Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 14 ψήφοι

Πώς να διπλασιάσετε την επιδότησή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3012 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2896   nikosvol

nikosvol

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/09/2020 - 14:27

Καλησπέρα παίδες!

 

Έχω 2 αριθμούς συμβολαίου σε κινητά Vodafone που φτάσανε στη λήξη τους. Τί παίζει τώρα με την ανανέωση? Συμφέρει καλύτερα να ζητήσω να γίνουν καρτοκινητά και τα 2 ή να κάνω αίτημα φορητότητας σε καμιά Cosmote μέσω courier? Αν τελικά περάσω στην Cosmote όμως, τί παίζε με την υπαναχώρηση εντός 14 ημερών; Δεν έχει αλλάξει αυτό τώρα?

 

Γενικά τί με συμβουλέυετε να κάνω?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2897   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/02/2021 - 20:31

Εδώ και 10+ χρόνια μετά από συμβόλαιο σε Κοσμοτε 3 γραμμές family large 145€ το μήνα περίπου ήρθε η ώρα της ανανέωσης. Ήθελα να πάω στα unlimited internet που δείχνει στο σαιτ με 55€ την κάθε γραμμή και μου είπανε ισχύει για νέους συνδρομητές για εσάς 75€ η κάθε γραμμή αλλιώς large family 130€ Το μήνα και 620€ επιδότηση. Εκανα φορητότητα Vodafone με 78€ το μήνα οι 3 γραμμές απεριόριστες κλήσεις 3000 μηνύματα και 84 gab Internet ελπίζω να πιάνει σήμα κ ν μην χρειαστεί να γυρίσω. Υπάρχει περίπτωση να με καλέσει η Κοσμοτε για αντιπροσφορά ;


Τελευταία επεξεργασία από: kospankavv98, 11/02/2021 - 20:35


#2898   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 11/02/2021 - 22:15

Εννοείται πως θα σε καλέσουν, το θέμα είναι ότι μπορεί να το κάνουν αφού έχει μεταφερθεί η γραμμή σου σε άλλο πάροχο, και μετά θα πρέπει να κάνεις υπαναχώρηση. Δε νομίζω ότι τους παίρνει να χάσουν τέτοιο πελάτη


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2899   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/02/2021 - 13:17

Εννοείται πως θα σε καλέσουν, το θέμα είναι ότι μπορεί να το κάνουν αφού έχει μεταφερθεί η γραμμή σου σε άλλο πάροχο, και μετά θα πρέπει να κάνεις υπαναχώρηση. Δε νομίζω ότι τους παίρνει να χάσουν τέτοιο πελάτη
Sent from my iPhone using Tapatalk


Μακάρι και μακάρι να σέβονται τους υφιστάμενους συνδρομητές κ ν μη χρειάζονται τέτοια κόλπα

#2900   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 12/02/2021 - 13:52

Τόσα χρόνια στην Vodafone, μόνο με αυτό τον τρόπο έπαιρνα είτε επιδοτήσεις είτε έκπτωση στο πάγιο. Επειδή τελευταία φορά πήγα να μου κάνουν ακριβώς την ίδια μακακία, φέτος που χρειάστηκε είδα στην καρτέλα μου πως τους συμπεριφέρθηκα και μου δώσαν εκπτώσεις χωρίς να χρειαστεί τίποτα άλλο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2901   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/02/2021 - 14:33

Τόσα χρόνια στην Vodafone, μόνο με αυτό τον τρόπο έπαιρνα είτε επιδοτήσεις είτε έκπτωση στο πάγιο. Επειδή τελευταία φορά πήγα να μου κάνουν ακριβώς την ίδια μακακία, φέτος που χρειάστηκε είδα στην καρτέλα μου πως τους συμπεριφέρθηκα και μου δώσαν εκπτώσεις χωρίς να χρειαστεί τίποτα άλλο
Sent from my iPhone using Tapatalk


Ωραίος μακάρι κ η Κοσμοτε να ξεκινήσει να φέρεται έτσι χαχαχαχ

#2902   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/02/2021 - 14:37

Υπάρχει ένας δείκτης, ας το πούμε έτσι, που έχουν οι πάροχοι και δείχνει το πόσοι συνδρομητές φεύγουν και που πάνε.

Όταν ξεπεραστεί ένας συγκεκριμένος αριθμός που μεταφέρονται σε ίδιο άλλο πάροχο, ακολουθεί επιθετική προσέγγιση σε συνδρομητές της, όχι ως αντίποινα, αλλά για να μην αλλοιωθεί το μερίδιο αγοράς. Οι τυχεροί που θα πέσουν σε εκείνη την κατηγορία, είναι συνήθως οι πιο ωφελημένοι από προσφορές.



#2903   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2021 - 15:46

Αντί να κάνουν από μόνοι τους δελεαστική την αγορά των ίδιων των υπηρεσιών τους (επηρρεάζοντας ομοιόμορφα έτσι και τον υπόλοιπο ανταγωνισμό) έχουν φτάσει τους πελάτες τους στο σημείο να ψάχνουν κόλπα και να διαμηνύουν οτι θα αλλάξουν πάροχο για να κερδίσουν εκπτώσεις και επιδοτήσεις. Παροχές που θα μπορούσαν στην τελική να τις δώσουν και από μόνες τους οι εταιρείες.... Ξεπερασμένες πολιτικές με απαρχαιωμένες στρατηγικές στην παροχή υπηρεσιών. 



#2904   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/02/2021 - 16:24

Τεράστια κουβέντα, προφανώς και έτσι θα έπρεπε να ήταν.

Ας πούμε απλώς ότι έτσι γίνεται η μικρότερη δυνατή "ζημιά" για τις εταιρείες σε έσοδα.



#2905   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/02/2021 - 19:22

Επανέρχομαι στο θέμα. Μετά από την φορητότητα στη Vodafone σήμερα με κάλεσε η Κοσμοτε με προσφορά 40€ η κάθε γραμμή για το unlimited 55 και δυο μήνες δωρο πάρα πολύ καλά !!

#2906   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 20/02/2021 - 19:55

Επανέρχομαι στο θέμα. Μετά από την φορητότητα στη Vodafone σήμερα με κάλεσε η Κοσμοτε με προσφορά 40€ η κάθε γραμμή για το unlimited 55 και δυο μήνες δωρο πάρα πολύ καλά !!

Για πες μας πως γίνεται ακριβώς πλέον, τώρα που έχεις κάνει ήδη φορητότητα στη Voda πως φεύγεις; Χωρίς ποινή;



#2907   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/02/2021 - 23:25

Για πες μας πως γίνεται ακριβώς πλέον, τώρα που έχεις κάνει ήδη φορητότητα στη Voda πως φεύγεις; Χωρίς ποινή;

Τίποτα κάλεσα στο 13894 πάτησα 2 όπως μ είπε η υπαλληλος της Κοσμοτε και εκανα αίτημα ακύρωσης φορητότητας
Δεν πληρωνω κάτι γιατί από Δευτέρα 16.00 θα ενεργοποιούνταν οι αριθμοί της Vodafone επίσης εφόσον (όπως διάβασα εδώ μέσα) δεν εκανα τα συμβόλαια σε φυσικό κατάστημα αλλά τηλεφωνικά με κούριερ έχω δικαίωμα 14 μέρες υπαναχώρηση

#2908   NASA

NASA

    iPH Member

  • 330 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2021 - 15:24

Καλησπέρα σας.
Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι, και επειδή το σάιτ κάποιες στιγμές αντιμετωπίζει κάποια θέματα είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα και επιβαρύνω παραπάνω. Είναι ο καιρός για ανανέωση και η βονταφον θέλει σκληρό παζάρι. Θα ήθελα να μου πείτε παρακαλώ αν κάνω αίτηση φορητότητας μπορώ να ακυρώσω την αίτηση στο νέο δίκτυο αν μου δώσει η βονταφον αυτά που ζητάω;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

#2909   georgiadiskos

georgiadiskos

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα

Δημοσίευση 31/10/2021 - 15:28

Καλησπέρα σας.
Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι, και επειδή το σάιτ κάποιες στιγμές αντιμετωπίζει κάποια θέματα είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα και επιβαρύνω παραπάνω. Είναι ο καιρός για ανανέωση και η βονταφον θέλει σκληρό παζάρι. Θα ήθελα να μου πείτε παρακαλώ αν κάνω αίτηση φορητότητας μπορώ να ακυρώσω την αίτηση στο νέο δίκτυο αν μου δώσει η βονταφον αυτά που ζητάω;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καταρχήν δεν θα πρέπει να κανείς την αίτηση φορητότητας σε φυσικό κατάστημα ,θα πρέπει να την κανείς ηλεκτρονικά τότε μόνο έχεις το δικαίωμα να ακυρώσεις την φορητότητα


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk

#2910   NASA

NASA

    iPH Member

  • 330 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2021 - 18:20

Σε ευχαριστω για την απάντηση
Είναι 4 γραμμές.
Μήπως μπορείς να μου πεις κάποια βήματα ;
Να είμαι σίγουρος ότι δεν θα μπλέξω.
Αν με πάρει τηλεφωνικά η κοσμοτε και μου ζητήσει δικαιολογητικά εκεί τι κάνω αν χρειαστεί ακύρωση.;
Ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από: NASA, 31/10/2021 - 18:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)