Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.0.1 to be released today


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
221 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 09:43

Σωστά. και είναι αργό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2010 - 09:43

Είπα εγώ το αντίθετο :P ?

#168   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 09:44

Όχι απλά το επισημαίνω φίλε μου.

#169   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 09:53

Κοίτα Αντικειμενικά είναι ελάχιστα πιο βαρύ από το 3 αλλά αν σ'αρεσει κ σου δίνει αυτή την εντύπωση ακόμα καλύτερα.

τα ίδια τηλ.έχουμε εξαλου :)

Οι φάκελοι βοηθάνε στην γρηγοράδα των Screens.

#170   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 10:06

Σε j/b υπάρχει σε non δεν υπάρχει τουλάχιστον ακόμα,μπορείς να παίξεις μόνο με το Όνομα.

#171   Panagreco

Panagreco

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 10:13

Εγώ απο την άλλη είχα και συνεχίζω να έχω το πρόβλημα με τα συνεχόμενα reboots μετά την αναβάθμιση αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το πρόβλημα που λέτε να υπάρχει όταν το κρατάμε. Φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι απο εμάς έχουν βάλει κάποιο κάλυμα ή θήκη στο πολύτιμο κινιτό μας. Θα πρέπει να τα πετάξουμε τώρα και να τα έχουμε γυμνά?

#172   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 10:17

Εγώ απο την άλλη είχα και συνεχίζω να έχω το πρόβλημα με τα συνεχόμενα reboots μετά την αναβάθμιση αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το πρόβλημα που λέτε να υπάρχει όταν το κρατάμε. Φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι απο εμάς έχουν βάλει κάποιο κάλυμα ή θήκη στο πολύτιμο κινιτό μας. Θα πρέπει να τα πετάξουμε τώρα και να τα έχουμε γυμνά?

Το αναλύει ένα παιδί πιο πάνω αυτό. όσο πιο πλούσιο σε νερό είναι το ενδεχόμενο κάλυμμα τόσο πιο πολύ απορρόφα τα ραδιοκύματα τώρα οι θήκες όχι δεν είναι πλούσιες σε ύδωρ ! κρατήστε τις.

#173   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/07/2010 - 10:58

Το αναλύει ένα παιδί πιο πάνω αυτό. όσο πιο πλούσιο σε νερό είναι το ενδεχόμενο κάλυμμα τόσο πιο πολύ απορρόφα τα ραδιοκύματα τώρα οι θήκες όχι δεν είναι πλούσιες σε ύδωρ ! κρατήστε τις.

Μαζί με το iPhone 4 δίνετε δώρο και ένα ενυδρείο για την ενίσχυση του σήματος :D

#174   maninas

maninas

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2010 - 11:10

οντος ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΩ στους admin μας που ειναι αξιοποιστοι και παντα προσπαθουν για την αξιοπηστια και την εγκυροτητα του foroum μας!!καθως και για την ενημερωση μας..!!


freakin pets.. -.-

#175   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/07/2010 - 12:58

Με την αναβάθμιση, οι μπάρες σήματος έγιναν πιο "παχιές" (δε ξέρω πώς να το πω αυτό)
Ποιος ο λόγος;

#176   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/07/2010 - 12:59

Αυτη ηταν και η μονη αλλαγη σε σχεση με την iOS 4.0 φιλε μου.Απλα ετσι δειχνει καλυτερα το ποσο σημα εχει κανονικα το κινητο.

#177   kosmasreth

kosmasreth

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:kosmreth

Δημοσίευση 16/07/2010 - 13:39

pari πες μου σε παρακαλω j/b για 4 οσ ποτε θα βγει τελικα χερουμε?gia 3gs

#178   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/07/2010 - 13:40

pari πες μου σε παρακαλω j/b για 4 οσ ποτε θα βγει τελικα χερουμε?gia 3gs


Όταν υπάρχει ανακοίνωση θα το μάθεις από την κεντρική σελίδα του site και το φορουμ :)
Ας ελπίσουμε όμως ότι δεν θα αργήσει

#179   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 16/07/2010 - 13:53

τα αλλα κινητα εχουν την κεραια στο πανω μερος του τηλεφωνου που κανονικα δεν το πιανουμε οταν μιλαμε
τα iphone εχουν την κεραια κατω εκει οπου ολοι πιανουν το τηλεφωνο
γιαυτο τα iphone εχουν πτωση σηματος, κλησεων, ταχυτητας και διακοπες στην ομιλια


Just about every cell phone in current production has the antenna located at the bottom. This insures that the radiating portion of the antenna is furthest from the head. Apple was not the first to locate the antenna on the bottom, and certainly won't be the last. The problem is that humans have their hands below their ears, so the most natural position for the hand is covering the antenna. This can't be a good design decision, can it? How can we be stuck with this conundrum? It's the FCC's fault.

You see, when the FCC tests are run, the head is required to be in the vicinity of the phone. But, the hand is not!! And the FCC's tests are not the only tests that must be passed by a candidate product. AT&T has their own requirements for devices put on their network, and antenna efficiency is one of them. I know because I have designed quad-band GSM antennas for the AT&T network. The AT&T test similarly does not require the hand to be on the phone.

So, naturally, the design evolved to meet requirements - and efficient transmission and reception while being held by a human hand are simply not design requirements!

via http://www.antennasy...4-antennas.html

#180   iAgis

iAgis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 15:00

Παιδιά διαβάστε και αυτό. Είναι από το ίδιο blog που αναφέρει και ο tsak4. Ο τύπος που το έγραψε έκανε ένα πείραμα για το φλέγον θέμα και αντιμετώπισε και αυτός τα γνωστά προβλήματα. Βέβαια όπως ο ίδιος υποστηρίζει το 4 όπως και να το πιάνει είναι πάντα καλύτερο από το 3G. τώρα μηχανικός δεν είμαι οπότε δε μπορώ να ξέρω κατά πόσο είναι επιστημονική η μεθοδολογία του πειράματος αλλά αξίζει να το διαβάσετε.

http://www.antennasy...eathinator.html

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες