Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

H Apple δοκιμάζει 5 διαφορετικά μοντέλα iPhone 7 με USB-C, multi-touch 3D Touch, dual cameras κ.α.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 01/12/2015 - 11:43

iPhone-7-concept.jpg

 

Αναφορά από το  G For Games θέλει την Apple να δοκιμάζει 5 διαφορετικά μοντέλα iPhone 7 με πλήθος νέων χαρακτηριστικών.

 

Αναλυτικότερα, οι "πληροφορίες" κάνουν λόγο για αφαίρεση του Lightning connector και αντικατάσταση του με USB-C, υποστήριξη ασύρματης φόρτισης, αναβάθμιση της τεχνολογίας Force Touch (multi-touch), διπλές κάμερες και τέλος την προσθήκη αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων μέσα στην οθόνη αφής της συσκευής και αφαίρεση του Home Button που θα οδηγήσει μείωση των bezels (περιθωρίων).

 

Μία είδηση "Τζοκερ" της οποίας τα αποτελέσματα αναμένουμε με ιδιαίτερη ανυπομονησία. Κι αν σου κάτσει;


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2015 - 12:23

δεν ξερώ, μακάρι. πάντως από το παρελθόν όλο κάτι τέτοιες φανταχτερές φήμες έβγαιναν και μόλις φτάναμε στο τελικό προϊόν όλοι ξενέρωναν.



#3   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 01/12/2015 - 12:42

Μακάρι να έχουμε μείωση μεγέθους (κυρίως για το πλας) ότι φήμη κι αν βγει προς Μάιο τότε μιλάμε για το τελικό προϊόν! Νομίζω το βασικότερο ειναι το μέγεθος και μετά η εξέλιξη του 3D Touch!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/12/2015 - 12:45

Αν βγαλει το home button και μειωσει τα bezel στο 7plus, τοτε θα το παρω κι εγω αν εχει ανθρωπινο μεγεθος και οχι παντοφλας. Τωρα εχω 6s...



#5   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/12/2015 - 12:55

Μακάρι να έχουμε μείωση μεγέθους (κυρίως για το πλας) ότι φήμη κι αν βγει προς Μάιο τότε μιλάμε για το τελικό προϊόν! Νομίζω το βασικότερο ειναι το μέγεθος και μετά η εξέλιξη του 3D Touch!


Sent from my iPhone using Tapatalk

εννοειται βασικότερο ειναι το 3D Touch και οχι το μέγεθος. Δυο χρόνια τώρα το συνηθίσαμε το πλας. Καλύτερα πρόοδος σε μια καινούργια τεχνολογια. Άσε που αν μικρύνουν πολύ τα bezel όπως λέει ένας φίλος παρακάτω θα γίνει πολύ δύσκολη η χρήση. Μια χαρά ειναι τα bezel. Όταν ειναι μικρά πατάς την άκρη της οθόνης με την παλάμη και το πληκτρολόγιο πάει πολύ στην άκρη και δεν μπορείς να πατήσεις τα ακριανα γράμματα με ευκολία. Εχουν πολλά προβλήματα τα πολύ μικρά bezel. 5.5 ίντσες τηλέφωνο ειναι εξάλλου απευθύνεται σε αυτούς που θυσιάζουν το μικρό μέγεθος για την μεγάλη οθόνη.

#6   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/12/2015 - 12:56

Αν βγαλει το home button και μειωσει τα bezel στο 7plus, τοτε θα το παρω κι εγω αν εχει ανθρωπινο μεγεθος και οχι παντοφλας. Τωρα εχω 6s...

μεν5.5 ίντσες οθόνη πως να μην ειναι παντόφλα ακριβώς; Το home button δεν πάει πουθενά κατα την γνώμη μου.

#7   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 01/12/2015 - 13:22

εννοειται βασικότερο ειναι το 3D Touch και οχι το μέγεθος. Δυο χρόνια τώρα το συνηθίσαμε το πλας. Καλύτερα πρόοδος σε μια καινούργια τεχνολογια. Άσε που αν μικρύνουν πολύ τα bezel όπως λέει ένας φίλος παρακάτω θα γίνει πολύ δύσκολη η χρήση. Μια χαρά ειναι τα bezel. Όταν ειναι μικρά πατάς την άκρη της οθόνης με την παλάμη και το πληκτρολόγιο πάει πολύ στην άκρη και δεν μπορείς να πατήσεις τα ακριανα γράμματα με ευκολία. Εχουν πολλά προβλήματα τα πολύ μικρά bezel. 5.5 ίντσες τηλέφωνο ειναι εξάλλου απευθύνεται σε αυτούς που θυσιάζουν το μικρό μέγεθος για την μεγάλη οθόνη.


Εν μέρη συμφωνώ αλλα το 6s έχει ελαφρώς μικρότερα bezel απο το 6s plus εκει πως τα κατάφερε (μιλάω για πάνω κάτω) και επίσης η Apple έχει εξελίξει το finger cancellation όποτε μπορεί να το διορθώσει αυτο ! Δεν μιλάω για κάποια τραγική αλλαγή στα bezel δλδ να μην υπάρχουν καν και ούτε είμαι υπέρ της ακύρωσης του home button αλλα σίγουρα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης !


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/12/2015 - 13:51

Εν μέρη συμφωνώ αλλα το 6s έχει ελαφρώς μικρότερα bezel απο το 6s plus εκει πως τα κατάφερε (μιλάω για πάνω κάτω) και επίσης η Apple έχει εξελίξει το finger cancellation όποτε μπορεί να το διορθώσει αυτο ! Δεν μιλάω για κάποια τραγική αλλαγή στα bezel δλδ να μην υπάρχουν καν και ούτε είμαι υπέρ της ακύρωσης του home button αλλα σίγουρα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης !


Sent from my iPhone using Tapatalk

ε να μικρύνουν λιγάκι ούτε εμένα θα με πείραζε..:) και απο την στιγμή που θα βγει καινούργιος σχεδιασμός πιστεύω ότι και αυτο θα γίνει. Και αν μικρύνουν τα πλαγια θα πρέπει να μικρύνουν και τα πάνω κάτω για να ειναι σωστή η αναλογία του τηλεφώνου. Έχουμε καιρό ακόμα για όλα αυτά..

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 01/12/2015 - 13:52


#9   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/12/2015 - 14:18

Ε ρε τι έχω να διαβάσω ακόμη μέχρι τον Αύγουστο που απολυομαι....

#10   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/12/2015 - 14:22

Κατα την αποψη μου η ιοθετηση των παραπανω θα πρεπει να γινει με την εξης σειρα:
-iPhone 7 > 3d touch home button και ενσωματωση id στην οθονη (δεν ξερω κατα ποσο οι προμηθευτες μπορουν να ανταποκριθουν βεβαια σε προσιτη τιμη), στερεοφωνικα ηχεια
-iPhone 7S > Multi 3d Touch (2gen), αδιαβροχοποιηση
-iPhone 8 > OLED, usb-c
-iPhone 8S > Ασυρματη φορτιση, Dual Camera


#11   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2015 - 15:15

Κατα την αποψη μου η ιοθετηση των παραπανω θα πρεπει να γινει με την εξης σειρα:
-iPhone 7 > 3d touch home button και ενσωματωση id στην οθονη (δεν ξερω κατα ποσο οι προμηθευτες μπορουν να ανταποκριθουν βεβαια σε προσιτη τιμη), στερεοφωνικα ηχεια
-iPhone 7S > Multi 3d Touch (2gen), αδιαβροχοποιηση
-iPhone 8 > OLED, usb-c
-iPhone 8S > Ασυρματη φορτιση, Dual Camera

ωραίο θα ήταν να βλέπαμε ασύρματη φόρτιση και μεταφορά δεδομένων μαζί, όχι όμως στο 8s

το home button κατά την αποψή μου εάν δεν ενσωματωθεί στην οθόνη κάποια στιγμή θα αλλαχτεί η θέση του, στα πλάγια στιλ xperia z5

κακά τα ψέματα το home button είναι τεράστιο και περιττό στη θέση που είναι.



#12   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/12/2015 - 15:38

ωραίο θα ήταν να βλέπαμε ασύρματη φόρτιση και μεταφορά δεδομένων μαζί, όχι όμως στο 8s
το home button κατά την αποψή μου εάν δεν ενσωματωθεί στην οθόνη κάποια στιγμή θα αλλαχτεί η θέση του, στα πλάγια στιλ xperia z5
κακά τα ψέματα το home button είναι τεράστιο και περιττό στη θέση που είναι.

ε οχι και περιττό. Ειναι η πιο βολική θέση για να βάζεις το δακτυλικό αποτύπωμα. Και αν μπει στο πλάι όπως λές πως το πατάς πχ όταν ειναι πάνω στο τραπέζι για να δεις τι έχει η να το ξεκλειδώσεις; Έχει νόημα εκεί που ειναι.

Επίσης όταν λες ασύρματη φόρτιση εννοείς στην μορφή που το έχει η Samsung πχ η μιλάμε να το έχεις στην τσέπη σου μέσα στο σπίτι η στο γραφείο και να φορτίζει;

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 01/12/2015 - 15:39


#13   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2015 - 16:12

ε οχι και περιττό. Ειναι η πιο βολική θέση για να βάζεις το δακτυλικό αποτύπωμα. Και αν μπει στο πλάι όπως λές πως το πατάς πχ όταν ειναι πάνω στο τραπέζι για να δεις τι έχει η να το ξεκλειδώσεις; Έχει νόημα εκεί που ειναι.

Επίσης όταν λες ασύρματη φόρτιση εννοείς στην μορφή που το έχει η Samsung πχ η μιλάμε να το έχεις στην τσέπη σου μέσα στο σπίτι η στο γραφείο και να φορτίζει;

 

κοίτα δεν γίνετε ένα πλήκτρο να μονοπωλεί το κάτω μέρος του iPhone τι στιγμή που άλλοι κατασκευαστές χωρούσαν 3 και 4 πλήκτρα.

δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα κάποιος να ακουμπάει το κουμπί από τα πλάγια. σκέψου να ακουμπάς το τωρινό power button το οποίο όμως θα είναι και touch id.

επίσης τα πλήκτρα έντασης γιατί να είναι τόσο μεγάλα?!

 

για την ασύρματη φόρτιση εννοώ ένα όμορφο dock που θα πετάς πάνω το κινητό για να μεταφέρεις διάφορα αρχεία πέρας της φόρτισης.



#14   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 01/12/2015 - 17:59

Ε ρε τι έχω να διαβάσω ακόμη μέχρι τον Αύγουστο που απολυομαι....


Ότι rumor υπάρχει μεχρι τότε στάνταρ θα το εχεις διαβάσει και θα συμμετέχεις και ενεργά! Καλο υπόλοιπο θητείας εγώ απολύομαι λίγο νωρίτερα !


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/12/2015 - 19:14

Ότι rumor υπάρχει μεχρι τότε στάνταρ θα το εχεις διαβάσει και θα συμμετέχεις και ενεργά! Καλο υπόλοιπο θητείας εγώ απολύομαι λίγο νωρίτερα !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να σαι καλα φίλος και σε σένα καλο υπολοιπο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες