Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

To iPhone 4 με το antennagate είναι η μεγαλύτερη τεχνολογική αποτυχία του 2010 σύμφωνα με το CNN


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 29/12/2010 - 20:02

Μα φυσικά έχει σχέση. Το Gizmodo έκανε μεγάλη π..στιά στην Apple και αυτή το ανταπέδωσε. Μόλις άρχισαν να βγαίνουν reports για χαμένο σήμα το Gizmodo το έκανε πρώτο θέμα κοροϊδεύοντας κτλπ με συνεχή πρωτοσέλιδα επί πάρα μα πάρα πολύ καιρό. Εάν το Gizmodo δεν είχε προκαλέσει τόσο πολύ το θέμα δεν θα είχε πάρει αυτές τις διαστάσεις, να είσαι σίγουρος. Αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι αν πιάσεις με το χέρι σου πάνω στην κεραία, τότε το σήμα θα αρχίσει να πέφτει. Αυτό, όμως, είναι απολύτως λογικό και συμβαίνει με όλες τις κεραίες. Απλώς, επειδή στο 4 είναι εξωτερική και είναι μια γραμμή τόση δα, έχει γίνει τώρα ολόκληρο θέμα.

Και μιας που αναφέρεις το Consumer Reports, ναι, πιστεύω ήταν μούφα αυτό που έκανε. Γιατί; Γιατί το «πρόβλημα» με την κεραία συμβαίνει μόνο όταν το προκαλέσεις εσύ ο ίδιος. Τουλάχιστον εμένα το χέρι μου δεν πέφτει να σκεπάζει την κεραία και να χάνει σήμα. Μόνο εάν το κάνω επίτηδες αλλά και τότε έχει σχέση και η ένταση του σήματος στην περιοχή αλλά τεσπα. Τι εννοω; Ότι με την ίδια λογική θα μπορούσε να μην προτείνει το iphone 4 επειδή όταν πέσει σε νερό χαλάει. Ή επειδή αν το πυροβολήσεις σπάει. Ή επειδή αν του βάλεις φωτιά καίγεται. Σε φυσιολογική χρήση, ο μέσος χρήστης δεν αντιμετωπίζει κανένα μα κανένα πρόβλημα. Εάν αντιμετωπίζει και δεν το κάνει επίτηδες, τότε φταίνει άλλοι παράγοντες. Το Consumer Reports, λοιπόν, είναι γελοίο, όπως και το CNN, γιατί αυτό το θέμα με την κεραία υπάρχει σε όλες τις ασύρματες συσκευές αλλά τώρα βρήκαμε να το κάνουμε θέμα επειδή το Gizmodo δεν πήρε πρόσκληση για το keynote του Ιουνίου.

Ο αρθρογράφος προφανώς το τοποθέτησε πρώτο στη λίστα εξαιτίας του ντόρου που δημιουργήθηκε. Ο ίδιος άλλωστε παραδέχεται ότι το "fail" είναι σχετικό αφού το iPhone 4 πουλάει ακόμα σαν τρελό. Άρα, με ποιό κριτήριο του δώσε την πρώτη θέση; Οι πωλήσεις είναι κομπλέ, το θέμα με την κεραία υπάρχει σε όλα τα κινητά... άρα μόνο εξαιτίας του ντόρου το έβαλε πρώτο και προφανώς για να γίνει και τώρα μια φασαρία και να πάρει δημοσιότητα.

Καλα και το οτι πουλαει ειναι σχετικο... και ενα τουβλο να παρει η αππλ και να γραψει iphone θα πουλησει στην Αμερικη... Να μην μιλησουμε για το κοινο που το αγοραζει... Μεχρι και η κουτση Μαρια που δεν εχει καμια σχεση με την τεχνολογια, εχει iPhone... Γενικα η Apple πουλαει εξεραιτικα καλα μονο στην Αμερικη.. Η καθε εταιρια με την φιλοσοφια της

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 20:07

Καλα και το οτι πουλαει ειναι σχετικο... και ενα τουβλο να παρει η αππλ και να γραψει iphone θα πουλησει στην Αμερικη... Να μην μιλησουμε για το κοινο που το αγοραζει... Μεχρι και η κουτση Μαρια που δεν εχει καμια σχεση με την τεχνολογια, εχει iPhone... Γενικα η Apple πουλαει εξεραιτικα καλα μονο στην Αμερικη.. Η καθε εταιρια με την φιλοσοφια της

και οι ουρες στην Ελλαδα να το αγορασουν τον Αυγουστο?(παρε ενα τηλεφωνο στο Γερμανο να δεις την λιστα αναμονη για νεα συνδεση) ειναι φυσικα εικονικη..εσεις τα ξερετε καλυτερα και ειστε σοφοτεροι αλλα μια πηγη δεν μου παραθετεις για οσα λες
Αφου πουλαει καλα Αμερικη γιατι ερχονται και εδω Ελλαδα iphone?(μαλλον θα ειναι ανωμαλοι στην apple)

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 29/12/2010 - 20:11


#48   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 29/12/2010 - 20:19

και οι ουρες στην Ελλαδα να το αγορασουν τον Αυγουστο?(παρε ενα τηλεφωνο στο Γερμανο να δεις την λιστα αναμονη για νεα συνδεση) ειναι φυσικα εικονικη..εσεις τα ξερετε καλυτερα και ειστε σοφοτεροι αλλα μια πηγη δεν μου παραθετεις για οσα λες
Αφου πουλαει καλα Αμερικη γιατι ερχονται και εδω Ελλαδα iphone?(μαλλον θα ειναι ανωμαλοι στην apple)

Αν εγω η Σαβουρα Α.Ε αγορασω 10 iphone και εχω 12 πελατες που θελουν iphone, δεν θα τους βαλω σε λιστα αναμονης??? Εχεις αναρωτηθει γιατι η Apple δεν εχει Apple Store στην Ελλαδα? Γιατι δεν χουν κανενα απολυτως κερδος απο την Ελληνικη αγορα. Και σε αλλες Ευρωπαικες χωρες που εχουν καταστηματα εχουν το πολυ 2-3 σε ολοκληρες χωρες. H apple ζει αποκληστικα απο την Αμρικανικη αγορα... πριν κανεις post ερευνησε λιγο... Δεν κανει κακο ;)

#49   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2010 - 20:26

Αν εγω η Σαβουρα Α.Ε αγορασω 10 iphone και εχω 12 πελατες που θελουν iphone, δεν θα τους βαλω σε λιστα αναμονης??? Εχεις αναρωτηθει γιατι η Apple δεν εχει Apple Store στην Ελλαδα? Γιατι δεν χουν κανενα απολυτως κερδος απο την Ελληνικη αγορα. Και σε αλλες Ευρωπαικες χωρες που εχουν καταστηματα εχουν το πολυ 2-3 σε ολοκληρες χωρες. H apple ζει αποκληστικα απο την Αμρικανικη αγορα... πριν κανεις post ερευνησε λιγο... Δεν κανει κακο ;)

μαλιστα φωτεινε πανταγνωστη..κατσε να σου βαλω ενα +
πουλας σε χωρες χωρις να κερδιζεις.ειναι μια λογικη και αυτη..λογικη του παραλογου η του τρελου

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 29/12/2010 - 20:28


#50   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 29/12/2010 - 20:27

μαλιστα φωτεινε πανταγνωστη..κατσε να σου βαλω ενα +

+1

#51   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 29/12/2010 - 20:45

μαλιστα φωτεινε πανταγνωστη..κατσε να σου βαλω ενα +
πουλας σε χωρες χωρις να κερδιζεις.ειναι μια λογικη και αυτη..λογικη του παραλογου η του τρελου

Ειλικρινα πιστευεις οτι το να βγαλει 100.000 ευρω η Apple στην ελλαδα ειναι κερδος για τα τεραστια κερδη που εχουν στην Αμερικη?? Και η Apple δεν πουλαει στην Ελλαδα οπως ειπα και πιο πριν. Αντιπροσωποι αγοραζουν απο την Apple και το πουλανε επειτα στην Ελλαδα... Και ευχαριστω πολυ για το κοπλιμεντο

#52   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 29/12/2010 - 21:42

Φίλε μου άνοιξε σε παρακαλώ ένα λεξικό της ελληνικής και βρες τι σημαίνει η λεξη μίσος.
Αν έχεις χρόνο δες και τις λέξεις χειραγώγηση , φανατισμός , ομαδοποίηση , οχλαγωγία και παροξυσμός.

Φιλικά


Εξυπναδα πουλας?

φιλικα...

#53   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/12/2010 - 01:10

Τι χαζοι που δώσαμε 770 ευρω τελικά ε;

Θεωρώ ότι άμα έλεγε το CNN ότι το καλύτερο smart phone για το 2010 ήταν το iPhone, ο φίλος που άνοιξε το thread θα τους εκραζε ότι διαφημίζουν την apple!!!

Δεν λέω ότι η apple σαν εταιρία δεν έχει κολληματα πχ flash αλλα και; Ίσως μερικοί κραζουν για να κραζουν έτσι για να κάνουν την διάφορα σε ένα φόρουμ για τα apple products

#54   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 30/12/2010 - 14:44

Καλα και το οτι πουλαει ειναι σχετικο... και ενα τουβλο να παρει η αππλ και να γραψει iphone θα πουλησει στην Αμερικη... Να μην μιλησουμε για το κοινο που το αγοραζει... Μεχρι και η κουτση Μαρια που δεν εχει καμια σχεση με την τεχνολογια, εχει iPhone... Γενικα η Apple πουλαει εξεραιτικα καλα μονο στην Αμερικη.. Η καθε εταιρια με την φιλοσοφια της


3 Ερωτήσεις.. 1ον) Έχεις πάει Αμερική, 2ον) άν ναι έχεις δοκιμάσει την Support υπηρεσία της Apple ? και 3ον) Έχεις κάποια συσκευή της Apple?

Παιδιά εγώ είμαι πορωμενος με το iPhone αλλά το παραδέχομαι.. Το σήμα είναι ΧΑΛΙΑ! Το πήρα από τον Γερμανό την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του..


Δέν ξέρω.. Εγώ μέχρι τώρα δέν έχω αντιμετωπίσει No Service ή το όποιο πρόβλημα στην επικοινωνία μου..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 30/12/2010 - 14:44


#55   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 30/12/2010 - 16:37

3 Ερωτήσεις.. 1ον) Έχεις πάει Αμερική, 2ον) άν ναι έχεις δοκιμάσει την Support υπηρεσία της Apple ? και 3ον) Έχεις κάποια συσκευή της Apple?



Δέν ξέρω.. Εγώ μέχρι τώρα δέν έχω αντιμετωπίσει No Service ή το όποιο πρόβλημα στην επικοινωνία μου..

1) ναι 2) ναι... Οταν ειχα παρει το ipad αντιμετωπισα προβληματα με την touch screen και η μονη τους απαντηση ηταν : It's either a software or a hardware problem... Drop by a local apple store... Και οταν πηγα μου ειπαν να τους το δωσω να το επισκευασουν... Ελα που ομως εφευγα σε 2 μερες . Fail 3) iPad και Iphone 3GS

Τελευταία επεξεργασία από: Gullwing, 30/12/2010 - 16:38


#56   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 30/12/2010 - 16:48

1) ναι 2) ναι... Οταν ειχα παρει το ipad αντιμετωπισα προβληματα με την touch screen και η μονη τους απαντηση ηταν : It's either a software or a hardware problem... Drop by a local apple store... Και οταν πηγα μου ειπαν να τους το δωσω να το επισκευασουν... Ελα που ομως εφευγα σε 2 μερες . Fail 3) iPad και Iphone 3GS


Έχεις ρωτήσει ποτέ γιατί δέν υπάρχει Apple Store στην Ελλάδα?..
Δέν νομίζω ο μόνος παράγοντας να είναι το κέρδος εφόσον φυτρώνουν απο εδώ και απο εκεί μαγαζιά όπως iStorm κ iGOlden..

#57   nkarimalis

nkarimalis

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2010 - 17:21

Εγω κ αμερικη εχω παει κ το σαπορτ της apple εχω δοκιμασει κ εντος κ εκτος ελλαδος, γιατι σαπορτ εχεις στην ελλαδα οταν πας μια συσκευη ελλατωματικη σε εναν εμπορο κ σε εξυπηρετουν ε τοτε καποιο ειδος σαπορτ υπαρχει κ επισης ρωτησα μαζι με εναν φιλο για φρανσαιζ στην ελλαδα αλλα οι ... Προσφορες που πηραμε ηταν σεξουαλικου τυπου...

Τωρα γιατι ειναι επιτυχημενο; Πιστευω οτι ειναι ισως το καλυτερο γκατζετ που μπορει να χειριστει ακομα κ ο πιο ανιδεος ακομα κ εαν δεν εχει σχεση με υπολογιστης...

Πχ, καποτε ενας εξηνταχρονος με φωναξε στο γραφειο του γιατι ενα απλο προγραμμα του εβγαζε μυνημα your message is copied in clipboard and ready to be paste κ με ρωτησε τι σημαινε κ τι να εκανε... Αφου του ελυσα την απορια αυτος μου εδειξε τον ναυτιλιακο χαρτη του σαντος της βραζιλιας στο iphone για να μου επιστησει την προσοχη σε καποιο θεμα... Αντε τωρα να κανει κατι τετοιο σε καποια αλλη συσκευη

#58   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2010 - 17:30

Έχεις ρωτήσει ποτέ γιατί δέν υπάρχει Apple Store στην Ελλάδα?..
Δέν νομίζω ο μόνος παράγοντας να είναι το κέρδος εφόσον φυτρώνουν απο εδώ και απο εκεί μαγαζιά όπως iStorm κ iGOlden..


συγκρινεις το κερδος του εργολαβου Χ απο τη γειτονια σου με το κερδος τους εργολαβου Μπομπολα(οχι απο τη γειτονια σου)
απλα για να μη λεμε οτι να ναι....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 30/12/2010 - 17:35


#59   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 30/12/2010 - 17:46

συγκρινεις το κερδος του εργολαβου Χ απο τη γειτονια σου με το κερδος τους εργολαβου Μπομπολα(οχι απο τη γειτονια σου)
απλα για να μη λεμε οτι να ναι....


Δηλαδί δέν έχει γίνει καμία συμφωνία με Apple - iGOlden k Istorm?? Μήν τρελαθούμε τώρα..
Apple - Infoquest παιχνίδια..

#60   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2010 - 18:16

Δηλαδί δέν έχει γίνει καμία συμφωνία με Apple - iGOlden k Istorm?? Μήν τρελαθούμε τώρα..
Apple - Infoquest παιχνίδια..

επεκτινωντας το παραπανω παραδειγμα, οτι συμφωνια εχει κανει και ο μπομπολας με ενα μεσιτικο γραφειο στη Μακρακωμη...
το πιθανοτερο ειναι η Apple να βγαζει ενα τυπικο μικρο η καθολου κερδος απο αυτες τις εταιριες του(...)
απλα για το λογο οτι δεν την ενδιαφερει η ελληνικη αγορα...εταιριες με τετοια κατστηματα δεν λογοδοτουν στην apple επιλογη τους ειναι αν θα εχουν μονο apple 'Η και Apple...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες