Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

AppleCare αξίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
183 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Nick123

Nick123

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 12/09/2016 - 16:04

Εννοείται! Βασικά μια τελευταία ερώτηση. Τυχόν γρατζουνιές και σημάδια,βαθουλώματα στο καπάκι της οθόνης, επειδή φαντάζομαι με τα χρόνια είναι πιθανό να αποκτήσει το laptop,γίνεται να το πάω σε ένα authorized service και να γίνει αλλαγή μόνο στο καπάκι; Και αν ναι μήπως ξέρεις περίπου τιμή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2016 - 16:06

Όχι γιατί θα σου προτείνουν αντικατάσταση προφανώς ολόκληρης της συσκευής με κόστος που βαραίνει εσένα 1000-1200. Δες στο milaraki καλύτερα και μην το παιδεύεις.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 12/09/2016 - 16:06


#33   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/11/2016 - 19:40

Το εξής μοντέλο Apple care (απο Αυστραλία) κανει για αμερικανικό MacBook Pro του 2015;
mf126x/a
Το βρίσκω σε καλή τιμή στο eBay αλλα μην το παρω και δε δουλεύει.

Τελευταία επεξεργασία από: thagkol, 05/11/2016 - 19:40


#34   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/11/2016 - 10:07

Το εξής μοντέλο Apple care (απο Αυστραλία) κανει για αμερικανικό MacBook Pro του 2015;
mf126x/a
Το βρίσκω σε καλή τιμή στο eBay αλλα μην το παρω και δε δουλεύει.

Ξέρει κανείς να μου πει;



#35   dimstr

dimstr

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2016 - 20:10

Εγώ δεν έκανα τα θεωρώ αξιόπιστα μηχανήματα. Το ατύχημα με την coca cola μου κόστισε 475 euro και δεν θα πέρναγε στην εγγύηση.



#36   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2016 - 20:18

Εγώ δεν έκανα τα θεωρώ αξιόπιστα μηχανήματα. Το ατύχημα με την coca cola μου κόστισε 475 euro και δεν θα πέρναγε στην εγγύηση.

 

μαζί σου  :)

αλλά το 2012 τη γλίτωσα στο τσακ του ενός χρόνου σε ένα MBP 13 early 2011

Τώρα βασίζομαι στον 1+1 χρόνο και χάνω τον 3ο από το apple care  :blush:



#37   CX73

CX73

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/06/2017 - 14:11

Εμπειρια με apple care+.

 

αγορά apple watch 42" από ebay καινούργιο, με υπαιτιότητα δικη μου σπαει η οθόνη (δεν κράτησε η μαγνητική φόρτιση και έπεσε το ρολόι στο πάτωμα) επισκεψη στο istorm golden hall, πρώτος έλεγχος και κόστος αντικατάστασης €380 (αποστολή στην Infoquest €25 κόστος και επιβεβαίωση του κόστους αντικατάστασης €380).

αναζήτηση λύσης μέσω αγοράς apple care+ (UK apple, δήλωση διεύθυνσης στην Αγγλια, παλια φοιτητική) κόστος €55, run remote diagnostics (αν και σπασμένη οθόνη το touch λειτουργεί)

Επαγγελματικο ταξίδι στην Σιγκαπούρη, επίσκεψη στο νέο apple store (Orchard road) ο τύπος με το Ipad λέει ότι θα πρέπει να κλεισω ραντεβού με το service και θα πρέπει να περιμένω 3-4 ημέρες (χρόνο που δεν εχω).

Επιστροφή στην Ελλάδα, επισκεψη στο istorm riverwest, δεν δέχονται το apple care+ (τα παίρνω στο κρανίο, δεν πτοούμαι) ανοίγω case me apple US, chat με εκπρόσωπο (βοήθησε αρκετά) προτείνει ISYSTEM, επίσκεψη (δέχονται το apple care +) μετα 1 εβδομάδα το series 1 στα χερια μου (είχα το series 0).

 

ΔΕΙΔΑΓΜΑ: To apple care + αξίζει αλλά θα πρέπει να απευθύνθητε στο σωστο σημείο!!!! (πχ isystem no infoquest)



#38   nkarafo

nkarafo

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/06/2017 - 17:51

Την isystem την είχα προτείνει και εγώ σε έναν που το macbook έβγαζε κάτι ήχους. Εγώ δεν έχω χρειαστεί να πάω αλλά αφού και η ίδια η apple greece (εξυπηρέτηση πελατών - 00800 4414 5417) αυτήν μου πρότεινε για δικό μου θέμα, ε άρα είναι φως φανάρι που θα απευθυνθείς. Ναι και μερικές φορές αυτά τα λίγα παραπάνω χρήματα που θα δώσεις για apple care κάνουν την διαφορά.



#39   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2017 - 19:07

Εννοείται ότι αξίζει . Για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο .

#40   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2017 - 17:48

Εγώ δεν καταλαβαίνω το δε δέχονται το Apple Care +.

Ποιος δεν το δέχεται; Το σύστημα που έχουν με τα serial numbers δε βγάζει ότι το μηχάνημα έχει εγγύηση αντικατάστασης;

Πραγματικά απορώ με τις ελληνικές επιχειρήσεις. Και καλό θα ήταν όποιος αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα μαζί τους να στέλνει mail στην Apple.

Κάποια στιγμή αν μαζευτούν πολλά παράπονα θα τους αφαιρέσουν το Apple Premium Reseller.

Edit

Αγόρασα ένα US Macbook 13 Pro από US. Μπορώ να αγοράσω από εδώ Apple Care;

Τελευταία επεξεργασία από: supergeorge, 03/07/2017 - 17:50


#41   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2017 - 18:31

Εγώ δεν καταλαβαίνω το δε δέχονται το Apple Care +.

Ποιος δεν το δέχεται; Το σύστημα που έχουν με τα serial numbers δε βγάζει ότι το μηχάνημα έχει εγγύηση αντικατάστασης;

Πραγματικά απορώ με τις ελληνικές επιχειρήσεις. Και καλό θα ήταν όποιος αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα μαζί τους να στέλνει mail στην Apple.

Κάποια στιγμή αν μαζευτούν πολλά παράπονα θα τους αφαιρέσουν το Apple Premium Reseller.

Edit

Αγόρασα ένα US Macbook 13 Pro από US. Μπορώ να αγοράσω από εδώ Apple Care;

 

Το apple care + , το apple care για iphone και κάποια αλλα προγράμματα προσφέρονται μόνο στη Αμερική, δεν φταίνε οι resellers.

 

Apple Care για υπολογιστή mac μπορείς να αγοράσεις από οπου θες. Εγώ πχ αγόρασα από ebay στα 160€ και το ενεργοποίησα τηλεφωνικά εδώ στην Ελλάδα 



#42   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2017 - 18:34

Άλλο το από που μπορείς να το αγοράσεις και άλλο το που μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες που αυτό προσφέρει.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω διαβάσει τα terms, αλλά από μια σύντομη συνομιλία που είχα με έναν υπάλληλο σε Apple Store (5th Avenue, New York) μου είπε ότι η αντικατάσταση ισχύει παντού.

Βέβαια τα λόγια του δεν είναι ευαγγέλιο, το θέμα είναι τι λένε τα terms.

Apple Care Plus πουλάει μόνο στις ΗΠΑ και στην Ιαπωνία.

#43   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/05/2018 - 22:24

Ρωτώ εδώ για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.

 

Έχω φάει τον κόσμο να βρω Apple Care για Macbook Pro 13" στην Ελλάδα και δεν μπορώ να βρω ετοιμοπαράδοτο. Στο istorm μου είπαν ότι δεν μπορούν να το παραγγείλουν κιόλας, μόνο ότι τους στέλνει η Apple.

 

Στο e-mac eu υπάρχει, αλλά βλέπω ότι έχει βγει από το skroutz. Έχει αγοράσει κανείς πρόσφατα; Είναι ακόμη legit;

 

Τελευταία λύση που έχω σκεφτεί είναι η αγορά από φίλο στην Αγγλία.



#44   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/05/2018 - 22:47

Ρωτώ εδώ για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.

Έχω φάει τον κόσμο να βρω Apple Care για Macbook Pro 13" στην Ελλάδα και δεν μπορώ να βρω ετοιμοπαράδοτο. Στο istorm μου είπαν ότι δεν μπορούν να το παραγγείλουν κιόλας, μόνο ότι τους στέλνει η Apple.

Στο e-mac eu υπάρχει, αλλά βλέπω ότι έχει βγει από το skroutz. Έχει αγοράσει κανείς πρόσφατα; Είναι ακόμη legit;

Τελευταία λύση που έχω σκεφτεί είναι η αγορά από φίλο στην Αγγλία.

Εγώ έκανα από iSystem μέσω internet. Πολύ απλά.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#45   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/05/2018 - 22:50

Εγώ έκανα από iSystem μέσω internet. Πολύ απλά.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Τι εννοείς;

 

Δεν υπάρχει στο site της isystem. 

 

Μου βγάζει μόνο για Mac Pro και Mac Mini.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες