Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 6C μαζί με τα iPhone 6S και iPhone 6S Plus;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/03/2015 - 21:36

Εχει πολύ καλύτερη μπαταρια το 6 σε σχέση με το 5s;

Εγω που το εχω 3 βδομαδες ναι... Εχει πολυ καλυτερη. Τουλαχιστον 20% καλυτερη.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/03/2015 - 21:40

Όχι
Ελάχιστα καλύτερη για να μην πω στα ίδια επίπεδα
Αναφέρομαι σε καινούργιες συσκευές και όχι σε ένα iPhone 5s (1μιση έτους) και ένα iPhone 6 ολοκαίνουργιο ....

5s 2 μηνων απο αντικατασταση και 6 20 ημερων τουλαχιστον 2 ωρες usage παραπανω με παρομοια χρηση.



#33   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/03/2015 - 21:45

5s 2 μηνων απο αντικατασταση και 6 20 ημερων τουλαχιστον 2 ωρες usage παραπανω με παρομοια χρηση.

Άρα σε ανακατασκευασμένο 5s αναφέρεσαι ;
Αν ναι τότε δεν μιλάμε για ολοκαίνουργια συσκευη (μπαταρία)
Προλαυτα αν μιλάμε για ανακατασκευασμενη συσκευη vs ολοκαίνουργιος συσκευής ,τότε δυο ώρες μόνο διαφορά θεωρώ οτι είναι σχεδόν τίποτα .
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#34   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/03/2015 - 21:48

2 φίλοι θέλουν να αγοράσουν 6 plus.

 

Μετά απο αυτό το rumor θα περιμένουν το 6C. Προσωπικά μου αρέσει μόνο το μαύρο.



#35   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/03/2015 - 21:51

Άρα σε ανακατασκευασμένο 5s αναφέρεσαι ;
Αν ναι τότε δεν μιλάμε για ολοκαίνουργια συσκευη (μπαταρία)
Προλαυτα αν μιλάμε για ανακατασκευασμενη συσκευη vs ολοκαίνουργιος συσκευής ,τότε δυο ώρες μόνο διαφορά θεωρώ οτι είναι σχεδόν τίποτα .

Για την ιστορια τα refurbished φερουν καινουργια μπαταρια. Oποτε μιλαμε για ολοκαινουργια συσκευη vs ολοκαινουργιας συσκευης. Ενα 2ωρακι δεν το λες και μικρη διαφορα. Εισαι στο 35% και βγαινεις για ποτακι ανετος.  ;)



#36   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/03/2015 - 22:04

Για την ιστορια τα refurbished φερουν καινουργια μπαταρια. Oποτε μιλαμε για ολοκαινουργια συσκευη vs ολοκαινουργιας συσκευης. Ενα 2ωρακι δεν το λες και μικρη διαφορα. Εισαι στο 35% και βγαινεις για ποτακι ανετος.  ;)

για την ιστορία μια refurbished συσκευή δεν είναι και ούτε θα γινει ποτε ολοκαίνουργια συσκευή επειδή αλλαχτηκαν τα εξωτερικά καπάκια ...το ίδιο ισχύει και για την μπαταρια του ....ποσο μάλλον όταν αναφερόμαστε σε συσκευή η οποια κυκλοφορεί πάνω από 1μιση χρόνο 

Το refurbished εμείς το θεωρούμε εδώ καινουργιο για να χρυσώσουμε το χάπι ...  ;)

Τέλος πάντων σταματάω εδώ το offtopic αλλα συνεχίζω να υποστηρίζω ότι η διαφορα μεταξύ των δυο συσκευών όσων αφορα μπαταρια είναι σχεδόν ιδια...και μην σου πω κάποιες φορές το 6αρι όταν μένει για αρκετή ώρα ανοιχτή-ενεργή η οθόνη,  η κατανάλωση είναι μεγαλύτερη ...

Μονο το 6plus κάνει την διαφορα και προσωπικά ο μονος λόγος να αναβαθμίσεις από το 5s ...


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 26/03/2015 - 22:09

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#37   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/03/2015 - 22:17

για την ιστορία μια refurbished συσκευή δεν είναι και ούτε θα γινει ποτε ολοκαίνουργια συσκευή επειδή αλλαχτηκαν τα εξωτερικά καπάκια ...το ίδιο ισχύει και για την μπαταρια του ....ποσο μάλλον όταν αναφερόμαστε σε συσκευή η οποια κυκλοφορεί πάνω από 1μιση χρόνο 

Το refurbished εμείς το θεωρούμε εδώ καινουργιο για να χρυσώσουμε το χάπι ...  ;)

Τέλος πάντων σταματάω εδώ το offtopic αλλα συνεχίζω να υποστηρίζω ότι η διαφορα μεταξύ των δυο συσκευών όσων αφορα μπαταρια είναι σχεδόν ιδια...

Μονο το 6plus κάνει την διαφορα και προσωπικά ο μονος λόγος να αναβαθμίσεις από το 5s ...

Διαφωνω γιατι εχω αλλαξει απειρα refurbished Και εχουν υπαρξει καλυτερα απο αυτο της κουτας..

 

Κανενα χαπι δεν χρυσωνουμε. Απλως εδω στην Ελλαδα ειμαστε στενομυαλοι.

 

Η μπαταρια ερχεται με 0 κυκλους στα ανακατασκευασμενα.. Αν εχεις 6 κ η μπαταρια σου ειναι ιδια με αυτην του 5s τοτε πηγαινε το πισω γιατι κατι δεν παει καλα. :)

 

Το 6 Plus απο την αλλη ειναι για αλλα γουστα και δεν θα το αγοραζα για λογους φορητοτητας. Ποτε δεν λεω ποτε ομως... :D



#38   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/03/2015 - 22:21

Ρε μάγκες τι θέλετε από το κινητό σας ? Μνήμη πιο γρήγορο επεξεργαστή ή Α Υ Τ Ο Ν Ο Μ Ι Α και αδιαβροχοποιήση (επίκαιρο στις μέρες μας)?

Μνήμη και πιο γρήγορο επεξεργαστή σίγουρα (για να κρατήσει σε βάθος χρόνου και να μπορεί να πέρνει updates και νέες εφαρμογές) και αυτονομία σε λογικά πλαίσια (για τους μαραθώνιους χρήσης έχω πάρει ήδη εξωτερική μπαταρία). Η αδιαβροχοποίηση δεν αποτελεί προτεραιότητα καθώς δεν νομιζω οτι προτιθεται καποιος να το ρισκαρει να το βαλει στο νερο (τουλαχιστον χωρις ειδικη αδιαβροχη θηκη)!

 

Αν δεν κοστολογείται στα 250€ δεν εχει λογο να βγει. Αρκετα fail ηταν το 5C, το οποιο αρχισε να πουλαει περισσοτερο οταν βγηκε το φθηνο 8GB και μονο

Νεα συσκευη και 250€ δυσκολα θα δώσει η Apple. Εκτος αν ειναι κανενα iPhone 5, με design iPhone 6, πλαστικό καπάκι και 8GB μνήμη.
Πιο πιθανό το βλέπω (αν τελικα εχει 4" οθονη, Α8, 1GB ram, πλαστικο καπακι, 8MP Camera, touch id, force touch, nfc και 16GB μνημη) να κοστολογειται ~500€
 



#39   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/03/2015 - 22:26

Διαφωνω γιατι εχω αλλαξει απειρα refurbished Και εχουν υπαρξει καλυτερα απο αυτο της κουτας..

 

Κανενα χαπι δεν χρυσωνουμε. Απλως εδω στην Ελλαδα ειμαστε στενομυαλοι.

 

Η μπαταρια ερχεται με 0 κυκλους στα ανακατασκευασμενα.. Αν εχεις 6 κ η μπαταρια σου ειναι ιδια με αυτην του 5s τοτε πηγαινε το πισω γιατι κατι δεν παει καλα. :)

 

Το 6 Plus απο την αλλη ειναι για αλλα γουστα και δεν θα το αγοραζα για λογους φορητοτητας. Ποτε δεν λεω ποτε ομως... :D

επειδή είναι η δουλεια μου τέτοια....και έχω ανοίξει πολλές φορές ανακατασκευή(iphone) , πίστεψε με ότι δεν μιλάμε για ολοκαίνουργια συσκευή ...

Φαντάζομαι ότι δεν κρίνεις τους κύκλους φορτίσεις με διαφορα tweak ...

Δεν υπάρχει περίπτωση ολοκαίνουργια μπαταρια (γνήσια της apple ) να μην έχει δεχθεί φόρτιση....

Στο εξωτερικό πίστεψε με σκοτώνουν άνθρωπο για να μην πάρουν ανακατασκευασμένη συσκευή ...

Εδώ εμείς δυστυχώς δεν έχουμε άλλη επιλογή ...οποτε καθόμαστε και το απολαμβάνουμε και το χαιρόμαστε μάλιστα ,αυτο δυστυχώς το θεωρώ στενομυαλιά ...

 

Προτιμώ ολοκαινουγια συσκευή με μικρά τριξιματακια...παρα ανακατασκευή 

:)


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 26/03/2015 - 22:28

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#40   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/03/2015 - 22:34

Μα...δεν λυγίζει.

Εκτός κι αν θέλεις να παραστήσεις τον...Μασίστα και βαλθείς να αποδείξεις την δύναμή σου, λυγίζοντάς το.

εικόνα από χρηστη του techblog.gr μας δείχνει ξεκάθαρα πως το iphone 6 του λύγισε... :)

http://techblog.gr/m...ds-greece-6711/

 

iPhone-6-bend-greece-3.jpg



#41   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/03/2015 - 22:37

επειδή είναι η δουλεια μου τέτοια....και έχω ανοίξει πολλές φορές ανακατασκευή(iphone) , πίστεψε με ότι δεν μιλάμε για ολοκαίνουργια συσκευή ...

Φαντάζομαι ότι δεν κρίνεις τους κύκλους φορτίσεις με διαφορα tweak ...

Δεν υπάρχει περίπτωση ολοκαίνουργια μπαταρια (γνήσια της apple ) να μην έχει δεχθεί φόρτιση....

Στο εξωτερικό πίστεψε με σκοτώνουν άνθρωπο για να μην πάρουν ανακατασκευασμένη συσκευή ...

Εδώ εμείς δυστυχώς δεν έχουμε άλλη επιλογή ...οποτε καθόμαστε και το απολαμβάνουμε και το χαιρόμαστε μάλιστα ,αυτο δυστυχώς το θεωρώ στενομυαλιά ...

 

Προτιμώ ολοκαινουγια συσκευή με μικρά τριξιματακια...παρα ανακατασκευή 

:)

Γιατι στο εξωτερικο στα Apple Stores δινουν σφραγισμενο οταν τους πας το δικο σου με προβλημα?? Never heard that before. 

 

Αν θες να το κρατησεις με τριξιματακι δικο σου θεμα.

 

Οταν δινω τοσα προτιμω να το απολαμβανω τελειο ειτε λεγεται κουτας ειτε ανακατασκευασμενο είτε Μητσο.  :)  :D



#42   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/03/2015 - 22:45

Γιατι στο εξωτερικο στα Apple Stores δινουν σφραγισμενο οταν τους πας το δικο σου με προβλημα?? Never heard that before. 

 

Αν θες να το κρατησεις με τριξιματακι δικο σου θεμα.

 

Οταν δινω τοσα προτιμω να το απολαμβανω τελειο ειτε λεγεται κουτας ειτε ανακατασκευασμενο είτε Μητσο.  :)  :D

Για το πρώτο δεν σου φταίω , ενημερώσου ....

Για το δεύτερο εννοείται δικό μου θέμα  ;)

Για το τρίτο δεν θέλεις να το καταλάβεις ότι το ανακατασκευασμένο δεν είναι καινουργιο ....προβλημα σου 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#43   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/03/2015 - 23:00

Για το πρώτο δεν σου φταίω , ενημερώσου ....

Για το δεύτερο εννοείται δικό μου θέμα  ;)

Για το τρίτο δεν θέλεις να το καταλάβεις ότι το ανακατασκευασμένο δεν είναι καινουργιο ....προβλημα σου 

Γαι το 1ο εχω συγγενεις στο εξωτερικο που εχουν παει το δικο τους με προβλημα και πηραν οτι παιρνουμε και εδω στην infoquest.

 

Για το 2ο χαιρομαι που το παραδεχεσαι.

 

Για το 3ο μην γινεσαι επιθετικος χωρις λογο κουβεντα κανουμε...



#44   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 26/03/2015 - 23:02

επειδή είναι η δουλεια μου τέτοια....και έχω ανοίξει πολλές φορές ανακατασκευή(iphone) , πίστεψε με ότι δεν μιλάμε για ολοκαίνουργια συσκευή ...
Φαντάζομαι ότι δεν κρίνεις τους κύκλους φορτίσεις με διαφορα tweak ...
Δεν υπάρχει περίπτωση ολοκαίνουργια μπαταρια (γνήσια της apple ) να μην έχει δεχθεί φόρτιση....
Στο εξωτερικό πίστεψε με σκοτώνουν άνθρωπο για να μην πάρουν ανακατασκευασμένη συσκευή ...
Εδώ εμείς δυστυχώς δεν έχουμε άλλη επιλογή ...οποτε καθόμαστε και το απολαμβάνουμε και το χαιρόμαστε μάλιστα ,αυτο δυστυχώς το θεωρώ στενομυαλιά ...

Προτιμώ ολοκαινουγια συσκευή με μικρά τριξιματακια...παρα ανακατασκευή
:)

δηλαδη τα ανακατασκευής δεν έχουν καινούργια μπαταρία ;;;και οταν λες οτι τα tweaks ή διαφορα προγράμματα δεν σου δίνουν σωστή αναφορά για την υγεία της μπαταρίας πως μπορεί κάποιος να ελέγξει τα στατιστικά της;;;

#45   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/03/2015 - 23:05

Γαι το 1ο εχω συγγενεις στο εξωτερικο που εχουν παει το δικο τους με προβλημα και πηραν οτι παιρνουμε και εδω στην infoquest.

 

Για το 2ο χαιρομαι που το παραδεχεσαι.

 

Για το 3ο μην γινεσαι επιθετικος χωρις λογο κουβεντα κανουμε...

καθόλου επιθετικός πίστεψε με , απλα η απόψεις μας δεν συμφωνούν και δεν πρόκειται ούτε εσύ να αλλάξεις άποψη αλλα ούτε και εγώ μετά  από τόσα μηνύματα που ανταλλάξαμε  :)

Σταματάω εδώ την κουβεντούλα και σορυ εάν θεώρησες ότι γίνομαι επιθετικός 

Πραγματικά δεν είχα τέτοια διάθεση , ποτάκι χαλαρα πίνω με την μεγάλη αυτονομία του 5s  :P


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες