Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 4 ψήφοι

[Oδηγός] Jailbreak iPhone 4 με RedSn0w για 4.3.4 και 4.3.5 (Windows-Mac)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
698 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   asklipios120

asklipios120

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 30/07/2011 - 11:41

Έκανα την εγκατάσταση και πήγαν όλα μια χαρά! !
Αλλα θέλω να ρωτησω κάτι??
κάθε φορα που θα κάνω επανεκινηση του iphone θα πρέπει να το συνδέω στον υπολογοστή για να ανοίξει??

ναι καθε φορα που θα θελη επανεκινηση το iphone θα πρεπει να το συνδες με τον υπολογιστη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gvupp

gvupp

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gvupp

Δημοσίευση 30/07/2011 - 16:26

Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε μπορεί να βγεί untethered έκδοση???

#18   Michalis24

Michalis24

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2011 - 20:05

Παιδια σε μενα δεν προχωραει μου λεει οτι δεν μπορει να αναγνωρισει το συγκεκριμενο ipsw σε 4.3.3 το δεχεται αλλα στην 4.3.5 τιποτα

#19   manolis13

manolis13

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2011 - 09:26

όταν κάνω browse και επιλέγω το ipsw τότε μου εμφανίζει το μνμ unable to recognize specified IPSW?

μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα... (αν υποθέσουμε οτι τα κάνω όλα σωστά) αν το έχουν δοκιμάσει και άλλοι να ενημερώσουν...

Και σε μενα το ιδιο κανει. Καμια βοηθεια;

#20   kfedouris

kfedouris

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2011 - 10:26

φίλε μου έχω ένα 3gs και ένα 4.. στο 3gs έκανα όλοι την διαδικασία από 4.3.3 σε 4.3.5 όλα οκ άλλα μόλις ενεργοποιήθηκε το ινσταλους τότε μπλοκαρίστηκα στην επανεκκίνηση ...κάποια ιδέα η λύση
επίσης ρώτησα μαγαζί με αναβαθμίσεις iphone και μου είπαν όντως υπάρχει πρόβλημα με την 4.3.5 με το ινσταλους
στο δε just boot tethered από τη λίστα των επιλογών αντί για τo install Cydia. όταν ολοκληρωθεί όλα οκ άλλα στην επανεκκίνηση το χάνει το just boot tethered και θέλει πάλι την ίδια διαδικασία
φυσικά με την βοήθεια του φόρουμ πήγα πίσω στην 4.3.3

#21   gvupp

gvupp

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gvupp

Δημοσίευση 31/07/2011 - 10:40

φίλε μου έχω ένα 3gs και ένα 4.. στο 3gs έκανα όλοι την διαδικασία από 4.3.3 σε 4.3.5 όλα οκ άλλα μόλις ενεργοποιήθηκε το ινσταλους τότε μπλοκαρίστηκα στην επανεκκίνηση ...κάποια ιδέα η λύση
επίσης ρώτησα μαγαζί με αναβαθμίσεις iphone και μου είπαν όντως υπάρχει πρόβλημα με την 4.3.5 με το ινσταλους
στο δε just boot tethered από τη λίστα των επιλογών αντί για τo install Cydia. όταν ολοκληρωθεί όλα οκ άλλα στην επανεκκίνηση το χάνει το just boot tethered και θέλει πάλι την ίδια διαδικασία
φυσικά με την βοήθεια του φόρουμ πήγα πίσω στην 4.3.3

Καλημέρα,
Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ εως που γύρισα στην 4.3.3. Απο αυτά που γνωρίζω αυτο σημβαίνει επειδή η έκδοση του redsn0w_win_0.9.8b4 για 4.3.5 είναι tethered.
Τωρα άν θέλεις jailbreak στην 4.3.3 σου προτείνω να το κάνεις με redsn0w_win_0.9.6rc16 με αυτή το έκανα και εγώ και δεν αντιμετόπισα κανένα πρόβλημα ! !

#22   melaslog

melaslog

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2011 - 11:42

Καλημέρα,
να σας ρωτήσω κάτι.
Αξίζει να κάνεις tethered jailbreak; ή σου βγαίνει η ψυχή;
Προφανώς και είναι δύσκολο να μου μείνει από μπαταρία, σπίτι γραφείο αμάξι υπάρχει φορτιστής.
Αλλά αν πχ αλλάξεις θέμα που κάνει respring για να ξαναανοίξει θέλει ξανά την διαδικασία bootαρίσματος;
Οποιος έχει συμβιώσει λίγο καιρό με tethered jailbreak ας μου πει την εμπειρία του.
Ευχαριστώ.

#23   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/07/2011 - 17:19

Aν δεν σκαλίζεις όλη την ώρα ναι ..

Το στήνεις μια φορά και μετά το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να προσέχεις να έχεις μπαταρία...

Αν κάθε μέρα σκαλίζεις το Cydia κατεβάζεις νέα tweak κτλ κτλ θα χρειάζεται κάθε φορά να τρέχεις το redsnow και ίσως σου γίνει κουραστικό.

Εγώ τον Ιανουάριο που το είχα το δικό μου για 20 περίπου μέρες ούτε που το είχα καταλάβει να σου πω ..

The choise is yours...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#24   KYRIAKOS1

KYRIAKOS1

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2011 - 17:25

σε 3GS ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ;

#25   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/07/2011 - 17:33

Ναι Κυριάκο αν δεις και τον οδηγό το γράφει.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#26   Michalis24

Michalis24

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2011 - 17:55

Ναι Κυριάκο αν δεις και τον οδηγό το γράφει.

Με το προβλημα που εχω αναφερει εγω κ ενα αλλο παιδι εχει βρεθει λυση ? το οτι δεν δεχεται το ipsw της 4.3.5

#27   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/07/2011 - 18:22

Δοκίμασες να κατεβάσεις με mozilla ή με chrome...?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#28   kfedouris

kfedouris

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2011 - 18:41

Καλημέρα,
Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ εως που γύρισα στην 4.3.3. Απο αυτά που γνωρίζω αυτο σημβαίνει επειδή η έκδοση του redsn0w_win_0.9.8b4 για 4.3.5 είναι tethered.
Τωρα άν θέλεις jailbreak στην 4.3.3 σου προτείνω να το κάνεις με redsn0w_win_0.9.6rc16 με αυτή το έκανα και εγώ και δεν αντιμετόπισα κανένα πρόβλημα ! !

το έχω φτιάξη φίλε μου στην 4.3.3 με redsn0w_win_0.9.6rc16 και είμαι οκ σε ευχαριστώ πάντως για το άμεσο ενδιαφέρον σου

#29   Michalis24

Michalis24

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2011 - 19:22

Δοκίμασες να κατεβάσεις με mozilla ή με chrome...?

Μονο Chrome εχω..παιζει ρολο ? δοκιμασα πχ αλλες εκδοσεις τις δεχεται κανονικα μονο την 4.3.5 δεν δεχεται..αμα ειχα περασμενη στο κινητο την 4.3.4 αλλα εχω την 5 κ απο τη βλεπω μονο στην 5 το κανει

#30   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/07/2011 - 19:25

Αν συνδέσεις το Κινητο σου στο iTunes θα στην περάσει αυτόματα το έχεις δοκιμάσει;

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες