Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

To iPhone 4 με το antennagate είναι η μεγαλύτερη τεχνολογική αποτυχία του 2010 σύμφωνα με το CNN


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:39

Εγώ ένα έχω να πω...
όσοι το έχουν ξέρουν ότι δεν έχει πρόβλημα με το σήμα
όσοι δεν το έχουν απλά λένε πα....τατες(άλλο ήθελα να πω) επειδή πολύ απλά δεν το έχουν και δεν μπορούν να το έχουν.
Τι Έλληνες είμαστε ρε παιδιά άμα δεν κράξουμε αυτό που δεν μπορούμε να αποκτήσουμε?Πως θα νιώσουμε καλύτερα.?
Σας κάλυψα?

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 29/12/2010 - 15:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:44

τωρα ομως υπαρχει.. α! υπαρχει κ ενα ztebfejfh-καπως pad στο γερμανο. ειμαι σιγουρος οτι θα το βγαλεις καλυτερο απο το iPad...

#18   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:44

Me 330 eurw to 8ewrhsa kaluterh agora apo to tab!

Ase pou otan to phra den eixe bgei to tab!

Bebaia auta einai asxeta me to 8ema alla afou auto einai to problhma sou...

δικο μου προβλημα?μια απορια εξεφρασα απλα επειδη εισαι apple hater γιατι εχεις apple..

#19   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:47

Εγώ ένα έχω να πω...
όσοι το έχουν ξέρουν ότι δεν έχει πρόβλημα με το σήμα
όσοι δεν το έχουν απλά λένε πα....τατες(άλλο ήθελα να πω) επειδή πολύ απλά δεν το έχουν και δεν μπορούν να το έχουν.
Τι Έλληνες είμαστε ρε παιδιά άμα δεν κράξουμε αυτό που δεν μπορούμε να αποκτήσουμε?Πως θα νιώσουμε καλύτερα.?
Σας κάλυψα?

Δεν ειναι ετσι φιλε μου.Για μενα η κεραια του ιφον εχει αστοχια κ δεν θα την παρουσιαζα ως τεχνολογικη επιτυχια.Οντως το προβλημα ειναι μικροτερο απο τον χαμο που εγινε,αλλα υπαρχει. Τωρα για αυτα που ειπες για ζηλοφθονια αυτων που δεν εχουν το κινητο νομίζω εισαι υπερβολικος (οχι οτι δεν συμβαινει αλλα δεν ειναι κανονας).Κανενας σοβαρος ανθρωπος δεν θα ζηλέψει το κινητο του αλλου.Για κινητα μιλαμε...

#20   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:48

Ετοιμάζεται και θα βγει στην 1η σελίδα... είναι πολύ αστεία είδηση για να την αφήσουμε να πάει χαμένη!

Κάποιοι ξαναθυμήθηκαν ότι το iPhone 4 που έχει βγει στις Top λίστες των τεχνολογικών προϊόντων για το 2010 έχει πρόβλημα με το σήμα του :-)

οι κακοπροαιρετοι απο καπου επρεπε να πιαστουν

#21   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:49

αρχισαμε παλι το γνωστο lover hater game....οταν αυριο δεν εχετε να φατε βαλτε στο μπλεντερ το οτιδηποτε εχετε,ios android java simbian και οτι αλλο υπαρχει και καλη σας ορεξη...ενω την ιδια ωρα jobs και σια θα πινουν στην υγεια των προβατων...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

#22   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:52

Τα greeklish απαγορεύονται.. Τα μηνύματα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση....

#23   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:56

Δεν ειναι ετσι φιλε μου.Για μενα η κεραια του ιφον εχει αστοχια κ δεν θα την παρουσιαζα ως τεχνολογικη επιτυχια.Οντως το προβλημα ειναι μικροτερο απο τον χαμο που εγινε,αλλα υπαρχει. Τωρα για αυτα που ειπες για ζηλοφθονια αυτων που δεν εχουν το κινητο νομίζω εισαι υπερβολικος (οχι οτι δεν συμβαινει αλλα δεν ειναι κανονας).Κανενας σοβαρος ανθρωπος δεν θα ζηλέψει το κινητο του αλλου.Για κινητα μιλαμε...

Οκ!Τι να πω ρε παιδιά...εγώ μόνο πρόβλημα δεν βλέπω.Το σήμα πέφτει 1-2 γραμμές άμα το κρατήσεις πολύ σφιχτά...αλλά το τηλέφωνο δεν θα το κρατήσεις ποτέ έτσι.Δεν είναι πέτρα.Για το άλλο που λες ότι κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν θα ζηλέψει το κινητό του άλλου....η απάντηση μου είναι : ΕΛΛΑΔΑ.
Τίποτα άλλο δεν χρειάζεται να πω...τόσο καιρό εδώ μέσα εγώ αυτό έχω καταλάβει!

#24   mantzas

mantzas

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:58

ειδημωνα Looter ακομα και με αυτην την αστοχια της κεραιας...που διορθωθηκε με το Update (και δεν το λεω ετσι...το βλεπω και στο δικο μου και στον φιλων μου) το κινητο πουλαει σαν τρελο και ας κοστιζει 650 ευρω +


τωρα τι μας λεει το CNN...δεν με νοιαζει! και η ferrari enzo δεν εχει καλο κλιματισμο...αλλα δεν με νοιαζει!


Ναι αλλα η ferrari δεν ειναι ερ κοντισιον.
Ενω το iphone ειναι κινητο και το ελαχιστο που απαιτεις απ'αυτο ειναι να εχει σημα.

#25   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/12/2010 - 15:59

Ναι αλλα η ferrari δεν ειναι ερ κοντισιον.
Ενω το iphone ειναι κινητο και το ελαχιστο που απαιτεις απ'αυτο ειναι να εχει σημα.



μα εχει φιλε μου...θα ημουν χαζος να ειχα ενα κινητο να μην εχει σημα και να ισχυριζομαι το αντιθετο.

#26   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2010 - 16:56

Ας δώσουμε στα πράγματα την πραγματική τους διάσταση και όχι όποια μας βολεύει!

Το CNN είναι ένα από τα μεγαλύτερα ειδησεογραφικά πρακτορεία του πλανήτη με περίοπτη θέση στην Αμερική.

Ο ντόρος που προκλήθηκε για το πρόβλημα της κεραίας στην Αμερική ήταν τεράστιος και ο Steve Jobs αναγκάστηκε να κάνει παρουσίαση των θέσεων της εταιρίας για το πρόβλημα καθώς είχε αρχίσει να επηρεάζεται η μετοχή της εταιρίας στο χρηματιστήριο!

Αυτό δεν το έχει κάνει για ΚΑΝΕΝΑ προϊόν στο παρελθόν , πράγμα που υποδηλώνει και το μέγεθος του προβλήματος...

Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να αμφισβητούμε τα ΓΕΓΟΝΟΤΑ!!

Σαν καταναλωτές αγοράζουμε προϊόντα για να εξυπηρετήσουν κάποιες από τις ανάγκες μας.

Όταν κάποια από αυτά τα προϊόντα μας απογοητεύουν ή δεν μας ικανοποιούν πλήρως το λογικό είναι να επικρίνουμε και να τα κριτικάρουμε...

Αγοράζοντας ένα προϊόν δε σημαίνει ότι υπογράφουμε συμβόλαιο αγάπης ή αφοσίωσης με την εταιρία που μας το πούλησε.

Το καταναλωτικό επίπεδο του Έλληνα και η αντικειμενικότητα του φτάνουν μέχρι το σημείο που του θίγουν μια αγορά του.

Μια είδηση παγκόσμιας εμβέλειας (μιας και δημιουργήθηκε από το CNN) πρέπει να φιλτραριστεί και να παρουσιαστεί ως αστεία και κωμική για να μην στεναχωρήσουμε το αγοραστικό κοινό του φόρουμ.

Βέβαια όλοι αυτοί που την πέφτουν σε οποιαδήποτε διαφορετική άποψη θα έπρεπε να αναλογιστούν αν αγοράζουν με γνώμονα τις ανάγκες τους ή με γνώμονα το marketing της εταιρίας που τους χειραγωγεί καλύτερα.

Αν το κάνουν με γνώμονα τις ανάγκες τους δεν υπάρχει λόγος για φανατισμούς και αφορισμούς εφόσον είναι ευχαριστημένοι με το προϊόν που έχουν στα χέρια τους.

Αν το κάνουμε γνώμονα το marketing τότε θα πρέπει να κάποιος να τους χαϊδεύει μόνιμα τα αυτιά και να τους επιβεβαιώνει για την "τέλεια" επιλογή τους καθώς οτιδήποτε διαφορετικό δεν είναι αποδεκτό.

Αυτές οι γιορτινές μέρες είναι μια ευκαιρία να βάλουμε το μυαλό μας να σκεφτεί λίγο βαθύτερα.

#27   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 16:58

εχεις iphone 4?
γιατι οσα δεν φτανει η αλεπου,πηδαει να τα πιασει ,αλλα δεν

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 29/12/2010 - 17:00


#28   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2010 - 17:03

Looter = Tillter.. !?Λέω εγώ τώρα..

ezgif_com_crop_2.gif


#29   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2010 - 17:05

Παντως εγω δεν καταλαβαινω το εξης: αφου μισεις τοσο τα προιντα της Apple, γιατι εγινες μελος στο συγκεκριμενο φορουμ...?


Φίλε μου άνοιξε σε παρακαλώ ένα λεξικό της ελληνικής και βρες τι σημαίνει η λεξη μίσος.
Αν έχεις χρόνο δες και τις λέξεις χειραγώγηση , φανατισμός , ομαδοποίηση , οχλαγωγία και παροξυσμός.

Φιλικά

#30   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 29/12/2010 - 17:10

μα εχει φιλε μου...θα ημουν χαζος να ειχα ενα κινητο να μην εχει σημα και να ισχυριζομαι το αντιθετο.

τότε μάλλον εχουμε πολλούς χαζους στο φόρουμ :Ρ

χούμορ κάνω αρχηγέ, χούμορ

ps αυτό που δεν έχει πρόβλημα το σήμα, παρακαλώ να το πηγαίνουμε πακέτο με την 5ημερών αυτονομία του!!!! (εννοειται με 3 ώρες ομιλίας την ημέρα, 50 sms, με wi/fi, 3G, data, notifications, 10h browsing 15h youtubing)
ααααααααααααα παραλίγο να το ξεχάσω, και με 1-2 ώρες angry birds
και το βράδυ ανοιχτό

χαχαχα

Ευχομαι ειρήνη για το 2011

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες