Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3076   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/11/2017 - 12:06

ειναι ολα στο μυαλο μας ...αν αυριο δεν μπορουμε να υποστηριξουμε ενα iphone θα κινηθουμε στο απεναντι στρατοπεδο και μετα με την πρωτη ευκαιρια θα επιστρεψουμε!!

Εγω που στο μυαλο μου εχω ενα μαξ ποσο (600€) για συσκευη, το Χ οσο και να μου αρεσει δεν θα το παρω...το θεωρω αστειο οταν τα ιδια πραγματα κανω και με το 7 που το πηρα 570€ κουτα φετος τον φεβρουαριο. Οπως επισης με τα ιδια λεφτα του Χ φτιαχνεις τουμπανο Pc και παιρνεις και Ipad pro ή οποιο αλλο συνδιασμο μπορει να σκεφτει κανεις.

Οι υψηλες τιμες ηρθαν για να μεινουν απλα στο android και εξαιτειας του μεγαλου ανταγωνισμου πεφτουν γρηγορα οι τιμες. ( samsung/huawei/lg ) εκτος αν αλλαξει και αυτο στην πορεια... και επιστρεφω στην 1η προταση μου...και ο λογος που θα επαιρνα android, διαφορετικα ουτε που θα το σκεφτομουν.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3077   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/11/2017 - 12:16

Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που μου έκανε και 'μενα εντύπωση προχθές και μετά όλα τα υπόλοιπα.

 

Το τηλ κυριώς λόγω πάχους/καμπυλών, σε συνδυασμό με το μέγεθος έχει απίστευτο Grip..!

 

Βρήκες επιτέλους το "ιδανικό μέγεθος" ??? :P



#3078   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/11/2017 - 12:38

Βρήκες επιτέλους το "ιδανικό μέγεθος" :huh: :P

Ιδανικό κράτημα.. Το ιδανικό μέγεθος το βρήκα 1η φορά στο 6 Plus πρίν κανά 2 χρόνια. :)

 

Το έγραψα και πιο πίσω. Παρόλο το Bezel-Less μου φαίνεται και τώρα μικρό το μαμημένο..

 

Υπομονή για του χρόνου στις 6"+.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3079   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 13:05

Σημερα ακουσα και το εξης τρομερο απο heavy user με ασπρη καλτσα και ενα phablet ισα με τον ουρανο. Ελεγε λοιπον πρωι πρωι στον κολλητο και αφου διαβαζαν καποιο περιοδικο αυτοκινητου το οποιο αναφεροταν στην φρενιτιδα για το Χ (ουαουυυ...) και προφανως για το face id, αυτο το μαραφετι σου διαβαζει το προσωπο με ακτινες και που ξερω εγω τι θα παθω αν το βαζω συνεχεια στη μουρη μου :D .

Περα απο την πλακα  η apple  καταφερε να περασει το μηνυμα . Υποσυνειδητα εχεις κατι να πεις για μια συσκευη που μπορει να μην την εχεις δει παρα μονο σε φωτο και να εισαι και εντελως ασχετος με ios.  Αναγνωριση προσωπου. Και αλλοι το προσπαθησαν αλλα ουδεις ασχοληθηκε.

Πχ με το Note 8, βγηκε με τυμπανοκρουσιες, "κανει παπαδες" αλλα απο τηγανιτα τιποτα. Καλη χρυση συσκευη μπορει να ειναι αλλα στο υποσυνειδητο ειναι ενα note το οποιο ευτυχως δεν σκαει.Και οκ υπηρξε μια ατυχια στο θεμα αυτο για τη συγκεκριμενη συσκευη που σιγουρα την αδικει αλλα και η ιδια η σαμσουνγκ φοβηθηκε να κανει την υπερβαση,οπως δεν εκανε και με το s8 το οποιο θα ξεχαστει γρηγορα ενοψει s9.

Σε αυτο το θεμα της apple της βγαζω το καπελο. Τολμαει να αποτυχει. Αν τολμησει και να "φτωχυνει" λιγο θα ειναι για πολλα χρονια ακομα στην κορυφη



#3080   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2017 - 14:01

Με φοροδιαφυγές ο καθένας γίνετε πλούσιος.



#3081   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/11/2017 - 14:21

Μάλλον φοροαποφυγές θα το χαρακτήριζα διαβάζοντας το άρθρο...



#3082   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/11/2017 - 14:15

Όταν βγάζεις μακάκες αυτούς που στα έχουν σκάσει ήδη και συνεχίζουν να το κάνουν.

 

 

What I think is remarkable about the iPhone X is that its functionality is so determined by software. And because of the fluid nature of software, this product is going to change and evolve. In 12 months’ time, this object will be able to do things that it can’t now. I think that is extraordinary. I think we will look back on it and see it as a very significant point in terms of the products we have been developing.

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3083   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2017 - 16:46

 

Όταν βγάζεις μακάκες αυτούς που στα έχουν σκάσει ήδη και συνεχίζουν να το κάνουν.

 

 

Εάν κατάλαβα καλά εννοεί ότι το software θα βελτιώνεται συνεχώς με νέα features (όπως γίνεται και τώρα). Που είναι το κακό σε αυτό; Απλά δεν κατάλαβα γιατί στο iphone X το software παίζει παραπάνω ρόλο σε αντίθεση με τις άλλες συσκευές; Επειδή δεν έχει home button και έχει μικρότερα bezels;


Τελευταία επεξεργασία από: gRim, 10/11/2017 - 16:48


#3084   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 10/11/2017 - 16:55

 

Όταν βγάζεις μακάκες αυτούς που στα έχουν σκάσει ήδη και συνεχίζουν να το κάνουν.

 

 

Μα λεει THIS OBJECT όχι future phones ! Οτι δηλαδή ακόμα και σε ενα χρόνο, θα είναι ακόμα καλύτερο το συγκεκριμένο, δηλαδή συνέχεια θα εξελίσσεται και είναι future proof ! Γιατί βγάζει μακάκες όσους το έχουν πάρει ? Εγω πολύ θετικό το βλέπω αυτό.



#3085   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/11/2017 - 17:23

συμφωνώ ο άνθρωπος αναφέρει ότι το iPhone X σε 12 μήνες θα εξελιχθεί και θα κάνει περισσότερα από ότι τώρα λόγω software.



#3086   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2017 - 17:28

Λιγοτερα physical buttons=μεγαλυτερη ευελιξια στη σχεδιαση του λειτουργικου.



#3087   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2017 - 18:10

 

Όταν βγάζεις μακάκες αυτούς που στα έχουν σκάσει ήδη και συνεχίζουν να το κάνουν.

 

 

What I think is remarkable about the iPhone X is that its functionality is so determined by software. And because of the fluid nature of software, this product is going to change and evolve. In 12 months’ time, this object will be able to do things that it can’t now. I think that is extraordinary. I think we will look back on it and see it as a very significant point in terms of the products we have been developing.

 

Εάν κατάλαβα καλά εννοεί ότι το software θα βελτιώνεται συνεχώς με νέα features (όπως γίνεται και τώρα). Που είναι το κακό σε αυτό; Απλά δεν κατάλαβα γιατί στο iphone X το software παίζει παραπάνω ρόλο σε αντίθεση με τις άλλες συσκευές; Επειδή δεν έχει home button και έχει μικρότερα bezels;

 

 

Μα λεει THIS OBJECT όχι future phones ! Οτι δηλαδή ακόμα και σε ενα χρόνο, θα είναι ακόμα καλύτερο το συγκεκριμένο, δηλαδή συνέχεια θα εξελίσσεται και είναι future proof ! Γιατί βγάζει μακάκες όσους το έχουν πάρει ? Εγω πολύ θετικό το βλέπω αυτό.

 

 

συμφωνώ ο άνθρωπος αναφέρει ότι το iPhone X σε 12 μήνες θα εξελιχθεί και θα κάνει περισσότερα από ότι τώρα λόγω software.

Εγώ γιατί το εξέλαβα ακριβώς όπως ο @nikosgnr ;

 

Το/τα Software ούτως ή άλλως εξελίσσονται συνεχώς και εμπλουτίζουν με καινούργιες λειτουργίες όλες τις συσκευές (δηλ τα Hardware) που το/τα υποστηρίζουν.

 

Η παραπάνω όμως δήλωση αναφέρεται αποκλειστικά στο Object = iPh X = Hardware του iPh X και πως οι μελλοντικές αναβαθμίσεις του λογισμικού θα ξεδιπλώσουν πολύ περισσότερες δυνατότητες που ήδη διαθέτει σαν hardware, διότι οι παρούσες εκδόσεις του λειτουργικού αδυνατούν να το κάνουν.

 

Με πιο απλά Ελληνικά και σε ελεύθερη μετάφραση... "Κατασκευάσαμε μια τόσο εξελιγμένη ως hardware συσκευή, αλλά συγνώμη σαν την πουλήσαμε ευνουχισμένη, διότι δεν προλάβαμε ακόμη να φτιάξουμε το λειτουργικό που απελευθερώνει τις δυνατότητες της στο 100%, αλλά μην ανησυχείτε, θα γίνει και αυτό σε κανα χρόνο."

 

Είναι λοιπόν σαν να μας λέει....

 

In 12 months’ time, this object will be able to do things that it can’t now.... due to software limitations


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 10/11/2017 - 18:11

Big things have small beginnings

#3088   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2017 - 18:20

Ωραία. Σε ξανά χρόνο που θα βγει πιο καινούργια συσκευή τα ξανά λέμε..

#3089   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/11/2017 - 18:49

Εγώ γιατί το εξέλαβα ακριβώς όπως ο @nikosgnr ;

 

Το/τα Software ούτως ή άλλως εξελίσσονται συνεχώς και εμπλουτίζουν με καινούργιες λειτουργίες όλες τις συσκευές (δηλ τα Hardware) που το/τα υποστηρίζουν.

 

Η παραπάνω όμως δήλωση αναφέρεται αποκλειστικά στο Object = iPh X = Hardware του iPh X και πως οι μελλοντικές αναβαθμίσεις του λογισμικού θα ξεδιπλώσουν πολύ περισσότερες δυνατότητες που ήδη διαθέτει σαν hardware, διότι οι παρούσες εκδόσεις του λειτουργικού αδυνατούν να το κάνουν.

 

Με πιο απλά Ελληνικά και σε ελεύθερη μετάφραση... "Κατασκευάσαμε μια τόσο εξελιγμένη ως hardware συσκευή, αλλά συγνώμη σαν την πουλήσαμε ευνουχισμένη, διότι δεν προλάβαμε ακόμη να φτιάξουμε το λειτουργικό που απελευθερώνει τις δυνατότητες της στο 100%, αλλά μην ανησυχείτε, θα γίνει και αυτό σε κανα χρόνο."

 

Είναι λοιπόν σαν να μας λέει....

 

In 12 months’ time, this object will be able to do things that it can’t now.... due to software limitations

Ναι μόνο που αυτό συμβαίνει σε ότι έχει σχέση με τεχνολογία. Συνήθως το software είναι πίσω συγκριτικά με το hardware και κάνει catch up. Ο Ive λέει απλά το αυτονόητο. Απλά στα smartphones δεν υπήρχε αυτό το φαινόμενο γιατί είναι "νεαρή" κατηγορία, τα τελευταία 2 χρόνια έχει φτάσει στην ωρίμανση και το hardware δεν υπολείπεται του software.

Από εκεί και πέρα αλλιώς νομίζω ότι έπρεπε να εκλάβουμε την δήλωση. Ότι το iOS 11 περιορίζεται από την συμβατότητα με τα παλιότερα hardware, όπως το δικό μου 6αρι πχ, με αποτέλεσμα το Χ αναγκαστικά να το "κρατάει" πίσω.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 10/11/2017 - 18:50


#3090   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/11/2017 - 19:28

Μα λεει THIS OBJECT όχι future phones ! Οτι δηλαδή ακόμα και σε ενα χρόνο, θα είναι ακόμα καλύτερο το συγκεκριμένο, δηλαδή συνέχεια θα εξελίσσεται και είναι future proof ! Γιατί βγάζει μακάκες όσους το έχουν πάρει ? Εγω πολύ θετικό το βλέπω αυτό.

Μα στα λόγια μου έρχεσαι.

 

Το (Beta) X φέτος όπως αφήνει να εννοηθεί, θα εξελιχθεί σε κάτι καλύτερο του χρόνου.

 

Η δήλωση του Ive είναι άστοχη και φάουλ απέναντι σε όλους αυτούς που τα έχουν στάξει και ταυτόχρονα αληθινή.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/11/2017 - 20:00

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες