Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Και άλλη (!) καθυστέρηση για το λευκό iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
71 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/10/2010 - 19:57

Η ανρτηση αυτη ειναι προχτεσινη και δεν αναφερει τιποτα για πουλημενα ασπρα iphone..



Ακριβώς.. Αυτό ρώτησα και 'γω πριν.. Για πουλημένα λευκά..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/10/2010 - 20:07

αυτο με το φλας μπορουν να μας το επιβεβαιωσουν τα παιδια που εχουν αλλαξει τα καπακια?


Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα και δεν παρατήρησα διαφορές με το όταν είχα τα μαύρα. Επίσης υπάρχουν άσπρα παρτίδες μάλιστα που κυκλοφόρησαν. Και απόδειξη και το γεγονός ότι και εγώ αυθεντικά εξωτερικά έχω. Υπήρξαν αρκετά κομμάτια που ολοκληρώθηκαν στην παραγωγή και πάρα πολλά που παρέμειναν στην συναρμολόγηση χωρίς αποτέλεσμα.

#33   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/10/2010 - 20:17

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα και δεν παρατήρησα διαφορές με το όταν είχα τα μαύρα. Επίσης υπάρχουν άσπρα παρτίδες μάλιστα που κυκλοφόρησαν. Και απόδειξη και το γεγονός ότι και εγώ αυθεντικά εξωτερικά έχω. Υπήρξαν αρκετά κομμάτια που ολοκληρώθηκαν στην παραγωγή και πάρα πολλά που παρέμειναν στην συναρμολόγηση χωρίς αποτέλεσμα.

εαν εισαι σε τελειως σκοτεινο δωματιο και βαλεις να τραβηξει με φλας το εχεις δοκιμασει?

#34   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/10/2010 - 20:32

εαν εισαι σε τελειως σκοτεινο δωματιο και βαλεις να τραβηξει με φλας το εχεις δοκιμασει?


Ναι φίλε μου το δοκίμασα κ αυτό. Γιατί στην αρχή ήταν να πάρω Αυτά τα γνωστά λευκά που κυκλοφορούν κ είχα φοβηθεί με Αυτά που άκουγα κ είπα να το δοκιμάσω σε Αυτά και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

#35   ntsili

ntsili

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2010 - 20:42

Εμένα μου έχει συμβεί με πλαστική θήκη χρώματος άσπρου... Παρότι ο φακός της καμερας και το led είναι τέλεια κεντραρισμένα οι φωτό εμφανίζουν διάχυση.
Αν θέλετε μπορώ να σας ανεβάσω δύο φωτό να δείτε τη σύγκριση (με/χωρίς τη θήκη)

Τελευταία επεξεργασία από: ntsili, 27/10/2010 - 20:42


#36   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2010 - 20:59

Αν το λευκό απο την μπροστινη μεριά του κινητού ήταν μαύρο θα ήταν τέλειο..!!! Και για αυτο επέλεξα την αγορά του μαύρου κινητού σε αντίθεση με του λευκού....

#37   kostasic

kostasic

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostasic

Δημοσίευση 27/10/2010 - 21:07

αυτο με το φλας μπορουν να μας το επιβεβαιωσουν τα παιδια που εχουν αλλαξει τα καπακια?


με το flash κανενα προβλημα, εχω κανει απειρες δοκιμες...
το προβλημα βρησκετε στο μπορστα panel, εκει που ειναι κολλημενο το τζαμι, με το πλαστικο γυρο γυρο( το frame), σε μερικα σημεια, φαινεται λες και εχει φουσκαλες απο κατω... αυτο γινεται μετα απο κανα μηνα χρησης..
εκανα αντικατασταση, και σημερα μου ηρθε με καινουριο panel.. αντε να δουμε αν και αυτο θα γινει ετσι....

#38   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 27/10/2010 - 21:37

με το flash κανενα προβλημα, εχω κανει απειρες δοκιμες...
το προβλημα βρησκετε στο μπορστα panel, εκει που ειναι κολλημενο το τζαμι, με το πλαστικο γυρο γυρο( το frame), σε μερικα σημεια, φαινεται λες και εχει φουσκαλες απο κατω... αυτο γινεται μετα απο κανα μηνα χρησης..
εκανα αντικατασταση, και σημερα μου ηρθε με καινουριο panel.. αντε να δουμε αν και αυτο θα γινει ετσι....

Εσυ φιλε μου που εχεις λευκο 4αρι και το αναγραφεις ξεκαθαρα...ειναι λευκο μαμισιο απο την apple η εσυ απλα αλλαξες τα καπακια μπρος και πισω? Απλα το εχω απορια. Και σου εβγαλε φουσκες κατω απο την οθονη εκει που ενωνετε με το σασι του κινιτου?

#39   kostasic

kostasic

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostasic

Δημοσίευση 27/10/2010 - 21:47

το εκανα εγω προφανως.. απλα πηρα μαμιασι καπακια, και τα εβαλα....
το προβημα παντος σιγουρα δεν ειναι στο flash...

#40   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 27/10/2010 - 23:48

το εκανα εγω προφανως.. απλα πηρα μαμιασι καπακια, και τα εβαλα....
το προβημα παντος σιγουρα δεν ειναι στο flash...


Νομίζω πως θα συμφωνήσω. κάτι άλλο πρέπει να κρύβεται από πίσω.

Αλήθεια , δώσε κάποιο Link για τα γνησια άσπρα καπάκια. Μπορεί και να μας ενδιαφέρει... <_<

#41   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 28/10/2010 - 00:36

Απορια...απο την στιγμη που βγαζουν γνησια-μαμισια της Apple λευκα καπακια..και υπαρχουν στο εμποριο και δεν μιλω για ψευτικα αλλα για γνησια...και πωλουντε κανονικα...τοτε γιατι δεν βγαινει και το λευκο iPhone ?? Δηλαδη εφοσων υπαρχει το εξαρτημα " λευκο καπακι " για ποιο λογο στην αλυσιδα παραγωγης στην κινα δεν συναρμολογουν τα iPhone που αντι να κουμπονουν τα μαυρα καπακια να κουμπονουν τα λευκα που ηδη τα πουλανε μεμονομενα και γνησια ?? Δηλαδη στην Foxconn αδυνατουν να κουμποσουν λευκα καπακια...εφοσων το hardware ειναι το ιδιο...και κουμπονουν μονο μαυρα ?? Εχουν δηλαδη προβλημα ειδικα με το λευκο χρωμα ως χρωμα ?? Ολο το υπολοιπο κινητο περα απο το χρωμα στο καπακι ειναι ακριβος μα ακριβος μα ακριβος το ιδιο..το ιδιο σχεδιο..η ιδια ηλεκτρονικη μελετη !!! Πολυ προφανως να εχει να κανει με το φλας και την διαθλαση του φωτος πανω στο λευκο..τι αλλο λογικα να εμποδιζει την παραγωγη..εφοσων ολο το hardware ειναι πανομοιοτυπο και εφοσων εχει δοκιμαστει οτι δουλευει καλα με τοσους μηνες κυκλοφοριας της συσκευης αυτης...τοτε μαλλον εχει να κανει με την διαθλαση και αυτο λογικα δεν διορθωνετε...γιαυτο και κανανε πειραματα παλια με το να πετυχουν το καταλληλο λευκο χρωμα..οχι για να μην ξεβαφει φυσικα..αλλα για να μειωνει τον κινδυνο-πιθανοτητα της ενδεχομενης διαθλασης του φωτος πανω στο λευκο καπακι!! Προφανως σε καποια πειραματα τους φαινετε οτι καποιες φωτο βγαιναν καλες και με το φλας αναμενο αλλα καποιες οχι..και φοβουμενοι για καποιο καινουριο σκανδαλο οπως αυτο με την κεραια...σου λενε ας το αφησουμε μην εκτεθουμε εφοσων με το μαυρο τα βγαλαμε τα λευτα μας !! Ειανι η ποιο λογικη εξηγηση !!

#42   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 01:03

Απορια...απο την στιγμη που βγαζουν γνησια-μαμισια της Apple λευκα καπακια..και υπαρχουν στο εμποριο και δεν μιλω για ψευτικα αλλα για γνησια...

Το ότι πωλούνται ως "γνήσια" δεν τα κάνει γνήσια, ούτε άλλωστε υπάρχουν στον επίσημο κατάλογο replacement parts της Apple. :)

#43   cyberia

cyberia

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 11:17

Τα λευκα Iphone στα βιντεο για οσους δεν το παρατηρησαν ΔΕΝ ηταν απο την apple. ηταν απο μια εταιρια η οποια απλα τα εβαφε ασπρα σε ιδιωτες που θα στελναν τα τηελφωνα του τους σε αυτη. εν τουτης εγω δε καταλαβενω το εξης. τι σχεση εχει η λειτουργηκοτητα, το τσιπσετ και η αποδοση της συσκευης με το χρωμα της?
δλδ για να σοβαρευτουμε τετοιες δηλωσεις δε πρεπει να γινονται. Το μαυρο κυκλοφορει και ειναι οκ ενω τ οασπρο εχει προβλημα στη καμερα.. ειναι αστειο νομιζω ετσι? απλα για λογους μαρκετινκ και για να κρατησει οσο το δυνατον τον μυθο και το ενδιαφερων γυρω απο το ασπρο ( ή το iphone γενικοτερα) η apple μπαινει σε αυτα τα "παιχνιδακια" στρατιγικης.

#44   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 28/10/2010 - 11:32

Τα λευκα Iphone στα βιντεο για οσους δεν το παρατηρησαν ΔΕΝ ηταν απο την apple. ηταν απο μια εταιρια η οποια απλα τα εβαφε ασπρα σε ιδιωτες που θα στελναν τα τηελφωνα του τους σε αυτη. εν τουτης εγω δε καταλαβενω το εξης. τι σχεση εχει η λειτουργηκοτητα, το τσιπσετ και η αποδοση της συσκευης με το χρωμα της?
δλδ για να σοβαρευτουμε τετοιες δηλωσεις δε πρεπει να γινονται. Το μαυρο κυκλοφορει και ειναι οκ ενω τ οασπρο εχει προβλημα στη καμερα.. ειναι αστειο νομιζω ετσι? απλα για λογους μαρκετινκ και για να κρατησει οσο το δυνατον τον μυθο και το ενδιαφερων γυρω απο το ασπρο ( ή το iphone γενικοτερα) η apple μπαινει σε αυτα τα "παιχνιδακια" στρατιγικης.




Αν στο άσπρο όμως υπάρει διάχυση του φωτός με το φλας λογικό το βρίσκω να μην τα κυκλοφορούν και τα καπάκια που κυκλοφορούν πρέπει να είναι τα γνήσια απλά η apple δεν λέει τίποτα ώστε αν ξεσπάσει σάλος με τα λευκά iphone 4 να πει ότι δεν ήταν δικά μας άρα δεν φταίμε εμείς για λάθη των άλλων που τα έφτιαξαν, έτσι πουλάνε αυτά που έφτιαξαν και αν γινει τίποτα κανείς δεν θα μπορεί να πει ότι φταίει αυτή, αφού δεν τα έχουν καν σαν ανταλακτικά.

#45   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 28/10/2010 - 11:34

Τα λευκα Iphone στα βιντεο για οσους δεν το παρατηρησαν ΔΕΝ ηταν απο την apple. ηταν απο μια εταιρια η οποια απλα τα εβαφε ασπρα σε ιδιωτες που θα στελναν τα τηελφωνα του τους σε αυτη. εν τουτης εγω δε καταλαβενω το εξης. τι σχεση εχει η λειτουργηκοτητα, το τσιπσετ και η αποδοση της συσκευης με το χρωμα της?
δλδ για να σοβαρευτουμε τετοιες δηλωσεις δε πρεπει να γινονται. Το μαυρο κυκλοφορει και ειναι οκ ενω τ οασπρο εχει προβλημα στη καμερα.. ειναι αστειο νομιζω ετσι? απλα για λογους μαρκετινκ και για να κρατησει οσο το δυνατον τον μυθο και το ενδιαφερων γυρω απο το ασπρο ( ή το iphone γενικοτερα) η apple μπαινει σε αυτα τα "παιχνιδακια" στρατιγικης.




Αν στο άσπρο όμως υπάρχει διάχυση του φωτός με το φλας λογικό το βρίσκω να μην τα κυκλοφορούν και τα καπάκια που κυκλοφορούν πρέπει να είναι τα γνήσια απλά η apple δεν λέει τίποτα ώστε αν ξεσπάσει σάλος με τα λευκά iphone 4 να πει ότι δεν ήταν δικά μας άρα δεν φταίμε εμείς για λάθη των άλλων που τα έφτιαξαν, έτσι πουλάνε αυτά που έφτιαξαν και αν γίνει τίποτα κανείς δεν θα μπορεί να πει ότι φταίει αυτή, αφού δεν τα έχουν καν σαν ανταλλακτικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες