Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Remote IMEI Unlocks Now Available for iPhone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   giannislas

giannislas

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2011 - 10:53

πριν κανεις update ενημερωνεσαι...


...και πές οτι βγαίνει με το καλό η iOS5 που διορθώνει πολλα bugs του iOS4 πχ.διάρκεια μπαταρίας η φας ενα γερό κόλλημα και χρειάζεσαι άμεσα ενα Restore για να δουλεψει το μήλο....τι κάνεις?
Κανεις Restore->ξανακλειδώνεις->μένεις χωρίς τηλέφωνο->κλαις τα λεφτα σου....???

Αποψη μου είναι να μην κανει κανείς τίποτα μέχρι να δόυμε τι θά γίνει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 12/04/2011 - 10:55

κανεις restore στο firmware που εισαι με τα shsh...

#18   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 12/04/2011 - 10:56

Πολλα δεν ειναι τα χρηματα για ενα unlock Ομως?

Ναι αλλα για μονιμο unlock

#19   23James

23James

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2011 - 12:05

μαλλον γι αυτο δεν βγαινει το unlock για την 4.1 και ανω

#20   coolvaggos

coolvaggos

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:12

η φάση είναι απο την στιγμή που η ''μήλων'' το καταλάβει.. αν μπορεί να βρει μέσω της database της ποια ξεκλειδώθηκαν και τα ΄ξανακλειδώσει...Φαντασου να δώσεις 120-130€ να το ξεκλειδώσεις και να έχεις το κεφάλι σου ησυχο και μετα σε κάποιο μελλοντικό update που θα κάνεις μεσω iTunes να σου πει…


εφόσον φίλε μου αυτό το site δεν μιλάει για unlock με καποιο hack στη ΒΒ κτλ... αλλά για δήλωση το ΙΜΕΙ στo server της apple δεν παίζει ρόλο το update από το itunes (δηλαδή δεν μπορεί να γίνει απο update η δουλειά…)

Δηλαδή να καταλήξω τι θέλω να πω όπως είπες και εσύ ("αν μπορεί να βρει μέσω της database της ποια ξεκλειδώθηκαν και τα ΄ξανακλειδώσει") δηλαδή μπορεί ανα πάσα στιγμή η apple να βρει ποια ξεκλειδώθηκαν και να τα κλειδώσει ακόμα και εκει που κάθεσαι και πίνεις τον καφέ σου 5 λεπτά πριν να κοιτάξεις το κινητό σου και να δεις COSMOTE και μετα από 2 λεπτά να δεις "ΕΙΣΑΓΕΤΑΙ ΚΑΡΤΑ SIM" χαχαχαχα μακριάαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα...........

Υ.Γ. Εκτός αν μπορεις να πάρεις πίσω λεφτα...)

#21   Florian

Florian

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:florevil

Δημοσίευση 12/04/2011 - 13:53

ρε τους κλεφτες...

#22   theg0d

theg0d

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2011 - 14:02

Λοιπον εχω αηδιασει..Μαλλον κ το iphonehellas.gr μου τα χαλασε λιγο..κοιταξτε τωρα , για την gevey card δεν εγινε καμια σχετικη αναφορα στο κεντρικο οπου ακομα κ με 20 δολαρια ας ειναι φακε κανεις unlock ολες τις ββ..Για τον λεβεντη που διαφιμιζει η devteam το κανατε θεμα επισημο και ζηταει 200 δολαρια..Εγω προσωπικα δεν ξαναχρησιμοποιω ποτε προιον της devteam γιατι κ αυτοι ειναι κλεφτες! πηρα την gevey εχω το κεφαλι μου ησυχο κ δεν με νοιαζει ουτε jailbreak ουτε ο αγιος σπυριδωνας..τουλαχιστων πληρωσα κατι χειροπιαστω δουλεψε βιοτεχνια για να το παραγει..δεν θα πληρωσω σε καμια περιπτωση κανεναν πουλημενο (hacker)! αντε γεια !

το iphonehellas.gr Επισημα δεν πηρε καμια θεση για την μονη λυση unlock εως τωρα κ ας εχει δοκιμαστει απο πολλου μας εδω!

#23   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 12/04/2011 - 14:19

theg0d με όλο το θάρρος, αλλα αλλο 1 μαραφετι που οκ μπορει να λειτουργει, και αλλο factory unlock, οπως και να χει ομως, δεν νομιζω να εχει καμια σχεση
το iphonehellas με την devteam και να τους προμοταρει τα "προιντα" chill! Α τι εγινε με την gevey? την εδωσες τελικα η μου την κρατησες?

#24   theg0d

theg0d

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2011 - 14:23

τωρα μολις την δοκιμαζα ολα οκ αλλα δεν φιλε ερχεται ενως φιλου απο αμερικη ενα iphone 4 κ θα την χρειαστει σιγουρα! αν αλλαξει κατι θα σου πω! ναι αλλα αλλο 150 ευρω κ αλλο 40 με μεταφορικα! εχει διαφορα!

#25   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/04/2011 - 14:27

Λοιπον εχω αηδιασει..Μαλλον κ το iphonehellas.gr μου τα χαλασε λιγο..κοιταξτε τωρα , για την gevey card δεν εγινε καμια σχετικη αναφορα στο κεντρικο οπου ακομα κ με 20 δολαρια ας ειναι φακε κανεις unlock ολες τις ββ..Για τον λεβεντη που διαφιμιζει η devteam το κανατε θεμα επισημο και ζηταει 200 δολαρια..Εγω προσωπικα δεν ξαναχρησιμοποιω ποτε προιον της devteam γιατι κ αυτοι ειναι κλεφτες! πηρα την gevey εχω το κεφαλι μου ησυχο κ δεν με νοιαζει ουτε jailbreak ουτε ο αγιος σπυριδωνας..τουλαχιστων πληρωσα κατι χειροπιαστω δουλεψε βιοτεχνια για να το παραγει..δεν θα πληρωσω σε καμια περιπτωση κανεναν πουλημενο (hacker)! αντε γεια !

το iphonehellas.gr Επισημα δεν πηρε καμια θεση για την μονη λυση unlock εως τωρα κ ας εχει δοκιμαστει απο πολλου μας εδω!



1) Αναφορά για την Gevey στην 1η σελίδα: http://www.iphonehel...-3gs-on-ios-43/

2) Ο λεβέντης που ζητάει $200 δεν ανήκει στην Dev Team.

3) Το iPhoneHellas δεν πήρε ούτε πρόκειται να πάρει θέση επάνω σε διαδικασίες που σε πολλές χώρες παραμένουν παράνομες όπως η χρησιμοποίηση της Gevey ή το hack του λεβέντη, όπως τον αναφέρεις. Το iPhoneHellas δημοσίευσε την είδηση και πληροφόρησε τα μέλη και τους αναγνώστες του. Από εκεί και πέρα όσοι έχουν κλειδωμένα iPhone διαβάζουν, κρίνουν και πράττουν αναλόγως...
Behind the Scenes...

#26   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 12/04/2011 - 16:23

Το μεσημέρι αγόρασα το unlock από τη Negri Electronics στο αρχικό post. Τώρα περιμένω. Θα σας πω όταν γίνει. (κλειδωμένος με AT&T)

Τελευταία επεξεργασία από: KAGOURAS, 12/04/2011 - 16:24


#27   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 12/04/2011 - 16:28

αδερφε ανυπομωνω να μαθω νεα σου!

#28   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2011 - 17:02

Ακόμη και να είναι οκ (που δεν νομίζω, official πράμα απο non-official "ειδικούς" δεν κολλάνε μαζί...)
είναι πολλά τα $$$. Υποτιθεται οτι κάποιος το πηρε locked για πιο φτηνα (not always the case, αλλα οκ). Αν είναι να σκάσει άλλα $169 <_<

#29   TheTruth

TheTruth

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/04/2011 - 17:02

Money-Spend-On-Locked < Unlocked-iphone

Money-Spend-On-Locked + Cost-to-unlock > Unlocked-iphone

xexexexexe


λοιπον για να βαλουμε και παλι τα πραγματα στη θεση τους. theg0d εχεις άδικο, το iphonehellas.gr ειχε αναφερθει στην gevey απλα ισως οχι οσο εκτενως θα μπορουσε. Επισης ο veeence ουδεμια σχεση εχει με την dev team και μαλιστα η ιδια η dev team μεσω MuscleNerd ειναι εναντιον αυτης της ΙΜΕΙ λυσης (οπως και της gevey) γιατι αραγε? μα φυσικα γιατι δε τα καταφερε αυτος και τον "ενοχλει". Δεν θα πλατιασω σε αυτο το θεμα τωρα αλλη στιγμη αυτα..

Στα τι'αυτα slaughter εχεις επισης αδικο locked iphone = 550$ + 180$(unlock) = 730$ = 500 euro < 16gb factory unlocked ελλαδα 660 euros.

Τωρα οσο για το ΙΜΕΙ database unlock καλο ειναι οποιος το κανει να ειναι jailbroken (εννοειται) να εγκαταστησει το SAM για να σωσει το NCK auth του

@veeence If you unlocked with these new fact UL services, it’s important that you backup the activation auth (NCK) with SAM (http://t.co/Py4LUID).

It will make sure you will remain unlocked when Apple “blacklists” your IMEI. It serves as some sort of NCK SHSH blob to ensure activation.

AN KAI

Nadeem97 Nadeem Ateyeh http://twitter.com/#!/Nadeem97
That backup auth token still remains unconfirmed if it preserves unlock.
29 minutes ago

Nadeem97 Nadeem Ateyeh
YES, SAM saves it, but its not tested to be working in a sense that it saves the unlock.
23 minutes ago

δεν το εχουμε δει εν δρασει ακομα.

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ LOCKED?

Αγοραζω μια gevey sim στην φθηνοτερη δυνατη τιμή και περιμενουμε τις πρωτες εξελιξεις, 180$ δεν ειναι και λιγα. Αν τελικα ειναι υπαλληλος που το κανει ολο αυτο με το database ξεκλειδωμα "μπαμπεσικα" η apple φυσικα και θα τον τσακωσει απο μερα σε μερα. Αν ειναι ομως κατι αλλο πιο "καλο" (που ετσι δειχνουν ολα) λογικα και μονιμο θα ειναι και safe και permanent (υπο καποιες μικρες προυποθεσεις).

Τελευταία επεξεργασία από: TheTruth, 12/04/2011 - 17:05


#30   fallen

fallen

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fallen19741

Δημοσίευση 12/04/2011 - 17:09

Συμφωνω με τον Τρουθ οτι και 120 ευρα να σκασει καποιος με κλειδωμενο φονι απο αμερικα παλι κερδος εχει γιατι στην δικη μου περιπτωση 250 το 4αρι που πηρα και 120 το ξεκλειδωμα παω για 370 ουδε μια σχεση με 650 που εχει εδω οπως και ουδεμια σχεση εχει αν το δικο μου ξανακλειδωσει αν θελει η απλ.......Τωρα βλεποντας και κανοντας παντως σιγα σιγα αρχιζουμε και βλεπουμε και μεις λιγο φως με τα κλειδωμενα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες