Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Google Search: Νέα ανανεωμένη εφαρμογή από την Google


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2012 - 10:00

μα είναι μόνο για iPhone 4s + iPhone 5


οχι φιλε μου. δουλευει σε 3gs. ειναι εφαρμογη απο appstore. δεν γραφει πουθενα μονο για iphone 4s + 5!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 31/10/2012 - 10:02

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1351670498.863913.jpg   58,58KB   33 λήψεις

βλέπεις ... έχω 4άρι και δεν μου δείχνει το μικρόφωνο

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#18   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/10/2012 - 10:06

το μικροφωνο το ενεργοποιησεις απο τα setings...
Είναι η ροδα που φαινεται πανω δεξια

#19   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2012 - 10:16

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1351670498.863913.jpg   58,58KB   33 λήψεις

βλέπεις ... έχω 4άρι και δεν μου δείχνει το μικρόφωνο

το μικροφωνο το ενεργοποιησεις απο τα setings...
Είναι η ροδα που φαινεται πανω δεξια



κανε και την εφαρμογη update.

#20   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 31/10/2012 - 10:18

όλα οκ τώρα ))))

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#21   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/10/2012 - 11:25

η αναγνωριση της φωνης τουλαχιστον καταλαβαινει τι του λες οχι οπως το siri , για ελλαδα δεν εχει και πολλες επιλογες (οπως τι ταινιες παιζει στη θεσσαλονικη , οδηγιες ,κτλ )

#22   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 31/10/2012 - 11:36

για ελλαδα δεν εχει τιποτα γενικα σε τετοιου ειδους υπηρεσιες και δεν φαινεται να ασχοληθει και κανενας στο μελλον

#23   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:01

Γιατί δεν μου "απαντάει" και απλά μου δείχνει τα αποτελέσματα της ερώτησής μου στο google; Πρέπει να ενεργοποιήσω κάπως την φωνή;

#24   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:21

Γιατί δεν μου "απαντάει" και απλά μου δείχνει τα αποτελέσματα της ερώτησής μου στο google; Πρέπει να ενεργοποιήσω κάπως την φωνή;

Μιλάει σε συγκεκριμένες περιπτώσεις . Πες πχ Obama . Θα δεις οτι θα σου πει ποιος πρόεδρος τις Αμερικής ειναι .

#25   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:24

Οχι δεν μου είπε τίποτα :( Οτι και αν έχω δοκιμάσει δεν απαντάει με ομιλία.. Μήπως απλά δεν δουλεύει στο 3GS αυτο;;

#26   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:30

Μην περιμένετε να κάνει οτι κάνει το Siri. Σε αυτη την φάση το Siri ειναι πολύ ανώτερο σε σημείο που δεν υπάρχει σύγκριση. Το θετικό ειναι οτι το google το έδωσε σε όλες τις συσκευές αυτο. Αλλα αν θα φτάσει επίπεδο Siri χλωμο το κόβω.. Μονο αγγλικά μην περιμένετε ελληνικα να καταλάβει τίποτα. Και πολλα χαρακτηριστικά μονο στην Αμερική εκτος αν σας ενδιαφέρουν τα αποτελέσματα αγώνων μπέιζμπολ..

Δείτε για τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις εδώ:

http://www.itworld.c...41-voice-search
Και εδώ
http://www.webpronew...-a-meme-2012-07

Ρωτήστε ύψη και ηλικίες για διασημότητες... Madonna πχ, απόσταση απο την ήλιο, το φεγγάρι κλπ. Θερμοκρασία ήλιου και τέτοια.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 31/10/2012 - 23:32


#27   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:31

Σε 3GS φίλε το έχω δοκιμάσει. Δεν ξερω κανε update πρώτα . Μπορεί να μην έχει γίνει ...

#28   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2012 - 23:35

Το βρήκα τι φταίει!!! Στις ρυθμίσεις είχε default γλώσσα English (U.K.)! Οταν το άλλαξα σε English (U.S.) άρχισε να μιλάει ;) Επιτέλους!

#29   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:42

Μην περιμένετε να κάνει οτι κάνει το Siri. Σε αυτη την φάση το Siri ειναι πολύ ανώτερο σε σημείο που δεν υπάρχει σύγκριση. Το θετικό ειναι οτι το google το έδωσε σε όλες τις συσκευές αυτο. Αλλα αν θα φτάσει επίπεδο Siri χλωμο το κόβω.. Μονο αγγλικά μην περιμένετε ελληνικα να καταλάβει τίποτα. Και πολλα χαρακτηριστικά μονο στην Αμερική εκτος αν σας ενδιαφέρουν τα αποτελέσματα αγώνων μπέιζμπολ..

Δείτε για τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις εδώ:

http://www.itworld.c...41-voice-search
Και εδώ
http://www.webpronew...-a-meme-2012-07

Ρωτήστε ύψη και ηλικίες για διασημότητες... Madonna πχ, απόσταση απο την ήλιο, το φεγγάρι κλπ. Θερμοκρασία ήλιου και τέτοια.

βασικα εγώ που τα συγκρίνα πιστεύω ότι η google ρίχνει στα αυτιά την Siri πρώτον δεν συγκρινονται σε θέμα ανταπόκρισης και ταχύτητας η google απαντάει άμεσα αντίθετα η Siri μέχρι να σου απαντήσει λες άστο καλύτερα το βρήκα μόνος μου . Κατα τα αλλά με τα αγγλικά μου είδα ότι με καταλαβαίνουν το ίδιο αλλά γενικά παιδιά κάτι εφετζιδικο είναι για την ώρα σε λιγο χρόνια θα είναι must για όλα τα κινητα κάτι τέτοιο για την ώρα είναι σε νήπιακη μορφή

#30   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:54

Ναι αλλα ειναι πιο νηπιακο απο το Siri. Μάλλον το βλέπεις θετικά γιατι έχεις iPhone 5 με Siri. Εγω που το βλέπω σαν ανταγωνιστή του Siri στο android κινητο μου βλέπω μεγαλες διάφορες. Μπορω να ορισω ξυπνητηρια πχ, υποχρεώσεις ημερολογιου κ.α, αλλά λειτουργίες Siri ακόμα δεν έχω. Αργεί περισσότερο το Siri αλλα οι απαντήσεις του εχουν καυστικοτητα και προσωπικότητα. Εδώ έχεις μια πιο ανθρώπινη φωνή χωρίς προσωπικότητα. Αν το βάλετε us μιλάει γυναίκα, αν μπει uk μιλάει άντρας με βρετανική προφορά. Το μονο που βγαίνει συμπέρασμα ειναι το λευκο φόντο για να μην φάει μήνυση η google. Πίσω αρκετα απο το Siri για μένα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες