Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Tο νέο iPad. Με Retina display και Quad core graphics. Έρχεται στην Ελλάδα στις 23 Μαρτίου.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
337 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/04/2012 - 09:22

με έχει πιάσει μια μανία περίεργη τώρα τελευταία, ένα πράγμα θέλω να αδειάσω όλο το πλαίσιο, τον κωτσόβολο και το public μαζί.
έχω και λαπτοπ και σταθερό, αλλά είναι πολύ σπαστικό να κάθεσαι στο σαλόνι και να περιμένεις να ανοίξει το νετμπουκ, να κολλάνε τα windows 7, να αργεί ο firefox κτλ κτλ. το ipad 3 δεν το θέλω για 2 λόγους, είναι ήδη "τσάμπα λεφτά" αυτά που θα δώσω για το 2, αν πάρω το 3 θα είναι ακόμα πιο τσάμπα, και με χαλάνε όλα αυτά που διαβάζω για το 3, περί διάρκειας μπαταρίας και υπερθέρμανσης

Μετά από ένα μήνα χρήσης μπορώ να σου πω ότι θέμα υπερθέρμανσης ΔΕΝ υπάρχει.

Εντάξει μπορεί να ζεσταθεί λίγο όταν παίζεις για πολύ ώρα, αλλά όχι περισσότερο από όσο θα περίμενες από μία συσκευή...

Όσο για την μπαταρία, τι ακούς?

Θηρίο είναι! 10 ώρες γεμάτης χρήσης κρατάει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   GregoryKar

GregoryKar

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Twitter:@gregorykar
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/04/2012 - 09:39

διαβάζω ότι κρατάει λίγο, anyway, μόνο για σερφάρισμα το θέλω και youtube, οπότε no need για extra money αν και η ανάλυση του ipad 3 είναι δελεαστική...

#318   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 25/04/2012 - 09:41

Προβλημα με την Αυτονομία στο ipad; Καμία σχέση, εκει ξεχνάς να φορτιζεις.

#319   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/04/2012 - 09:44

Κοίταξε γα εμένα αποφάσισε ποιό μοντέλο θέλεις (είτε στο 2 είτε στο 3) και μετά δες τη διαφορά σε χρήματα που έχουν και κρίνει αν αξίζει.

Αν η διαφορά είναι κανά 80άρι ευρώ τότε αξίζει κατά τη γνώμη μου το 3.

#320   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 25/04/2012 - 12:14

Υπερκατανάλωση! Πω τι μου θυμισες τώρα
Στο θέμα μας. Αφου σε κόβω να το παίρνεις όπως λέει και ο Νίκος αν είναι μικρη η διάφορα Κάνε την κίνηση να πάρεις το 3.

Θα μου πεις πως το 32αρι το 2 είναι χαμηλότερα απο το 16αρι 3 αλλα αφου το θες για browsing κοιτα και το 16αρι.

Αξίζει το 3 για εμένα. Αν δεν έχεις και iPad δηλαδη.

#321   GregoryKar

GregoryKar

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Twitter:@gregorykar
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/04/2012 - 12:20

Υπερκατανάλωση! Πω τι μου θυμισες τώρα

\

ναι αυτό το πράγμα με έπιασε, ακόμα σκέφτομαι πιο από τα 2 να πάρω, να σου πω την αλήθεια έχω ήδη παραγγείλει το 2, και μου είπανε σε 10 μέρες γιατί δεν έχουν στοκ, μέχρι να έρθει το 2 θα σκεφτώ μήπως πάω για το 3. Δεν είναι τα 80 ευρώ, είναι το γμτ, αφού το θέλω για την πλακα μου γιατί να σκάσω παραπάνω ας πούμε

#322   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 25/04/2012 - 12:22

ναι αυτό το πράγμα με έπιασε, ακόμα σκέφτομαι πιο από τα 2 να πάρω, να σου πω την αλήθεια έχω ήδη παραγγείλει το 2, και μου είπανε σε 10 μέρες γιατί δεν έχουν στοκ, μέχρι να έρθει το 2 θα σκεφτώ μήπως πάω για το 3. Δεν είναι τα 80 ευρώ, είναι το γμτ, αφού το θέλω για την πλακα μου γιατί να σκάσω παραπάνω ας πούμε

Σε καταλαβαίνω πίστεψε με.
Πέρα απο όλα τα αλλα να σκεφτείς και τη μεταπωληση του 3.

#323   Kostasfalcon

Kostasfalcon

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/06/2012 - 17:20

τυχερος φιλε μου που θα σκασεις 429 ετσι για την "πλακα" σου......

#324   thebest2905

thebest2905

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2012 - 16:34

δε βλεπω και τρελες διαφορες με το 2 θεωρω οτι εμενα με καλυπτει και το 2 που το χω δει απο κοντα οπως και το 3

#325   isks

isks

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2012 - 23:04

το ειδα προσφατα απο κοντα...εμφανισιακα περιμενα πιο εμφανεις διαφορες σε σχεση με το προηγουμενο....
αλλα...η οθονη εχει απιστευτη αναλυση οπως και οι φωτογραφιες που τραβαει

#326   Tolis72

Tolis72

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2012 - 18:10

Μα η οθονη ειναι βασικα το μονο νεο στοιχειο!!! εκτος και απο την εξτρα θερμοτητα που εκπεμπει!!!!

#327   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/08/2012 - 22:05

Μα η οθονη ειναι βασικα το μονο νεο στοιχειο!!! εκτος και απο την εξτρα θερμοτητα που εκπεμπει!!!!


Η διπλάσια μνήμη από το 2 δεν θεωρείται αναβάθμιση;

#328   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 01/08/2012 - 23:06

Μα η οθόνη είναι το παν στα tablet ειναι το μεσο που γραφεις και αλληλεπίδρας με την συσκευή βασικά μετα 3 δύσκολα μπορεις να πεις τι θα εχει το 4 ώστε να με κάνει να το αλλάξω πραγματικά το μόνο που του λείπει είναι ένας i7 επεξεργάστεις ασεπτ με 1gb το tablet δεν κολλάει όσα και να ανοίξεις απο πίσω και τώρα που τον άλλο μήνα θα πάρει και Siri άντε γεια καλά αυτο με την θερμότητα είναι χαζομαρα το λένε αυτο αυτοί που για κάποιους λόγους δεν μπορούν να το αγοράσουν και έχουν το iPad 1 η το 2 ήδη και ψάχνουν δικαιολογίες να πουν στον εαυτό τους οτι δεν το πήρα γιατι είναι πιο ζεστό απο 2 το καινούργιο και εχει και καλά πρόβλημα

#329   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/08/2012 - 23:25

Κι εγω σκεφτομουνα το 2 η το 3 αν κ ειχα το 2 αλλα το ειχα πουλησει! Τελικα πηρα το 3 πριν καμμια βδομαδα κ δεν το μετανιωσα. Ενταξει εξωτερικα ειναι ιδιο αλλα διπλασια μνημη ραμ κ οθονη απαιχτη το αξιζουν.
Οπως κ μεταπωλητικη αξια καλυτερη.. Για την καλυτερη καμερα δεν το σχολιαζω , ακομα φεν εχω βγαλει καν φωτο ετσι για να δω τι λεει :-)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#330   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 01/08/2012 - 23:36

μα το ipad 3 ειναι κατι κατι σαν το iphone 5 που περιμενουμε μεγαλη aναβαθμιση το επομενο ipad και το μεθεπομενο iphone θα ειναι μικρες αναβαθμισεις ειναι σαν να πουμε καποιος που εχει 4s οταν βγει το 5 να πει ε σιγα μωρε δεν με βολευει τωρα που του εβαλαν 4 ιντσες οθονη(συν περισσοτερη μνημη καλυτερη καμερα και επεξεργαστη λογικα) το 4s με βολευει περισσοτερο στο χερι οποτε για αυτο δεν το πηρα(ενταξει ελπιζω μονο μην βγαλει η apple κανα iphone 4ss οποτε μετα θα εχουν ολοι δικιο αν δεν το παρουν και παμε ολοι σε android)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες