Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

WWDC'09 Keynote: iPhone OS 3.0 - iPhone 3GS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2009 - 01:52

η αναβαθμιση για τα 3g μαλλον δεν θα εχει ληψη video και voice commands  :-[

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2009 - 01:55

Quote

αποτι φαινεται εδω διερευσε και το OS 3(official Golden Master version)!



http://www.xsellize....137264#poststop
το δοκιμασε κανεις;

#48   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 09/06/2009 - 03:25

Quote

η αναβαθμιση για τα 3g μαλλον δεν θα εχει ληψη video και voice commands  :-[


δε νομίζω να στερήσουν το video από τα 3g, θα φάνε τρελό κράξιμο,
οι φωνητικές εντολές δε καταλαβαίνω γιατι να μην τις υποστηρίζει το δικό μας
απο τη στιγμή που έχουν κάνει ακόμα πιο γρήγορο το λειτουργικό, και ο επεξεργαστής του κινητού δεν άλλαξε
ευελπιστώ ότι το μόνο διαφορετικό θα είναι το μαγνητόμετρο, και οι εφαρμογές που θα το υποστηρίζουν

#49   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2009 - 07:13

Γεια σας παιδια και απο μενα, ειμαι νεο μελος  και αυτο ειναι το 1ο μου ποστ στο φορουμ.  :o

Λοιπον εγω εχω εδω και ενα μηνα το 16αρι 3g και με την βοηθεια πολλων posts απο δω του χω περασει τα παντα. Προσωπικα πιστευω οτι το νεο 3Gs δεν αποτελει κατι νεο καθως οπως ειπανε και αλλα μελη παταει σε μια επιτυχημενη συνταγη. Οσον αφορα το βιντεο και λοιπα μεσω cydia βρισκεις πολλα καλα apps. Για τις νεες λειτουργιες και τα νεα features του 3Gs καλο ειναι να αναλογιστουμε στο ποσο συχνα  θα κανει καποιος χρηση της πυξιδας , μιας και δεν ειμαστε ορειβατες αλλα gadget-ακηδες με μια πληρως multimedia συσκευη .. Επισης να σας υπενθυμισω οτι αυτα περι ταχυτητας στην χωρα μας δεν ισχυουν.. γιατι οπως και να το κανουμε με αυτην την υποδομη δεν θα κανει κανεις χρηση των νεων πλεονεκτηματων του τηλεφωνου. Ενδεικτικα αναφερω οτι εχω 1gb δωρεαν το μηνα απο την Cosmote και μια πιανει το 3g μια οχι μιας και δεν υπαρχει καλυψη δικτυου τριτης γενιας σε μεγαλο ποσοστο της χωρας!

Αν κατι ειναι θετικο ειναι το auto-focus που πιστευω οτι ειναι τραγικο να λειπει απο τα δικα μας τηλεφωνα αλλα και παλι εγω δεν πηρα το iphone για να τραβαω φωτογραφιες.. θα επαιρνα ενα sony ή ενα nokia με τις τρελες αναλυσεις στα αντιστοιχα χρηματα ομως οπως και να το κανουμε..εχει αλλη χαρη το iphone!!

Ισως η φωνητικη εντολη να βοηθαει αλλα και σε παλιοτερες συσκευες , σπανια εκανα χρηση της.
Το θετικο απο ολη αυτη την ιστορια ειναι οτι το "look" παραμενει ιδιο, και δεν "παλιωνει" τα υπαρχων 3g. 

[sorry αν ειναι κατι off topic]  ;D



#50   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/06/2009 - 07:37

Update: Κυκλοφόρησε και το video του Keynote: link

#51   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 09/06/2009 - 09:08

Turn by turn navigation coming with TomTom for iPhone.

Posted Image

TomTom for iPhone: the first announced TBT navigation package for the 3.0 software

There's no cost information yet (Engadget speculates 'pricey' so as not to cannibalize TomTom's hardware business), and the launch date is only noted as after the June 17th 3.0 software availability, but it certainly looks cool: a software app combined with a custom bracket & charging cable, hands-free calling and 'enhanced GPS performance' included. For iPhone owners who don't yet have in-car GPS, this could be a fantastic offering, if the price is right.






#52   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 09/06/2009 - 11:15

ποτε θα ερθει στην ελλαδα το iphone 3gs?

#53   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 09/06/2009 - 11:37

Καλά αυτό το Tom Tom θα έρθει στο App Store σύντομα. Απο τιμή τι γίνεται όμως; Θα κοστίζει όσο ένα άλλο κινητό;

#54   jamescook

jamescook

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2009 - 12:17

καλησπερα.απλα θα ηθελα να ενημερωσω οτι μετα απο δοκιμη με το ida το gps  του τηλεφωνου ειναι απλα κορυφαιο.καταρχην ειναι ιδιο με το igo  που θεωρειται κορυφαιο στην κατηγορια του.οι χαρτες ειναι πολυ καλα ενημερωμενοι μιας και η συνεργασια της gi με teleatlas ειναι πολυ καλοι.υπενθυμιζω οτι gi χαρτες χρησιμοποιει και η mls destinator.τωρα οσον αφορα tom tom απο προηγουμενη εμπειρια με symbian τηλεφωνο ειναι κοινως χαλια.ετσι νομιζω οτι η συνεργασια της apple  με tom tom ειναι λιγο ασκοπη.περιμενετε να δουμε και τι εχουν να προσφερουν και αλλες εταιριες.
  προς το παρον παντως με ida ειμαι υπερ αυχαριστημενος μετα απο εκτενη δοκιμη 4 ημερων και με μοτοσικλετα.

#55   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 09/06/2009 - 13:06

Quote

καλησπερα.απλα θα ηθελα να ενημερωσω οτι μετα απο δοκιμη με το ida το gps  του τηλεφωνου ειναι απλα κορυφαιο.καταρχην ειναι ιδιο με το igo  που θεωρειται κορυφαιο στην κατηγορια του.οι χαρτες ειναι πολυ καλα ενημερωμενοι μιας και η συνεργασια της gi με teleatlas ειναι πολυ καλοι.υπενθυμιζω οτι gi χαρτες χρησιμοποιει και η mls destinator.τωρα οσον αφορα tom tom απο προηγουμενη εμπειρια με symbian τηλεφωνο ειναι κοινως χαλια.ετσι νομιζω οτι η συνεργασια της apple  με tom tom ειναι λιγο ασκοπη.περιμενετε να δουμε και τι εχουν να προσφερουν και αλλες εταιριες.

  προς το παρον παντως με ida ειμαι υπερ αυχαριστημενος μετα απο εκτενη δοκιμη 4 ημερων και με μοτοσικλετα.


Συμφωνώ φίλε μου...Και μένα με έχει βολέψει πολύ το "ida".Είμαι υπερευχαριστημένος και ειμαι και επαρχία...

#56   JP335

JP335

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2009 - 16:47

δηλαδή τζίφος και η οθόνη OLED?...κρίμα...αυτό με έφτιαχνε εμένα.... :(

#57   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 09/06/2009 - 17:23

παιδια αλλο τομ τομ και αλλο ida(κανεις ορε συντεκνε) 

σκεφτητε και ποσο ποιο ευκολα θα μπαινει απο το itunes παρα με ssh cydia k installer

#58   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 09/06/2009 - 17:43

Quote

Quote

η αναβαθμιση για τα 3g μαλλον δεν θα εχει ληψη video και voice commands  :-[




δε νομίζω να στερήσουν το video από τα 3g, θα φάνε τρελό κράξιμο,

οι φωνητικές εντολές δε καταλαβαίνω γιατι να μην τις υποστηρίζει το δικό μας

απο τη στιγμή που έχουν κάνει ακόμα πιο γρήγορο το λειτουργικό, και ο επεξεργαστής του κινητού δεν άλλαξε

ευελπιστώ ότι το μόνο διαφορετικό θα είναι το μαγνητόμετρο, και οι εφαρμογές που θα το υποστηρίζουν


Στην  3.0 OS Golden Master version που εβαλα σημερα δεν υπαρχει tethering internet καθως και video-recording οποτε το πλεονεκτημα αυτο θα τα εχουν μονο τα iPhone 3GS.

#59   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2009 - 18:11

Κοιτα το Internet Tethering θα το εχουν σιγουρα τα 3G.Απλα περιμενουμε την Public 3.0 .

Να ρωτησω κατι αλλο: Θα υπαρξει και σημερα παρουσιαση.8-12 Ιουνιου δεν ειπαν;

Υ.Γ.:Τελικα ουτε WiFi "n" δε βαλανε.

#60   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2009 - 19:46

Quote

Υ.Γ.:Τελικα ουτε WiFi "n" δε βαλανε.


Γιατί να βάλουν;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες