Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1576   VAGGEF73

VAGGEF73

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2017 - 10:36

Εγω δεν εχω θεμα με το Navigon...μονο πολυ μεγαλη κατανάλωση μπαταριας!

θα το απεγκαταστησω και θα το ξανάβαλω. Να δω τι θα γίνει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1577   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/09/2017 - 10:56

Έχει παρατηρήσει κανεις αλλος αυτό το bug στο mail app; Είμαι με iPhone SE.

Ναι εγώ. Το έχω δει κατά καιρούς και στο iOS 10. Δεν είμαι σίγουρος αν ήταν στο Mail.app ή ίσως και αλλού.



#1578   dieccast

dieccast

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2017 - 10:56

Αν κάνεις upgrade στο 11 μεσα απο το iTunes, δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα, και κρατάς και ό,τι είχες πριν. Το OTA update μπορεί να είναι ελαφρώς επίφοβο, και clean install κανεις όταν εισαι JB.
Εγω για major updates (π.χ. απο iOS 9 σε 10 και μετα απο το 10 στο 11) χρησιμοποιώ το iTunes ενώ τα μικρα updates (π.χ. iOS 10.3.2 σε 10.3.3) τα κανω OTA και δεν είχα ποτέ προβλήματα.


Πολύ ωραία φίλε μου! Να σε ρωτήσω κάτι εγώ που πέρασα με Ota το 11 και έχω κάποια λαγκ σε 7αρι να επαναφορά μέσω iTunes για να ξαναπεράσω τα 11αρια υπάρχει περίπτωση να στρώσει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1579   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/09/2017 - 11:01

Καλημέρα. Πέρασα την 11 και το navigon Europe έγινε δύσχρηστο. Μη λειτουργικό. Ψάχνει το σήμα του δορυφόρου δεν το βρίσκει ξανά ψάχνει. Πρακτικά δεν λειτουργεί. Είχε γίνει αργό από την προηγούμενη αναβάθμιση και με την 11 τελείωσε. Συμβαίνει και σε κανένα άλλο χρήστη;;;;περιμένω συμβουλές.


Εμένα δουλεύει μια χαρά , iPhone 6s ios 11


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1580   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 21/09/2017 - 11:03

Το ολικά ανασχεδιασμένο App store του iOS 11 αποτελεί αναμφισβήτητα μία από τις μεγαλύτερες αλλαγές που έφερε το νέο λειτουργικό στους χρήστες iPhone, iPad και iPod touch (διαβάστε όλες τις αλλαγές, εδώ).

 

Διόλου περίεργο λοιπόν που η Apple ετοίμασε και δημοσίευσε μία σειρά από βίντεο για να επικοινωνήσει τα νέα στοιχεία του ηλεκτρονικού της καταστήματος και παράλληλα να προωθήσει αξιόλογα games/apps καθώς και κατηγορίες αυτών:

 


 

 

 

 

App Store - iOS 11

  • Ολοκαίνουργιο App Store, σχεδιασμένο να σας βοηθά να ανακαλύπτετε υπέροχες εφαρμογές και παιχνίδια κάθε μέρα
  • Νέα καρτέλα «Σήμερα» που σας βοηθά να ανακαλύπτετε νέες εφαρμογές και παιχνίδια με άρθρα, οδηγούς χρήσης και πολλά άλλα
  • Νέα καρτέλα «Παιχνίδια» για να βρίσκετε νέα παιχνίδια και να βλέπετε ποια είναι τα πιο δημοφιλή κορυφαία παιχνίδια
  • Ξεχωριστή καρτέλα «Εφαρμογές» με κορυφαίες επιλογές, ειδικούς πίνακες κατάταξης εφαρμογών και κατηγορίες εφαρμογών
  • Οι σελίδες εφαρμογών περιλαμβάνουν περισσότερες προεπισκοπήσεις βίντεο, ταμπέλες «Επιλογή των συντακτών», ευκολότερη πρόσβαση σε βαθμολογίες χρηστών, καθώς και πληροφορίες σχετικά με αγορές εντός εφαρμογών

Behind the Scenes...

#1581   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/09/2017 - 11:20

τραβηξα 2 δοκιμαστικα βιντεο των 10'' ενα με φορματ Υψηληαποδοση και ενα με Πιο συμβατη μορφη. το ενα εχει μεγεθος 31μβ και το δευτερο 30,7μβ.  δεν θα επρεπε το ενα να ειναι 40% πιο μικρο? και τα 2 τραβηγμενα με την μαμισια εφαρμογη και 1080p 60fps.

το εχει παρατηρισει κανεις?



#1582   VAGGEF73

VAGGEF73

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2017 - 11:31

Εμένα δουλεύει μια χαρά , iPhone 6s ios 11
Sent from my iPhone using Tapatalk

σου βρίσκει άμεσα την θέση;μέχρι και την αναβάθμιση του καλοκαιριού δούλευε υποδειγματικά. Ύστερα έδειχνε τον κέρσορα να κινείται frame to frame. Πολυ αργά. Και με την 11 τελείωσε ουσιαστικά. Δεν μπορώ να το δουλέψω.

#1583   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 21/09/2017 - 11:37

Πολύ ωραία φίλε μου! Να σε ρωτήσω κάτι εγώ που πέρασα με Ota το 11 και έχω κάποια λαγκ σε 7αρι να επαναφορά μέσω iTunes για να ξαναπεράσω τα 11αρια υπάρχει περίπτωση να στρώσει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κατα τη γνώμη μου δεν θα δεις πολλες έως καθόλου διαφορές. Μπορεις αν θελεις να περιμενεις 1-2 updated versions στο 11, (π.χ. 11.0.1 κλπ) κι αν και τοτε δεν δεις βελτιωση, βαζεις την 11.x που θα κυκλοφορει τοτε απο iTunes, ειτε επαναφεροντας backup ειτε με set up as new (αυτο το τελευταιο στην περιπτωση που ειναι χαλια τα πραγματα).



#1584   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2017 - 11:50

Κατα τη γνώμη μου δεν θα δεις πολλες έως καθόλου διαφορές. Μπορεις αν θελεις να περιμενεις 1-2 updated versions στο 11, (π.χ. 11.0.1 κλπ) κι αν και τοτε δεν δεις βελτιωση, βαζεις την 11.x που θα κυκλοφορει τοτε απο iTunes, ειτε επαναφεροντας backup ειτε με set up as new (αυτο το τελευταιο στην περιπτωση που ειναι χαλια τα πραγματα).

τωρα απλα κανει ενα restore και επαναφερει το τελευταιο backup του.Δεν χρειαζεται να περιμενει τιποτα. Αν και παλι βλεπει προβληματα τοτε η παει σε restore + set up as new η περιμενει την επιφοιτηση με τα updates.Κανονικα η συσκευη πρεπει να δουλευει "απροβληματιστα"



#1585   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 21/09/2017 - 12:02

Από τις υπηρεσίες τοποθεσίας τον καιρό τον έχω ανοιχτό στο πάντα αλλά το βελάκι δεν φεύγει ποτέ. Στο iOS 10 μετά από λίγο έφευγε. Ξέρουμε αν είναι bug; Αν το βάλω στο «κατά την χρηση την εφαρμογής» πρέπει να ανοίγω κάθε φορά την εφαρμογή για να κάνει ενημέρωση.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1586   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/09/2017 - 12:04

Νίκο same story σε air 2 έπειτα από 3φορες reboot και ανοιγοκλεινοντας το διακόπτη σκαλώνει στο updating.


On iPad Air 2


Έχεις και άλλες συσκευές?

Να ρωτήσω κάτι: Πολλοί αναφέρουν και κάνουν clean install θεωρώντας ότι είναι καλύτερα. Άλλοι πάλι θεωρούν ότι δεν έχει σημασία και απαιτείται μόνο όταν το κινητό είναι JB. Μπορούμε με κάποιο πιο εμπεριστατωμένο τρόπο/πηγή να μάθουμε με σιγουριά αν τελικά προσφέρει ή όχι κάτι παραπάνω το να το κάνει κάποιος clean install;


Το να επαναφέρεις Backup δεν επηρεάζει πουθενά.

Αυτό που λέμε είναι οι αναβαθμίσεις με Restore.

Καλημέρα. Πέρασα την 11 και το navigon Europe έγινε δύσχρηστο. Μη λειτουργικό. Ψάχνει το σήμα του δορυφόρου δεν το βρίσκει ξανά ψάχνει. Πρακτικά δεν λειτουργεί. Είχε γίνει αργό από την προηγούμενη αναβάθμιση και με την 11 τελείωσε. Συμβαίνει και σε κανένα άλλο χρήστη;;;;περιμένω συμβουλές.


Δες με επ. ρυθμ. δικτύου.

@nikosgnr Νίκο σε iphone 7 σε ios 10.2.1 παραμένουμε για πιθανότητα jb ή δεν έχει νόημα και περνάμε Ios 11; Ποιά η γνώμη σου;


Ο,τι είναι να βγεί θα είναι για τη 10.2.1, οπότε μείνε εκεί.

Γενικότερα δεν είναι ακόμα για μετάβαση στο iOS 11.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1587   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/09/2017 - 12:06

Έχεις και άλλες συσκευές?


Το να επαναφέρεις Backup δεν επηρεάζει πουθενά.

Αυτό που λέμε είναι οι αναβαθμίσεις με Restore.


Δες με επ. ρυθμ. δικτύου.


Ο,τι είναι να βγεί θα είναι για τη 10.2.1, οπότε μείνε εκεί.

Γενικότερα δεν είναι ακόμα για μετάβαση στο iOS 11.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition

Νίκο έχω ένα 5αρι που το θέλω για τη δουλειά (σκόνες κλπ), το 7αρι και ένα air 2.


On iPad Air 2

#1588   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2017 - 12:07

Καλημέρα σε όλους!

 

Έβαλα και εγώ (με DFU και set up as new) το IOS11 σε iphone, ipad και watch s2.

 

Μια χαρά όλα, ελάχιστο lag, λίγο stuttering αλλά αρκετά θεματάκια λυμμένα όπως το fetch που δεν λειτουργούσε στο icloud και η οθόνη που παρέμενε ανοικτή μετά από κλήση μέσω lockscreen (από αναπάντητη).

 

Έχω όμως ένα μικρό πρόβλημα: ενώ στο iPad και στο Watch βλέπω κανονικά τις playlist από το Apple Music και το iCloud Music library, στο iPhone δεν μου τις εμφανίζει! Δοκίμασα enable/disable το Apple Music και το iCloud Music library αλλά τίποτα!

 

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Αν κάποιος αντιμετωπίζει το παραπάνω πρόβλημα, λύνεται με τον εξής τρόπο:

Πάμε σε κάποια άλλη συσκευή ή στο iTunes και προσθέτουμε ένα τραγούδι στην library.

Με το που θα γίνει αυτό, και το τραγούδι αυτό αλλά και όλες οι playlists θα εμφανιστούν κανονικά στο iPhone!

 

Κοινώς το Music app στο iPhone δεν γουστάρει libraries που έχουν μόνο playlists, τι να πω...

Α ρε Apple!

:/



#1589   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/09/2017 - 12:13

Από τις υπηρεσίες τοποθεσίας τον καιρό τον έχω ανοιχτό στο πάντα αλλά το βελάκι δεν φεύγει ποτέ. Στο iOS 10 μετά από λίγο έφευγε. Ξέρουμε αν είναι bug; Αν το βάλω στο «κατά την χρηση την εφαρμογής» πρέπει να ανοίγω κάθε φορά την εφαρμογή για να κάνει ενημέρωση.



Sent from my iPhone using Tapatalk


Μπές στην εφαρμογή και αστο να συγχρονίσει.

Νίκο έχω ένα 5αρι που το θέλω για τη δουλειά (σκόνες κλπ), το 7αρι και ένα air 2.


On iPad Air 2


Δες αν απεν/ποιήσεις εκεί το Library.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1590   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/09/2017 - 12:18

Μπές στην εφαρμογή και αστο να συγχρονίσει.


Δες αν απεν/ποιήσεις εκεί το Library.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition

Ενεργοποιημένο είναι Νίκο και στο 5αρι. Στο 7 τις πέρασε αλλά στις μισές δεν γράφει την τοποθεσια, ένα το μεταξύ κάνοντας swipe up στη φωτό εμφανίζει το μέρος στο οποίο τραβήχτηκε. Τίτλο τοποθεσίας όμως όχι. Και στο iPad έχει κολλήσει στο updating. Λες να κάνω και στα 2ρεστορε και να επαναφέρω backup;


On iPad Air 2

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες