας μιλάει πρώην κάτοχος iphone 4 και νυν Sony Xperia Z1 Compact, γιατί θέλω κινητό που να μπορώ να το βάλω στην τσέπη, όχι μικρό tablet. Στο τέλος θα πρέπει να έχουμε μαζί μας και τσαντάκι...



#68   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 24/09/2014 - 13:53

Καλησπέρα και από εμένα, 

μην είστε γατάκια? Η κυρτή οθόνη είναι απλά σε transformer κατάσταση.
Όπως έγραψα και στο facebook ποιο τρελή προπαγάνδα πεθαίνεις. Αμάν!!!

Εγώ ξέρω πως όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Τώρα που τα γονάτισε όλα δίνοντας τα 2 διαφορετικά μεγέθη σε αυτή τη συσκευή με το εκπληκτικό design ψάχνουν να τετραγωνίσουν το κύκλο. 
Προπαγάνδα. Περιμένω αγωνιωδώς να παραλάβω  το 6 plus μου !!!



#69   pangef

pangef

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 14:01

Παν μέτρον άριστον. Δεν ήθελε η Apple το μινιμαλιστικό σχέδιο και ήθελε το τεράστιο μιας και οι Αμερικανομαθημένοι στη κουλτούρα πολίτες του κόσμου γουστάρουν τα μεγάλα πράγματα, plus, maxi, ultra, super, fucking big και σου πα μου πες. Ε τώρα αν το iphone 6 plus, το Sony Χperia Z3, το Samsung S5 κτλ σας γίνει μπούμερανγκ μέσα στην τσέπη μην απορήσετε γιατί.


Τελευταία επεξεργασία από: pangef, 24/09/2014 - 14:02


#70   yianko

yianko

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 14:05

Το οτι ειμαστε στο iphonehellas δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ειμαστε και αντικειμενικοι. Ειναι τεραστιο fail της apple. Εννοειται οτι το αλουμινιο λυγιζει και δεν ζητησε κανεις να παρακαμψουμε τους νομους της φυσικης. Η ανθεκτικοτητα ομως στην καθημερινοτητα ειναι κατι το οποιο πρεπει να απαιτειται. Το να μην βαζω το κινητο στην τσεπη και να πρεπει να κουβαλαω τσαντακια και αλλες πατεντες δεν ειναι λυση. Επειδη εχω χρησιμοποιησει ολα τα iphone και πολλα μεγαλα τηλεφωνα Samsung , Sony , LG δεν το εχω συναντησει ποτε. Αν η συσκευη ειναι οντως τοσο ευαισθητη...γιατι αλλο το τι κυκλοφορει στο ιντερνετ και αλλο τι ισχυει στην πραγματικοτητα ειναι τρα-γι-κο.

Το να ψαχουμε στο google για να βρουμε αλλα κινητα τα οποια εχουν στραβωσει ή εχουν σπασει, το μονο  που αποδεικνυει ειναι οτι φοραμε παρωπίδες. Μην ξεχνατε τι ειχε γινει με το iphone 4 που ειχε προβλημα στο σημα και η apple βγηκε και το παραδεχτηκε και εδινε δωρο bumper. Καμια εταιρια δεν ειναι αλανθαστη...και εμεις δεν ειμαστε προβατα



#71   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 24/09/2014 - 14:11

Μήπως φταίει ο Ντάνος ΛΥΓΙΖΟΣ ??

 

%25CE%259F+%25CF%2586%25CE%25AF%25CE%25B



#72   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 24/09/2014 - 14:11

αναμενομενο  :lol:

 

Είδες τελικά που ζήλεψε η  Apple την LG και κατα βάθος ήθελε να το βγάλει G Flex; :P



#73   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/09/2014 - 14:12

λογικό μου ακούγεται... εδώ το iphone 5 που έχω έχει λυγίσει....  

 

αλλα και τι έγινε? αυτό λυγίζει αλλα σπάνε... εσείς με το iphone 6 και δοκιμάστε αν λυγίζει... στο δικό μου το 6  δοκίμασα δεν λύγισε πάντως...



#74   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/09/2014 - 14:12

Το οτι ειμαστε στο iphonehellas δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ειμαστε και αντικειμενικοι. Ειναι τεραστιο fail της apple. Εννοειται οτι το αλουμινιο λυγιζει και δεν ζητησε κανεις να παρακαμψουμε τους νομους της φυσικης. Η ανθεκτικοτητα ομως στην καθημερινοτητα ειναι κατι το οποιο πρεπει να απαιτειται. Το να μην βαζω το κινητο στην τσεπη και να πρεπει να κουβαλαω τσαντακια και αλλες πατεντες δεν ειναι λυση. Επειδη εχω χρησιμοποιησει ολα τα iphone και πολλα μεγαλα τηλεφωνα Samsung , Sony , LG δεν το εχω συναντησει ποτε. Αν η συσκευη ειναι οντως τοσο ευαισθητη...γιατι αλλο το τι κυκλοφορει στο ιντερνετ και αλλο τι ισχυει στην πραγματικοτητα ειναι τρα-γι-κο.

Το να ψαχουμε στο google για να βρουμε αλλα κινητα τα οποια εχουν στραβωσει ή εχουν σπασει, το μονο  που αποδεικνυει ειναι οτι φοραμε παρωπίδες. Μην ξεχνατε τι ειχε γινει με το iphone 4 που ειχε προβλημα στο σημα και η apple βγηκε και το παραδεχτηκε και εδινε δωρο bumper. Καμια εταιρια δεν ειναι αλανθαστη...και εμεις δεν ειμαστε προβατα

το καλυτερο post



#75   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 24/09/2014 - 14:13

Είδες τελικά που ζήλεψε η  Apple την LG και κατα βάθος ήθελε να το βγάλει G Flex; :P

το εκανε εμμεσα για να μη τη κατηγορησουν για αντιγραφη  :lol:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες