Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

ZAGGmate contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
449 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 05/04/2011 - 12:56

Το eGalaxy.gr μας παραχώρησε 2 ZAGGmate τα οποία δοκιμάσαμε και χαρίζουμε σε 2 τυχερά μέλη της κοινότητας μας!

Αναρτημένη εικόνα


Στην αγορά κυκλοφορούν εκατοντάδες θήκες και αξεσουάρ για το iPad αλλά λίγα από αυτά πραγματικά αξίζουν της προσοχής μας. Ένα από αυτά είναι αδιαμφισβήτητα το ZAGGmate που υπόσχεται να γίνει ο πιο αχώριστος σύντροφος του iPad σας!

Τι ακριβώς όμως είναι το ZAGGmate; Καταρχήν υπάρχουν δύο εκδόσεις, η απλή και η έκδοση με ενσωματωμένο Bluetooth πληκτρολόγιο.

Η πρώτη έκδοση έρχεται να ανταγωνιστεί τις κλασικές θήκες ατζέντας για το iPad. Για ποιο λόγο όμως κάποιος να προτιμήσει το ZAGGmate;

Το ZAGGmate χρησιμοποιείται σαν προστατευτική θήκη μεταφοράς με το πάχος του iPad να αυξάνεται μόλις κατά 3 χιλιοστά (!) και κατασκευάζεται από ποιοτικό Aircraft αλουμίνιο το οποίο ταιριάζει απόλυτα με την πλάτη του iPad. Έτσι, το οπτικό αποτέλεσμα είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακό καθώς το iPad μετατρέπεται σε ένα "mini Macbook Pro".

Αναρτημένη εικόνα


Εκτός από θήκη προστασίας το ZAGGmate είναι ένα εύχρηστο stand πολλών θέσεων (8 συνολικά έναντι των 2 που προσφέρουν οι περισσότερες θήκες τύπου ατζέντας!). Η παρακολούθηση ταινιών & παρουσιάσεων ή λειτουργίες όπως η πληκτρολόγηση κειμένου και γενικά ο χειρισμός του iPad γίνονται πλέον παιχνίδι καθώς μπορείτε να βρείτε εύκολα την θέση χρήσης που σας βολεύει.

Αναρτημένη εικόνα


Η εσωτερική επένδυση του ZAGGmate κατασκευάζεται από ειδικό αφρώδες υλικό έτσι ώστε το iPad να συγκρατείται σφιχτά μέσα του αλλά και για να παρέχει υψηλή αντικραδασμική προστασία σε περίπτωση πτώσης.

Η δεύτερη έκδοση του ZAGGmate είναι αυτή με το ενσωματωμένο πληκτρολόγιο η οποία είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακή αλλά κυρίως χρηστική. Πόσες φορές έχει χρειαστεί να γράψετε κάποιο κείμενο με το iPad σας αλλά η οθόνη αφής (όσο καλή και αν είναι) δεν βοηθάει στη γρήγορη και ξεκούραστη συγγραφή;

To ZAGGmate with Keyboard είναι εδώ για να σας δώσει τη λύση, συνδυάζοντας όλα τα πλεονεκτήματα του απλού ZAGGmate που παρουσιάσαμε παραπάνω με την χρησιμότητα ενός full size QWERTY ασύρματου πληκτρολογίου.

Αναρτημένη εικόνα


Πιο αναλυτικά, το ZAGGmate with Keyboard διαθέτει ενσωματωμένη μπαταρία Li-Pol που διαρκεί αρκετές εβδομάδες ενώ η φόρτισή της γίνεται μέσω θύρας microUSB με το ειδικό καλώδιο που δίνεται στη συσκευασία. Η πρώτη σειρά πλήκτρων (F keys) είναι προγραμματισμένη να πραγματοποιεί κάποιες ειδικές λειτουργίες όπως Sleep/wake, play/pause music, ρύθμιση έντασης, slideshow, home button, search & εναλλαγή δύο γλωσσων γραφής! Το βάρος του ZAGGmate with Keyboard είναι μόλις 370 γραμμάρια έτσι ώστε να μπορείτε να το έχετε πάντα μαζί σας.

http://www.youtube.com/watch?v=LZ4ZV2elMYQ


Για όσους ανησυχούν για την προστασία του πίσω μέρους του iPad το οποίο δεν καλύπτεται από το ZAGGmate η προτεινόμενη λύση είναι η τοποθέτηση των μεμβρανών invisibleSHIELD της εταιρίας ZAGG.

Το ZAGGmate είναι διαθέσιμο και στις δύο του εκδόσεις για το iPad 1st generation ενώ για το iPad 2 είναι διαθέσιμο για προ-παραγγελία καθώς αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στον Απρίλιο.

Όροι διαγωνισμού:

Για να λάβετε μέρος στο διαγωνισμό και να μπείτε στην κλήρωση για τα 2 ZAGGmate θα θέλαμε να αφήσετε ένα σχόλιο και να μας πείτε την άποψη σας για το iPad ως συσκευή.

Το έχετε; Σας βολεύει; Θα το αποκτήσετε; Περιμένουμε την άποψη σας... μέσα από ένα και μοναδικό post.

- Το topic αυτό θα χρησιμοποιηθεί ΜΟΝΟ για τον διαγωνισμό και όχι για συζήτηση περί του iPad. Όλα τα off-topic posts θα διαγράφονται άμεσα ενώ τυχόν flame posts θα διαγράφονται μαζί με τα μέλη που τα έγραψαν.

- Μηνύματα σε Greeklish και ΚΕΦΑΛΑΙΑ διαγράφονται άμεσα και δεν συμμετέχουν στο διαγωνισμό

Καλή τύχη σε όλους, ο διαγωνισμός θα τρέξει μέχρι την Κυριακή 10 Απριλίου (ώρα λήξης 23:59) και η κλήρωση θα γίνει την Δευτέρα 11 Απριλίου.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ako

ako

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:26

Μια συσκευή χρήσιμη για όσους θα την χρησιμοποιήσουν, τίποτα δεν είναι χρήσιμο αλλά και ούτε άχρηστο στην εποχή μας. :)

#3   aiolos

aiolos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:27

Πολύ ωραίο. Το είχα δει καιρό αυτό με το πληκτρολόγιο.

#4   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:28

ειμαι κατοχος του ipad2 εδω και μια εβδομαδα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!
ειναι πολυ πρακτικο και βολικο!
απλα ειναι ενα στολιδι πολυτελες!

#5   timos26

timos26

    iPH Enthousiast

  • 462 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:29

Ειμαι προ των πυλων για την αγορα του!!!!!!

#6   amra13579new

amra13579new

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Twitter:@amra13579
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:amra13579

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:29

αρκετά καλή θήκη! ειδικά αυτή με το πλκτρολόγιο πιστεύω είναι οτι πρέπει για όσουσ γράφουν πολύ!

#7   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:30

το ipad ειναι must για τον gagetακια και οχι μονο!ειναι τιμη του αρκετα φιλικη για αυτα που προσεφαιρει!ειναι κατι παραπνω απο ενα netbook!:)

#8   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:31

Είμαι κάτοχος του iPad και όπως είναι γνωστό είναι πολύ μπροστά από όλες τις άλλες παρεμφερή συσκευές ανταγωνιστών που μάταια προσπαθούν να το ξεπεράσουν :-). Ελπίζω να είμαι ο τυχερός της κλήρωσης για να απολαύω αυτό το εξαίσιο γκατζετάκι.
Χρήστος

#9   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:32

Είμαι Τοπογραφος Μηχανικος.είχα το iPad 1 και Τώρα περιμένω (ελπίζω αύριο) να μου έρθει το 2.
Έχω περάσει προγράμμα επεξεργασίας αρχείων dwg (autocad) έχω περάσει αρχεία PDF με νομούς κτλ πολεοδομικών θεμάτων. Όταν το αγόρασα το αντιμετωπιζα ως κάτι περιττό και gadget για παιχνίδια αλλα τελικά έχει αποδειχθεί εργαλείο δουλειάς σε αρκετές περιπτώσεις.αρκεί να πω ότι πολλές φορές γυρναω Σπιτι και δεν ανοίγω τον υπολογιστή (κάτι το οποίο ήταν σαν τικ παλιότερα).

#10   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:32

το iPad II είναι πραγματικά τρομερό. θα μου φαινόταν αρκετά χρήσιμο το συγκεκριμένο προιόν, αλλά και πολύ λειτουργικό, καθώς, όσο καλό και να ναι το Virtual Keyboard του iPad, δεν συγκρίνεται με ένα κανονικό Keyboard.

#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:33

Το iPad είναι κατηγορία απο μόνο του. Laptop και Netbook περνάνε στο περιθώριο.

Τις επόμενες μέρες θα το έχω..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:36

πολυ χρισιμη αλλα διστιχος και ακριβη

#13   savvasat

savvasat

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:36

Δεκατέσσερις μήνες μετά την παρουσίαση του πρώτου iPad, από τον ιδρυτή της Apple, Steve Jobs, το οποίο άλλαξε τη γνώμη όλων για το μέλλον του προσωπικού υπολογιστή, η Apple ξαναχτυπά. Μπραβο Apple!!!

#14   chariton

chariton

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@niderium
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:37

Είμαι κάτοχος ενός iPad1 32GB+3G και μπορώ να πω οτι είναι πραγματικά πολυ καλό. έχω σταματήσει να κουβαλάω τον Υπολογιστή μου κ κάνω τα πάντα σχεδόν με αυτό.ακόμα και στο σπίτι μου περνάω πιο πολύ ώρα με αυτό παρά με τον Υπολογιστή.

#15   Carpe_Diem_Rj

Carpe_Diem_Rj

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Carpe_Diem_Rj

Δημοσίευση 05/04/2011 - 14:37

Ειχα το ipad 1 32Gb 3G το πουλησα για να παρω το ipad 2 . Μου ειναι πολυ χρησιμο στην δουλεια μου αλλα και γενικα ειναι πολυ ευκολο στο να κανεις οτιδηποτε εκτος απο επεξεργασια μεγαλων αρχειων.
Περιμενω την νεα παραλαβη.
Μαζι με την θηκη ZAGGmate που θα κερδισω θα γινει το τελειο εργαλειο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες