Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhoto για iPhone και iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Karavagos

Karavagos

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Twitter:@Karavagos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Karavagos

Δημοσίευση 07/05/2012 - 18:12

Εγώ το αγόρασα απο το app store. Δυστυχώς δεν με ενθουσίασε! Το μόνο που μου αρέσει είναι το calendar. Όλα τα υπολοιπα μπορεις να βρεις σε άλλα προγράμματα (πιο φθηνά ή και ακόμη δωρεάν), απλά η Apple το έκανε πιο εύχρηστο και σχετικά γρήγορο. Αυτός είναι και ο λόγος που σκέφτομαι να αγοράσω το iMovie.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/08/2012 - 18:04

Βασικά καλησπέρα ..
Έχω δημιουργήσει ένα ημερολογιο στο iPhoto Απτις πρόσφατες διακοπες μου το έκανα δημοσίευση στο iCloud και τώρα θέλω να το στείλω στη παρέα μου.πατησα το πείτε το σε φίλο και στέλνει το mail το θέμα είναι ότι δεν παίζει τα video ενώ έχω και το quick time , κανω κάτι λάθος ;;
Επίσης θα ήθελα να βάλω και ένα τραγούδι για background το οποίο παίζει μεν στην παρουσίαση αλλα χάνονται όλα τα καλουδια απτο journal (σχόλια ,χάρτες κτλ)

#63   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2012 - 13:14

στο pc γινεται να σωσουμε ενα iphoto journal η΄μονο μπορουμε να το αποθηκευσουμε στο icloud ?

#64   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2012 - 17:30

πως μπορουμε να αποθηκευσουμε ενα journal του iphoto sto pc γνωριζει κανεις ρε παιδια?
πραγματικα απ' οσο εψαξα δεν βρηκα κατι μονο αν το κανεις host σε δικο σου server

#65   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 13/09/2012 - 18:06

Μεσω του icloud νομιζω μονο. Τι σε πειραζει με συτο;
Και μετα απο το icloud στο mac

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 13/09/2012 - 18:06


#66   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2012 - 18:38

πως μπορουμε να αποθηκευσουμε ενα journal του iphoto sto pc γνωριζει κανεις ρε παιδια?
πραγματικα απ' οσο εψαξα δεν βρηκα κατι μονο αν το κανεις host σε δικο σου server


Το journal αποτελείται από φωτογραφίες που ήδη έχεις και μπορείς να σώσεις. Το journal απλώς είναι μία συλλογή, δε μπορείς να την αποθηκεύσεις. Απλά βάζεις σε ένα φάκελο τις φωτό αυτές, ή κάνεις ένα jourbal στο iphoto, υπάρχει επιλογή στο iphoto.

Αν τώρα αυτό που εννοείς είναι το journal που έχεις ποστάρςι και το έκανες ιστοσελίδα, τότε αυτό μπορείς από το pc με ένα web page grabber.

#67   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2012 - 17:12

Μεσω του icloud νομιζω μονο. Τι σε πειραζει με συτο;
Και μετα απο το icloud στο mac


ναι ομως αν αναγκαστω να το διαγραψω απτο icloud λογω περιορισεμνης χωριτικοτητας που θα μπορω να το βρω αν δεν τοχω σωσμενο καπου?

Το journal αποτελείται από φωτογραφίες που ήδη έχεις και μπορείς να σώσεις. Το journal απλώς είναι μία συλλογή, δε μπορείς να την αποθηκεύσεις. Απλά βάζεις σε ένα φάκελο τις φωτό αυτές, ή κάνεις ένα jourbal στο iphoto, υπάρχει επιλογή στο iphoto.

Αν τώρα αυτό που εννοείς είναι το journal που έχεις ποστάρςι και το έκανες ιστοσελίδα, τότε αυτό μπορείς από το pc με ένα web page grabber.



φιλε researcher δεν εννοω να αποθηκευσω τις φωτο ,θελω να κρατησω το journal που εφτιαξα στο iphoto ( ημερομηνιες ,σχολια κλπ ) να ειναι προσβασιμο απο το pc
αυτο που προτεινεις πως το κανω ?

#68   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2012 - 13:37

επειδη σκεφτομαι να κανω rwestore και αναβαθμιση σε ios 6 θα μπορω να κατεβασω ενα journal ξανα στο iphoto app? αυτη τη στιγμη το εχω στο icloud

#69   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 29/09/2012 - 13:15

Πως αποθηκευουμε τις φωτό που φτιάχνουμε στο iPad? :(

#70   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/12/2012 - 01:10

Με ενδιαφέρει ένα πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφίας. Θα το χρησιμοποιώ στο iPhone 5.
Είδα 2-3 video στο youtube για το iPhoto και κάνει πολλά πράγματα.
Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά θέλω και τη γνώμη όσων το χρησιμοποιούν. Αξίζει? Ή υπάρχει κάποια εναλλακτική εφαρμογή να μου προτείνετε?

#71   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 16/12/2012 - 15:44

Με ενδιαφέρει ένα πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφίας. Θα το χρησιμοποιώ στο iPhone 5.
Είδα 2-3 video στο youtube για το iPhoto και κάνει πολλά πράγματα.
Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά θέλω και τη γνώμη όσων το χρησιμοποιούν. Αξίζει? Ή υπάρχει κάποια εναλλακτική εφαρμογή να μου προτείνετε?


κλαίω τα λεφτά που έδωσα για αυτό το προγραμμα. θα σου έλεγα να το αποφύγεις. η πιο εύκολη λύση είναι το snapseed για μένα αλλα δυστυχώς αγοράστηκε από google και μένει να δούμε την τύχη του.

#72   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/12/2012 - 15:51

κλαίω τα λεφτά που έδωσα για αυτό το προγραμμα. θα σου έλεγα να το αποφύγεις. η πιο εύκολη λύση είναι το snapseed για μένα αλλα δυστυχώς αγοράστηκε από google και μένει να δούμε την τύχη του.


Τώρα άργησες :P
Το αγόρασα ήδη. Γιατί όμως έτσι αρνητικός? Εγώ μια χαρά το βρήκα. Εύκολο στη χρήση και με καλό αποτέλεσμα.
Value for money δεν ξέρω αν είναι αλλά είναι Apple εφαρμογή και θα έχει υποστήριξη.

#73   jimbo77

jimbo77

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 3
  • GameCenter:jimbo77

Δημοσίευση 16/12/2012 - 16:22

Με ενδιαφέρει ένα πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφίας. Θα το χρησιμοποιώ στο iPhone 5.
Είδα 2-3 video στο youtube για το iPhoto και κάνει πολλά πράγματα.
Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά θέλω και τη γνώμη όσων το χρησιμοποιούν. Αξίζει? Ή υπάρχει κάποια εναλλακτική εφαρμογή να μου προτείνετε?


Ωραίο το iPhoto και με αρκετές λειτουργίες που γίνονται εύκολα.

Εναλλακτικά: snapseed (free) ή camera+.

Δες και το kitcam που βγήκε τελευταία και έχει αποσπάσει καλές κριτικές.

#74   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/12/2012 - 16:26

Με ενδιαφέρει ένα πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφίας. Θα το χρησιμοποιώ στο iPhone 5.
Είδα 2-3 video στο youtube για το iPhoto και κάνει πολλά πράγματα.
Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά θέλω και τη γνώμη όσων το χρησιμοποιούν. Αξίζει? Ή υπάρχει κάποια εναλλακτική εφαρμογή να μου προτείνετε?


PhotoForge2, Snapseed και Photo Studio.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#75   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/12/2012 - 16:54

Ευχαριστώ παιδιά. Θα δουλέψω αρχικά με το iPhoto μιας και το αγόρασα ήδη.

Έκανα και την 1η μου "δουλειά"

Χωρίς iPhoto
Αναρτημένη εικόνα

Mε iPhoto
Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες