Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3851 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2016 - 23:27

2:06 -2:07 πως άλλαξε εικονα στο appstore? Γνωρίζει κανείς τίποτα?  sorry apple store ήταν


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 16/06/2016 - 23:29


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   Melinas1998

Melinas1998

    iPH Contributor

  • 993 μηνύματα
  • Twitter:@melinas1998
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/06/2016 - 23:28

2:06 -2:07 πως άλλαξε εικονα στο appstore? Γνωρίζει κανείς τίποτα?

τι εννοείς ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#378   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2016 - 23:32

τι εννοείς ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Διορθώθηκε έκανα λάθος στην παρατήρηση. Συγγνώμη. Πάντως σε 6 νομίζω οτι υπάρχει καθυστέρηση και αρχίζει και δείχνει τα χρόνια του το 6.



#379   Melinas1998

Melinas1998

    iPH Contributor

  • 993 μηνύματα
  • Twitter:@melinas1998
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/06/2016 - 23:34

Διορθώθηκε έκανα λάθος στην παρατήρηση. Συγγνώμη. Πάντως σε 6 νομίζω οτι υπάρχει καθυστέρηση και αρχίζει και δείχνει τα χρόνια του το 6.

είναι μόνο η πρώτη μπετα ! Στην 9 εάν την ειχες κατεβάσει τη πρώτη μπετα θυμάσαι ποσο πιο αργή ήταν απο τη πρώτη μπετα του 10;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#380   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2016 - 23:42

Δεν ξανακάνω μαγκιές με beta. Θυμάμαι τα 10ευρα που χάριζα στο ebay για να με εγγράψουν στο apple dev account και πόσο εκνευριζόμουν όταν με κρεμούσε η beta σε κρίσιμες στιγμές σε χάρτες gps και τέτοια. Μένω με την 9.3.2 και δεν πρόκειται να αναβαθμίσω. Τα s είναι μπροστά στα απλά είναι θηρία.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 16/06/2016 - 23:43


#381   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/06/2016 - 23:45

Διορθώθηκε έκανα λάθος στην παρατήρηση. Συγγνώμη. Πάντως σε 6 νομίζω οτι υπάρχει καθυστέρηση και αρχίζει και δείχνει τα χρόνια του το 6.


Ποια καθυστέρηση; Εδω το 5S πάει μια χαρά. Να το βλέπεις στα παιχνίδια που ειναι τα πιο απαιτητικά. Μονο η ram μας προκαλεί θέμα αργότερα όμως όπου θα ειναι απαραίτητα τα 2 GB.
Το οποίο lag μάλλον οφείλεται στα conflicts και στα νέα εφέ οπως και στην διαχείριση της μνήμης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#382   frankk

frankk

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/06/2016 - 23:50

Καλησπέρα...και εγώ που έχω 6s plus μη φανταστείς κολλάει πάρα πολύ σε viper iMessage Facebook γενικά τρώει κολλήματα...beta 1 φαντάζομαι από βδομάδα να χει βγει....

#383   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/06/2016 - 23:53

Το Raise to Wake λειτουργεί μονο σε όσα έχουν Μ9 και όχι πχ στο δικό μου που εχει M8, σωστά; Κρίμα πάντως γιατί η όλη λογική της lock screen ειναι να μην πατάς κάτι. Εγώ με το home button πάω αμέσως στην αρχική οθόνη!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#384   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 17/06/2016 - 00:17

Δεν ξανακάνω μαγκιές με beta. Θυμάμαι τα 10ευρα που χάριζα στο ebay για να με εγγράψουν στο apple dev account και πόσο εκνευριζόμουν όταν με κρεμούσε η beta σε κρίσιμες στιγμές σε χάρτες gps και τέτοια. Μένω με την 9.3.2 και δεν πρόκειται να αναβαθμίσω. Τα s είναι μπροστά στα απλά είναι θηρία.

και εγώ σε 9.3.2 έμεινα είναι μια χαρά το μονο lag που ύπαρxει και σπανια τρώει και κάνα restart είναι όταν αλλάζεις ταπετσαρία..   επίσης και το siri όταν κανεις scrolling είναι ελάχιστα πιο αργό...  αυτά τα 2 μονο.. όλα τα αλλα είναι μια χαρά..! αν εξαίρεσης κάποια force close που κάνει ξαφνικά σε μερικά apps.. 

 

 

το iOS 10 ακόμα είναι beta... όταν έρθει επίσημα θα είναι απίστευτα γρήγορο..! τα animation έχουνε φτιαχτεί σε μεγάλο βαθμό λίγες βελτίωσης θέλει μονο...!!! 



#385   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2016 - 00:32

και εγώ σε 9.3.2 έμεινα είναι μια χαρά το μονο lag που ύπαρxει και σπανια τρώει και κάνα restart είναι όταν αλλάζεις ταπετσαρία..   επίσης και το siri όταν κανεις scrolling είναι ελάχιστα πιο αργό...  αυτά τα 2 μονο.. όλα τα αλλα είναι μια χαρά..! αν εξαίρεσης κάποια force close που κάνει ξαφνικά σε μερικά apps.. 
 
 
το iOS 10 ακόμα είναι beta... όταν έρθει επίσημα θα είναι απίστευτα γρήγορο..! τα animation έχουνε φτιαχτεί σε μεγάλο βαθμό λίγες βελτίωσης θέλει μονο...!!!

Δεν ξερω αν ειχες κανει τζουμπου εγω δεν εκανα. Δεν μου εκανε για να ειμαι ειλικρινης τιποτα απο οσα αναφερεις ποτε του. Ομως το θεμα με το σαφαρι να θελει επαναφορτωση σελιδων το ειχα παντα και το γνωριζα

#386   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/06/2016 - 00:38

Δεν ξανακάνω μαγκιές με beta. Θυμάμαι τα 10ευρα που χάριζα στο ebay για να με εγγράψουν στο apple dev account και πόσο εκνευριζόμουν όταν με κρεμούσε η beta σε κρίσιμες στιγμές σε χάρτες gps και τέτοια. Μένω με την 9.3.2 και δεν πρόκειται να αναβαθμίσω. Τα s είναι μπροστά στα απλά είναι θηρία.

να σου θυμησω καπου εδω οτι τα 10ευρα τα δινουν οι devs για να κανουν τις παρατηρησεις τους στις beta εκδοσεις γνωριζοντας οτι τα μισα πραγματα δεν δουλευουν σωστα στην συσκευη και οχι για να λενε οτι εχουν την καινουργια εκδοση μονο και μονο.

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 17/06/2016 - 00:38


#387   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2016 - 00:55

να σου θυμησω καπου εδω οτι τα 10ευρα τα δινουν οι devs για να κανουν τις παρατηρησεις τους στις beta εκδοσεις γνωριζοντας οτι τα μισα πραγματα δεν δουλευουν σωστα στην συσκευη και οχι για να λενε οτι εχουν την καινουργια εκδοση μονο και μονο.

Μα δεν κατακρινω αυτους καλα κανουν αφου η συνδρομη εχει 99 ευρω τον εαυτο μου κατακρινω και την κακη μου σχεση με το χρημα. :)
Φυσικα και οι developers καλα κανουν με το χερι στην καρδια.
Απο κει και περα ειναι στον καθενα αν θελει να την εχει την πιο προςφατη απο τη στιγμη που δεν πειραζει αυτον ειναι δικαιωμα του.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 17/06/2016 - 00:58


#388   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2016 - 06:27

Πράγματι το QuickType υποστηρίζει Ελληνικά?

Εδώ

http://www.iphonehel...dc-2016/page-31

είχε ειπωθεί ότι δεν υποστηρίζει . Τελικά τι ισχύει ?

#389   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2016 - 08:41

άκυρο το προηγούμενο ερώτημα μου.... μου είχαν ξεφύγει κάποιες διευκρινήσεις που έδωσε η Melina... 

 

φαίνεται αρκετά υποσχόμενο το quicktype με την υποστήριξη για πολλαπλές γλώσσες.... 



#390   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:44

Ένα ακόμη χαρακτηριστικό του iOS 10 που αναμένεται να διευκολύνει τη καθημερινότητα μας, έρχεται στη ζωή με τη βοήθεια του Apple Maps. To iOS 10 μας υπενθυμίζει που έχουμε παρκάρει το αυτοκίνητο μας!

 

Με το iOS 10, οι χρήστες που χρησιμοποιούν το Apple Maps κατά τη διαδρομή τους θα διαπιστώσουν πως μόλις παρκάρουν το αυτοκίνητο τους η εφαρμογή τους ειδοποιεί με notification για το ακριβές σημείο στάθμευσης:

 

iOS-10-parked-car-1024x617.jpg

 

 

Επιπλέον, η εφαρμογή προσφέρει πεδία για σημειώσεις (Notes) αλλά και προσθήκη φωτογραφίας, σε περίπτωση που κάποιος χρήστης επιθυμεί να συμπληρώσει κάποιο επιπλέον στοιχείο που θα τον εξυπηρετήσει.

 

 

iOS-10-parked-car-4-576x1024.png

 

 

Η εφαρμογή Maps υπενθυμίζει στον χρήστη που έχει παρκάρει και μέσω της νέας οθόνης Widgets, στην οποία έχετε πρόσβαση με ένα swipe από τα αριστερά προς τα δεξιά της Lockscreen.

 

 

iOS-10-parked-car-3-576x1024.jpg

 

 

Ο χρήστης ανοίγοντας την εφαρμογή Maps μπορεί να δει το σημείο που έσωσε, πόση ώρα πριν σημειώθηκε η στάθμευση, ενώ φυσικά μπορεί να ζητήσει οδηγίες για να μετακινηθεί προς τα εκεί:

 

 

iOS-10-parked-car-2-576x1024.jpg


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες