Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1426   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/08/2017 - 14:39

Ε 'ντάξ.. Όποιος είναι της λογικής "να έχω πάντα το τελευταίο", να αλλάζει κάθε χρόνο θα πονέσει περισσότερο.

Απο την άλλη και το συκώτι σου μας κάνει. Νέες επιλογές μέρα με τη μέρα. Σαν τα Leaks ένα πράγμα.. Welcome.

Spoiler

Δυστυχώς είμαι της λογικής ''να έχω πάντα το τελευταίο '' ......πάντως μπράβο τους που βάζουν και άλλες επιλογές


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1427   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/08/2017 - 14:49

Δυστυχώς είμαι της λογικής ''να έχω πάντα το τελευταίο '' ......πάντως μπράβο τους που βάζουν και άλλες επιλογές

Με έναν πόνο τότε..! :P


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1428   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/08/2017 - 16:39

Σαφώς και θα ήθελα να αγοράσω το 8 αλλά με τέτοια τιμή όχι ευχαριστώ. Από την άλλη χαίρομαι γιατί επιτέλους θα επενδύσω σε κάτι διαφορετικό.



#1429   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 25/08/2017 - 23:08

Εγώ πάντως πιστεύω θα καταφέρω να κρατήσω το 6s μου μέχρι τέλους, δηλαδή κάπου το μαρτη του 2020 να πάρω το iPhone που θα παρουσιαστεί τον προηγούμενο Σεπτέμβρη. Άλλαζα πάντα στην S σειρά κινητό, αλλά πλέον λέω να "εκμεταλλευτώ" το προτέρημα της apple που είναι η μακροχρόνια υποστήριξη όπως και για τη τσέπη μου να μην αγοράζω πλέον day 1, αλλά να περιμένω το -250€. Και με μια αλλαγή μπαταρίας σε λίγο καιρό θα είμαι complet


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1430   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 26/08/2017 - 00:24

Το πιο άσχημο από όλα θα είναι ότι πάλι κάτι θα κρατήσουν για του χρόνου, πάλι κάτι θα του λείπει ενώ θα μπορούσε να το έχει. Η δε τιμή του δεν θα δικαιολογεί "ελλείψεις" αλλά η έλλειψη σοβαρού ανταγωνισμού τους δίνει χώρο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1431   sealover

sealover

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/08/2017 - 09:47

Ακόμα ένα leak του πολυπόθητου....

 

93a2f509-aaac-404a-bbaa-30b6a9ab81cd-570



#1432   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/08/2017 - 16:16

Πάντως από άποψη μάρκετινγκ συνεχίζει να μη μου φαίνεται λογικό να βγάλει 7-7s-8 ταυτόχρονα...Θα σφαχτούν μεταξύ τους και γενικότερα δεν μπορώ να καταλάβω που σκέφτεται η apple ότι θα απευθύνεται η κάθε συσκευή...Εκτός και αν το 8 το βγάλει σε περιορισμένα κομμάτια για να το κάνει συλλεκτικό...Προφανώς η apple ξέρει καλύτερα από μένα τι κάνει αλλά εγώ δεν μπορώ να το κατανοήσω.

#1433   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2017 - 21:16

Εγώ πάντως πιστεύω θα καταφέρω να κρατήσω το 6s μου μέχρι τέλους, δηλαδή κάπου το μαρτη του 2020 να πάρω το iPhone που θα παρουσιαστεί τον προηγούμενο Σεπτέμβρη. Άλλαζα πάντα στην S σειρά κινητό, αλλά πλέον λέω να "εκμεταλλευτώ" το προτέρημα της apple που είναι η μακροχρόνια υποστήριξη όπως και για τη τσέπη μου να μην αγοράζω πλέον day 1, αλλά να περιμένω το -250€. Και με μια αλλαγή μπαταρίας σε λίγο καιρό θα είμαι complet


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το -250 € τι ακριβώς ειναι ;

Γιατί βλέπω οτι οι προσφορές στα 7 και 7+ ενόψει της έλευσης 7s, 7s+ και 8, ειναι μάξιμουμ 110 €.




Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 26/08/2017 - 21:17


#1434   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 26/08/2017 - 21:24

Το -250 € τι ακριβώς ειναι ;

Γιατί βλέπω οτι οι προσφορές στα 7 και 7+ ενόψει της έλευσης 7s, 7s+ και 8, ειναι μάξιμουμ 110 €.

4c942106aa3bf29e098fcb67579a0292.jpg




Sent from my iPad using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1435   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2017 - 21:28

Sent from my iPhone using Tapatalk



Α οκ, εννοείς τα σκρουτζομάγαζα γιατί εγώ μιλούσα για τα επίσημα, πλαίσιο, public κλπ.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1436   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 26/08/2017 - 23:30

Α οκ, εννοείς τα σκρουτζομάγαζα γιατί εγώ μιλούσα για τα επίσημα, πλαίσιο, public κλπ.


Sent from my iPad using Tapatalk


Ρε παιδιά τι σημαίνει επίσημα...μαγαζί το ένα μαγαζί και το άλλο...απόδειξη το ένα, απόδειξη και το άλλο...ηλεκτρονικό εμπόριο είναι δεν υπάρχουν διαφορές.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1437   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/08/2017 - 23:44

Ρε παιδιά τι σημαίνει επίσημα...μαγαζί το ένα μαγαζί και το άλλο...απόδειξη το ένα, απόδειξη και το άλλο...ηλεκτρονικό εμπόριο είναι δεν υπάρχουν διαφορές.


Sent from my iPad using Tapatalk


Δεν ξέρω τι γίνεται, πάντως τα "επίσημης" εισαγωγής να το πω, είχαν τιμή στο 7+ 128 gb τα 1070 ευρώ, οταν τα σκρουτζομαγαζα ήταν απο 200 έως 300 πλέον ευρώ χαμηλότερα.

Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται αν τα πράγματα δεν πάνε καλά και χρειαστείς την εγγυηση, αν εχεις αγορασει απο τα σκρουτζομαγαζα.


Και μόνο αυτό μια ανασφάλεια στην δημιουργεί.

Αν τα πράγματα ήταν τόσο απλά όσο τα περιγράφεις, τότε κανείς δεν θα είχε λόγο να ψωνίζει από πλαίσιο, public, istorm κλπ.




Sent from my iPhone using Tapatalk

#1438   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/08/2017 - 00:18

Δεν ξέρω τι γίνεται, πάντως τα "επίσημης" εισαγωγής να το πω, είχαν τιμή στο 7+ 128 gb τα 1070 ευρώ, οταν τα σκρουτζομαγαζα ήταν απο 200 έως 300 πλέον ευρώ χαμηλότερα.

Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται αν τα πράγματα δεν πάνε καλά και χρειαστείς την εγγυηση, αν εχεις αγορασει απο τα σκρουτζομαγαζα.


Και μόνο αυτό μια ανασφάλεια στην δημιουργεί.

Αν τα πράγματα ήταν τόσο απλά όσο τα περιγράφεις, τότε κανείς δεν θα είχε λόγο να ψωνίζει από πλαίσιο, public, istorm κλπ.



Την εγγύηση την δίνει η Apple, προσωπικά εχω αγοράσει iPhone iPad από USA πολλές φορές η εγγύηση ειναι για ένα έτος ανεξάρτητος καταστήματος Δεν την παρέχουν τα καταστήματα αλλά ο κατασκευαστής. Η διαφορά ειναι στο κέρδος και τα μεγαλύτερα λειτουργικά κόστη, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Το ίδιο προϊόν μπορείς να το αγοράσεις από κάποια άλλη χώρα, από όποιο κατάστημα θελήσεις, διαφορά ΔΕΝ υπαρχει καμία. Οταν οι εταιρίες στο κάνουν δώρο με συμβόλαια αλλάζει κάτι... Δεν υπαρχει διαφορά, όλα προϊόντα της Apple ειναι και όλα τα μαγαζιά ειναι πωλητές, για εμενα επιλέγεις την καλύτερη τιμή διότι το προϊόν ειναι το ίδιο. Οπότε σκρουτζομαγαζα, για εμένα δεν υπαρχει κανένας, μα κανένας λόγος να αγοράσεις τέτοια προϊόντα από πλαίσιο, public κλπ, όλοι μεταπωλητές ειναι χωρίς καμιά διαφορά.




Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: boxer, 27/08/2017 - 00:18


#1439   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/08/2017 - 00:18

Δεν ξέρω τι γίνεται, πάντως τα "επίσημης" εισαγωγής να το πω, είχαν τιμή στο 7+ 128 gb τα 1070 ευρώ, οταν τα σκρουτζομαγαζα ήταν απο 200 έως 300 πλέον ευρώ χαμηλότερα.

Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται αν τα πράγματα δεν πάνε καλά και χρειαστείς την εγγυηση, αν εχεις αγορασει απο τα σκρουτζομαγαζα.


Και μόνο αυτό μια ανασφάλεια στην δημιουργεί.

Αν τα πράγματα ήταν τόσο απλά όσο τα περιγράφεις, τότε κανείς δεν θα είχε λόγο να ψωνίζει από πλαίσιο, public, istorm κλπ.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποιος σου είπε ότι από τα σκρουτζομαγαζα δεν έχεις εγγύηση;; Αν δεν έχεις επιδότηση δεν υπάρχει λόγος να προβείς σε αγορά από τους επισήμους όπως λες. Καμία ανασφάλεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1440   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2017 - 00:25

@boxer, @giolnts


Εχω την εντύπωση, οτι τα επίσημης εισαγωγής στην Ελλάδα, έχουν 2 χρόνια εγγύηση.
Δεν είμαι σίγουρος, όμως.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες