Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με άνοιγμα του Mac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/12/2014 - 22:06

Καλησπέρα και χρόνια πολλα.
Έχω ένα Mac Book Pro mid 2009 10.10.1 και στην προσπάθεια μου να εγκατεστησω το iTools κολησε στην εγκατάσταση. Μετά από προσπάθεια κατάφερα να το κλείσω και έκανα επανεκκίνηση. Από τότε μου εμφανίζει το μήλο την μπάρα από κάτω και η μπάρα γεμίζει μετά από πολύ ώρα μέχρι τη μέση και σταματάει. Του έκανα Reboot αλλά τα ίδια . Αν έχετε καμία ιδέα βοηθήστε. Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/12/2014 - 22:10

Καλησπέρα και χρόνια πολλα.
Έχω ένα Mac Book Pro mid 2009 10.10.1 και στην προσπάθεια μου να εγκατεστησω το iTools κολησε στην εγκατάσταση. Μετά από προσπάθεια κατάφερα να το κλείσω και έκανα επανεκκίνηση. Από τότε μου εμφανίζει το μήλο την μπάρα από κάτω και η μπάρα γεμίζει μετά από πολύ ώρα μέχρι τη μέση και σταματάει. Του έκανα Reboot αλλά τα ίδια . Αν έχετε καμία ιδέα βοηθήστε. Ευχαριστώ.

Πάτα τον να ανοίξει και έχε πατημένο το alt, μπες στο recovery και κάνε ένα repair disk permissions στον δίσκο και δοκίμασε να πεις πάλι.


Once You Go Mac You Never Go Back

#3   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/12/2014 - 22:21

Jimmakos μπήκα στο ricavery αλλά επειδή δεν ήξερα τι ήταν το άλλο που μου είπες του κάνω επαναφορά από Backup που είχα κρατήσει. Θα σε ενημερώσω όταν τελειώσει.

#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/12/2014 - 22:23

Jimmakos μπήκα στο ricavery αλλά επειδή δεν ήξερα τι ήταν το άλλο που μου είπες του κάνω επαναφορά από Backup που είχα κρατήσει. Θα σε ενημερώσω όταν τελειώσει.

Όχι βρε, δεν χρειαζόταν. Λογικά κομπλέ θα είσαι τώρα απλά δεν χρειαζόταν. Θα πήγαινες στο menu Disk Utility, θα επέλεγες τον δίσκο σου από την αριστερή στήλη και μετά θα πάταγες repair disk permissions.


Once You Go Mac You Never Go Back

#5   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/12/2014 - 22:25

Δεν πειράζει έτσι θα φύγουν και τα προγράμματα που τον κόλλησαν. Έτσι δεν είναι;

#6   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/12/2014 - 22:27

Δεν πειράζει έτσι θα φύγουν και τα προγράμματα που τον κόλλησαν. Έτσι δεν είναι;

 Εφόσον το back up σου είναι από προηγούμενη ημερομηνία, ναι, δεν θα υπάρχει κάτι. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#7   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/12/2014 - 23:33

 Εφόσον το back up σου είναι από προηγούμενη ημερομηνία, ναι, δεν θα υπάρχει κάτι. 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Ο mac άνοιξε στο προ 5ημέρου Backap που είχα πάρει και δουλεύει κανονικά.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ FORUM ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ. ΠΑΝΩ ΑΠ΄ ΟΛΑ ΥΓΕΙΑ.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες