Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Block Soccer: Block to Goal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/03/2021 - 22:14

Καλησπέρα σας,

 

μετά από πολλές τρικυμίες η έκδοση 1.5 είναι γεγονός, με δύο σημαντικές αλλαγές:

  • Διαδικτυακό παιχνίδι
  • Διόρθωθηκε ένα πρόβλημα στον αλγόριθμο που έλεγχε αν η μπάλα έχει χτυπήσει πάνω σε τοίχο

Περιμένω τις παρατηρήσεις σας



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/04/2021 - 22:53

Καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η έκδοση 1.6 είναι διαθέσιμη, με τις εξής αλλαγές:

  • Δυνατότητα να ορίσεις μια χρονοκαθυστέρηση για την κίνηση του παίκτη. Διαθέσιμες τιμές:
    • Απενεργοποιημένη (προεπιλεγμένο)
    • Αργή
    • Ϊση με την χρονοκαθυστέρηση του υπολογιστή
    • Γρήγορη
  • Διορθώθηκε η θέση του ονόματος δίπλα στα τέρματα. Το όνομα του υπολογιστή εμφανίζεται στο τέρμα που είναι στο πάνω μέρος της οθόνης
  • Μικρές διορθώσεις στον κώδικα που ελέγχει τη σύγκρουση

Μπορείτε να κερδίσετε τον υπολογιστή στην ακόλουθη ρύθμιση:

 

Περιμένω τις παρατηρήσεις σας

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 26/04/2021 - 22:57


#33   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/04/2021 - 22:12

Η έκδοση είναι η 1.7, και όχι η 1.6



#34   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/04/2021 - 02:38

Μπράβο! ευχαριστούμε. Δε ξέρω πως το έχεις δουλέψει. Μου θύμισε λίγο το pong ως προς το gameplay. Θα σου πρότεινα να δεις τρόπους να το εμπλουτίσεις με στρατηγικές. Δεν έχω ασχοληθεί αλλά αυτός ο τύπος είχε ανεβάσει πως χρησιμοποιήσε τακτικές να κάνει train το CPU σα να λέμε (έχει στο github). Code Bullet Projects (thebigcb.com)

 

- Θα μπορούσα να προτείνω από κουίζ-αναπαράσταση ιστορικών φάσεων προκειμένου να αντιδράσει o CPU αντίστοιχα και να μπει γκολ

- Starting point με ενεργούς παίκτες σε σημεία και μετά έλεγχο όπως είναι τώρα

- Κάποιες παραμέτρους όπως καιρικές συνθήκες που μπορούν να "φιλτράρουν" την μπάλα με απρόβλεπτη για το χρήστη αρχική και ταχύτητα πορείας

- Διπλή διάταξη με δύο αντίχειρες και ενεργούς παίκτες

- Τερμάτισέ το, άλλαξε λίγο τους κανόνες/ανατομία και κάνε το σαν το σκάκι του star trek Three-dimensional chess - Wikipedia

 

Ελπίζω να μη παρεξηγηθούν οι προτάσεις μου



#35   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/10/2021 - 20:51

Μπράβο! ευχαριστούμε. Δε ξέρω πως το έχεις δουλέψει. Μου θύμισε λίγο το pong ως προς το gameplay. Θα σου πρότεινα να δεις τρόπους να το εμπλουτίσεις με στρατηγικές. Δεν έχω ασχοληθεί αλλά αυτός ο τύπος είχε ανεβάσει πως χρησιμοποιήσε τακτικές να κάνει train το CPU σα να λέμε (έχει στο github). Code Bullet Projects (thebigcb.com)

 

- Θα μπορούσα να προτείνω από κουίζ-αναπαράσταση ιστορικών φάσεων προκειμένου να αντιδράσει o CPU αντίστοιχα και να μπει γκολ

- Starting point με ενεργούς παίκτες σε σημεία και μετά έλεγχο όπως είναι τώρα

- Κάποιες παραμέτρους όπως καιρικές συνθήκες που μπορούν να "φιλτράρουν" την μπάλα με απρόβλεπτη για το χρήστη αρχική και ταχύτητα πορείας

- Διπλή διάταξη με δύο αντίχειρες και ενεργούς παίκτες

- Τερμάτισέ το, άλλαξε λίγο τους κανόνες/ανατομία και κάνε το σαν το σκάκι του star trek Three-dimensional chess - Wikipedia

 

Ελπίζω να μη παρεξηγηθούν οι προτάσεις μου

Καμία πρόταση δεν παρεξηγηθήκε, αν και έχω μερικές απορίες.

Σκέφτομαι και εγώ να βάλω τον καιρό, αλλά νομίζω ότι αυτό θα το κάνει ακόμη πιο δύσκολο από ότι είναι τώρα.

Αυτό θα γίνει στην επόμενη έκδοση είναι Βαθμολογία, Στατιστικά και Leaderboard



#36   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/10/2021 - 20:58

Καλησπέρα σας,

 

η έκδοση 1.8 είναι διαθέσιμη στο AppStore. Σε αυτή την έκδοση προστέθηκε η οθόνη με τις βαθμολογίες (Leaderboard). Οι πόντοι που κερδίζετε (ή χάνετε) σε ένα παιχνίδι υπολογίζονται με σχετικά πολύπλοκο αλγόριθμο. Μπορείτε να μάθετε σχετικά με αυτό στη σελίδα της εφαρμογής

 

Σας ευχαριστώ



#37   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/12/2021 - 15:09

Καλησπέρα σας,

 

η έκδοση 2.0 είναι διαθέσιμη στο AppStore. Αυτή η έκδοση έχει σημαντικές αλλαγές στο διαδικτυακό παιχνίδι. Συγκεκριμένα, επιτρέπετε σε ένα χρήστη να βάλει προσωρινά την εφαρμογή στο υπόβαθρο. Όταν γίνει αυτό, ο άλλος παίκτη θα δει μια οθόνη με αντίστροφη μέτρηση. Όταν τελειώσει αυτή η μέτρηση, το παιχνίδι τερματίζει, και ο παίκτης που έβαλε την εφαρμογή στο υπόβαθρο χάνει το παιχνίδι.

 

Σας ευχαριστώ



#38   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/02/2023 - 20:51

Καλησπέρα σας,

 

η έκδοση 2.4 είναι διαθέσιμη στο AppStore. Σε αυτή την έκδοση προστέθηκαν οι καιρικές συνθήκες. Μπορείτε να επιλέξετε αν θα έχει λιακάδα, θα βρέχει, θα χιονίζει ή θα φυσάει. Στην περίπτωση του αέρα, επιλέγετε και την κατεύθυνση του αέρα. Τέλος, μπορείτε να αλλάξετε τις καιρικές συνθήκες κατά την διάρκεια ενός αγώνα.

 

Σας ευχαριστώ



#39   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/09/2023 - 13:44

Καλησπέρα σας η έκδοση 3.0 είναι γεγονός. Σε αυτή την έκδοση προσθέσαμε το δωμάτιο των Challenges. Υπάρχουν 3 επίπεδα δυσκολίας, με το τελευταίο να έχει μερικές εκπλήξεις.

 

Καλό παιχνίδι






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες