Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Που μπορώ να κάνω jailbreak....;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:48

Άρα θελεεις jailbreak για να περάσεις σπασμενες εφαρμογές.. Να ξέρεις ότι το jailbreak δεν είναι παράνομο ... Αυτό που θέλεις όμως είναι παράνομο... Και το να πληρώσεις 100€ για να βάλεις 50 εφαρμογές δεν είναι τα κέρατα μου .. Αλλά 100€ :)

Εχμ....εφοσον δεν ειναι παρανομο εσυ τι τρωγεσε?Εισαι developer καποιας απο τις εφαρμογες που ανεφερε το παιδι?Οχι.Οποτε αστον να ειναι παρανομος αμα θελει.Εξ'αλλου to hackulous εβγαλε το Installous,cracked apps,crackers etc. και μην μου πεις οτι η apple δεν εχει ιδεα με το τι γινεται.Εγω δεν ξερω τιποτα..ο φιλος μου μου ειπε να κατεβαζω απο το ινσταλλους εφαρμογες και ολα τελεια.

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 28/07/2010 - 14:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ZeroCool

ZeroCool

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:52

Επειδή όλοι παίρνουμε πάνω από 2 χιλιάρικα το μηνα καθαρά, τι είναι μωρέ 100 euro για ένα koloapp που δεν θα σου δουλεύει και καλά τις πιο πολλές φορες?

Επίσης πρόσεχε καλά τι γραφεις εδώ μέσα γιατί είναι γεμάτο χαφιέδες και απολογητές των εταιριών. Όλοι αυτοί βλέπεις δεν μεγαλώσανε με αντεγραμενες κασέτες στα walkman τους - αγοράζανε original από τα δισκάδικα.

#18   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:58

Εγώ προσπάθησα από την στιγμή που είναι νέος χρήστης να τον γλυτωσω από τα προβλήματα που θα παρουσιαστούν στην συσκευή του.. Και καλό θα ήταν να μάθει την συσκευή του .. Και μετά να προχωρήσει σε jailbreak.. Φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος αλλά και υπεύθυνος για τις πράξεις του..

Όπως επίσης και εγώ είμαι υπεύθυνος γι αυτά που λέω.. Και το να λέμε εσένα τι λόγος σου πέφτει.. Δεν είναι το δικό σου μαγαζί αλλά του γείτονα .. Που κλεβουνε δεν είναι σωστή αντιμετώπιση .. Φιλικά πάντα!

#19   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:00

Εγώ προσπάθησα από την στιγμή που είναι νέος χρήστης να τον γλυτωσω από τα προβλήματα που θα παρουσιαστούν στην συσκευή του.. Και καλό θα ήταν να μάθει την συσκευή του .. Και μετά να προχωρήσει σε jailbreak.. Φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος αλλά και υπεύθυνος για τις πράξεις του..

Όπως επίσης και εγώ είμαι υπεύθυνος γι αυτά που λέω.. Και το να λέμε εσένα τι λόγος σου πέφτει.. Δεν είναι το δικό σου μαγαζί αλλά του γείτονα .. Που κλεβουνε δεν είναι σωστή αντιμετώπιση .. Φιλικά πάντα!

Σε παρακαλω τωρα...προβληματα και μπουρδες....τοτε θα το ελεγαν problembreak.Οχι jailbreak.Και το ινσταλλους ειναι μια χαρα ουτε προβλημα ουτε τιποτα.

#20   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:04

Μην είσαι απόλυτος... Στην ενότητα προβλήματα χρηστών τα περισσοτερα είναι από jail broken συσκευές.. Και πίστεψε έχω διαβάσει και έχω βοηθήσει πάνω από δυο χιλιάδες μέλη.. :)

#21   ZeroCool

ZeroCool

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:10

Εγώ προσπάθησα από την στιγμή που είναι νέος χρήστης να τον γλυτωσω από τα προβλήματα που θα παρουσιαστούν στην συσκευή του.. Και καλό θα ήταν να μάθει την συσκευή του .. Και μετά να προχωρήσει σε jailbreak.. Φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος αλλά και υπεύθυνος για τις πράξεις του..

Όπως επίσης και εγώ είμαι υπεύθυνος γι αυτά που λέω.. Και το να λέμε εσένα τι λόγος σου πέφτει.. Δεν είναι το δικό σου μαγαζί αλλά του γείτονα .. Που κλεβουνε δεν είναι σωστή αντιμετώπιση .. Φιλικά πάντα!



Διαφωνώ:
Η διαδικασία του jailbrake/unlock κτλ, είναι, ακόμα και σε ένα έμπειρο χρηστη iphone, κάτι το καινούργιο ούτος η άλλος. Εγώ προσωπικά τουλάχιστον, πρώτα έμαθα για το jailbrake και μετά πήρα iphone γνωρίζοντας που βαδίζω.

Επίσης, όπως είπα είδη και πιο πάνω, τα πιο πολλά παιδιά εδώ μέσα ΔΕΝ ΤΟ ΦΥΣΑΝΕ για να πληρώνουν όλα τα apps που θέλουν. Με το "ινσταλλους" τους δίνετε τουλάχιστον η ευκαιρία να δοκιμάσουν ένα αρ πριν τα χώσουν - και όχι να την πατήσουν όπως την πάτησα με το GR TV Guide που είναι μια μούφα και μιση και ΔΕΝ κάνει αυτά που υπόσχεται.

ΤΟ παλικάρι είναι στην τελική 24 χρονων και όχι 10 και νομίζω ότι ξέρει πολύ καλά το ότι είναι υπεύθυνος των πράξεων του - δεν χρειάζεται Μπαμπούλα.

Πάντα φιλικά

#22   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:13

Λοιπόν...


Επειδή το θέμα έχει πάρει άλλες διαστάσεις από το αρχικό ερώτημα ας σταματήσει εδώ..Είναι κρίμα να κλειδωθεί το topic...

ezgif_com_crop_2.gif


#23   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:20

Τζίζους Κράιστ εντ χιζ χόλυ μάδερ.......

#24   ZeroCool

ZeroCool

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:23

Τζίζους Κράιστ εντ χιζ χόλυ μάδερ.......


πες τα ρε telephoner μην τα λέω εγώ :lol: :lol:

#25   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:26

Κύριοι υπάρχει και το καφε δεν χρειάζεται να χαλάνε τα topic .. Πάντα κοσμια.. Εκεί είναι δικό μου το μαγαζί εάν θέλετε ήρεμη συζήτηση και οχι απαραίτητα ο ένας να πείσει τον άλλον .. Κερναω καφε.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 28/07/2010 - 15:27


#26   ZeroCool

ZeroCool

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:31

Καλά, εντάξει τώρα...
ας κλείσει το post ο θανάσης να τελειώνουμε.

#27   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:31

Μάλιστα.....

H συνέχεια εδώ :


iPhoneHellas Cafe for all members

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 28/07/2010 - 15:31

ezgif_com_crop_2.gif


#28   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 17:16

Το topic άνοιξε, παρακαλώ επί του θέματος ..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες