Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα σύνδεσης


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 22:19

Καλησπέρα, έχω ένα καινούργιο iphone 3GS με την 3.1.2 jb με σύνδεση στην vodafone. Έχω όμως το εξής πρόβλημα υπερβολικά συχνά, μπορεί και κάθε ένα λεπτό μπορεί και να αργήσει, μου βγάζει μια μαύρη οθόνη και λέει Welcome to vodafone αποδοχή κ απόρριψη και χάνει το σήμα για ένα δευτερόλεπτο. Τι συμβαίνει?

Επίσης έχω κλείσει το 3G και το EDGE και έχω βγάλει και τα στοιχεία APN για να αποφύγω καμιά χρέωση αλλά συνεχίζει να έχει το κυκλάκι δίπλα στο όνομα του παρόχου. Μήπως χρεώνομαι και πάλι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 00:17

Έκανα restore και δεν έκανα jb ετσι για να τσεκάρω και συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα.
Και γίνεται σίγουρα κάθε φορά που το ξεκλειδώνω μετά από 4-5 δευτερόλεπτα. Πρόβλημα συσκευής λογικά ε?

#3   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/10/2009 - 00:20

λογικα ναι, οσο για τ κυκλακι διπλα στο ονα=ομα του παροχου δεν εχει σημασια , δεν χρεωνεσαι, σε ολους τ βγαζει

#4   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 01:39

Μπορώ να απαιτησω αντικατάσταση συσκευής ; Είναι υποχρεωμένοι; Σωστά; 3 μέρες είναι που το πήρα!

#5   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/10/2009 - 01:47

απο οσο ξερω ναι..

#6   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 14/10/2009 - 08:37

Μπορώ να απαιτησω αντικατάσταση συσκευής ; Είναι υποχρεωμένοι; Σωστά; 3 μέρες είναι που το πήρα!

Μετά τις 10 μέρες δεν έχεις δικαίωμα αντικατάστασης απ' όσο γνωρίζω..

#7   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:23

Λοιπόν πήγα σήμερα (είναι 3 μέρες που το έχω αγοράσει) , τους έδειξα το πρόβλημα και μου είπαν δεν ξέρουν τι είναι κ να το στείλουν για service , του λέω θέλω αντικατάσταση αφού είναι 3 μερών μόνο και μου λέει δεν γίνεται!! Τι να κάνω?

#8   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:24

Μου φαίνεται ότι έχεις μέχρι 7 μέρες αντικατάστασης να του πεις ότι το δικαιούσε!
Να μη στο κάνουν Service!!xaxa

#9   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:39

Το είπα ότι θέλω αντικατάσταση αφού έτσι ισχύει σε όλες τις καινούργιες συσκευές και μου είπε , θα το στείλουμε κάτω και ίσως αργότερα να σου δώσουν
Θα μείνω εγώ χωρίς κινητό ένα μήνα δηλαδή πάλι. Που μπορώ να στηριχτώ για να αποδείξω ότι απαιτείται αντικατάσταση?

#10   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:49

Δε μπορείς απλά πες τους το πρόβλημα σου..χαχα

#11   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 16:37

Μήπως έτσι και αλλιώς για να γίνει αντικατάσταση πρέπει να πάει πρώτα στο service και μετά να γίνει αντικατάσταση?
Απλά θέλω να είμαι σίγουρος.

#12   osfp777

osfp777

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:28

εμενα μου το εκαναν αντικατασταση και το ειχα 5 μερες απλα αν σε ρωτησαν ποσο εχεισ μιλησει κ τουσ ειπεσ κανενα μισαωρο τοτε δεν δεχονται αντικατασταση.εγω ειχα διαβασει τουσ ορουσ και τουσ ειπα κανενα 10λεπτο.

#13   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 18:39

εμενα μου το εκαναν αντικατασταση και το ειχα 5 μερες απλα αν σε ρωτησαν ποσο εχεισ μιλησει κ τουσ ειπεσ κανενα μισαωρο τοτε δεν δεχονται αντικατασταση.εγω ειχα διαβασει τουσ ορουσ και τουσ ειπα κανενα 10λεπτο.


Εσύ τι πρόβλημα είχες? Στο άλλαξαν αμέσωςή πήγε πρώτα service?

#14   antstyl

antstyl

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2009 - 13:23

Καλησπέρα, πήγα σήμερα πάλι στο κατάστημα και μου είπαν για αντικατάσταση ότι θέλουν πίσω όλο το κουτί. Η βλακεία είναι ότι εγώ δεν βρίσκω το συνδετηράκι και μου είπαν ότι χωρίς αυτό δεν γίνεται. Πρέπει να είναι όλα μέσα. Για ένα συνδετηράκι θα χάσω εγώ το κινητό μου? και δεν άκουγαν κουβέντα, δεν γίνεται αλλιώς λέει. Που θα βρώ ρε παιδιά??

#15   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 15/10/2009 - 13:27

Καλησπέρα, πήγα σήμερα πάλι στο κατάστημα και μου είπαν για αντικατάσταση ότι θέλουν πίσω όλο το κουτί. Η βλακεία είναι ότι εγώ δεν βρίσκω το συνδετηράκι και μου είπαν ότι χωρίς αυτό δεν γίνεται. Πρέπει να είναι όλα μέσα. Για ένα συνδετηράκι θα χάσω εγώ το κινητό μου? και δεν άκουγαν κουβέντα, δεν γίνεται αλλιώς λέει. Που θα βρώ ρε παιδιά??

δες μηπως εχει στο 9volto ή σιγουρα ebay!!

Τελευταία επεξεργασία από: dreamangel25, 15/10/2009 - 13:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες