Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

4G iPhone debuts on April?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/01/2010 - 19:09

Μετά την αναφορά του Γαλλικού Challenge για κυκλοφορία του 4G iPhone τον προσεχή Μάιο έχουμε μία ακόμα δήλωση, αυτή τη φορά από τον Κορεάτικο πάροχο κινητής τηλεφωνίας Korean Telecoms τα (υψηλόβαθμα) στελέχη του οποίου δηλώνουν, ότι είναι πολύ πιθανό να δούμε το 4G iPhone τον Απρίλιο!

"We don't see any bigger hurdle to introduce 4G iPhones here, as legal issues were completely cleared. It’s possible to launch the devices within the first half"

"Still, there are some 3G iPhone stocks. But KT and Apple have reached a broad consensus to introduce the advanced models as early as possible".


Σύμφωνα με τα στελέχη της TK το νέο iPhone θα διαθέτει οθόνη OLED, δυνατότητες live video chat, επεξεργαστή dual core, δυνατότερο graphic chip και 2 κάμερες (για δυνατότητα video-κλήσεων) υψηλότερης ανάλυσης, ενώ είναι πιθανό να διαθέτει και αποσπώμενη μπαταρία βελτιωμένης απόδοσης.

Ο adenadoume του iPhoneHellas News Team μας δίνει την δική του εκτίμηση (link):

[...] δεν θα κυκλοφορήσει εσπευσμένα το νέο iPhone λόγω του ανταγωνισμού με το Nexus One, καθώς κατ'αρχήν ο επεξεργαστής που θα "φοράει" το νέο iPhone (και οι δυνατότητες που θα προσφέρει και θα πρέπει να ενσωματωθούν) θα πρέπει να ξεπερνάει όχι μόνο τον Snapdragon 1GHz που είναι διαθέσιμος τώρα αλλά και τους επερχόμενους επεξεργαστές και συγκεκριμένα:

-> τον νέο Snapdragon 8X50A στα 1,3 Ghz (που θα κυκλοφορήσει εντός ενός μηνός και θα ενσωματωθεί αργότερα μέσα στην χρονιά σε smartphones)
-> και τον dual-core 8X72 της Qualcomm στα 1,5GHz (με δύο πυρήνες Scorpion, ο οποίος ενδέχεται να ενσωματωθεί σε smartphones στα τέλη του 2010)

Κακά τα ψέματα, με τις εξελίξεις των mobile επεξεργαστών, το νέo iPhone θα πρέπει να αντέξει τον ανταγωνισμό της επόμενης γενιάς Android smartphones (και WinMo αν κυκλοφορήσει το Windows Mobile 7) οπότε η Apple πρέπει να παρουσιάσει ενα πολύ δυνατό "εργαλείο" που να καταφέρει να μείνει στην κορυφή.

Το πιθανότερο είναι πως οι αναφορές της Korean Telecoms για κυκλοφορία του 4G iPhone αναφέρονται σε test unit το οποίο θα χρησιμοποιηθεί αποκλειστικά από την εταιρεία για δοκιμές (π.χ ισχύς δικτύου κτλπ), όπως άλλωστε συμβαίνει σε όλες τις χώρες που διαθέτουν το iPhone (συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας).

[via koreatimes.co.kr]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 12/01/2010 - 19:23

έχω μείνει άφωνος πραγματικά! :| θα είναι απίστευτο αν όντως ενσωματωθούν όλα αυτά! αλλά θα γέλαγα αρκετά με την τιμή αργότερα :lol: :blush:

#3   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2010 - 19:27

Έτσι όπως πάει από την τιμή θα μείνουμε άφωνοι όλοι μας μόλις κυκλοφορήσει..

ezgif_com_crop_2.gif


#4   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 12/01/2010 - 19:41

Έτσι όπως πάει από την τιμή θα μείνουμε άφωνοι όλοι μας μόλις κυκλοφορήσει..


χαχα και αυτο :P :blush: :blink:

#5   Theoulis

Theoulis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2010 - 20:44

Βασικα αμα βγει το Iphone με καμοια τραγικα μεγαλη τιμη(δηλαδη περιπου 900$)πεζει να συμφερει να παρει κανεις το tablet ts apple παρα το iphone.....

#6   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2010 - 21:21

Aν σκεφτουμε με τα σημερινα δεδομενα και ειδικα στην Ελλαδα 670 ευρω το 3GS 32GB που θεωρειτε μαπα αν το 4g εχει αυτα που λενε τοτε παμε για την τιμη του lg GD910 ;)

#7   John_s60

John_s60

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2010 - 21:48

Χωρίς να θέλω να σας στεναχωρησω,πιστεύω πως θα βγει προς το τέλος καλοκαιριού -
Καλό Σεπτεμβρη δηλαδή 

#8   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2010 - 22:05

Οχι!!! Μην σπασουμε τωρα τις παραδοσεις!! Παμε και παλι καλοκαιρι. :)

#9   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/01/2010 - 23:20

Και γω πιστεύω το καλοκαίρι θα βγει το νέο iPhone. Η Apple έχει δείξει ότι δεν ταράζεται από τον ανταγωνισμό και μένει στα πλάνα της.

Αυτό που ΙΣΩΣ μπορεί να δούμε είναι κανά 3GS στα 8GB αλλά τίποτα παραπάνω

Follow me on twitter


#10   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2010 - 00:21

Μωρέ, και του χρόνου τα Χριστούγεννα να βγει, τόσο το καλύτερο για μένα! Θά'ναι πολλά τα λεφτά, Άρη...! ::)

#11   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/01/2010 - 02:11

Ειδικά η πρόβλεψη για δύο πυρήνες μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανη και παρατραβηγμένη. Καταρχάς, τεχνολογικά ίσως είναι λίγο αδύνατο σε συνδιασμό με την απόδοση της μπαταρίας δηλαδή, αλλά πέρα από αυτό -και το υψηλό κόστος- δεν υπάρχει λόγος να το κάνει αυτό. Ήδη με 400MHz "λιγότερα" σε σχέση με το NexusOne δεν υπάρχει κάποια τρομερή διαφορά πράγμα που αποδεικνύει τον πρώτιστο ρόλο που παίζει το software.

Επίσης, OLED οθόνη δεν νομίζω να δούμε. Νομίζω είναι άχρηστη υπό το φως της ημέρας, οπότε δεν νομίζω να το έκαναν αυτό σε μια τέτοια συσκευή.

Για το cam chat τώρα πάλι χλωμό το κόβω. Θα προτιμούσα να το δω σε tablet αυτό. Eπίσης, αν το δούμε από πλευρά χρησιμότητας θα ήταν πιο καλό να βάζαν υποστήριξη file transfer bluetooth παρά cam chat. Πόσοι το κάνουν άλλωστε; Και αν υποθέσουμε ότι θα στόχευε τους businessmen και καλά για διάφορα conferences πάλι άσκοπο το βρίσκω μιας και το iphone δεν τα πάει καλά στο business κοινό

Follow me on twitter


#12   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2010 - 07:50

Για την καμερα συμφωνω!!Δεν πιστευω οτι θα ενσωματωθει....Σε οτι αφορα την οθονη νομιζω οτι θα εχει OLED.Σε γενικες γραμμες οι οθονες αυτες ειναι μιλια μπροστα απο τις κλασσικες LCD/TFT σε οτι αφορα (ειδικα) τα χρωματα!....Μια καμερουλα 5MP δεν θα με χαλαγε!....Αυτο που ευχομαι ειναι το κινητο να διατηρισει
το στυλ του....Με φλας και αποσπομενη μπαταρια δεν ξερω αν θα ηταν και τοσο ευκολο....

#13   hci1999

hci1999

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2010 - 09:03

Βασικα αμα βγει το Iphone με καμοια τραγικα μεγαλη τιμη(δηλαδη περιπου 900$)πεζει να συμφερει να παρει κανεις το tablet ts apple παρα το iphone.....

βασικα αλλο πραγμα ειναι to iphone και αλλο to itablet. διαφορετικη χρσηση εχουν, οποτε αναλογος τι θέλεις να χρησιμοποιησεις

#14   igouharry

igouharry

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2010 - 11:07

Αυτό που ξέρω εγώ ,(αν βγει φέτος μέχρι το καλοκαίρι), είναι ότι όσοι αγοράζουν 3Gs σήμερα είναι μεγάλα κορόιδα !!!!!!

#15   igouharry

igouharry

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2010 - 11:11

Ξέχασα ..... Μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ !!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες