Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κομμάτια από το iPhone 5 κάνουν την εμφάνισή τους (?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
68 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 10/01/2011 - 14:15

Οι αλλαγές και οι βελτιώσεις που περιμένουμε βρίσκονται στο εσωτερικό του iPhone.
Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να μας χαλάει αν παραμείνει εξωτερικά ως έχει.

Ίσα ίσα που είναι καλο γιατί αλλάζοντας κάθε δυο χρόνια εξωτερική σχεδίαση, το παλιότερο συνεχίζει να βρίσκεται στην επικαιρότητα.
Τι προτιμάτε αυτο που κάνουν οι απω ανατολητες της HTC και samsung?

Πείτε μου ποια άλλη συσκευη έχει τόσο πρωτοπορειακη σχεδίαση συμπεριλαμβανομένων κι αυτών που ανακοινώθηκαν τις τελευταίες μέρες.

Ναι θα ήθελα 4αρα οθόνη, αλλα μάλλον η apple έχει διαφορετική γνώμη γιατί πιθανώς οι έρευνες της έδειξαν ότι η πλειονότητα δεν θέλει τεράστια κινητά.

Αυτα όμως που πραγματικά θα χρειασθεί το επόμενο iPhone για να συνεχίσει να υπερχει του ανταγωνισμού, βρίσκονται στο εσωτερικό και είναι κάποιος νέος επεξεργαστης, μεγαλύτερη ram, κάμερα με μεγαλύτερη ανάλυση, xenon, ενεργοποίηση του tsip για FM radio, ΒΤ4 αν και δεν το πιστεύω.
Και φυσικά ένα iOS 5.0 που θα αξιοποιεί όλα αυτα και πιθανώς να έχει κάτι καινούργιο στο interface.
Αυτο το τελευταίο ναι είναι γερασμενο και χρειάζεται ανανέωση.

Η apple έχει στα χέρια της όλα αυτα που χαρακτηρίζονται σαν ελειψεις απο τον ανταγωνισμό. Μπορει να τα δώσει και να έχει πάντα το προβάδισμα που απέκτησε το 2007 έναντι των άλλων.

συμφωνω μαζι σου φιλε μου το εξωτερικο μερος και ιδιο να μεινει ,παλι γαμ...το θα ειναι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/01/2011 - 18:32

Μακάρι να αλλάξει το εξωτερικό (αν και δεν το βλέπω), γιατί όπως είναι τώρα το 4άρι είναι χάλια κατά τη γνώμη μου. Το 3GS ήταν 1000 φορές καλύτερο. Το 4 δεν μπορώ να το κρατήσω καλά στο χέρι μου με τις γωνίες που έχει. Συνεχώς φοβάμαι ότι θα μου πέσει κάτω και επιπλέον μου θυμίζει κουτί. Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια. Αν σας αρέσει τόσο πολύ δικαίωμά σας :)

#63   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/01/2011 - 20:11

Ναι σου δίνει μια τέτοια αίσθηση αλλα δεν γλυστρά τόσο εύκολα.
Εγω του έχω το original pamper το οποίο δένει με την σχεδίαση και το κάνει να κολλά στο χέρι σου.

Αλλα και τα 3G - 3GS που είχα πριν, τους φορούσα θήκη γιατί μπορει να μην έσπαγε το πλαστικο τόσο εύκολα όσο το γυαλί, αλλα γρατζουνιοταν με το παραμικρό.

#64   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 10/01/2011 - 23:19

Μακάρι να αλλάξει το εξωτερικό (αν και δεν το βλέπω), γιατί όπως είναι τώρα το 4άρι είναι χάλια κατά τη γνώμη μου. Το 3GS ήταν 1000 φορές καλύτερο. Το 4 δεν μπορώ να το κρατήσω καλά στο χέρι μου με τις γωνίες που έχει. Συνεχώς φοβάμαι ότι θα μου πέσει κάτω και επιπλέον μου θυμίζει κουτί. Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια. Αν σας αρέσει τόσο πολύ δικαίωμά σας :)


Χμμ εγώ πάλι (μάλλον επειδή δέν είχα ποτέ 3g-3gs) το βρίσκω φοβερό..
Δέν μου αρέσει σε curved το πίσω και πιστεύω οτι ήταν πολύ καλή η κίνηση της apple να το βγάλει έτσι μιας και το θεωρώ πιο easy to handle.. ;)

#65   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/01/2011 - 19:40

Από κάποιες φωτογραφίες, φαίνεται καθαρά ότι το Verizon iPhone έχει μια σχισμή παραπάνω (πάνω δεξιά) από το GSM μοντέλο που όλοι ξέρουμε.
Οι προβλέψεις μου, ότι δηλαδή το CDMA μοντέλο θα έχει καινούργιο σχεδιασμό κεραίας επιβεβαιώνονται. Μένει να δούμε αν θα εφαρμοστεί και στο GSM μοντέλο πριν την έλευση του iPhone 5 (όπως επίσης είχα προβλέψει).

Συνημμένο αρχείο  ATT-iPhone-Antenna.png   55,48KB   1 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  Verizon-iPhone-Antenna.png   98,49KB   1 λήψεις

via 9to5mac

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 11/01/2011 - 19:43


#66   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 11/01/2011 - 23:28

Κάποιοι με κορόιδευαν. Λέγαμε εδώ θα είμαστε. Είχε βγει και ο έξυπνος ο κύπριος τότε και έκανε χαβαλέ. Στα @@@ μου βέβαια όλοι! Γιατί εγώ ήξερα και ξέρω.

Εδώ και 3 μήνες έχω να ανοίξω thread εδώ και δεν πρόκειται να το κάνω γιατί κακώς ανοίγω μάτια...και φυσικά δεν πρόκειται να το ξανακάνω.

Χαιρετίσματα στους μάγκες που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα, επειδή το γράφει (ή δεν το γράφει) το macrumors και το macstories...


Πάλι θυμώνεις για ασήμαντους λόγους.. Όπως προείπα εδώ θα είμαστε και θα δούμε..
Ακομά διατηρώ τις αμφιβολίες μου..

P.s. Ποιός κύπριος σε δούλευε?.. :P


Φίλε Researcher.. Τελικώς ποιός είχε δίκιο? 8)

#67   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 23:56

Γιατί βιάζεσαι. Αν έχω κάνει κάποιο λάθος αυτό εντοπίζεται στον χαρακτηρισμό από την πλευρά μου του "επόμενου iPhone" ως "iPhone 5" και όχι ως "iPhone 4 remaked".

Μιλάμε για 4 μήνες πριν που είχα δει τα σκίτσα! Τότε δε ξέραμε πολλά για verizon και αυτά ήταν φαντασίες....

Οπότε μη μιλάς. Όταν οι άλλοι χαιρόντουσαν το καινούργιο τους τηλέφωνο, και έτρεχαν να το αγοράσουν από την Cosmote 700άρικα, εμένα άλλα μου δείχνανε...

Εσύ αν δε το διαβάσεις το macrumors και το engadget δε μαθαίνεις κάτι νεότερο.

Και ο μήνας δε τελείωσε...(αν και δε χρειάζεται)

#68   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 12/01/2011 - 00:11

Και θεωρείς δικαιολογία το οτι δέν ξέραμε για πιθανή verizon έκδοση του 4? .. Εκεί δέν είναι ολο το παιχνίδι?.. Να εκτιμάς τί θα έρθει και πώς χωρίς πολλές πληροφορίες?.. Εγώ σου λέω οτι τον Ιανουάριο δέν περιμένω leaked pics ή documents για το 5 .. Ίσως πιό μετά..

Τώρα, ελπίζω να μήν είναι ένα iPhone-4 remaked όπως αναφέρεις..
Εγώ πιστεύω πως θα ενσωματώσουν 1080p - 10mp camera και κατα τα άλλα θα δούμε..
Ίσως να μας εκπλήξει ξανά η apple..

#69   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/01/2011 - 17:58

Χμμ εγώ πάλι (μάλλον επειδή δέν είχα ποτέ 3g-3gs) το βρίσκω φοβερό..
Δέν μου αρέσει σε curved το πίσω και πιστεύω οτι ήταν πολύ καλή η κίνηση της apple να το βγάλει έτσι μιας και το θεωρώ πιο easy to handle.. ;)


Εγώ πάλι το θεωρώ πολύ κοινό όπως είναι τώρα. Μου έχει τύχει άπειρες φορές να δω κάποιον με LG με την άκρη του ματιού μου και προς στιγμήν να νομίζω ότι κρατάει iPhone 4. Τόσο χαμηλά έπεσε η apple; Να μοιάζουν τα προϊοντα της με της LG; Το 4άρι από μακριά φαίνεται κινητό του σωρού. Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι σκεφτόταν η apple όταν το σχεδίαζε. Μάλλον την βόλευε να μοιάζει με κουτί για να ενσωματώσει την κεραία εξωτερικά.

Τώρα αν το "καινούριο" σχέδιο που εμφανίζεται με τις αλλαγές στην κεραία είναι iphone 5 ή κάποια έκδοση για την verizon θα δείξει. Εγώ ακόμα ελπίζω ότι το σχέδιο θα αλλάξει και ότι αυτό που εμφανίστηκε είναι για την verizon, αλλά ειμαι 90% σίγουρη ότι θα μείνει το ίδιο. Δεν συμφέρει ούτε την apple, αλλά ούτε και τις εταιρείες που κατασκευάζουν θήκες να προσαρμόζουν τα σχέδιά τους κάθε χρόνο. Κάθε δυο χρόνια είναι πιο λογικό...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες