Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   overgarven

overgarven

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2010 - 08:19

Παιδιά μόλις έκανα JB στο 3G μου και κατά ένα περίεργο λόγο οι σπασμένες εφαρμογές που είχα πριν από το update που είχα την 4.0.1 παίζουν κανονικότατα. το άφησε η apple χύμα αυτό η είναι μεμονομένο περιστατικό? το έχει εντοπίσει κανένας άλλος αυτό?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2010 - 09:04

Παιδιά μόλις έκανα JB στο 3G μου και κατά ένα περίεργο λόγο οι σπασμένες εφαρμογές που είχα πριν από το update που είχα την 4.0.1 παίζουν κανονικότατα. το άφησε η apple χύμα αυτό η είναι μεμονομένο περιστατικό? το έχει εντοπίσει κανένας άλλος αυτό?

Δεν περασες το appsync θες να πεις;
Μηπως πατησες update και σ περασε οτι σκουπιδια ειχες απο την προηγουμενη εκδοση;

#333   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2010 - 09:24

παμε λοιπον.
ανοιχτο το κινητο.
πριν αναβαθμισεις θα κανει μονο του μπακαπ αλλα κανε κι εσυ ενα καλου κακου χειροκινητα και κανε και συχρονισμο ολων.
τωρα αν δεν εισαι σε jb κινητο και σιγουρα ελληνικο ετσι πατα update.
αν εισαι σε κλειδωμενο κινητο ή υπάρχει φοβος να κλειδωσει μην κανεις τιποτα. δεν εχουμε ακομα unlock και δεν ξερουμε τι γινεται με το unlock της 4.2
αν στο itunes πατησεις restore θα χαθουν τα παντα και θα πρεπει με μπακαπ (δεν στο συνιστω) ή μέσω συγχρονισμου να περαστουν ξανα ολα. προτιμοτερο αυτο.
άρα επαναλαμβανω αν εισαι σε καθαρο όχι jailbroken κινητο πατα update δεν θα χασεις τιποτα.
κάθε επιτυχια. να ξερεις οτι η baseband σου θα αναβαθμιστει αλλα εφόσον το κινητο σου ειναι factory unlocked δεν θα εχεις κανενα προβλημα.


Kαταρχήν ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.

Δεν είμαι jb, είμαι σε iOS4.0.1 και είναι συσκευή της Cosmote, λογικά θα αναβαθμιστεί η baseband! Aυτό τι σημαίνει και που βλέπω ποια baseband έχω;
Άρα συνδέω την συσκευή στον υπολογιστή, μόνο του κάνει back up, μόνο του μου βγάζει να κάνω update στην 4.2.1, πατάω ok και όταν τελειώσει η διαδικασία του update, βγάζει κάποιο μήνυμα ότι τελείωσε;
Οπότε μόλις τελειώσει έχω και πάλι τις Επαφές και τα Μηνύματά μου!

Ευχαριστώ ξανά!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 24/11/2010 - 09:29


#334   sotzyg

sotzyg

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:iphone 12 pro max

Δημοσίευση 24/11/2010 - 16:35

Εγκατέστησα την νέα έκδοση λογισμικου 4.2.1 στο iphone 4 και έχω διαπιστώσει κόλλημα όταν κάνω εγκατάσταση νέας εφαρμογής απο το appsrore, συγκεκριμένα αφου τρέχει η μπάρα στο εικονίδιο και φτάσει στο τέλος της εγκατάσταση παραμένει εκεί χωρις να έχει τελειώσει την διαδικασία. Ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει είναι να ξανανοίξω το appstore και έτσι ξεκολλάει.
Το κάνει σε κανέναν άλλον ;

Τελευταία επεξεργασία από: sotzyg, 24/11/2010 - 16:38


#335   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2010 - 16:38

Είχα περάσει την GM 4.2, τώρα το itunes μου βγάζει μήνυμα ότι my version is up to date, και δεν κάνει αναβάθμιση. Κατέβασα το μεμονωμένο αρχείο για την αναβάθμιση του ipad. Πως το περνάω απο mac os x, γιατί έχω μπερδευτεί.


Έχεις πατημένο το πλήκτρο option (το alt δηλαδή), και κάνεις κλικ στο restore. Θα σου εμφανίσει παράθυρο να επιλέξεις το αρχείο που κατέβασες.

#336   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/11/2010 - 21:38

Ρε παιδιά, να σας πω
Όλα καλά, έχω το iPod touch 4 και μετά την αναβάθμιση (restore για την ακρίβεια και καθαρή συσκευή) το sorting των τραγουδιών είναι ένα μπάχαλο! Ταξινομούνται κανονικά, αλλά στις γκρι μπάρες εμφανίζει τα γράμματα μπερδεμένα. Τι σκατά φταίει;

#337   overgarven

overgarven

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2010 - 08:34

Δεν περασες το appsync θες να πεις;
Μηπως πατησες update και σ περασε οτι σκουπιδια ειχες απο την προηγουμενη εκδοση;



Κάνω Backup το iphone. κανω update μέσα από το itunes στην 4.2.1 . Μετά κατεβάζω custom firmware και φυσικά το redsnow. Κανω το κολπάκι με το dfu και μετά έχω πλέον cydia. Δε μου έβγαλε setup as new or restore from backup. Ξαναπετάω μέσα τα purchase μου με τις εφαρμογές που είχα περάσει και όλα δουλεύουν κανονικότατα χωρίς να βάλω το appsync και ούτε να μου πει κάτι ότι τις εφαρμογές δεν τισ φορτώνει. Να σημειώσω ότι μιλάω για εφαρμογές .ipa και όχι εφαρμογές που πέρασα μέσω cydia. Έτσι απλά χωρίς το appsync. Επίσης το itunes το εγκατέστησα φρέσκο σε νέο pc χωρίς backup η κάτι άλλο.

#338   eftijis

eftijis

    iPH Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2010 - 08:44

Κάνω Backup το iphone. κανω update μέσα από το itunes στην 4.2.1 . Μετά κατεβάζω custom firmware και φυσικά το redsnow. Κανω το κολπάκι με το dfu και μετά έχω πλέον cydia. Δε μου έβγαλε setup as new or restore from backup. Ξαναπετάω μέσα τα purchase μου με τις εφαρμογές που είχα περάσει και όλα δουλεύουν κανονικότατα χωρίς να βάλω το appsync και ούτε να μου πει κάτι ότι τις εφαρμογές δεν τισ φορτώνει. Να σημειώσω ότι μιλάω για εφαρμογές .ipa και όχι εφαρμογές που πέρασα μέσω cydia. Έτσι απλά χωρίς το appsync. Επίσης το itunes το εγκατέστησα φρέσκο σε νέο pc χωρίς backup η κάτι άλλο.




αχ ρε τυχερε!!!! αχ ρε τυχερε!!!!! :(

#339   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/11/2010 - 12:49

Εχτές το βράδυ έβαλα το iPhone 4G που έχω σε έκδωση 4.01 και μου έβγαλε το iTunes πως υπάρχει μια νέα αναβάθμηση να κάνω η 4.1, κουλο ;

#340   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2010 - 14:46

Παιδιά μια μικρή βοήθεια να μου πείτε τι λάθος έκανα! Βασικά ήθελα να βάλω από την αρχή το λογισμικό για να μην μείνουν "σκουπίδια" από το προηγούμενο και έτσι έκανα restore και setup as new!! Μετά όμως που έκανα συγχρονισμό είχαν χαθεί όλα τα τηλέφωνα, όλες οι φώτο, όλες οι ρυθμίσεις (εντάξει αυτό δεν με πείραξε), οι σελιδοδείκτες στο σαφάρι, τα saves στα παιχνίδια, οι φάκελοι που είχα φτιάξει, κτλ..
Γίνετε να βάλει κάποιος ένα firmware από την αρχή με τον τρόπο που περιέγραψα παραπάνω και να σωθούν αυτά που έχασα? Βασικά έκανα restore από back up και τα ξαναβρήκα όλα, αλλά έχασα κάμποσες ώρες από την ζωή μου.. ::)
Thanks....

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 28/11/2010 - 14:47


#341   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/11/2010 - 15:00

Kαταρχήν ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.

Δεν είμαι jb, είμαι σε iOS4.0.1 και είναι συσκευή της Cosmote, λογικά θα αναβαθμιστεί η baseband! Aυτό τι σημαίνει και που βλέπω ποια baseband έχω;
Άρα συνδέω την συσκευή στον υπολογιστή, μόνο του κάνει back up, μόνο του μου βγάζει να κάνω update στην 4.2.1, πατάω ok και όταν τελειώσει η διαδικασία του update, βγάζει κάποιο μήνυμα ότι τελείωσε;
Οπότε μόλις τελειώσει έχω και πάλι τις Επαφές και τα Μηνύματά μου!

Ευχαριστώ ξανά!

προφανως δεν σε νοιαζει το jb οποτε ναι προχωρα
θα αναβαθμιστει η baseband αλλα δεν σε νοιαζει γιατι ειναι factory unlocked το κινητο σου.
δεν θα χασεις τιποτα αν συγχρονισεις απο εφαρμογες μεηλ επαφες.
θα χασεις τα μηνυματα σιγουρα.
την bb την βλεπεις ρυθμισεις γενικα πληροφοριες εκει που λεει modem firmware

#342   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2010 - 15:01

εαν δεν εισαι jb προχωρα φιλαρακι.. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#343   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 28/11/2010 - 15:02

Παιδιά μια μικρή βοήθεια να μου πείτε τι λάθος έκανα! Βασικά ήθελα να βάλω από την αρχή το λογισμικό για να μην μείνουν "σκουπίδια" από το προηγούμενο και έτσι έκανα restore και setup as new!! Μετά όμως που έκανα συγχρονισμό είχαν χαθεί όλα τα τηλέφωνα, όλες οι φώτο, όλες οι ρυθμίσεις (εντάξει αυτό δεν με πείραξε), οι σελιδοδείκτες στο σαφάρι, τα saves στα παιχνίδια, οι φάκελοι που είχα φτιάξει, κτλ..
Γίνετε να βάλει κάποιος ένα firmware από την αρχή με τον τρόπο που περιέγραψα παραπάνω και να σωθούν αυτά που έχασα? Βασικά έκανα restore από back up και τα ξαναβρήκα όλα, αλλά έχασα κάμποσες ώρες από την ζωή μου.. ::)
Thanks....

ok ετσι γινεται αλλα συνηθως προτιμαμε το set up as new και μετα με συγχρονισμο τα περναμε ολα
κι αυτο για να μην μεταφερονται "σκουπιδια"
γι αυτο ειναι αναγκαιο οπως και στους υπολογιστες μας συχνο backup και συγχρονισμος
παντα τυχη να εχεις

#344   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/12/2010 - 23:09

Παιδιά εχω ένα iPhone 4 μη JB κινητό με την 4.1 πάνω.. Σήμερα αποφάσισα να βάλω την 4.2.1 πατώντας Restore και Shift επιλέγοντας την .ipsw που χα αποθηκευμένη στον υπολογιστή μου. Κατα την διάρκεια της αναβάθμισης δεν μου έβγαλε πουθενα Set Up As New....

#345   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/12/2010 - 23:12

Παιδιά εχω ένα iPhone 4 μη JB κινητό με την 4.1 πάνω.. Σήμερα αποφάσισα να βάλω την 4.2.1 πατώντας Restore και Shift επιλέγοντας την .ipsw που χα αποθηκευμένη στον υπολογιστή μου. Κατα την διάρκεια της αναβάθμισης δεν μου έβγαλε πουθενα Set Up As New....

ειναι ολα οκ με το κινητο? προφανως γιατι δεν ηταν jb και γιατι εβλεπες ακομα σερβερ apple, το host file σου, ίσως γι αυτο.
το θεώρησε τροπον τινα σαν update.
αυτό πιθανολογώ εγώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες