Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλημέρα :)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iliemp

iliemp

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2018 - 09:31

Καλημέρα στην παρέα.

Είμαι κάτοχος ενός Samsung S8 (ναι τόλμησα να μπω στο φόρουμ σας χαχα) και θέλω να αγοράσω και ένα iphone 6s απλά για την εμπειρία και για να δω φυσικά αν μου ταιριάζει περισσότερο το iOS.

Πιστεύετε αξίζει το 2018??? Το βρήκα πολύ οικονομικά γιατί έχει 2 προβληματάκια που προσωπικά δεν με ενοχλούν αλλά περιμένω την γνώμη σας και θα τα πούμε παρακάτω.

Ευχαριστώ  :D


Τελευταία επεξεργασία από: iliemp, 04/09/2018 - 09:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/09/2018 - 10:05

Καλημέρα φίλε μου, προσωπικά είμαι των iPhone, αλλά νομίζω ότι από το S8 θα δυσκολευτείς να δεις τα θετικά, ξεκινώντας από την οθόνη. Εγώ δεν μπορώ να πάω σε Android, αλλά εσυ από ένα εξαιρετικό κινητό, θα δεις την απέναντι πλευρά σε ένα κινητό τριετίας. Εξήγησε μας και τα προβληματάκια να είμαστε πιο συγκεκριμένοι.


Sent from my iPad using Tapatalk

#3   iliemp

iliemp

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2018 - 10:13

Καλημέρα φίλε μου, προσωπικά είμαι των iPhone, αλλά νομίζω ότι από το S8 θα δυσκολευτείς να δεις τα θετικά, ξεκινώντας από την οθόνη. Εγώ δεν μπορώ να πάω σε Android, αλλά εσυ από ένα εξαιρετικό κινητό, θα δεις την απέναντι πλευρά σε ένα κινητό τριετίας. Εξήγησε μας και τα προβληματάκια να είμαστε πιο συγκεκριμένοι.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση :)

Ίσως δεν το έθεσα σωστά.

Δεν θα δώσω το S8 για να πάρω το 6s γιατί αυτό θα ήταν άδικο και για εμένα αλλα και για την σύγκριση που θα είχα μεταξύ Samsung και iphone.

Αν το έδινα για iphone θα έπαιρνα το 8.

Απλά επειδή μου έχει κολλήσει στο μυαλό να μάθω και το iOS και βρήκα αυτό το κινητό που έχω διαβάσει ότι ήταν απο τα καλά iphone που έχουν βγει, σκέφτηκα να το έχω για δεύτερη συσκευή και να το μάθω σιγά σιγά.

 

Τα θέματα που έχει είναι τα εξής -και θέλω να μου πείτε περίπου τι ποσό θα χρειαστεί για να τα αντιμετωπίσω όταν και αν θελήσω αργότερα, γιατί προς το παρόν δεν με πειράζουν καθόλου-.

 

Το πρώτο είναι το wifi.

Έχει χαλάσει και δεν μπαίνει παρά μόνο σε δεδομένα.

Με αποτέλεσμα λόγο του wifi να κάνει 1 επανεκκίνηση μόνο του μία φορά την ημέρα.

Δεν με απασχολεί αυτό αφού στην αρχή θα μου φαίνεται τόσο διαφορετικό απο αυτά που ξέρω που θα το έχω απλά για να μάθω την φιλοσοφία του λογισμικού.

Το δεύτερο που έχει είναι ότι μετά την αναβάθμιση δεν δουλέυει το δακτυλικό αποτύπωμα -κάτι που δεν με νοιάζει καθόλου , ειδικά που μπορεί με κάποια επόμενη αναβάθμιση να διορθωθεί αυτό-

Απλά το βρήκα 100 ευρώ κάτω από οτι τα πουλάνε συνήθως και προσωπικά το θεωρώ ευκαιρία.

 

Ίσως κάποια στιγμή θελήσω να φτιάξω το wifi μόνο..


Τελευταία επεξεργασία από: iliemp, 04/09/2018 - 10:14


#4   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/09/2018 - 10:18

Καλημέρα και πάλι φίλε μου, το κατάλαβα ότι ήθελες δεύτερη συσκευή το iPhone, αλλά με βάση τα «προβληματάκια» Που αναφέρεις, έχω την αίσθηση ότι στο συγκεκριμένο που θέλεις να αγοράσεις έγινε αλλαγή οθόνης, με πιθανότητα να ήταν χασάπης αυτός που την άλλαξε. Θεωρώ ότι δεν θα έχεις την πραγματική εμπειρία χρήσης, γιατί μάλλον έβαλε after market οθόνη, που σχεδόν ποτέ δεν έχει την ίδια αίσθηση και την ίδια απόκριση από την πραγματική. Δεν ξέρω για για την τιμή που θα το αγοράσεις, ίσως να το έψαχνα λίγο παραπάνω για να πάρω συσκευή πλήρως λειτουργική.


Sent from my iPad using Tapatalk

#5   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/09/2018 - 10:22

Αυτής της άποψης είμαι και εγώ.

Μακρυά από πειραγμένα τηλέφωνα.
Πάρε iPhone αν θες παλιό αλλά να μην έχει υποστεί επισκευή εκτός αντιπροσωπείας ή εξουσιοδοτημένων.

Έτσι εξασφαλίζεις την υγεία της συσκευής σου για πολλά χρόνια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#6   iliemp

iliemp

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2018 - 10:28

Ο συγκεκριμένος μου είπε ότι το πήγε πριν απο 1 μήνα σε εξουσιοδοτημένο service και έκανε και αλλαγή μπαταρίας και έχει και πολλές θετικές κριτικές.

Δεν ξέρω με βάλατε σε σκέψεις... 130 το βρήκα και επειδή έχω αρκετά έξοδα που τρέχουν σκέφτηκα ή τώρα ή ποτέ.

Αλλιώς είχα βρει και εξαιρετικές συσκευές στα 220 αλλα τώρα έχει προτεραιότητα το δίπλωμα :P



#7   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/09/2018 - 10:47

Για να μη δουλεύει το touch ID, κάποιο λάκκο έχει φάβα. Μπορεί να μην ήταν εξουσιοδοτημένο, αλλά να ήταν «εξουσιοδοτημένο». Μάλλον καταλαβαίνεις τι θέλω να γράψω. Για μένα μακριά από το συγκεκριμένο τηλέφωνο, έστω και για να κρίνεις την εμπειρία χρήσης.


Sent from my iPad using Tapatalk

#8   iliemp

iliemp

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/09/2018 - 11:28

Πάντως ρώτησα πάλι για την οθόνη και μου είπε ότι έχει την δικιά του απο το εργοστάσιο και ότι είναι συνηθισμένο πρόβλημα αυτό μετά την αναβάθμιση και να συναντηθούμε να το δώ κι όλας ότι όλα είναι άψογα (εκτός απο τα 2 προβληματάκια) και αν θέλω να το πάρω.

Δεν με αναγκάζει και κανείς χαχα!!

Θα το σκεφτώ γιατί η τιμή είναι τέλεια.

 

Έψαξα και στο ιντερνετ και βλέπω ότι κι άλλοι είχαν αυτό το θέμα και υπάρχει λύση

 

https://www.imyfone....id-not-working/

 

https://www.google.g...chrome&ie=UTF-8


Τελευταία επεξεργασία από: iliemp, 04/09/2018 - 11:31


#9   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 09/03/2020 - 22:40

Καλησπέρα, έστω και με μια μικρή καθυστέρηση 2 χρόνων :ρ


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες