Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

To iPad ξεπερνά το iPhone στη χρήση internet στις ΗΠΑ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/10/2011 - 09:59

Η εταιρεία αναλύσεων comScore ανακοίνωσε σήμερα τα αποτελέσματα της τελευταίας της έρευνας για τον Αύγουστο σχετικά με την κατανάλωση internet στις ΗΠΑ. Σύμφωνα με αυτή, λοιπόν, το iPad συνεχίζει την ανοδική του πορεία και για πρώτη φορά ξεπερνά το iPhone στην χρήση internet στις ΗΠΑ με ποσοστό 46.8% έναντι 42.6% του iPhone.

To εντυπωσιακό, βέβαια, αφορά το ποσοστό χρήσης των συσκευών γενικά αλλά και στο διαδίκτυο ανά λογισμικό. Εκεί τα πράγματα δείχνουν μια διαφορετική εικόνα που δεν συνάδει με την κυριαρχία του Android στο μερίδιο αγοράς. Συγκεκριμένα, το iOS της Apple καταλαμβάνει το 58.5% του συνολικού μεριδίου στα browser-based page views ενώ το Android έρχεται στη δεύτερη θέση με 31.9%

Αναρτημένη εικόνα

Επίσης, όσον αφορά τις συνδεδεμένες συσκευές και εδώ το iOS φέρνει την πρωτιά με 43.1% με το Android να βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 34.1%

Αναρτημένη εικόνα

Άλλα στοιχεία της έρευνας δείχνουν ότι το iPad καταλαμβάνει το 97.2% όλης της κίνησης στις ΗΠΑ όσον αφορά τα iPad αποδεικνύοντας για μια ακόμη φορά ότι ο ανταγωνισμός είναι ακόμα ανύπαρκτος.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/10/2011 - 10:11

Μιλαμε για ΗΠΑ ομως ετσι; Βαλε και την ευρωπη στο παιχνιδι...

Πραγματικα το ipad σου δινει αλλη αισθηση στο σερφαρισμα...το δουλευω και εγω εναν μηνα πλεον (!) και μπορω να πω οτι το iphone απλα το
Εχω αφησει στην ακρη οταν ειμαι σπιτι.

Θεωρω οτι οσοι εχουν android μπορει καν να μην μπαινουν στο ιντερνετ, απλα αγορασαν εναν κινητο φτηνο και ομορφο ( ας πουμε)

Για να δουμε πως θα εξελιχτει το παιχνιδι με τις νεες συσκευες απο τους δυο αντιπαλους




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες