Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συνάντηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
138 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/03/2012 - 21:03

Εγω την προίκα μου δεν την παίρνω μαζι-την εχω φυλαγμενη για τον γαμπρο ο οποιος θα έχει ίσης η μεγαλύτερης αξίας προίκα :lol: :lol: ίσως μόνο το iPad 8)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 10/03/2012 - 21:08

Εγω την προίκα μου δεν την παίρνω μαζι-την εχω φυλαγμενη για τον γαμπρο ο οποιος θα έχει ίσης η μεγαλύτερης αξίας προίκα :lol: :lol: ίσως μόνο το iPad 8)




εσυ χρωστας μια φωτο, μιας και οι αποκριες περασαν, οπως ειχες πει, χωρις να θελωνα σας απογοητευσω και γω το προσπαθησα για εδω κρητη, αλλα τιποτα

Τελευταία επεξεργασία από: GARFITO, 10/03/2012 - 21:10

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#33   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/03/2012 - 21:27

εσυ χρωστας μια φωτο, μιας και οι αποκριες περασαν, οπως ειχες πει

θα βάλω μια απο παραλία 8) την χρωστάω κ στον iluxus ^_^ :D :P

#34   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/03/2012 - 22:12

Είναι πολύ θετικό σαν σκέψη.

Εγώ με άλλα κανά δύο άτομα το έχουμε ψιλοσυζητήσει για να κάνουμε κάτι ανάλογο για Πάτρα στο προσεχές διάστημα.

Πάντως αν η μέρα και η ώρα βολέψει, μπορεί να έρθω και στης Αθήνας!

#35   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 11/03/2012 - 01:33

θα βάλω μια από παραλία, την χρωστάω κ στον iluxus ^_^ :P


Ετσι! ::) Για να μην ξεχνιόμαστε κιόλας!! :P


Τωρα τα περί συνάντησης. Ποιος είναι αυτός που θα κλείσει ένα οποιοδήποτε μαγαζί/χωρο! Δεν μιλάω ακόμα για χωρητικότητα, πιστεύω ότι καταλάβετε το γιατί!
Εγω σου λέω ότι από αυτό το τοπικ, σου λένε ότι θα έρθουν σίγουρα 100 άτομα σου λέω. Λογικος αριθμός πιστεύω, έτσι δεν είναι;

Και πας εσύ Γιωργος, Νικος, Γιαννης, κτλ και κλείνεις το μαγαζί! Και δίνεις και το όνομα σου, και το τηλέφωνο σου. (..μιας που μιλάμε για event €€€ έτσι); Και σου έρχονται 10!! Τι κάνεις;;

Α: Δεν κλείνεις μαγαζί, για να μην ρισκάρεις το κράξιμο από τον ιδιοκτήτη (και όχι μονο) και προτιμάς να ρισκάρεις στο να μαζέψεις 200 άτομα σε ένα μαγαζί στιλ Goody's!! ...Οποτε πάλι κράξιμο θα φας! ;-)
Β: Κλεινεις έναν σχετικά μεγάλο χώρο, (συνεδριάσεων, γάμων, κτλ) οπου όπως καταλαβαίνατε κοστίζει κάποια €€€... και έρχονται 10 άτομα όπως προανέφερα και ποιο πάνω!

Το να αναλάβει πρωτοβουλία το φόρουμ όπως λέτε, δεν αναιρεί το παραπάνω πρόβλημα! Παλι στο φλου θα είμαστε! Ξεκρέμαστοι δηλαδή! Και δεν μπορείς να αναγκάσεις ένα μέλος σε μια διαδικτυακή κοινότητα, να υπογράψει 'υπεύθυνη δήλωση' ότι δεσμεύεται να έρθει βρέξει χιονίσει!!

Οποτε πέρα από έναν στενό 'φιλικό κύκλο' (...άτομα που ξέρουμε λίγο παραπάνω μέσα στο φόρουμ, και έχουμε αναπτύξει μια κάποια συμπάθεια) γύρω στα 20 άτομα δηλαδή πιστεύω, εγώ προσωπικά δεν βλέπω πως θα μπορούσατε/με να σιγουρευτούμε ότι το ραντεβού θα έχει μια πιθανότητα να πραγματοποιηθεί!!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 11/03/2012 - 02:05

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#36   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2012 - 02:24

Δεν θα κλείσουμε μαγαζί αποκλειστικά για εμάς, αλίμονο!
Θα ενημερώσουμε ενα μαγαζί οτι θα πάμε 10-20 άτομα, τώρα αν μαζευτούμε 50-60 άτομα ή και 100 δεν νομίζω οτι θα χαλάσει το μαγαζάτορα! Πελάτες είμαστε και εμείς...
Τωρα, όσον αφορά τη προίκα μας, ίσως να είναι δύσκολη η μεταφορά και καταλαβαίνω οτι υπάρχει φοβος, θα συναντηθούμε λοιπόν για ενα καφέ με τα iphone ή/και τα ipad μας!
Ημερομηνία δεν έχουμε ορίσει ακόμα...ούτε μέρος...
Για ορίστε...
Για μέρος είπα μια ιδέα στα Flocafe της Νέας Ιωνίας. Βεβαία, αναφέρθηκε και ένα μαγαζί στο φάληρο που γίνονται εκεί πολλές συγκεντρώσεις απο άλλα club...όπου βολεύει τους περισσότερους!
Σαν ημερομηνία...μπορεί να οριστεί η Κυριακή 18 Μαρτίου 2012 ;
Τι λέτε;;;;
Συμφωνείτε;;;;;
Μπορούμε να είμαστε όλοι εκεί στο μέρος που θα συμφωνήσουμε σαν forum, σαν μέλη του iPhoneHellas;

Τελευταία επεξεργασία από: Nikos123, 11/03/2012 - 02:24


#37   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/03/2012 - 02:48

Μια χαρά ακούγεται. Εγώ μεσα, απλά πεστε μου ποτε και που χαχα
Whatsapp doc?

#38   iosif19

iosif19

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/03/2012 - 04:27

Καλησπερα παιδια κ εγω ειμαι μεσα για την συναντηση!!!!!!

#39   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/03/2012 - 04:48

Ετσι! ::) Για να μην ξεχνιόμαστε κιόλας!! :P


Τωρα τα περί συνάντησης. Ποιος είναι αυτός που θα κλείσει ένα οποιοδήποτε μαγαζί/χωρο! Δεν μιλάω ακόμα για χωρητικότητα, πιστεύω ότι καταλάβετε το γιατί!
Εγω σου λέω ότι από αυτό το τοπικ, σου λένε ότι θα έρθουν σίγουρα 100 άτομα σου λέω. Λογικος αριθμός πιστεύω, έτσι δεν είναι;

Και πας εσύ Γιωργος, Νικος, Γιαννης, κτλ και κλείνεις το μαγαζί! Και δίνεις και το όνομα σου, και το τηλέφωνο σου. (..μιας που μιλάμε για event €€€ έτσι); Και σου έρχονται 10!! Τι κάνεις;;

Α: Δεν κλείνεις μαγαζί, για να μην ρισκάρεις το κράξιμο από τον ιδιοκτήτη (και όχι μονο) και προτιμάς να ρισκάρεις στο να μαζέψεις 200 άτομα σε ένα μαγαζί στιλ Goody's!! ...Οποτε πάλι κράξιμο θα φας! ;-)
Β: Κλεινεις έναν σχετικά μεγάλο χώρο, (συνεδριάσεων, γάμων, κτλ) οπου όπως καταλαβαίνατε κοστίζει κάποια €€€... και έρχονται 10 άτομα όπως προανέφερα και ποιο πάνω!

Το να αναλάβει πρωτοβουλία το φόρουμ όπως λέτε, δεν αναιρεί το παραπάνω πρόβλημα! Παλι στο φλου θα είμαστε! Ξεκρέμαστοι δηλαδή! Και δεν μπορείς να αναγκάσεις ένα μέλος σε μια διαδικτυακή κοινότητα, να υπογράψει 'υπεύθυνη δήλωση' ότι δεσμεύεται να έρθει βρέξει χιονίσει!!

Οποτε πέρα από έναν στενό 'φιλικό κύκλο' (...άτομα που ξέρουμε λίγο παραπάνω μέσα στο φόρουμ, και έχουμε αναπτύξει μια κάποια συμπάθεια) γύρω στα 20 άτομα δηλαδή πιστεύω, εγώ προσωπικά δεν βλέπω πως θα μπορούσατε/με να σιγουρευτούμε ότι το ραντεβού θα έχει μια πιθανότητα να πραγματοποιηθεί!!



Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο το κάνεις πιστεύω.. Απλό είναι... Λέμε σίγουρα πχ ότι θα μαζευτούμε 20 άτομα ... Απλά πάμε έτσι σε ένα μαγαζί που δεν έχει και τόσο πολύ κόσμο μεγάλο και όταν πάνε οι πρώτοι ενημερώνουν τον σερβιτόρο να πιάσουν άλλα 2-3 τραπέζια πχ... Ή κλείνουμε και παίρνουμε τηλέφωνο απο πριν σε ένα μαγαζί και λέμε περίπου 15-20 άτομα.. Και 12 να έρθουν δεν θα σου πουν τίποτα.. Γιατί δεν λέμε για βράδυ να κλείσουμε για μπουκάλι ουισκι... Για μεσημέρι-απόγευμα λέμε για έναν καφέ..


Εγώ ψηφίζω Νέα Ερυθραία πάντως.. Για να μην πω Άγιο Στέφανο... ::)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 11/03/2012 - 04:54


#40   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 11/03/2012 - 08:42

Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο το κάνεις πιστεύω.. Απλό είναι... Λέμε σίγουρα πχ ότι θα μαζευτούμε 20 άτομα ... Απλά πάμε έτσι σε ένα μαγαζί που δεν έχει και τόσο πολύ κόσμο μεγάλο και όταν πάνε οι πρώτοι ενημερώνουν τον σερβιτόρο να πιάσουν άλλα 2-3 τραπέζια πχ... Ή κλείνουμε και παίρνουμε τηλέφωνο απο πριν σε ένα μαγαζί και λέμε περίπου 15-20 άτομα.. Και 12 να έρθουν δεν θα σου πουν τίποτα.. Γιατί δεν λέμε για βράδυ να κλείσουμε για μπουκάλι ουισκι... Για μεσημέρι-απόγευμα λέμε για έναν καφέ..


Εγώ ψηφίζω Νέα Ερυθραία πάντως.. Για να μην πω Άγιο Στέφανο... ::)



Θαλεγα καλυτερα καφέ σε πρώτη φάση.

Επίσης θα ήταν καλύτερα να βρεθούμε κάπου πιο μέση ωστε και οι νοτίων / βορείων προαστείων να μην κανουν ταξίδια.

Μια ιδέα επίσης: Παπάγου-Χολαργό κλπ
Whatsapp doc?

#41   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/03/2012 - 11:14

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με το μέρος. Αρκεί την Κυριακή που θα κανονίσουμε να μην παίζει ο Ολυμπιακός :)

Και ναι την Κυριακή 18 Μαρτίου παίζει Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός...

Οπότε είμαι μέσα μόνο αν κανονιστεί πρωί η συνάντηση.

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 11/03/2012 - 11:20

Once You Go Mac You Never Go Back

#42   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/03/2012 - 11:45

Δεν πιστεύω να σαι με τους κόκκινους :mad: :mad: :P

#43   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/03/2012 - 11:47

Και εγω μεσα, με το ταπεινο μου IPhone 4s (για Αθηνα, και να μη παιζει ο Παναθηναικος...)

#44   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2012 - 11:56

Φορέστε τις καλές σας θήκες της εξόδου και πάμε Κυριακή για συνάντηση!

#45   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/03/2012 - 11:59

Δεν πιστεύω να σαι με τους κόκκινους :mad: :mad: :P


Αφού στην αρχή γράφω να μην παίζει ο Ολυμπιακός....Με ποιους λες να είμαι :P
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες