Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Music


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
333 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/08/2015 - 16:02

φιλε μην κοιτας τα δεδομενα απο το κινητο, αλλα απο την υπηρεσια της cosmote μεσα απο το αντιστοιχο app.

θα δεις οτι ολη η κινηση που περνα απο το δικτυο της cosmote και αφορα στην εφαρμογη spotify εναι δωρεαν και δεν αφαιρειται απο το προγραμμα σου.

απλα προσεξε μην συνδεθεις με κανενα vpn, εκει δεν ξερω τι παιζει.

αλλα εφοσον δουλευεις το spotify μεσω 3g/4g θα εχεις αναντιστοιχια στα δεδομενα της συσκευης (οπως τα βρισκεις μεσα απο τις ρυθμισεις) και στα δεδομενα οπως καταγραφονται απο την cosmote. Πλεον θα κοιτας μονο απο την εφαρμογη της (δεν χρειαζεται λογαριασμος, αρκει να εισαι σε 3g και να ανοιξεις την εφαρμογη- ζητησεις υπολοιπο δεδομενων).


legit


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/08/2015 - 16:30

φιλε μην κοιτας τα δεδομενα απο το κινητο, αλλα απο την υπηρεσια της cosmote μεσα απο το αντιστοιχο app.
θα δεις οτι ολη η κινηση που περνα απο το δικτυο της cosmote και αφορα στην εφαρμογη spotify εναι δωρεαν και δεν αφαιρειται απο το προγραμμα σου.
απλα προσεξε μην συνδεθεις με κανενα vpn, εκει δεν ξερω τι παιζει.
αλλα εφοσον δουλευεις το spotify μεσω 3g/4g θα εχεις αναντιστοιχια στα δεδομενα της συσκευης (οπως τα βρισκεις μεσα απο τις ρυθμισεις) και στα δεδομενα οπως καταγραφονται απο την cosmote. Πλεον θα κοιτας μονο απο την εφαρμογη της (δεν χρειαζεται λογαριασμος, αρκει να εισαι σε 3g και να ανοιξεις την εφαρμογη- ζητησεις υπολοιπο δεδομενων).

Ευχαριστω φιλε,τελικα δεν καταναλωνει mb απλα εγω μπερδευτηκα,την εφαρμογη την δουλευω αλλα οχι πολυ πιο πολυ στελνω μην 1στο 1256 με μου ερχεται sms με το χρονο και mb που εχω,κατα τα αλλα τη εννοουσε οτι το free streaming ληγει στις 31/8 θελει να το ξαναρωτησω

#258   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/08/2015 - 22:20

Εχω την αισθηση οτι δινει σε ολους τους συνδρομητες της μια προσφορα η cosmote, για να ενεργοποιησεις spotify μεσα απο την προωθητικη της ενεργεια. Σε εσενα δεν εχει νομιζω νοημα, καθως λογω προγραμματος (65+) αυτα που θα εδινε σε οποιονδηποτε αλλο για κανα μηνα στα δινει standard. Δεν ειμαι σιγουρος ομως, δεν θυμαμαι καλα, το εχω καιρο τωρα κ δεν θυμαμαι τι ειχε παιχτει στις αρχες.

legit


#259   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/08/2015 - 22:00

Θα το ρωτησω,ευχαριστω

#260   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/08/2015 - 22:08

πήρα την τρίμηνη συνδρομή στο apple music αλλα εχασα 2 euro μέσα από την πιστωτική μου...

 

η apple όμως δεν βλέπω να το αναφέρει αυτό κάπου...


Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 10/08/2015 - 22:09


#261   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 10/08/2015 - 22:18

πήρα την τρίμηνη συνδρομή στο apple music αλλα εχασα 2 euro μέσα από την πιστωτική μου...

η apple όμως δεν βλέπω να το αναφέρει αυτό κάπου...

Έκανα κανονικά και εγω σήμερα την συνδρομή αλλα δεν μου πήρε λεφτά. Εξάλλου έχω βάλει κανένα στο πεδίο της κάρτας.

#262   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/08/2015 - 22:27

Έκανα κανονικά και εγω σήμερα την συνδρομή αλλα δεν μου πήρε λεφτά. Εξάλλου έχω βάλει κανένα στο πεδίο της κάρτας.

εμενα αναγκαστικά ζητούσε να βάλω πιστωτική κάρτα επειδή από gift card είχε μείνει πολύ χαμηλό υπόλοιπο στα 0,46 οποτε έβαλα την moneysafe 

 

μόλις πήγα στο λογαριασμό μου της κάρτας είδα ότι από το itunes χρεώθηκε 2 euro..

 

δεν με πειράζει για τα 2 euro..  αλλα γιατί να πάρει λεφτά? θα επικοινωνήσω αύριο τηλεφωνικά με την apple... :)

 

 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 10/08/2015 - 22:30


#263   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 10/08/2015 - 22:39

Και εμενα μου τα πήρε , λογικά θα στα ξαναδώσει πίσω οταν λήξει η δοκιμαστική περίοδος

#264   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/08/2015 - 00:38

εμενα αναγκαστικά ζητούσε να βάλω πιστωτική κάρτα επειδή από gift card είχε μείνει πολύ χαμηλό υπόλοιπο στα 0,46 οποτε έβαλα την moneysafe

μόλις πήγα στο λογαριασμό μου της κάρτας είδα ότι από το itunes χρεώθηκε 2 euro..

δεν με πειράζει για τα 2 euro.. αλλα γιατί να πάρει λεφτά? θα επικοινωνήσω αύριο τηλεφωνικά με την apple... :)

Θα στα δώσει πίσω περίπου σε ένα μήνα όταν βάλεις κάρτα για επιβεβαίωση σε χρεώνει και στα επιστρέφει πάνω κάτω οτι κάνει το PayPal για το verification....Εγω με gift card το έβαλα το Apple music

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 11/08/2015 - 00:39

Knowledge Is Power


#265   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 13/08/2015 - 12:28

apple-music-iPhonejpg.jpg

 
Αναλύοντας περισσότερα από 12000 τραγούδια που παίχτηκαν στο ραδιοφωνικό σταθμό Beats 1 (μέρος του οικοσυστήματος του Apple Music) από τις αρχές Ιουλίου μέχρι τις αρχές Αυγούστου, ο developer Callum Jones δημιούργησε την λίστα των Top20 τραγουδιών που αναπαράχθηκαν περισσότερο.
 
Ας δούμε ποια είναι αυτά:
 

Screen-Shot-2015-08-13-at-13.28.53.png
 

via Macuser


Behind the Scenes...

#266   carculas

carculas

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/08/2015 - 10:49

ή εγώ μεγάλωσα πάρα πολύ ή μουσική έχει γίνει για τα πανηγύρια...

 

ένα δύο καλά κομματάκια ήταν δε λέω, αλλά γενικά δεν προχωράει το πράμα.



#267   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/08/2015 - 11:48

ή εγώ μεγάλωσα πάρα πολύ ή μουσική έχει γίνει για τα πανηγύρια...

ένα δύο καλά κομματάκια ήταν δε λέω, αλλά γενικά δεν προχωράει το πράμα.


Το ιδιο σκεφτηκα και γω και υπεθεσα οτι μεγαλωσα...
discord.gg/ajkUM8J

#268   evripidis90

evripidis90

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/08/2015 - 20:01

Διάβασα στο changelog ότι διορθώθηκαν πραγματάκια στην 8.4.1 σχετικά με τις μικρογραφίες των τραγουδιών αλλά τίποτα. Ελληνικά cd και τραγούδια που έχω και τα ανεβάζει στο iCloud music library από τελευταίο iTunes στο OSX, στο 5S με 8.4.1 έρχονται ή με άλλα εξώφυλλα ή τελείως άλλα τραγούδια



#269   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/08/2015 - 10:12

Η Apple δημοσίευσε μία νέα σειρά διαφημιστικών σποτ προβάλλοντας τη συνδρομητική μουσική υπηρεσία Apple Music και τις δυνατότητες εύρεσης καλλιτεχνών που ταιριάζουν στα προσωπικά γούστα του εκάστοτε χρήστη.

 

Απολαύστε τα 3 διαφημιστικά σποτ:

 

 

 

Music has never had a bigger place in our lives. To have access nearly all the music in world at our fingertips is remarkable. And yet, there needs to be a place where artists and fans can discover one another. Where the entire experience, from playlists to radio to new releases, is powered by people who live and breathe music. A place that brings you the artists you love, as well as the artists you're about to love. That kind of place would be pretty great. And that's what we set out to do with Apple Music.

 

 

 

 

 

Διαβάστε επίσηςΠως να σταματήσεις την χρέωση του Apple Music μετά το πέρας του δωρεάν τριμήνου

 

Εσείς ξεκινήσατε να κάνετε χρήση της δωρεάν δοκιμαστικής περιόδου των 3 μηνών για το Apple Music ή όχι ακόμη; 


Behind the Scenes...

#270   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/08/2015 - 08:32

Δεν έχω πειράξει τίποτα στο apple music, όταν βάζω κάποιο τραγουδι στις λίστες μου το κάνω αμέσως διαθέσιμο εκτός σύνδεσης. Σήμερα έβαλα να ακούσω μουσική όπως πήγαινα στη δουλειά.

Τελειώνει το πρώτο κομμάτι και βλέπω να αργεί το δεύτερο.. Κοιτάω και βλέπω οτι εκείνη τη στιγμή καταναλώνω δεδομένα.. 

Τσεκάρω.. Κανένα τραγούδι από τη λίστα μου δεν είναι διαθέσιμο εκτός σύνδεσης. Και από τα 67 που έχω στη λίστα μόνο 5-6 είναι από το apple music τα υπόλοιπα τα έχω περάσει κανονικά από τον υπολογιστή μου..

Πως γίνεται να έγινε αυτό;; 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες