Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έσπασε η οθόνη του Apple Watch!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/01/2017 - 14:17

Παιδιά εχω το series 1 με το νέο επεξεργαστή το πήρα 350 ευρώ! Εγω στο Ίντερνετ βρήκα αυτο, ειναι ολόκληρη η οθόνη; http://m.ebay.com/itm/192055547284 ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 02/01/2017 - 14:23

Όχι αυτό είναι το digitizer μόνο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/01/2017 - 14:27

Παιδιά εχω το series 1 με το νέο επεξεργαστή το πήρα 350 ευρώ! Εγω στο Ίντερνετ βρήκα αυτο, ειναι ολόκληρη η οθόνη; http://m.ebay.com/itm/192055547284 ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!!

Αυτό είναι μόνο το touch. Καλή τύχη σε αυτόν που θα θελήσει να ξεκολλήσει την οθόνη απο το digitizer  ;)



#19   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/01/2017 - 14:29

Και αυτο το ανταλλακτικό τοτε για ποιο πρόβλημα προτείνεται; γιατι αν δεν αλλάζει μεμονωμένα τζαμί γιατι δημιουργούν τέτοιου είδους ανταλλακτικά; συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλώς προσπαθώ να μην παραγγείλω κάτι λάθος!!!

#20   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 02/01/2017 - 14:29

Παιδιά εχω το series 1 με το νέο επεξεργαστή το πήρα 350 ευρώ! Εγω στο Ίντερνετ βρήκα αυτο, ειναι ολόκληρη η οθόνη; http://m.ebay.com/itm/192055547284 ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!!

Εσυ πρέπει να ψαξεις για αυτό
https://www.ifixit.c...zer/IF308-008-1



Sent from my iPhone using Tapatalk

#21   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 02/01/2017 - 14:30

Και αυτο το ανταλλακτικό τοτε για ποιο πρόβλημα προτείνεται; γιατι αν δεν αλλάζει μεμονωμένα τζαμί γιατι δημιουργούν τέτοιου είδους ανταλλακτικά; συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλώς προσπαθώ να μην παραγγείλω κάτι λάθος!!!

Ξέχασέ το το digitizer. Ακόμα και αν καταφέρεις να το αλλάξεις το αποτέλεσμα θα είναι άθλιο και θα λες καλύτερα το σπασμένο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#22   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/01/2017 - 15:33

Και αυτο το ανταλλακτικό τοτε για ποιο πρόβλημα προτείνεται; γιατι αν δεν αλλάζει μεμονωμένα τζαμί γιατι δημιουργούν τέτοιου είδους ανταλλακτικά; συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλώς προσπαθώ να μην παραγγείλω κάτι λάθος!!!

#23   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/01/2017 - 16:21

Και αυτο το ανταλλακτικό τοτε για ποιο πρόβλημα προτείνεται; γιατι αν δεν αλλάζει μεμονωμένα τζαμί γιατι δημιουργούν τέτοιου είδους ανταλλακτικά; συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλώς προσπαθώ να μην παραγγείλω κάτι λάθος!!!

Αυτήν την ερώτηση καλύτερα να την κάνεις σε αυτόν που το πουλάει.

 

Ωστόσο να ξέρεις πως μερικοί μπορεί να βρουν ξεχωριστά οθόνη και να τα κολλήσουν μαζί. Άλλοι μπορεί όντως να την ξεκολλήσουν (με αμφίβολα αποτελέσματα). Σε κάθε περίπτωση μην ψάχνεις να βρεις την άκρη μόνη σου χωρίς να ξέρεις. Και έχε υπόψιν σου πως ένας τεχνικός δεν σου προτείνει να αλλάξεις όλο το σετ επειδή θέλει να βγάλει περισσότερα. Συνήθως το αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο. Οπότε ρώτα πρώτα σε istorm, τεχνικούς κλπ και μετά ψάξε μόνη σου για τιμές και ανταλλακτικά.



#24   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/01/2017 - 17:04

Ευχαριστω παρα πολυ όλους σας για τις απαντήσεις σας, η βοήθεια σας ήταν πολύτιμη! Αύριο θα πάω στο istorm και ο θεός βοηθός..!!

#25   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/01/2017 - 12:29

Καλημέρα σας! Λοιπόν χτες πήγα στο istorm και μου είπαν πως Ρα Apple Watch δεν τα αναλαμβάνουν για επισκευή. Μπορούν να μου το αντικαταστήσουν με 285 ευρώ καινούριο (refurbished δεν υπάρχουν)! Εγώ το πήρα 350 το θεωρώ πολύ βαρύ να δώσω αλλά 285 για να πάρω το ίδιο!! Μάλλον θα αγοράσω την οθόνη ολόκληρη και θα παω να μου την αλλάξουν!! Φοβάμαι μήπως είναι δύσκολο και δεν πετύχει μόνο και τρέχω.. στο Ίντερνετ φαίνεται το ίδιο εύκολο με την αλλαγή οποιασδήποτε άλλης οθόνης αλλά πάλι.. δεν ξέρω!!!!

#26   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/01/2017 - 12:47

Καλημέρα σας! Λοιπόν χτες πήγα στο istorm και μου είπαν πως Ρα Apple Watch δεν τα αναλαμβάνουν για επισκευή. Μπορούν να μου το αντικαταστήσουν με 285 ευρώ καινούριο (refurbished δεν υπάρχουν)! Εγώ το πήρα 350 το θεωρώ πολύ βαρύ να δώσω αλλά 285 για να πάρω το ίδιο!! Μάλλον θα αγοράσω την οθόνη ολόκληρη και θα παω να μου την αλλάξουν!! Φοβάμαι μήπως είναι δύσκολο και δεν πετύχει μόνο και τρέχω.. στο Ίντερνετ φαίνεται το ίδιο εύκολο με την αλλαγή οποιασδήποτε άλλης οθόνης αλλά πάλι.. δεν ξέρω!!!!

παρε ολη την οθονη και βρες ενα καλο τεχνικο να στην αλλαξει και ξεμπερδεψες.

#27   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/01/2017 - 13:23

Αυτό ακριβώς που σκεφτόμουν!! Εάν ξέρει κάνεις κανέναν τέτοιο στη Θεσσαλονίκη ας το πει γιατί έχω έναν ο οποίος είναι δοκιμασμένος, έχει αλλάξει ο άνθρωπος πολλές φορές σπασμένες οθονες(όλη η οικογένεια εκεί πάει) αλλά μου είπε πως Apple Watch δεν έχει ξαναπιάσει για αλλαγή, αλλά θα το ψάξει στο Ίντερνετ και θα το προσπαθήσει!!!

#28   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2017 - 13:29

Μίλα και με τον matman είναι από αθήνα αλλά είναι καλός.



#29   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/01/2017 - 13:43

Αυτό ακριβώς που σκεφτόμουν!! Εάν ξέρει κάνεις κανέναν τέτοιο στη Θεσσαλονίκη ας το πει γιατί έχω έναν ο οποίος είναι δοκιμασμένος, έχει αλλάξει ο άνθρωπος πολλές φορές σπασμένες οθονες(όλη η οικογένεια εκεί πάει) αλλά μου είπε πως Apple Watch δεν έχει ξαναπιάσει για αλλαγή, αλλά θα το ψάξει στο Ίντερνετ και θα το προσπαθήσει!!!


Αφού έχεις άτομο που εμπιστεύεσαι τι το συζητάμε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#30   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/01/2017 - 20:34

Αφού έχεις άτομο που εμπιστεύεσαι τι το συζητάμε;
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι έχω άτομο αλλά αφού δεν το έχει ξανακάνει φοβάμαι μήπως δεν το καταφέρει. Ο άντρας μου ξέρει λίγο από αυτά μου λέει πως είναι το διο ακριβώς με την οθόνη του κινητού και πως είναι αυκολο απλώς δεν είναι σύνηθες.. εσείς τι λέτε;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες