Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Peel 520: Κάντε το iPod Touch... iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:29

Οι χρήστες iPod Touch μπορούν πλέον να ξεχάσουν το Skype και τις κλήσεις VoIP καθώς σε λίγο καιρό(?) θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν μία κανονική κάρτα SIM και να πραγματοποιήσουν κλήσεις!

Αυτό τουλάχιστον ισχυρίζεται ότι μπορεί να επιτύχει η κινεζική εταιρία Yosion, με την νέα της θήκη Apple Peel 520.

Αναρτημένη εικόνα


Συγκεκριμένα, η θήκη διαθέτει ενσωματωμένο baseband chip της Infineon και εκτός από το να παρέχει τη δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσεων και αποστολής γραπτών μηνυμάτων, λειτουργεί και ως δευτερεύουσα μπαταρία 800mAh δίνοντας επιπλέον χρόνο 4.5 ώρες για κλήσεις και 120 ώρες αναμονής.

Σύμφωνα με τον κατασευαστή, το Apple Peel 520 αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Κίνα αυτή την εβδομάδα με τιμή ~€60, ωστόσο μέχρι και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάποια επίσημη ιστοσελίδα της εταιρίας ώστε να ενημερωθούμε για τα πλήρη χαρακτηριστικά αλλά και την συμβατότητα της θήκης με όλα τα μοντέλα iPod Touch (jailbroken ή μη).

Αναρτημένη εικόνα


Μέχρι να έχουμε περισσότερες πληροφορίες καλό θα ήταν να κρατάμε μικρό καλάθι...

[engadget via TuDoo]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:37

Πάρα πολύ ενδιαφέρον.

#3   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:41

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο βγάζουν ένα σωρό χαζομάρες... Δηλαδή γιατί να μην πάρω εξαρχής iPhone αντί να αγοράσω iPod και να πάρω επιπλέον εξαρτήματα που θα μου δώσουν τη δυνατότητα κλήσεων... Και να κάνω και μια ερώτηση γενικά σε όλους... Πείτε μου ένα λόγο να αγοράσω iPod Touch γενικότερα... Τι παραπάνω θα μου δώσει από ένα iPhone. Και μην ακούσω για διαφορά τιμής, δεν είναι δα και τόσο τρομερή, αν υπολογίσει κανείς ότι από τι στιγμή που μπαίνεις στην διαδικασία να πάρεις κάτι τόσο ακριβό, βάζεις και λίγα ακόμα και παίρνεις και τηλέφωνο...

#4   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:42

Οντως! Εντελως ανουσιο!

#5   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:43

Η θήκη έχει ενσωματωμένο ακουστικό; :huh: Λογικά ναι.

#6   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:44

Για κάποιον που ΗΔΗ έχει στην κατοχή του ένα iPod touch ίσως να μην είναι ανούσιο το γεγονός πως θα μπορεί να το μετατρέψει σε κινητό με 60€.

Περί ορέξεως...
Behind the Scenes...

#7   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:46

Καιρο τωρα περιμενα κατι τετοιο να βγει...αλλα πηρα Iphone.

#8   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:50

Καλο αυτο. Επιτελους θα ξαναχρησιμοποιησω το ipod !!

#9   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:52

Το γεγονός του ότι η Apple έχει στην παραγωγή ακόμα το iPod Touch είναι απλά γιατί μαρκετίστικα θέλει να διατηρήσει το μεγάλο μερίδιο που είχε στην αγορά με τις συσκευές διασκέδασης, εν προκειμένω αναπαραγωγής μουσικής. Σαφώς και κατά τη γνώμη μου είναι πλέον άσκοπη μια αγορά iPod Touch καθότι όπως προείπα, η ύπαρξη του iPhone, το οποίο σου δίνει πολλαπλάσιες δυνατότητες το καθιστά κάτι υποδεέστερο. Μιλάω πάντα για το συγκεκριμένο τύπο iPod και όχι για τα Shuffle, nano κλπ. Αυτά προφανώς εξυπηρετούν διαφορετικές ανάγκες του χρήστη. Πάντως γενικά εξακολουθώ να αναρωτιέμαι για ποιο λόγο κάποιος να αγοράσει iPod Touch εξαρχής.

#10   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:54

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο βγάζουν ένα σωρό χαζομάρες... Δηλαδή γιατί να μην πάρω εξαρχής iPhone αντί να αγοράσω iPod και να πάρω επιπλέον εξαρτήματα που θα μου δώσουν τη δυνατότητα κλήσεων... Και να κάνω και μια ερώτηση γενικά σε όλους... Πείτε μου ένα λόγο να αγοράσω iPod Touch γενικότερα... Τι παραπάνω θα μου δώσει από ένα iPhone. Και μην ακούσω για διαφορά τιμής, δεν είναι δα και τόσο τρομερή, αν υπολογίσει κανείς ότι από τι στιγμή που μπαίνεις στην διαδικασία να πάρεις κάτι τόσο ακριβό, βάζεις και λίγα ακόμα και παίρνεις και τηλέφωνο...


Γιατί κάποιοι δεν έχουμε την άνεση του iPhone και ναι είναι η διαφορά τιμής. 400€ δεν είναι λίγα,εκτός αν τα έχεις και τα δίνεις δηλαδή να πάρουμε και εμείς.Τίποτα παραπάνω δεν θα σου δώσει το iPod από το iPhone αν περιμένεις ερώτηση.Όσοι δεν έχουν λεφτά για το iPhone παίρνουν αυτό τόσο απλά και γιατί να μην το μετατρέψουν σε κινητό με 60€;

#11   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 14:58

Γιατί κάποιοι δεν έχουμε την άνεση του iPhone και ναι είναι η διαφορά τιμής. 400€ δεν είναι λίγα,εκτός αν τα έχεις και τα δίνεις δηλαδή να πάρουμε και εμείς.Τίποτα παραπάνω δεν θα σου δώσει το iPod από το iPhone αν περιμένεις ερώτηση.Όσοι δεν έχουν λεφτά για το iPhone παίρνουν αυτό τόσο απλά και γιατί να μην το μετατρέψουν σε κινητό με 60€;


400 ευρό είναι αν θέλεις να αγοράσεις μια νέα συσκευή iPhone... Αν όντως δεν έχει κάποιος χρήματα, μπορεί πολύ εύκολα να αγοράσει μια προηγούμενη έκδοση iPhone 3G, κάποιο μεταχειρισμένο iPhone 3GS ή ακόμα και καινούριο τώρα που πλέον θα κυκλοφορήσει και το iPhone 4... Συνεπώς το επιχείρημά σου νομίζω ότι δεν ευσταθεί...

#12   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:07

Φίλε μου εγώ ας πούμε θεωρώ κοροϊδία να δώσω 600€ για τηλέφωνο. Και εκτός αυτού δεν με ενδιαφέρει το GPS και κλήσεις, οπότε απέκλεισα το iPhone με χαρακτηριστική άνεση. Επίσης ήθελα ξεχωριστό τηλέφωνο από τη μουσική, τις ταινίες και τα παιχνίδια μου. Για να μην μπω στο δίλημμα "Να ακούσω λίγη ακόμα μουσική στο ταξίδι ή μήπως δε θα έχω μπαταρία για να πάρω τηλέφωνο όταν φτάσω;"

Η συγκεκριμένη θήκη είναι πολύ ενδιαφέρουσα και θα τη σκεφτόμουν σοβαρά σαν αγορά αν μπορούσε να μου δώσει πρόσβαση σε 3G δίκτυο για δεδομένα.

#13   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:19

Φίλε μου από αυτήν την άποψη, σαφώς και έχεις δίκιο. Το να θέλεις να διαχωρίσεις τη μουσική και την συσκευή τηλεφώνου για λόγους μπαταρίας (ή έστω για δικούς σου λόγους ρε παιδί μου), αυτό το καταλαβαίνω και το σέβομαι.

Υ.Γ. Μην τρελαίνεστε ορισμένοι και αμέσως απαντάτε επιθετικά... Τι σόι απάντηση είναι αυτή "εκτός αν τα έχεις και τα δίνεις δηλαδή να πάρουμε και εμείς
". Τη γνώμη μας λέμε εδώ μέσα. Λέμε κάτι αντίθετο από τα πιστεύω σας και αμέσως ιδρώσατε... Συνεχίζω να πιστεύω ότι το iPod Touch είναι πεταμένα λεφτά, όπως και ο φίλος "fteo" παραπάνω πιστεύει το ίδιο για το iPhone. Δεν μπορούμε όλοι να συμφωνούμε. Συζήτηση κάνουμε φιλικά πάντα. Κάποιος που θα μπεί στο forum να μπορεί να διαβάσει εκατέρωθεν επιχειρήματα (και όχι μπηχτές) και να μπορεί να διαμορφώσει άποψη. Αν είναι να απαντάμε επιθετικά να το κλείσουμε το μαγαζί...

#14   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:28

Γιατί να είναι πεταμένα λεφτά το iPod Touch? Είναι συσκευή διασκέδασης και με τιμή πολύ χαμηλότερη από το iPhone. Με 260 ευρώ δηλαδή έχεις ένα iPod που παίρνει κ τηλέφωνο ή, καλύτερα, έχεις μία παιχνιδομηχανή που παίρνει ΚΑΙ τηλέφωνο.

#15   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2010 - 15:38

Γιατί να είναι πεταμένα λεφτά το iPod Touch? Είναι συσκευή διασκέδασης και με τιμή πολύ χαμηλότερη από το iPhone. Με 260 ευρώ δηλαδή έχεις ένα iPod που παίρνει κ τηλέφωνο ή, καλύτερα, έχεις μία παιχνιδομηχανή που παίρνει ΚΑΙ τηλέφωνο.

Γιατί ναι μεν έχει χαμηλότερη τιμή από το iPhone αλλά γι' αυτά που προσφέρει είναι πολλά... Και είπα και κάτι άλλο πριν, που μάλλον δεν προσέξατε. Η διαφορά τιμής με το iPhone είναι μεγάλη, μόνο σε σχέση με το iPhone 3GS ή το 4άρι... Δεν είναι ανάγκη να πάρεις άνα iPhone 4... Παίρνεις με τα ίδια χρήματα του iPod Touch ένα iPhone 3G ή ένα μεταχειρισμένο 3GS, που σου προσφέρει πάλι πολλά παραπάνω!!! Ε τώρα αν θέλεις να συγκρίνεις τη διαφορά τιμής με το 3GS καινούριο ή το 4άρι, φυσικά και είναι μεγάλη... Με το iMac να δεις τι διαφορά έχουν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες