Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με viber


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/05/2021 - 21:25

Καλησπέρα, χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη.
Έχω πρόβλημα με το viber. Όταν κάνω/κάνουνε είτε κλήση είτε βιντεοκλήση δεν τους ακούω ούτε με ακούνε.
Μέσα στις ρυθμίσεις έχω δώσει πρόσβαση στο μικρόφωνο και στην κάμερα. Στην βιντεοκλήση έχω εικόνα αλλά όχι ήχο.
Έσβησα την εφαρμογή και την ξανακατεβασα άλλα τίποτα.
Βρίσκομαι σε iOS 14.5

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/07/2021 - 10:10

Καλημέρα παιδιά.

Είχα ένα iphone7 στο οποίο είχα εγκατεστημένο κανονικά το viber. To ίδιο viber με το ίδιο account το έχω εγκαταστήσει και σε ένα tablet ANDROID.

 

Πριν μερικές ημέρες αγόρασα ένα καινούριο iph12 και αυτό που έκανα είναι να δημιουργήσω ένα αντίγραφο ασφαλείας από το παλιό iphone προκειμένου να το εγκαταστήσω στο νέο iphone. Όλα δούλεψαν μια χαρά εκτός από το viber στο οποίο αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα:

 

Όσες φωτογραφίες είχαν σταλεί σε παλιότερες συνομιλίες είναι όλες θολές δυσδιάκριτες και όταν πατάω πάνω σε μια φωτογραφία μου βγάζει μήνυμα ότι το αρχείο δεν υπάρχει. Οι παλιές συνομιλίες εμφανίζονται κανονικά στο νέο iphone. Επίσης στο νέο iphone μπορώ να λάβω κανονικά φωτογραφίες και μηνύματα μέσω viber. Το πρόβλημα μου είναι με τις φωτογραφίες που είχα λάβει σε παλιότερες συνομιλίες στο παλιό iphone ότι δεν είναι είναι εφικτό να τις δω στο iph12 ενώ στο tablet εμφανίζονται κανονικά.

Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατασταση του viber αλλά το πρόβλημα παραμείνει.

 

Μπορείς κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ παιδιά

Φίλιππος



#3   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/07/2021 - 17:43

Καλημέρα παιδιά.

Είχα ένα iphone7 στο οποίο είχα εγκατεστημένο κανονικά το viber. To ίδιο viber με το ίδιο account το έχω εγκαταστήσει και σε ένα tablet ANDROID.

 

Πριν μερικές ημέρες αγόρασα ένα καινούριο iph12 και αυτό που έκανα είναι να δημιουργήσω ένα αντίγραφο ασφαλείας από το παλιό iphone προκειμένου να το εγκαταστήσω στο νέο iphone. Όλα δούλεψαν μια χαρά εκτός από το viber στο οποίο αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα:

 

Όσες φωτογραφίες είχαν σταλεί σε παλιότερες συνομιλίες είναι όλες θολές δυσδιάκριτες και όταν πατάω πάνω σε μια φωτογραφία μου βγάζει μήνυμα ότι το αρχείο δεν υπάρχει. Οι παλιές συνομιλίες εμφανίζονται κανονικά στο νέο iphone. Επίσης στο νέο iphone μπορώ να λάβω κανονικά φωτογραφίες και μηνύματα μέσω viber. Το πρόβλημα μου είναι με τις φωτογραφίες που είχα λάβει σε παλιότερες συνομιλίες στο παλιό iphone ότι δεν είναι είναι εφικτό να τις δω στο iph12 ενώ στο tablet εμφανίζονται κανονικά.

Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατασταση του viber αλλά το πρόβλημα παραμείνει.

 

Μπορείς κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ παιδιά

Φίλιππος

Καλησπέρα

Μήπως έχεις κάποιος κάποια ιδέα στο τι μπορεί να συμβαίνει?



#4   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/07/2021 - 08:24

Πιθανότατα στο back up, δεν είχες τικάρει την επιλογή να παίρνει back up και τα media. Αν το είχες κάνει και παρόλα αυτά δεν τα φέρνει, άγνωσται αι βουλαί



#5   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 28/07/2021 - 20:19

Σε μένα συμβαίνει το εξής. Αν σβήσω τις δικές μου φωτογραφίες από το κινητό που είχα στείλει και στο viber τότε σε επαναφορά backup δε τις βγάζει. Εμφανίζει μόνο όσες μου έχουν στείλει. Λογικά πλέον που υποστηρίζει cloud backup σε επαναφορά θα είναι εντάξει. Θα τρώει και πολύ χώρο στο cloud επίσης

#6   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/07/2021 - 22:00

Πιθανότατα στο back up, δεν είχες τικάρει την επιλογή να παίρνει back up και τα media. Αν το είχες κάνει και παρόλα αυτά δεν τα φέρνει, άγνωσται αι βουλαί

Το back up το πήρα ενσύρματα μέσω itunes. Δεν είδα κάπου επιλογή για media



#7   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/07/2021 - 07:49

Αν δεν απατώμαι είναι στα settings του viber, μέσα στο app.



#8   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 29/07/2021 - 08:19

Και εγώ που έχω ενεργό το media, μετά από restore πολλές δεν εμφανίζονται.

#9   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2021 - 01:11

Καλημερα

ξερει κάποιος πως μπορεί να «ελαφρύνει» η εφαρμογή Viber

Εχει φτάσει τα 10 go και συνεχίζει…

αν την διαγράψω και την περάσω πάλι λέει θα ανακτηθούν δεδομένα κτλ οποτε φαντάζομαι πάλι θα επανέλθουν τα go …

Εχω ρυθμίσει να μην αποθηκεύονται οι φωτογραφίες που μου στέλνουν αλλά από ότι έχω καταλάβει μένουν στην εφαρμογή 

καμια ιδέα; 



#10   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/08/2021 - 08:32


Εχω ρυθμίσει να μην αποθηκεύονται οι φωτογραφίες που μου στέλνουν αλλά από ότι έχω καταλάβει μένουν στην εφαρμογή 

 

Πιθανότατα ναι. Σε Android αν σβήσεις μία φωτο από την Gallery, δεν μπορεις να την ανοιξεις μετά ξανά μέσα από την εφαρμογή, ενώ στο iOS γίνεται. Και μενα με ενδιαφέρει αυτό.


Τελευταία επεξεργασία από: due, 03/08/2021 - 08:32


#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/08/2021 - 11:56

Καλημερα

ξερει κάποιος πως μπορεί να «ελαφρύνει» η εφαρμογή Viber

Εχει φτάσει τα 10 go και συνεχίζει…

αν την διαγράψω και την περάσω πάλι λέει θα ανακτηθούν δεδομένα κτλ οποτε φαντάζομαι πάλι θα επανέλθουν τα go …

Εχω ρυθμίσει να μην αποθηκεύονται οι φωτογραφίες που μου στέλνουν αλλά από ότι έχω καταλάβει μένουν στην εφαρμογή 

καμια ιδέα; 

Tη διαγράφεις και τη περνάς ξανά να καθαρίσει η Cache.

 

Προυπόθεση βέβαια να μην έχεις επιλέξει να συμπεριλαμβάνονται φωτ/φίες και βίντεο.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 03/08/2021 - 11:56

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες