Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θήκη στο Apple Watch - αξίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Olja

Olja

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/04/2021 - 16:52

Πρόσφατα αγόρασα ένα Apple Watch SE και είδα ότι στις πρώτες κιόλας ημέρες χρήσης είχα καταφέρει να κάνω δύο μικρές γρατζουνιές στην οθόνη. Επειδή είμαι μανιώδης με την προστασία των συσκευών μου (και εξαιρετικά ατσούμπαλη επίσης) έβαλα ένα Skinomi film protector και την Thin Fit της Spigen. Από τότε πρέπει να βγάζω και να ξαναβάζω τη θήκη περίπου δύο φορές την ημέρα γιατί το μετανιώνω. Τη μία σκέφτομαι ότι είναι απλώς ένα ρολόι και ότι πρέπει να είμαι τρελή που του φοράω θήκη κι από την άλλη φαντάζομαι το εγκεφαλικό που θα πάθω αν το χτυπήσω ή αν σπάσει η οθόνη. 

Δεδομένου ότι τη μεμβράνη δεν σκοπεύω να την αφαιρέσω, πιστεύετε ότι η θήκη είναι χρήσιμη; Επειδή είναι η πρώτη φορά που αγοράζω τέτοιο ρολόι, ήθελα να ρωτήσω αν σε βάθος χρόνου είναι ανθεκτικό το αλουμίνιο σε περίπτωση χτυπήματος ή η οθόνη σε περίπτωση πτώσης.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/04/2021 - 16:59

Έχω αρκετές λουρακια για το ρολόι δύο απ’ αυτές είναι η Thin Fit της Spigen, Μαύρο και Χακί, μια χαρά λουριά με θήκη είναι

#3   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 09/04/2021 - 18:03

παρε 2-3 tpu screen protector και εισαι σουπερ



#4   apostkourtis

apostkourtis

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2021 - 22:30

Αυτα σκεφτομουν και εγω πριν απο ενα μηνα. Πηρα λοιπον της rhinoshield απο amazon Γερμανιας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.



#5   WildRose

WildRose

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 16/06/2021 - 10:02

από τον Απρίλιο που το έχω δεν έχει πάθει τίποτα, βέβαια το προσέχω πάρα πολύ. Επειδη όμως είπες πως έχει ήδη 2 γρατσουνιές, τότε καλό είναι να βάλεις μια θήκη. Μετά από 1-2 χρόνια που θα έχει φύγει η "καινουργίλα" βγάλε το :P






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες