Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 2 ψήφοι

Καλη προσφορά της Wind στο mobile Internet!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
225 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/01/2012 - 09:45

Εάν είναι κάποιος τυχερός κ είναι κοντά σε κεραία της wind τότε έχει πολυ καλο σήμα :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 12/01/2012 - 09:57

καλα δεν εννούσα αυτό!
Απλά τώρα με Voda πιάνει μόνο εξω στην βεράντα κ σε συγκεκριμένο σημείο ΜΟΝΟ, ενω πριν με wind εκοβα κ βόλτες χαλαρά! :)
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#48   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 12/01/2012 - 17:52

Η πληθυσμιακή κάλυψη αναφέρεται σε 100 σημεία όπου ελέχθησαν και βγάλανε το ποσοστό! Για μένα οποίος πιστεύει αυτή την διαφήμιση είναι το ελάχιστο χαζος. Αναφορικά με την wind σαφώς και η κάλυψη της είναι χειροτερη αλλα τουλάχιστον δεν λέει ψέματα όπως στην vodafone δεν έχει κρυφές χρεώσεις όπως η Vodafone το stick της πιάνει παντού ακόμα και με edge ενώ της cosmote δίπλα στο δημαρχείο της πόλης σε 5o όροφο δεν συνδέονταν καν! Και πολλα αλλα. Και ένα περίτρανο παράδειγμα. Η μητέρα μου απο το 95-98 κάπου εκει είναι στην wind και εγω απο το 2000 στην Vodafone. Με έχουν κατακλεψει. Με έχουν κατά χρεώσει και ναι παρόλα αυτα η Μανα μου δεν έχει χάσει ποτε μισή κλήση ενώ εγω είτε δεν θα χτυπάει είτε θα χτυπάει και δεν θα ακούω τον συνομιλητή! Και δεν μιλάω για ένα σημείο στο σπιτι μας αλλα σε πολλα σημεία μιας και η δουλειά της επιβάλει να κινείται καθημερινά σε παρα πολλα σημεία. Οπότε το ποιος έχει καλύτερο δίκτυο και ποιος όχι κανείς δεν το ξέρει. .

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 12/01/2012 - 17:54


#49   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2012 - 18:12

Ανάλογα την περιοχή πάει το σήμα . Σε κάποιες περιοχες θα πιάνεις καλά την μια εταιρεία σε κάποιες την άλλη . Επειδή δουλεύω και τις δύο , όντως Cosmote φαίνεται να έχει μεγαλύτερη κάλυψη σήματός , αλλά η Voda προσφέρει ποιο ποιοτικό 3G . Οπου έπιανα 3G με Voda ήταν κορυφαία ταχύτητα και χωρίς διακοπές. Με το iPad 3G πάντως είχα σήμα και στα πιο δύσκολα σημεία και με τις δύο εταιρείες

Τελευταία επεξεργασία από: Aelaos, 12/01/2012 - 18:13


#50   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/01/2012 - 18:16

Δυστυχώς παιδια το σήμα της wind στο στικακι είναι δεν είναι καλο :(
Μου εξήγησε η υπάλληλος οτι στο iPhone χρησιμοποιεί άλλο δίκτυο -κάπως μου είπε-ότι οποίο είναι καλο ενω στο στικακι χρησιμοποιείται η γραμμή 3G η οποία είναι πολυ πίσω σε σχέση με τις αλλες εταιρείες !!!
Μηπως μπορει κάποιος να μου προτείνει ποια απο τις αλλες εταιρίες έχει καλύτερη κάλυψη;;; Εάν δεν επιτρέπεται εδω τότε σε πμ!! Thanks!!!

απο αποψη ποιοτητας σηματος και ταχυτητας σιγουρα vodafone.. Απο καλυψη ειναι πολυ κοντα voda και cote.. Αναλογα την περιοχη παρε την εξυπηρετηση πρωτα να ρωτησεις για την περιοχη σου..


Μην ξεχναται παιδια και τη συγχωνευση voda-wind που έρχεται..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#51   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:34

Έτσι μου είπαν!! Εάν τελικα είχα κάνει τη σύνδεση αλλα το σήμα ηταν κακο θα μπορούσα να κάνω διακοπή στο συμβόλαιο!!!


Παμε παλι μιας και το ξανανοιξατε το θεμα...σε περιπτωσηου δεν σε καλυπτει το σημα κ επιθυμεις διακοπη συμβολαιου μπορεις ανα πασα ωρα να το κοψεις χωρις να χρεωθεις κατι παρα μονο επιστρεφεις το στικακι

#52   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:36

Θα μπορούσε να είναι κ καλύτερο αλλα νομίζω ότι είναι η μονη που δίνει 1GB το μήνα με 15€- είναι πολλα το ξέρω αλλα οι αλλες εταιρίες το χρεωνουν πιο ακριβα :mad:

Το 1Gb το δινουμε με 9,90€ και οχι 15...

#53   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:41

Το 1Gb το δινουμε με 9,90€ και οχι 15...

Για το f2G μιλάω!!! Εκει το 1GB έχει 15€ :)

#54   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:41

απο αποψη ποιοτητας σηματος και ταχυτητας σιγουρα vodafone.. Απο καλυψη ειναι πολυ κοντα voda και cote.. Αναλογα την περιοχη παρε την εξυπηρετηση πρωτα να ρωτησεις για την περιοχη σου..


Μην ξεχναται παιδια και τη συγχωνευση voda-wind που έρχεται..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αυτο για την συγχωνευση φιλε μου παλι πως βγαινεις κΙ το λες? ή μετοχος εισαι μιας απο τις δυο εταιρειες ή απλα πρεπει να πεις κατι ετσι απλα για να δημιουργησεις εντυπωσεις και παλι.
Οταν ολοκληρη ΕΕΕΤεχει ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ οτι δεν επιτρεπεται να παραμεινουν μονο δυο παροχοι σε ευρωοΙκη χωρα γιατι δεν εχει γινει ποτε πες μου πως θα προχωρησει αυτη η ρημαδα συγχωνευση;;;;;;

Ελεος δήλαδη!ολοι εχουμε δικαιωμα λογου δε λεω αλλα προσγειωθειτε στην πραγματικοτητα και διαβαστε εγκυρες εφημεριδες

#55   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:42

Για το f2G μιλάω!!! Εκει το 1GB έχει 15€ :)

Σορρυ βρε ευαγγελια για ασυρματο καταλαβα

#56   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:47

Αυτο για την συγχωνευση φιλε μου παλι πως βγαινεις κΙ το λες? ή μετοχος εισαι μιας απο τις δυο εταιρειες ή απλα πρεπει να πεις κατι ετσι απλα για να δημιουργησεις εντυπωσεις και παλι.
Οταν ολοκληρη ΕΕΕΤεχει ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ οτι δεν επιτρεπεται να παραμεινουν μονο δυο παροχοι σε ευρωοΙκη χωρα γιατι δεν εχει γινει ποτε πες μου πως θα προχωρησει αυτη η ρημαδα συγχωνευση;;;;;;

Ελεος δήλαδη!ολοι εχουμε δικαιωμα λογου δε λεω αλλα προσγειωθειτε στην πραγματικοτητα και διαβαστε εγκυρες εφημεριδες


Καλα.. Εδω θα μαστε και θα το δεις..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#57   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:49

Αυτο για την συγχωνευση φιλε μου παλι πως βγαινεις κΙ το λες? ή μετοχος εισαι μιας απο τις δυο εταιρειες ή απλα πρεπει να πεις κατι ετσι απλα για να δημιουργησεις εντυπωσεις και παλι.
Οταν ολοκληρη ΕΕΕΤεχει ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ οτι δεν επιτρεπεται να παραμεινουν μονο δυο παροχοι σε ευρωοΙκη χωρα γιατι δεν εχει γινει ποτε πες μου πως θα προχωρησει αυτη η ρημαδα συγχωνευση;;;;;;

Ελεος δήλαδη!ολοι εχουμε δικαιωμα λογου δε λεω αλλα προσγειωθειτε στην πραγματικοτητα και διαβαστε εγκυρες εφημεριδες


Καλησπερα και απο μενα.
Φιλικα παντα, να σε ενημερωσω πως αν θελουν ολα γινοντε. Ακομα και με το να παραμεινει με το ονομα της η καθε μια εταιρια, και απλα να εχει πλειοψηφια η μια εναντι της αλλης. Καποιο κολπο θα βρουν, μη σκας. Ειναι γεγονος αδιαμφισβητητο οτι κατι ψηνετε.

Δικιο μεγαλο εχεις σε αυτο που λες : ¨οτι δεν επιτρεπεται να παραμεινουν μονο δυο παροχοι σε ευρωπαικη χωρα¨. Το ολο θεμα εχει κολλησει στην επιτροπη ανταγωνισμου. Και εγω δυσκολο το βλεπω, αλλα θα προσπαθησουν να γινει γιατι δεν παει καλα η Wind.

Φιλικα, παντα.

#58   domino

domino

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:53

Καλησπερα και απο μενα.
Φιλικα παντα, να σε ενημερωσω πως αν θελουν ολα γινοντε. Ακομα και με το να παραμεινει με το ονομα της η καθε μια εταιρια, και απλα να εχει πλειοψηφια η μια εναντι της αλλης. Καποιο κολπο θα βρουν, μη σκας. Ειναι γεγονος αδιαμφισβητητο οτι κατι ψηνετε.

Δικιο μεγαλο εχεις σε αυτο που λες : ¨οτι δεν επιτρεπεται να παραμεινουν μονο δυο παροχοι σε ευρωπαικη χωρα¨. Το ολο θεμα εχει κολλησει στην επιτροπη ανταγωνισμου. Και εγω δυσκολο το βλεπω, αλλα θα προσπαθησουν να γινει γιατι δεν παει καλα η Wind.

Φιλικα, παντα.


Φιλε μου δεν πρεπει να μιλαω για αυτα αλλα δε γινεται μιας και εργαζομαι στη wind. Το δεν παει καλα η wind και δε το λεω γιατι δουλευω εκει αλλα αντικειμενικα, δεν ισχυει.η wind ηταν η τριτη επιχειρηση πολυεθνικου κλαδου το 2011 που δεν εχει ουτε 1€ χρωστουμενο δανεισμο.εχει αναφερθει στην Ναυετμπορικη ως μη ζημειωμςνη εταιρεια το 2011 στον κλαδο της .αρα το δεν παει καλα και στο λεω παντα φιλικα οσοι ειμαστε μεσα το γνωριζουμε καλυτερα. Δυστυχως και σε καταλαβαινω η προιστορια ως τελεστετ και τιμ δεν μας δικαιωνει και εχει μενει η ρετσινια.

#59   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:59

Πάντως εγω που ειμαι πελάτης χρόνια στη κινητή δεν έχω κανένα παράπονο!!!! Και οι προσφορές είναι καλές κ το σήμα της πολυ καλο!!!τωρα στο ασύρματο θα δειξει :blush:

#60   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/01/2012 - 23:04

Πάντως εγω που ειμαι πελάτης χρόνια στη κινητή δεν έχω κανένα παράπονο!!!! Και οι προσφορές είναι καλές κ το σήμα της πολυ καλο!!!τωρα στο ασύρματο θα δειξει :blush:

ξερεις τι με χαλαει περα απο τα αλλα στη wind? οτι ειναι αναξιοπιστη απλα.. Κανει μια προσφορα.. και μετα τγν παιρνει πισω.. Δεν ξερω αν θυμαστε .. περσι νομιζω ηταν οταν ολες οι εταιριες ειχαν δωρεαν λεπτα καθε μηνα με ανανεωση.. Η wind εκτος απο τα δωρεαν λεπτα εβγαλε και δωρεαν 1,5 gb mobile internet και μετα απο 5 μερες το πηρε πισω και τα κανε 200mb.. Ξερω και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα.. Οχι οτι εχω κατι.. Τα θετικα με την τιμη πχ τα επισημαναμε..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες